Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial εγω ουτε με αυτη τη φωτογραφια μπορω να δω κατι. εχουμε βαλει και αλλοι κακες φωτο αλλα βαλαμε και σε εξωτερικο χωρο. δεν πιεζω για τιποτα. απλα ελπιζω τους επομενους μηνες να δουμε και καμια πιο διαφωτιστικη.
καλη συνεχεια κονακι και εισαι κερδισμενος οπως και να εχει. ;)

Δημήτρη εσυ μπορεί να μην βλέπεις κάτι γιατί μάλλον δεν θες να το δεις. Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι ο Konani θα βάλει και με ήλιο, και με χιόνι και ότι άλλο του ζητήσουμε. Το παιδί δεν έχει κάποιο θέμα.

Τώρα σε αυτό που δεν βλέπεις. Εδώ το διακύβευμα είναι η φύτρωση (γιατί εκεί υπάρχουν αμφισβητησεις) και όχι η εικόνα. Άρα μας ενδιαφέρει να δούμε τα graft σε πλάγιο πανοραμική για να μπορούμε να εστιάσουμε σε βάθος και να υπολογίσουμε περίπου την πυκνότητα. Αυτό φαίνεται άριστα σε αυτή την φωτό γιατί είναι κοντινή και από την σωστή γωνιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε φίλος δεν το εκλαμβάνω έτσι..ούτε προσωπικά το πήρα..πως φαίνεται σε κάποιον είπα..όταν μιλάμε για ένα θέμα γενικό και κάποιος κοιτάει και ρωτάει μόνο για το προσωπικό του θέμα ,αυτό δίνει στους άλλους να εννοηθεί..
 

Stripar

Established Member
Σαφώς και είναι προτιμότερο τα 300..δεν λέω αυτό..μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι λέω. Ότι οπτικά δεν έχει διαφορά εμφανής γιατί και πάλι είναι πολύ λίγα αυτά τα 300..αν ήταν 700-800 θα είχε σημασία γιατί οπτικά θα φαινόταν η διαφορά..
Όπως είπαμε ,
καλό είναι να μιλάμε με τα δεδομένα της κάθε περίπτωσης και όχι με εικασίες.

Τόσα μπόρεσαν να του κάνουν Parcial Splitting (δέν γίνεται σε όλα τα grafts) τόσα του έβαλαν!

Άλλοι δέν θα μπορούσαν να του κάνουν κάν αυτό το Parcial splitting , και θα έμεναν στα 50 , όπου και η εικόνα του θα ήταν πολύ χειρότερα.

Οπότε καλύτερα το κάτι παραπάνω απο το τίποτα...
 

Stripar

Established Member
Έτσι το εκλαμβανεις αλλά δεν είναι έτσι.Τέλος πάντων κατανοητό, αυτό είχε πιο πολύ να κάνει με πλάκα στον στριπαρ αλλά αφού είναι έτσι και το βλέπεις έτσι κατανοητό.

Εγώ γιατί δεν βλέπω κάποια προσπάθεια πλάκας στο σχόλιό σου Vlafo?
ΣΕ μένα στριπαρ μπορεί να μπει κανείς σε μαμά μαλλιά στην Ελλάδα που δεν έχω το μάλλι του κονακι η θα καω;

Φιλικά
 

vlafo

Well-Known Member
Ρε φίλος δεν το εκλαμβάνω έτσι..ούτε προσωπικά το πήρα..πως φαίνεται σε κάποιον είπα..όταν μιλάμε για ένα θέμα γενικό και κάποιος κοιτάει και ρωτάει μόνο για το προσωπικό του θέμα ,αυτό δίνει στους άλλους να εννοηθεί..
ΟΚ εντάξει το καταλαβαίνω αν και σου είπα δεν είχα ούτε την πρόθεσή ούτε να υποσκελισω τη συζήτηση και να τη φέρω σε μένα. Και το είπα χαροτολογωντας.Μπορεί όπως λες να φάνηκε
Κανένα πρόβλημα. Συνεχίστε
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ γιατί δεν βλέπω κάποια προσπάθεια πλάκας στο σχόλιό σου Vlafo?



