Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

PROF

Active Member
Με την παρουσίαση των φωτό του Konaki από ότι είδα ανέβασε και ο Lefis από DHI που έβαλε περίπου
τον ίδιο αριθμό και περίπου με παραπλήσιο πρόβλημα. Δεν ξέρω εάν μπήκε στην παρούσα χρονική στιγμή
για σύγκριση, αλλά μου κάνει εντύπωση που κανένας δε σχολίασε τίποτα.
Εγώ πάντως έχω την απορία, ποιανού είναι πιο πετυχημένη (έστω και εάν του Konaki έχει να δώσει λίγο ακόμη);
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το είδα του Lefi και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό για τα graft που έβαλε. Το αποτέλεσμα όμως παρουσιάζεται με comb over χτένισμα (που στο ίσιο μακρύ μαλλί κάνει θαύματα) με λήψεις χαμηλής ανάλυσης και κατάλληλου πλάνου για να γίνει εντυπωσιακό και φυσικά με γκριζόασπρο μαλλί που δημιουργεί τέλειο illusion και το φέρνει όλο μπροστά για να πετύχει κάλυψη και να προσδόσει πυκνότητα που δεν έχει. Ας το φέρει όλο το μαλλί από πίσω ο konaki προς τα εμπρός και θα δεις διαφορά. Αυτό που κάνει τώρα (προς τα πίσω) δεν καλύπτει τίποτα και κατά την γνώμη μου είναι και το σωστό για να δούμε την φύτρωση. Η αποψή μου είναι ότι του Lefi είναι πιο πετυχημένη ως προς την παρουσιάση της.
 

PROF

Active Member
Cvial αυτός που λες για το comb over χτένισμα θα συμφωνήσω απόλυτα και θα προσθέσω και κάτι
ακόμη. Παρατηρώ ότι κάποιες παρουσιάσεις του forum εκτός από το εν λόγω χτένισμα έχουν και
ένα μήκος μαλλιών σχεδόν άνω των 10εκ και η φαινομενική κάλυψη πραγματικά εκτοξεύεται.
Θα πρότεινα λοιπόν να εισηγηθείς στους Koray και Lorenzo στον τύπου του CV να προσθέσουν και μία τέταρτη
παράμετρο που είναι το μήκος των μαλλιών που πραγματικά μπορεί να τινάξει τη μπάνκα στον αέρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι κακή σκέψη, εξάλλου όπως ξέρεις υπάρχει και τεχνική μεταμόσχευσης (ασύμμετρη φύτευση) που γίνεται με τέτοιου είδους χτένισμα κατά νου όταν δεν φτάνουν τα graft ή θέλεις να πετύχεις καλύτερο illusion. Λεγεται side weighting.

SIDE WEIGHTING.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
10 μηνες konaki συμπληρωθηκαν. Κανε αν θες καμια ενημερωση να δουμε τι εγινε. η φυτρωση ολοκληρωθηκε.
πως το βλεπεις το αποτελεσμα?
 

konakihotel

Member
Για 1260g είναι όπως το περίμενα...σίγουρα θέλω μια πύκνωση στα 800 με 1000 για να έχω άριστο αποτέλεσμα... η αριστερή πλευρά και η hairline θέλει κι' άλλα μονοτριχα...πάντως τα καλά νέα είναι ότι έχουμε πιάσει πολύ μεγάλα ποσοστά οπότε τα graft μου δεν πήγαν χαμένα...όπως και η δότρια είναι σε άριστη κατάσταση...όσο χάνουμε θα βάζουμε...χαχα

τις επόμενες μέρες θα έχει και φώτο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μετά τα χθεσινά στο νήμα του Aki, μίλησα με konaki και μου έστειλε φώτο έτσι όπως πρέπει να είναι (ίσως και παραπάνω από ότι πρέπει) με την τωρινή - τελική του κατάσταση.

IMG_5895r.jpg


IMG_5901r.jpg


IMG_5900r.jpg

IMG_5900r.jpg

IMG_5883r.jpg

IMG_5874.jpg


Η ασυμμετρία στην φύτευση και η ύπαρξη peaks and valleys δημιουργεί μια φυσικότητα, η αραιή hairline δεν τονίζεται στο μάτι αφού δεν είναι μια ευθεία γεωμετρική γραμμή. Ταυτόχρονα, παραπίσω η πυκνότητα αυξάνει λόγω αύξησης της πυκνότητας στα μαμα και δημιουργείται αυτό το ζητούμενο gradient. Και μιλάμε για πολύ σκληρες συνθήκες φωτισμού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Συγγνωμη αλλα η εικονα στον δεξι κροταφο δεν ειναι καλη.Τα μοσχευματα φαινεται να εχουν μπει σε μεγαλο βαθος κατα την εισαγωγη κι ετσι το δερμα εχει υποχωρησει προς τα μεσα για να κλεισει η πληγη με αποτελεσμα να φαινεται το λεγομενο doll effect. Ισως βεβαια να υπαρξει καλυτερευση και το δερμα γυρω απο το καθε μοσχευμα να κλεισει καλυτερα,αλλωστε η επουλωση του δερματος αργει αρκετα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Athenian που τα είδες όλα αυτά? Που έχει υποχωρήσει το δέρμα? Εγώ το μόνο που βλέπω είναι συσσωμάτωση των τριχών μετά την επιφάνεια προς τα πάνω κάτι που είναι απόλυτα φυσικό ειδικά αν χρησιμοποιεί και κάποιο προιόν styling και τις σηκώνει ψηλά. Επίσης κάποιες τρίχες σε 2ο πλάνο φαίνονται μαζί με αυτές του πρώτου πλάνου. Να μου πεις ότι θελει λίγο περισσότερη πυκνότητα να το καταλάβω.
 

