Kintor Pyrilutamide

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@dlazaros Φανταστικός ! Κάτι ακόμα που με παράλληλο σερτς βρήκα και θα ήθελα να συμπληρώσω στην εξαιρετική έρευνα που έκανες είναι τα εξής :

1) Στην Κίνα το να καραφλιάζει κάποιος όπως συζητάνε πολλοί και στο reddit θεωρείται άσχημο και γενικά η κουλτούρα τους προφανώς και δεν απορρίπτει τους φαλακρούς αλλά τους αντιμετωπίζει πιο ΄΄μειωτικά'' συγκριτικά με όσους έχουν μαλλιά. Γι αυτούς λοιπόν η παραμονή των τριχών στο κεφάλι για όσο περισσότερο γίνεται είναι και ένα αίσθημα περηφάνιας .
2) Διάβασα πως πολλοί αφού προμηθευτούν το εν λόγω προιον θα το αναμείξουν με προπυλενογλυκολη. Ίσως οι ερεθισμοί γι αυτό τον λόγο να παρατηρούνται στο σκαλπ.
3) Τα 130 ευρώ να πάρεις 1 mg και τα 55 ευρώ μεταφορικά δημιουργούν ένα συνολικό κόστος ίσως και άνω των 2 κατοστάρικων αν συνυπολογιστούν το τελωνείο και ορισμένα taxes. Δεν υπάρχει κατ'εμε λόγος να ρισκάρεις τον μισό βασικό μισθό περίπου για να βάλεις στο κεφάλι σου κάτι που μπορεί να αποδειχτεί και μούφα. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ντουταστερίδη και προσκαρ για μία δεκαετία και δεν χάνεις τα μαλλιά σου ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ αποδεδειγμένα . Ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο παντοδύναμος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
@dlazaros Φανταστικός ! Κάτι ακόμα που με παράλληλο σερτς βρήκα και θα ήθελα να συμπληρώσω στην εξαιρετική έρευνα που έκανες είναι τα εξής :

1) Στην Κίνα το να καραφλιάζει κάποιος όπως συζητάνε πολλοί και στο reddit θεωρείται άσχημο και γενικά η κουλτούρα τους προφανώς και δεν απορρίπτει τους φαλακρούς αλλά τους αντιμετωπίζει πιο ΄΄μειωτικά'' συγκριτικά με όσους έχουν μαλλιά. Γι αυτούς λοιπόν η παραμονή των τριχών στο κεφάλι για όσο περισσότερο γίνεται είναι και ένα αίσθημα περηφάνιας .
2) Διάβασα πως πολλοί αφού προμηθευτούν το εν λόγω προιον θα το αναμείξουν με προπυλενογλυκολη. Ίσως οι ερεθισμοί γι αυτό τον λόγο να παρατηρούνται στο σκαλπ.
3) Τα 130 ευρώ να πάρεις 1 mg και τα 55 ευρώ μεταφορικά δημιουργούν ένα συνολικό κόστος ίσως και άνω των 2 κατοστάρικων αν συνυπολογιστούν το τελωνείο και ορισμένα taxes. Δεν υπάρχει κατ'εμε λόγος να ρισκάρεις τον μισό βασικό μισθό περίπου για να βάλεις στο κεφάλι σου κάτι που μπορεί να αποδειχτεί και μούφα. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ντουταστερίδη και προσκαρ για μία δεκαετία και δεν χάνεις τα μαλλιά σου ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ αποδεδειγμένα . Ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο παντοδύναμος.
1, Αυτό που λές είναι μεγάλη αλήθεια, έχουν ακόμα τρέλα με το λευκό δέρμα και η λευκαντικές κρέμες πάνε σύννεφο...
2, Η προγλυκολη είναι μονόδρομος αλλά και πρόβλημα για όσους έχουν ευαισθησία όπως εγώ
3, Το κόστος τώρα είναι τεράστιο γιατί είναι σε "πειραματικό" στάδιο. Αν φτάσει στις αγορές θα πάει στην τιμή της φίνας αλλιώς δεν θα μπορεί να ανταγωνιστεί.
Τώρα το κατα πόσο κάποιος φοβάται περισσότερο τις παρενέργειες της φίνας πρίν τις βιώσει και δεν φοβάται κάτι αδόκιμο με ξεπερνά αλλά υπάρχει. Προφανώς το πουλί και το μαλλί πάνε χέρι χέρι (αυτό ακούστηκε πολύ αστείο...). Βέβαια όπως βγήκαν και είπαν κάποιο οτι με την φίνα τους μειώθηκε το πέος 50% έτσι και με αυτό θα υπάρξουν τύποι που θα πούν οτι τους έγινε μπλέ. Και θα αρχίσει ο ίδιος κύκλος...
 

prothanks

Member
@dlazaros και @Legwg James πολύ σωστοί και οι 2.

