Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

konakihotel

Member
Cvial αν θυμάσαι φεύγοντας της έταξα ότι θα την πάω για φαγητό αλλά τελικά δεν καταφέραμε να πάμε ποτέ, οπότε επιβάλλεται να ξανασυναντηθούμε...Χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έτσι, βρες πάτημα να πας ρε konakihotel..άσε τα αγχώνομαι και μα και μου..πηγαινε και πες της μωρό μου ήρθα..βάλε με κάτω και άλλαξε μου τα τριχοθυλάκια.....χαχαχαχαχα
Cvial αν θυμάσαι φεύγοντας της έταξα ότι θα την πάω για φαγητό αλλα τελικά δεν καταφέραμε να πάμε ποτε, οποτε επιβάλλεται να ξανασυναντηθούμε...Χαχα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Η H** τον τελευταίο καιρό το φοβάται πολύ το θέμα και απορώ. Ιδίως μετά το φιάσκο με τον σαλονικιό. Απέρριψαν τον karfakias που ο έρντο του είπε 4000 να βάλει, απέρριψαν τον chrisk100 που Γεωργίου και Λορέντζο του είπαν ακριβώς τα ίδια, 1800 με 2000 αν δεν κάνω λάθος ενώ ο Ερντο ένα τρελό νούμερο κοντά στα 4κ.


Ο δε Γεωργίου από προσωπική εμπειρια είναι πιο τολμηρός, εδώ πχ στο φόρουμ βλέπε robot αλλά βέβαια ήταν αρκετά αραιά αλλά είχε υφιστάμενα, περιστατικά εκτός φόρουμ που έχω δει στα ραντεβού, εγώ ο ίδιος στο τσουλούφι της Α ζώνης αλλά κυρίως στο crown 500 τρίτριχα σε μια περιοχή κίνδυνο θάνατο σε ένα σχήμα μισοφέγγαρο και πήγε τέλεια για crown. Και ο PES είναι νέο περιστατικό ίδιας φιλοσοφίας. Παρακάτω αναφέρεις κάποιον που δεν μπαίνει, αν εννοείς τον bill τον γνωστό μας, δεν του είπε όχι, για μειωμένη φύτρωση τον έχει προειδοποιήσει που έχει κάνει αυτός 6 επεμβάσεις.


Ωστόσο θα συμφωνήσω πως τον βαθμό προσέγγισης και το safety στις πυκνώσεις που προσφέρει ιδίως ο Ισπανός, δεν το ανταγωνίζεται επουδενί ο Γεωργίου ή ακόμη χειρότερα οι ανταγωνιστές του.
θα διαφωνησω ως προς αυτο, παραπεμπωντας στο νημα του agnwstos1990, ο οποιος κανοντας μαλιστα διορθωτικη επεμβαση με 2000 γκραφτς στη hdc δειχνει ενα καταπληκτικο εως τωρα αποτελεσμα τοσο ως προς φυτρωση οσο κ ως προς δεσιμο με τα υπαρχοντα μαλλια μιας κ εχουν μπει κ αναμεσα σε αυτα, δεν ειναι ευκολο περιστατικο κ αξιζει προσοχης
 

kolias

Active Member
παντως για το μελλον των υπολοιπων μαλλιων ο στριπαρ με εχει φρικαρει με την ιδεα του τριτου κυματος τριχοπτωσης γυρω στα 50......... βεβαια αν εχει 5 με 6000 τεμαχια ακομα κανει μια 1000αρα τωρα και μετα κανει και αλλη, αν μπλεξεις θα την φας ολη την δοτρια δεν την γλυτωνεις
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το τρίτο κύμα μπορει να έρθει μπορεί και όχι. Σε εμένα πάντως δεν ήρθε. Όσο μεγαλώνεις οι πιθανότητες μειώνονται και η τριχόπτωση-αραίωση προχωρά αλλά με πολύ αργους ρυθμούς
 

kolias

Active Member
οκ cvial ας υποθεσουμε οτι δεν υπαρχει 3 κυμα , η αργη εξελιξη της τριχοπτωσης-αραιωσης ακομα αργοτερη στην περιπτωση του κονακι ειναι ικανη να αλλαξει την εικονα του μαλλιου και ισως και το πατερν σε βαθος χρονου? δεν πιστευω οτι θα ησυχασουμε ποτε με το πως φαινομαστε........ δεν ειναι στον χαρακτηρα μας αν ηταν δεν θα ασχολουμασταν τοσο πολυ με τα μαλλια μας
 

giamakr1

Active Member
καλησπερα και από εμένα
Έχοντας αισίως πατήσει τα 49 έχω να πω ότι η ενασχόληση και το άγχος της τριχόπτωσης δεν εξαλείφεται ποτέ οριστικά. Πάντως η εικόνα που έχεις στα 49 για το τι εστι αξιοπρεπές μαλλί απέχει παρασάγγας από την αντίστοιχη της ( πρώτης ) νιότης. Και σοβαρή αλλαγή στο κεφάλι μετ από κάποια ηλικία είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ο θείος μου αποτελεί την εξαίρεση μιας και ήταν μοκέτα μέχρι τα 60 και τότε άρχισε ν αραιώνει με απίστευτους ρυθμούς με αποτέλεσμα σήμερα στα 77 να είναι nw 6. Ξέρω, δεν είναι για λύπηση
 

crossfire

Well-Known Member
Πάντως η εικόνα που έχεις στα 49 για το τι εστι αξιοπρεπές μαλλί απέχει παρασάγγας από την αντίστοιχη της ( πρώτης ) νιότης.