Φιλικά
Ήταν σαν απάντηση στο σχόλιο που μου έκανες και θα έβαζα και χάχα μετά αλλά μου ξέφυγε. Τώρα μην το τραβάμε γιατί θα το ξεχειλωσουμε.
Τι άλλο θέλεις να σου πω;
Φιλικά και εγώ και ειλικρινά.
 

aeratos28

Just aeratos
Ok σύμφωνοι..όμως για να δεις την διαφορά στη φυσικότητα στον konaki,θα πρέπει να ξανακάνει άλλη μια ίδια.εκει θα έχει ουσία όλο αυτό.στα δικά μου μάτια..γιατί έτσι όπως το βλέπω εγώ ,μου φαίνεται παρόμοιος με τον piros..,σε θέμα hairline..ίσως λίγο πυκνοτερος ένα τακ,ο konaki,αλλά αρκετά μικρές διαφορές στη hairline
 

Stripar

Established Member
Δημήτρη εσυ μπορεί να μην βλέπεις κάτι γιατί μάλλον δεν θες να το δεις. Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι ο Konani θα βάλει και με ήλιο, και με χιόνι και ότι άλλο του ζητήσουμε. Το παιδί δεν έχει κάποιο θέμα.

Τώρα σε αυτό που δεν βλέπεις. Εδώ το διακύβευμα είναι η φύτρωση (γιατί εκεί υπάρχουν αμφισβητησεις) και όχι η εικόνα. Άρα μας ενδιαφέρει να δούμε τα graft σε πλάγιο πανοραμική για να μπορούμε να εστιάσουμε σε βάθος και να υπολογίσουμε περίπου την πυκνότητα. Αυτό φαίνεται άριστα σε αυτή την φωτό γιατί είναι κοντινή και από την σωστή γωνιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πάντως εγώ νομίζω ότι πολύς λόγος γίνεται για το τίποτα!.

1200 grafts έβαλε ο πατριώτης , άλλα τόσα μπαίνουν σε αυτήν την περιοχή.

Επίσης ο konaki είχε πλήρη γνώση ότι τα grafts ήταν λίγα και
ότι πιθανόν θα χρειαστεί άλλη μία άν θέλει να βελτιώσει την εικόνα της περιοχής.

Τώρα για τα 50% φύτρωσης που αναφέρει μία μειονότητα , μάλλον κακεντρεχή κριτική είναι , οπότε...
 

makis25

Well-Known Member
Σημερινή του Konaki με βρεγμένο μαλλί μετά το μπάνιο με φλας στην αδύνατη πλευρά (αριστερή). Θα βάλω και άλλες αργότερα τώρα μου τις έστειλε.

Για πείτε μου εδώ. Αν η πυκνότητα φύτευσης είναι 30-35, τι ποστοστο φύτρωσης βλέπετε;

824cc5927d7192e4ac519337b1f60e83.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

ΑΑΑΑ! cvial θα το παραδεχτω αυτη η φωτο τωρα ειναι πολυ καλυτερη απ τις προηγουμενες . Δε ξερω , ειναι τρεις βδομαδες πισω οι αλλες απο αυτη περιπου ε; εδω φαινονται τα πραγματα πολυ καλυτερα . Εννοω αν εβλεπα αυτη τη φωτο μπορει να μην εγραφα τιποτα σημερα . Απο αυτη τη γωνια φαινεται μεγαλωνουν πολυ περισσοτερα απο αυτο που φαινονταν στη προηγουμενη με δεξι κροταφο . Τωρα ενταξει . Τωρα θα πω πως απο τα 35 γραφτς ανα cm μεγαλωνουν τα 25-26 ,αλλα καθως παχαινουν οι τριχες θα φανουν ολα , σε 4-5 μηνες . Αν το παιδι κανει και κοντο κουρεμα για καλοκαιρι , ιουνιο ιουλιο , θα τα μετρησουμε ολα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Πάντως εγώ νομίζω ότι πολύς λόγος γίνεται για το τίποτα!.