Πιστεύω και εγώ και ο Legwg James προσπάθησαμε να γίνουμε όσο πιο ξεκάθαροι γίνεται,ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΑΛΛΑ είναι πολύ ενδιαφέρουσες αυτές οι νέες μελέτες για όλους εμάς.

Όρεξη και χρόνο να 'χεις, να διαβάζεις αγγλικά, βλέποντας το tressless στο reddit, τον mattdominance τον haircafe και τον hair transplant network στο YouTube, τα διάφορα τσατ που έχουν κάνει στο discord για χίλιες δυο πειραματικές θεραπείες(RU58841,SMI-6, ARV-110, WAY-200070, topical dutasteride κ.α.)

Η "αγία τριάδα" είναι από τα "σίγουρα" που έχουμε αυτή τη στιγμή.

1.Minox, 2.fina και 3.σαμπουάν κετοκοναζόλης

Τελευταία μπαίνει και το dermarolling στην εξίσωση.
 

koumparos

Well-Known Member
Το dermarolling για κάποιον που σκοπεύει να κάνει μμ στο μέλλον καλύτερα να το αποφύγει.Υπαρχουν φόβοι ότι ο μακροχρόνιος τραυματισμός δημιουργεί προβλήματα στο δέρμα και ίσως επηρεάσει αρνητικά την φυτρωση.
 

Gianney

Well-Known Member
Το dermarolling για κάποιον που σκοπεύει να κάνει μμ στο μέλλον καλύτερα να το αποφύγει.Υπαρχουν φόβοι ότι ο μακροχρόνιος τραυματισμός δημιουργεί προβλήματα στο δέρμα και ίσως επηρεάσει αρνητικά την φυτρωση.
Γενικά dermaroller και κετοκοναζολη πιστεύω είναι υπερεκτιμημένα .
 

dlazaros

Well-Known Member
Γενικά dermaroller και κετοκοναζολη πιστεύω είναι υπερεκτιμημένα .
Εργαλείο είναι, σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να κάνει θαύματα, απλά δεν είναι πανάκεια, συμφωνώ. Σε μένα που έχω ουλωτική αραίωση απο λειχήνα αρχίζω να πιστεύω οτι αυτό το εργαλείο θα λειτουργήσει καλύτερα και απο την μινόξ πάνω μου. Και αυτό εξηγούμαι επειδή πιστεύω οτι το δερμαρολ δημιουργεί οπές στον ουλώδη ιστό που στην περίπτωση μου κάνουν δουλειά. Η κετοκεναζόλη και εγω είμαστε τσακωμένοι απο χρόνια με την ουσία να μου κάνει πονοκέφαλο όποτε την χρησιμοποιώ για την ΣΔ και τα μαλλιά επειδή είναι μέχρι το σβέρκο να γίνονται χειρότερα και απο χλωρίνη στο κομμωτήριο...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η κετο μαλακώνει τα μαλλια. Εγω την σταμάτησα 5 μέρες και ελπιζω να επανελθει το μαλλι στο φουντωμα του σε 2 βδομαδες. Αλλα ρε φιλε ξαναξεκολλανε κομματια. Τι πραγμα ειναι αυτο. 2 μερες εμειναν αντε να με δει ενας σπεσιαλιστας λαιβ.
 

bobby

Well-Known Member
Η κετο μαλακώνει τα μαλλια. Εγω την σταμάτησα 5 μέρες και ελπιζω να επανελθει το μαλλι στο φουντωμα του σε 2 βδομαδες. Αλλα ρε φιλε ξαναξεκολλανε κομματια. Τι πραγμα ειναι αυτο. 2 μερες εμειναν αντε να με δει ενας σπεσιαλιστας λαιβ.
Εμένα από την άλλη μου τα σκληραίνει τα μαλλιά. Οι δύο φορές την εβδομάδα εμένα με έχουν βοηθήσει, πεντακάθαρο δέρμα (το είπε και ο Λορένζο), ούτε κομμάτια ούτε πιτυρίδα ούτε σμήγμα. Βέβαια το μαλλί μου λαδώνει πολύ εύκολα, αν δεν λουστώ καθημερινά την δέυτερη ημέρα είναι σαν χωριάτικη...........
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εμένα από την άλλη μου τα σκληραίνει τα μαλλιά. Οι δύο φορές την εβδομάδα εμένα με έχουν βοηθήσει, πεντακάθαρο δέρμα (το είπε και ο Λορένζο), ούτε κομμάτια ούτε πιτυρίδα ούτε σμήγμα. Βέβαια το μαλλί μου λαδώνει πολύ εύκολα, αν δεν λουστώ καθημερινά την δέυτερη ημέρα είναι σαν χωριάτικη...........
Συμφωνουν στη χωριάτικη όπως φαίνεται τα μαλλιά μας και διαφώνουν στο αφτερ της Κετο :p
 

prothanks

Member
Εγώ με το που ξεκίνησα σαμπουάν κετο εξαφανίστηκε η σμηγματορροϊκή εντελώς.
Αφού δίνει κι ένα μικρό μπόνους στην καταπολέμηση της αγα γιατί όχι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dob31