Συμφωνώ απόλυτα .
Ειμαι 39 και εχω αρχίσει ήδη να σκέφτομαι ετσι.
Κατι μαλλια αλά Μπέζου μέχρι τα φρύδια και κάτι τέτοια , τα θεωρώ τελείως αποκρουστικά.
Σχηματισμένη και όχι φαγωμένη hairline, ανοιχτοι κρόταφοι και μια μετρια πυκνότητα ειναι οτι πρεπει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Ο θείος μου αποτελεί την εξαίρεση μιας και ήταν μοκέτα μέχρι τα 60 και τότε άρχισε ν αραιώνει με απίστευτους ρυθμούς με αποτέλεσμα σήμερα στα 77 να είναι nw 6. Ξέρω, δεν είναι για λύπηση

To τρίτο κύμα !...

Ούτε στα 60+, δέν χαρίζει η ρημάδα η Α.Α
 
Τελευταία επεξεργασία:

turnfiji123

Active Member
Όταν φτάσουμε στα 50 και στα 60 θα έχει βρεθεί καινούργια θεραπεία. Αλλά κρατήστε και κανένα κουτάκι φιναστεριδης καλού-κακού.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Δεν το θυμομουν αλλα δεν το λες και δυσκολο τρελα. Πολυ καλο αποτελεσμα αλλα δεν ειναι βαρβατη πυκνωση. Δεν τους ειπα και αχρηστους ξερουμε τι εχουν κανει και μπορουν να κανουν, αλλα τελευταια απορριπτουν κατα συρροη περιστατικα δυσκολα με πυκνωσεις.

θα διαφωνησω ως προς αυτο, παραπεμπωντας στο νημα του agnwstos1990, ο οποιος κανοντας μαλιστα διορθωτικη επεμβαση με 2000 γκραφτς στη hdc δειχνει ενα καταπληκτικο εως τωρα αποτελεσμα τοσο ως προς φυτρωση οσο κ ως προς δεσιμο με τα υπαρχοντα μαλλια μιας κ εχουν μπει κ αναμεσα σε αυτα, δεν ειναι ευκολο περιστατικο κ αξιζει προσοχης
 

naruto

Well-Known Member
Ποτέ δεν ξέρεις τι επιφυλάσσει η άτιμη η ΑΑ.
Ο παππούς μου Norwood 0 μέχρι τα 55,ούτε καν 1.Απίστευτα χαμηλή hairline,τελείως ευθεία ,σαν εφήβου ένα πράγμα .Κ τρομερή πυκνότητα.
Στα 75 είναι Norwood 4 προς 5.Πέρα από διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι ,υποχώρησε η hairline ,χάθηκαν τελείως τα temple points .Aκομα κ η δοτρια του την άκουσε παρά πολύ .

Βλέπω παιδιά που λένε κανείς μια τώρα Κ ξεμπερδευεις για παντα και γελάω .Η πλειοψηφία των ανθρώπων με ΑΑ καταλήγουν Norwood 6 Δυστυχώς ...
 

athenian

Well-Known Member
θα διαφωνησω ως προς αυτο, παραπεμπωντας στο νημα του agnwstos1990, ο οποιος κανοντας μαλιστα διορθωτικη επεμβαση με 2000 γκραφτς στη hdc δειχνει ενα καταπληκτικο εως τωρα αποτελεσμα τοσο ως προς φυτρωση οσο κ ως προς δεσιμο με τα υπαρχοντα μαλλια μιας κ εχουν μπει κ αναμεσα σε αυτα, δεν ειναι ευκολο περιστατικο κ αξιζει προσοχης
Δεν εχουν μπει μεσα σε ηδη υπαρχοντα μαλλια,ουτε ειναι δυσκολη πριπτωση.
 

tasos33

Well-Known Member
Στα 75 και 80 δε νομιζω να μας νοιαζουν οι τριχες και αν θα ειμαστε εξαρηδες,θα εχουμε αλλα ωραια να ασχολουμαστε, θα τα λεμε σε φορουμ για τον προστατη για το ζαχαρο και την πιεση. Αν και μεις εδω μεσα με τον καλο που κουβαλαμε μας βλεπω στο φορουμ online απο τον παραδεισο.
 
Μπλουζα