Kintor Pyrilutamide

dlazaros

Well-Known Member
Το βλέπεις να κυκλοφορεί Λάζαρε το pyri ;

Είναι μεγάλη η αγορά φίλε για ενα τέτοιο προϊόν και το βλέπω μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια ίσως και νωρίτερα. Το σημαντικό είναι να πάρει fda αποδοχή. Μετά ο πλανήτης (καλώς ή κακώς...) ακολουθεί παραπόδας.
Kintor Pharma expects to submit the NDA (new drug application to FDA) for indications of COVID-19, prostate cancer and androgenetic alopecia this year or next year.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

feanor

Active Member

Είναι μεγάλη η αγορά φίλε για ενα τέτοιο προϊόν και το βλέπω μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια ίσως και νωρίτερα. Το σημαντικό είναι να πάρει fda αποδοχή. Μετά ο πλανήτης (καλώς ή κακώς...) ακολουθεί παραπόδας.
Kintor Pharma expects to submit the NDA (new drug application to FDA) for indications of COVID-19, prostate cancer and androgenetic alopecia this year or next year.
το θεμα ειναι οτι παιζονται συμφεροντα. Ειδικα αν κανει οτι υποσχεται το φαρμακο το Rogaine θα αποτελεσει παρελθον μετα θα πηγαινει καποιος σε χειρουργο μονο για τελειοποιηση της εικονας του. Περιμενουμε Ιουνιο να δουμε τα data που θα παρουσιασουν
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Sooner or later θα γινει η μεγάλη αλλαγή παιδιά ειδικά όταν μιλάμε για φάρμακα. Ήδη ο τομέας της τριχόπτωσης είναι από αυτούς που πάνε στον αυτόματο εδώ και πάνω από 20 χρόνια με ΜΗΔΕΝ καινοτομίες όσον αφορά τις θεραπευτικές αγωγές, δόξα τω θεώ που τουλάχιστον οι χειρουργικές επεμβάσεις έχουν σημειώσει θεαματική άνοδο στα αποτελέσματα που προσφέρουν. Πιστεύω το μέχρι το 2032 θα υπάρχει κάτι ακόμα εκεί έξω.
 

dlazaros

Well-Known Member
το θεμα ειναι οτι παιζονται συμφεροντα. Ειδικα αν κανει οτι υποσχεται το φαρμακο το Rogaine θα αποτελεσει παρελθον μετα θα πηγαινει καποιος σε χειρουργο μονο για τελειοποιηση της εικονας του. Περιμενουμε Ιουνιο να δουμε τα data που θα παρουσιασουν
Έχει βγεί εδω και χρόνια η διαδικασία που επικαλύπτει τα δόντια με υλικο που δεν χαλάνε ποτέ (κοστίζει όμως..). Φαντάζομαι όμως οτι όπως και οι περισσότεροι έτσι και εσυ χρησιμοποιείς οδοντόκρεμα. Το ίδιο είναι. Η εταιρεία που βγάζει το rogaine θα προσαρμοστεί στις αγορές που έχει υψηλά μερίδια (Ινδία...). Για όλους υπάρχει χώρος στην πίτα της αγοράς. Ένα προϊόν ξεκινάει την ζωή του στο product life cycle και κάποια στιγμή ή πεθαίνει, ή αντικαθίσταται ή ξαναλανσάρεται (για αυτό βλέπεται συνέχεια ΝΕΟ Ultrex μπλα μπλα μπλα..). Μετά τα funds θα κάνουν μοιρασιά και όλα καλά. Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν επιτελείται μονιμότητα, δλδ πρέπει να το παίρνεις για πάντα όπως και με την φίνα. Το είδα και με το εμβόλιο για τον κόβιντ. Δυστυχώς ενω μπορούν, παίζουν το παιχνίδι της και καλά ασφάλειας και του δίνουν μεσοζωή κάποιων ωρών αντί να κλείσουν το πρόβλημα σαν θεραπεία μια και καλή.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Συνυπογράφω όσα λέει ο Λάζαρος. Πιστεύετε κάποια φαρμακευτική θα είχε βρει κάτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ και ΑΠΟΔΟΤΙΚΌΤΕΡΟ της φιναστερίδης και της μινοξιδίλης και δεν θα το κυκλοφορούσε ήδη ; Απλώς για τους χ,ψ λόγους δεν πέφτουν ( έστω, έπεφταν ) πολλά χρήματα στην ανάπτυξη αυτών των προιοντων. Από το 2019 όμως και μετά που έγινε μία σχετική έρευνα στις ΗΠΑ και παρουσιάστηκε πως ΕΤΗΣΙΩΣ ξοδεύονται σε όλη τη χώρα περίπου 4,5 δισεκατομμύρια δολλάρια (!!!!!) σε θεραπείες, σαμπουάν κατά της ΑΓΑ και μεταμοσχεύσεις έχει γίνει πανικός από ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 9-10 φαρμακοβιομηχανίες που έχουν ξεκινήσει σαφάρι ποια θα βγάλει πρώτη κάτι να πάρει μερίδιο από την πίτα. Παγκοσμίως πρέπει να ξοδεύονται ετησίως γύρω στα 15 - 20 δισεκατομμύρια ( βάλτε όποιο currency θέλετε ) σε ότι έχει να κάνει με τη διατήρηση των μαλλιών ( οχι καλλυντικά, απλα θεραπειες - ΜΜ ) . Ποιος δεν θα ήθελε μερίδιο από μία τέτοια πίτα ; Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Κιντορ. Παρακολουθώ τις εξελίξεις γύρω από το θέμα εύρεση νέας θεραπείας καιρό, έχω διαβάσει για πολλούς επίδοξους σωτήρες αλλά πρώτη φορά βλέπω εταιρεία να πιστεύει τόσο το προιον της. Βεβαια εδώ να πω και του στραβού το δίκιο, η δραστική ουσία που χρησιμοποιείται ως ''τάπα'' για να μην περνάει η DHT στους υποδοχείς, απέτυχε οικτρά στα του COVID. Αν θυμάστε καλά εμβόλια με αυτή τη δραστική ουσία είχε πάρει στην Βραζιλία ο Μπολσονάρου και φημολογείται πως η Proxalutamide έστειλε αδιάβαστους καμια 200αρια ανθρώπους.
 