Active Member
@dlazaros και @Legwg James πολύ σωστοί και οι 2.

τον mattdominance
Τον είχα ανακαλύψει πριν βρω το φόρουμ. Μακριά από αυτόν... έχει μαύρα μεσάνυχτα και την έχει πληρώσει και ο ίδιος. Πριν φανεί η πατάτα που έκανε μπορεί να παρέσυρε πολύ κόσμο.....
 

istorias

Chalandri
Όντως , εάν δουλέψει μιλάμε για κάτι επαναστατικό στην αντιμετώπιση της ανδρογεννετικής. Απλά πρέπει να είναι χαμηλά η μπάλα γιατί πχ το breezula που ήταν κάποια στιγμή κι αυτό υποψήφιο για next best thing στην καταπολέμηση της ΑΓΑ, ξεφουσκωσε ,διότι μετά από κάποιο καιρό οι δοκιμές έδειξαν ότι δεν είχε μακροχρόνια αποτελέσματα.

Prothanks το Breezula πότε ξεφούσκωσε; Απλά δεν είναι αποτελεσματικό όσο περίμεναν στις γυναίκες. Η εταιρεία δήλωσε ανοιχτά ότι ξεκίνησαν το Phase 3 και σε ένα χρόνο θα έχουν περίπου τα αποτελέσματα.
 

prothanks

Member
Τον είχα ανακαλύψει πριν βρω το φόρουμ. Μακριά από αυτόν... έχει μαύρα μεσάνυχτα και την έχει πληρώσει και ο ίδιος. Πριν φανεί η πατάτα που έκανε μπορεί να παρέσυρε πολύ κόσμο.....

Τι πατάτα έκανε ο τύπος;


Prothanks το Breezula πότε ξεφούσκωσε; Απλά δεν είναι αποτελεσματικό όσο περίμεναν στις γυναίκες. Η εταιρεία δήλωσε ανοιχτά ότι ξεκίνησαν το Phase 3 και σε ένα χρόνο θα έχουν περίπου τα αποτελέσματα.

lubo3dzcshc61.png

Αυτά είναι τα δεδομένα στους 12 μήνες. Υπήρξε ανταπόκριση στο πρώτο 6μηνο, μετά άρχισε να φθίνει. Κακό σημάδι.


Το Phase III το άργησαν πολύ.. Q4 2021 ή Q1 2022 ξεκινάει και αναμένεται γύρω στο 2024-2025 η απόφαση του FDA. Θα δούμε λοιπόν.
 

Dob31

Active Member
Μπήκε για μεταμόσχευση μικρός χωρίς θεραπεία ενώ φαινόταν ότι πήγαινε για μεγάλο nw. Έκανε βιντεάκια όπου για τον χψ λόγο έβγαζε τη κάθε θεραπεία ακατάλληλη για αυτόν και στο τέλος κατέληξε να παίρνει τοπική φίνα με μινο και στο τέλος να ψάχνει graft από το κεφάλι και από τα γένια.. και όλα αυτά ενώ είναι σε εξέλιξη η τριχόπτωση του
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες καλησπέρα. Έχουμε λογικά τον πρώτο Έλληνα που προμηθεύτηκε το pyri της Kintor σε group buy. Είναι φίλος και θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε νέο υπάρχει. Μακάρι να πάει καλά. Μέσα στο 2022 θα έχουμε και το update για το phase 3. Αν τα αποτελέσματα βγουν θετικά θα ναι το πρώτο φάρμακο εδώ και 20 φευγα χρόνια που θα φτάσει ένα τσακ πριν γίνει FDA approved.
 