athenian

Well-Known Member
Για την πυκνότητα το είχαμε εξηγήσει. Δεν ήταν αρκετή εξ αρχής.
Όσο αναφορά τα μοσχεύματα μου φαίνεται ότι κάποια στο αναφερόμενο σημείο έχουν μπει και με λάθος φορά. Συν αυτό που είπα στο παραπάνω ποστ. Είναι αυστηρή η κριτική λόγω υψηλών προσδοκιών από τους συγκεκριμένους γιατρούς cvial. Μπορεί να υπερβαλλω λίγο για αυτό τον λόγο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όσο αναφορά τα μοσχεύματα μου φαίνεται ότι κάποια στο αναφερόμενο σημείο έχουν μπει και με λάθος φορά.

Για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να περάσει το 18μηνο να στρώσει η τρίχα και φυσικά να το δεις χωρίς styling.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Πολυ ωραιο το αποτελεσμα εχει δεσει πολυ καλα με τα πισω μαλλια.Ωραιες και οι φωτογραφιες φαινεται η διαφορα της τελειας hairline σαν του CVIAL στα 55+ γκραφτς απο του κονακι που ειναι περιπου στα 40.Αφου η μεταμοσχευση ειναι illusion δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι πιο πολλοι χτενιζουν τα μαλλια τους προς τα πανω δυσκολευοντας το ολο concept.
 

konakihotel

Member
να πω και γω με την σειρά μου που με βλέπω κάθε μέρα στον καθρέφτη είναι ότι γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος με το αποτέλεσμα...επειδή η δουλειά μου έχει να κάνει με επίσκεψη καθημερινά σε σπίτια πελατών έχω να πω ότι πριν την μεταμόσχευση έβλεπα το βλέμμα τούς να καρφώνετε στο μεγάλο μου κούτελο...9 στους 10 εκεί πήγαινε το μάτι τους...πλέον το πολύ 3 στους 10 να το κάνει...και για να σταματήσω και αυτούς τους 3 να με κοιτάζουν στραβά στο κούτελο θέλω πύκνωση, που κατά πάσα πιθανότητα θα την κάνω... πληροφοριακά βάζω μόνο μινοξ...
 

Tsek

Well-Known Member
Αυτό εγώ δεν το λέω hairline.​

Screenshot_20180607-201842_Samsung Internet.jpg



Καλή συνέχεια με την πύκνωση.
Είμαι σίγουρος ότι θα σου πάει καλά.
 

konakihotel

Member
μια χαρά hairline είναι tsek...απλά θέλει πύκνωση και τίποτα παραπάνω...η δεξιά πλευρά θέλει τα περισσότερα...
 

Tsek

Well-Known Member
μια χαρά hairline είναι tsek...απλά θέλει πύκνωση και τίποτα παραπάνω...η δεξιά πλευρά θέλει τα περισσότερα...

Ο μόνος λόγος που στέκεται η κατάσταση μέχρι στιγμής είναι επειδή έχεις κανονικά όλα τα υπόλοιπά σου μαλλιά και υποστηρίζουν την επέμβαση.

Αν ζουμάρεις τις φωτογραφίες σου θα δεις ότι το μάτι διαπερνά αμέσως την "hairline" και πάει στην α ζώνη η οποία επειδή είναι φυσικό κανονικό μαλλί μπορεί και υποστηρίζει το μπροστά.

Η αδυναμία όμως μπροστά φαίνεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με τον ήλιο ακριβώς πάνω στο κέντρο της hairline τι θα περίμενες Tsek? Ας ξεκινήσουν να βάζουν και οι υπόλοιποι τέτοιες φώτο με τόσα graft σε αυτήν την έκταση και εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Zob

Active Member
Φαινεται ξεκαθαρα οτι οι φωτογραφιες ειναι απογυμνωτικες.
Μην αμφιβαλλουμε και για τα ηλιου φαεινοτερα.
Αλλα διατηρω κι εγω τις επιφυλαξεις μου για το ποσο πυκνη ειναι η hairline.
Στα προηγουμενα ποστ αναφερθηκε το 40 γκραφτ/τετρ αλλα πιστευω πως αυτο ειναι το max.Ανα περιοχες θεωρω πως μπορει να εχει και λιγο κατω απο 30.
Αποψη μου ειναι πως μια πληρως ομογενοποιημενη hairline με σταθερα 40 γκραφτ/τετραγ δινει ενα πολυ αποτελεσμα.
 
Μπλουζα