1200 grafts έβαλε ο πατριώτης , άλλα τόσα μπαίνουν σε αυτήν την περιοχή.

Επίσης ο konaki είχε πλήρη γνώση ότι τα grafts ήταν λίγα και
ότι πιθανόν θα χρειαστεί άλλη μία άν θέλει να βελτιώσει την εικόνα της περιοχής.

Τώρα για τα 50% φύτρωσης που αναφέρει μία μειονότητα , μάλλον κακεντρεχή κριτική είναι , οπότε...
αν μιλας για εμενα , σε βεβαιωνω πως δεν εχω λογο ουτε κινητρο για κακεντρεχιες . Ολα γνωμες ειναι . Ειδα φωτογραφιες και ειπα την αποψη μου βασιζομενος σε εκεινες τις φωτογραφιες .Οπως επιτρεπεται. Εξαλλου ολα τεκμαιρονται αργα η γρηγορα . Αν τυχει και γραψει καποιος κατι που δεν μας αρεσει η δε μας βρισκει συμφωνους δε σημαινει πως ειναι κακεντρεχης .
 

Zob

Active Member
ΑΑΑΑ! cvial θα το παραδεχτω αυτη η φωτο τωρα ειναι πολυ καλυτερη απ τις προηγουμενες . Δε ξερω , ειναι τρεις βδομαδες πισω οι αλλες απο αυτη περιπου ε; εδω φαινονται τα πραγματα πολυ καλυτερα . Εννοω αν εβλεπα αυτη τη φωτο μπορει να μην εγραφα τιποτα σημερα . Απο αυτη τη γωνια φαινεται μεγαλωνουν πολυ περισσοτερα απο αυτο που φαινονταν στη προηγουμενη με δεξι κροταφο . Τωρα ενταξει . Τωρα θα πω πως απο τα 35 γραφτς ανα cm μεγαλωνουν τα 25-26 ,αλλα καθως παχαινουν οι τριχες θα φανουν ολα , σε 4-5 μηνες . Αν το παιδι κανει και κοντο κουρεμα για καλοκαιρι , ιουνιο ιουλιο , θα τα μετρησουμε ολα .
Μπροστα στη hairline που εχει πιο πολλα μονοτριχα εγω "βλεπω" περισσοτερα απο 25 τριχοθυλακια/ τετρ.εκατοστο.
Βεβαια ενδεχομενως να χουν τοποθετηθει και περισσοτερα απο 35 σε εκεινη την περιοχη.
Πιο πισω ναι, φαινεται να ειναι κοντα στα 25.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ΑΑΑΑ! cvial θα το παραδεχτω αυτη η φωτο τωρα ειναι πολυ καλυτερη απ τις προηγουμενες . Δε ξερω , ειναι τρεις βδομαδες πισω οι αλλες απο αυτη περιπου ε; εδω φαινονται τα πραγματα πολυ καλυτερα . Εννοω αν εβλεπα αυτη τη φωτο μπορει να μην εγραφα τιποτα σημερα . Απο αυτη τη γωνια φαινεται μεγαλωνουν πολυ περισσοτερα απο αυτο που φαινονταν στη προηγουμενη με δεξι κροταφο . Τωρα ενταξει . Τωρα θα πω πως απο τα 35 γραφτς ανα cm μεγαλωνουν τα 25-26 ,αλλα καθως παχαινουν οι τριχες θα φανουν ολα , σε 4-5 μηνες . Αν το παιδι κανει και κοντο κουρεμα για καλοκαιρι , ιουνιο ιουλιο , θα τα μετρησουμε ολα .