dlazaros

Well-Known Member
Μάγκες καλησπέρα. Έχουμε λογικά τον πρώτο Έλληνα που προμηθεύτηκε το pyri της Kintor σε group buy. Είναι φίλος και θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε νέο υπάρχει. Μακάρι να πάει καλά. Μέσα στο 2022 θα έχουμε και το update για το phase 3. Αν τα αποτελέσματα βγουν θετικά θα ναι το πρώτο φάρμακο εδώ και 20 φευγα χρόνια που θα φτάσει ένα τσακ πριν γίνει FDA approved.
Ενδιαφέρον φίλε. Με ενδιαφέρει η υπόθεση για ακαδημαικούς λόγους γιατί εμένα δεν μου κάνει ο τρόπος δράσης. Να θυμίσω οτι το Kintor δεν κατεβάζει την dht στο αίμα αλλά εμποδίζει την dht απο το να εισέλθει στους υποδοχείς της τρίχας στο κεφάλι. Δυστυχώς αμα αφήσω την dht να κάνει πάρτυ στο σώμα μου ο προστάτης θα γίνει σαν πεπόνι και δεν θα μπορώ να περπατήσω.... αλλά για τους υπόλοιπους είναι η τέλεια λύση καθώς αμα δεν κατέβει η dht δεν έχεις καμία παρενέργεια!
Βέβαια φαντάζομαι αυτός που παίρνει kintor και πάει στα 40+ θα παίζει με την φωτιά καθώς θα έχει μεν μαλλιά αλλά η υψηλή dht μετά απο μια ηλικία έχει πολύ συγκεκριμένα αποτελέσματα... benign prostatic hyperplasia affects about 50 percent of men between the ages of 51 and 60 and up to 90 percent of men older than 80.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ενδιαφέρον φίλε. Με ενδιαφέρει η υπόθεση για ακαδημαικούς λόγους γιατί εμένα δεν μου κάνει ο τρόπος δράσης. Να θυμίσω οτι το Kintor δεν κατεβάζει την dht στο αίμα αλλά εμποδίζει την dht απο το να εισέλθει στους υποδοχείς της τρίχας στο κεφάλι. Δυστυχώς αμα αφήσω την dht να κάνει πάρτυ στο σώμα μου ο προστάτης θα γίνει σαν πεπόνι και δεν θα μπορώ να περπατήσω.... αλλά για τους υπόλοιπους είναι η τέλεια λύση καθώς αμα δεν κατέβει η dht δεν έχεις καμία παρενέργεια!
Βέβαια φαντάζομαι αυτός που παίρνει kintor και πάει στα 40+ θα παίζει με την φωτιά καθώς θα έχει μεν μαλλιά αλλά η υψηλή dht μετά απο μια ηλικία έχει πολύ συγκεκριμένα αποτελέσματα... benign prostatic hyperplasia affects about 50 percent of men between the ages of 51 and 60 and up to 90 percent of men older than 80.
Για το δικό σου case Λάζαρε που η μπάλα έχει πάρει και τον προστάτη το pyri θα ωφελούσε μονάχα στο μαλλί. Για τον μέσο άνθρωπο που αραιώνει απλά λόγω αδυναμίας μετάφρασης της DHT σε androstenol ένα ντουέτο pyri - φινα θα εξασφάλιζε μαλλί για πάντα. Είναι μεγάλης σημασίας η κυκλοφορία του εν λόγω προιοντος. Αν σταθούμε τυχεροί, πάει καλά και πάρει το green light ως το 2026 - 2027, θα μιλάμε πλέον από άλλη βάση.
 

dlazaros

Well-Known Member
Για το δικό σου case Λάζαρε που η μπάλα έχει πάρει και τον προστάτη το pyri θα ωφελούσε μονάχα στο μαλλί. Για τον μέσο άνθρωπο που αραιώνει απλά λόγω αδυναμίας μετάφρασης της DHT σε androstenol ένα ντουέτο pyri - φινα θα εξασφάλιζε μαλλί για πάντα. Είναι μεγάλης σημασίας η κυκλοφορία του εν λόγω προιοντος. Αν σταθούμε τυχεροί, πάει καλά και πάρει το green light ως το 2026 - 2027, θα μιλάμε πλέον από άλλη βάση.
Δεν είναι κακό να έχεις επιλογές ειδικά τώρα που ο προστάτης λύνεται με λέιζερ σε μια μέρα το να έχεις μια στοχευμένη λύση μόνο για τα μαλλιά μου κάνει πολύ.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μάγκες καλησπέρα. Έχουμε λογικά τον πρώτο Έλληνα που προμηθεύτηκε το pyri της Kintor σε group buy. Είναι φίλος και θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε νέο υπάρχει. Μακάρι να πάει καλά. Μέσα στο 2022 θα έχουμε και το update για το phase 3. Αν τα αποτελέσματα βγουν θετικά θα ναι το πρώτο φάρμακο εδώ και 20 φευγα χρόνια που θα φτάσει ένα τσακ πριν γίνει FDA approved.
Άντε να δούμε, πόσα χρόνια..
 
Μπλουζα