@makis25 και στις προηγούμενες φώτο φαινόνταν τα graft που έσκαγαν. Δεν γίνεται να έφτασαν σε αυτό το μηκος σε 2 εβδομάδες. Εγώ αυτό έβλεπα και έλεγα αυτά που έλεγα για εικόνα και όχι για φύτρωση. Για μένα η φύτρωση είναι και τα μαυράκια ή οι οπές που φαίνονται ότι δίνουν graft. Πάντως χαίρομαι που έχεις το θάρρος να παραδεχτείς την πραγματικότητα γιατί έχω βαρεθεί τα μέλη που βλέπουν συνέχεια μόνο αυτό που θέλουν να δουν (από όποια μεριά και αν προέρχονται),
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Εντωμεταξυ εχουμε φτασει τις 15 σελιδες σε ενα αποτελεσμα το οποιο ειναι σε εξελιξη , που να ολοκληρωθει κιολας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To σκίτσο που υποσχέθηκα με τις αναλύσεις. Τα άδεια τετραγωνικά είναι περίπου 35cm2 (δεν έβαλα και κάτι άδειες νησίδες στην δεξιά μεριά της hairline όπως την βλέπουμε αλλά δεν υπολόγισα και κάτι λίγα graft που υπάρχουν). Η περιοχή που έγινε πύκνωση στα υπάρχοντα μαλλιά είναι μεγάλη (30+cm2 - πρόχειρη εκτίμηση). Mε μια πρόχειρη μέτρηση (δες φώτο παρακάτω) θεωρώ ότι έχουν μπει περί τα 300 (από 150 σε κάθε μεριά). Άρα 1260-300= 960 στις άδειες περιοχές. 960/35 = 27.5g. Ακόμα και 30 να είναι τα άδεια (που μάλλον δεν είναι) μιλάμε για 960/30 = 32g, άρα η μέση πυκνότητα είναι κοντά στα 30g στις άδειες περιοχές, φυσικά σε κάποια σημεία μεγαλύτερη σε κάποια μικρότερη.

konaki.jpg


Ένας πολύ πρόχειρος υπολογισμός για τα graft που μπήκαν σε πύκνωση (πάνω από την μπλε γραμμή, που την έχω τραβήξει αρκετά ψηλά). Με πράσινο έχω μετρήσει 100. Μέχρι την μέση υπάρχουν σίγουρα άλλα 50 (ίσως και παραπάνω). Άρα στην μιση περιοχή έχουν μπει 150g.

P1120399Rgraft.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Άρα cvial υπολογίζουμε περίπου 1000 μοσχεύματα ακόμα για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Ας πάει ο φίλος να τα βάλει να είναι σούπερ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεί να θέλει και λιγότερα. Αν θεωρήσουμε ότι ο λόγος του είναι υψηλότατος και αφού πλέον δεν χρειάζονται πολλά μονότριχα θα μπορεί να δουλευτεί με λόγο 2.5 (τον έχει, είναι φουλ στα πολύτριχα). Αν πάει την πυκνότητα από 30 στα 50 θα μιλάμε για σούπερ αποτέλεσμα αφού έχει τεράστια υποστήριξη από τα μαμα πίσω. Άρα 20g επιπλέον x 35cm2 = 750g με λόγο 2,5 που ισοδυναμούν με 850g με λόγο 2.2. Εκεί τον εκτιμώ στα 750g. Βέβαια αν ήμουν εγώ και πήγαινα Ισπανία 1000g θα έβαζα γιατί είμαι πάντα της αρχής "καλύτερα να σου περισσεύουν" ιδιαίτερα αν σκεφτείς την ταλαιπωρία και το μικρό κόστος της μμ.
 

makis25

Well-Known Member
Μπορει βεβαια να μη θελει και τπτ . Σημασια εχει πως αισθανεται το παιδι . Αν νοιωθει καλα με το πως θα ναι πανω στο χρονο τοτε δε θα χρειαζεται τιποτα . Αν παχυνουν και ολα εκεινα τα λεπτα τριχακια που ειδα μπροστα μπροστα , που ειναι πολυ πιθανο δηλαδη , ισως να μη χρειαζεται και τιποτα αλλο . Αλλαξα εντελως γνωμη με την χθεσινο βραδινή φωτογραφια .
 
Μπλουζα