feanor

Active Member
Καλησπερα διαβασα μια πολυ ακρως ενθαρρυντικη παρατηρηση η οποια ειναι η εξης: Η φαση τρια στην Κινα ξεκινησε πριν καν δημοσιευτουν τα αποτελεσματα της δευτερης για να εχουν μια σαφη εικονα το τελος του 2022. Μαλλον καλα νεα στο πεδιο των μαχων https://folliclethought.com/kintor-seeks-phase-3-trial-for-androgenic-alopecia-in-2021/
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ολα δείχνουν ότι έως το τέλος του 2022 θα έχουμε τα αποτελέσματα τόσο του phase 2 όσο και του phase 3. Υπομονή λιγους μήνες ακομα. Ως τα Χριστούγεννα θα ξέρουμε αν όντως μετά από 20 χρόνια θα έρθει θεραπεία να προστεθεί στη φαρέτρα μας ή αν η Κιντορ προσπαθεί να γίνει ο Κοπερφιλντ της Ασίας.
 
Καλησπέρα στο φορουμ...Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τον φίλο @Legwg James που γνωρίζει καλύτερα απο όλους την νέα φόρμουλα της Kintor.. Θεωρείς οτι θα έχει και δράση στους "νεκρούς" θύλακες η νέα ουσία ή είναι τελειωμένη υπόθεση και η μμ είναι μονόδρομος;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα στο φορουμ...Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τον φίλο @Legwg James που γνωρίζει καλύτερα απο όλους την νέα φόρμουλα της Kintor.. Θεωρείς οτι θα έχει και δράση στους "νεκρούς" θύλακες η νέα ουσία ή είναι τελειωμένη υπόθεση και η μμ είναι μονόδρομος;
Πραγματικά δεν έχω ιδέα αγορίνα μου. Αν όντως το φάρμακο είναι όπως φημολογείται ξέρουμε πως η DHT δεν θα μπαίνει στους υποδοχείς καθόλου. Προσωπικά όμως δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει regrowth... Μην ξεχνάμε ότι η DHT σε έναν άνθρωπο με νορμάλ γενετικά παίζει ρόλο στην τριχοφυια ακομα και στο σκαλπ, όπως και σε εμάς άλλωστε ως έναν βαθμό ασχέτως που έχουμε ευαισθησία... Δεν ξέρω κατά πόσο το να απαγορέψεις στην dht να έχει επαφή με τους υποδοχείς θα σου προσφέρει επανέκφυση. Στο μυαλό μου πιστεύω όποιος παίρνει το pyri ( αν βγει ) απλά δεν θα χάσει άλλο μαλλί.
 

feanor

Active Member
Πραγματικά δεν έχω ιδέα αγορίνα μου. Αν όντως το φάρμακο είναι όπως φημολογείται ξέρουμε πως η DHT δεν θα μπαίνει στους υποδοχείς καθόλου. Προσωπικά όμως δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει regrowth... Μην ξεχνάμε ότι η DHT σε έναν άνθρωπο με νορμάλ γενετικά παίζει ρόλο στην τριχοφυια ακομα και στο σκαλπ, όπως και σε εμάς άλλωστε ως έναν βαθμό ασχέτως που έχουμε ευαισθησία... Δεν ξέρω κατά πόσο το να απαγορέψεις στην dht να έχει επαφή με τους υποδοχείς θα σου προσφέρει επανέκφυση. Στο μυαλό μου πιστεύω όποιος παίρνει το pyri ( αν βγει ) απλά δεν θα χάσει άλλο μαλλί.
μπορει και καποιοι θυλακες να ξυπνησουν παλι απο την στιγμη που ειναι προστατευμενοι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
μπορει και καποιοι θυλακες να ξυπνησουν παλι απο την στιγμη που ειναι προστατευμενοι
Δεν αρκεί να ναι προστατευμενοι για να επανέλθουν. Χρειάζεται και κάποιο wake up call που δεν νομιζω να είναι το pyri αυτό. Πρώτα όμως θέλω να δω το paper με τα στατιστικά των phases. Αν καταγράφεται εκεί regrowth αλλάζει το πράγμα. Υποκειμενικά πάντως πιθανότερο μου ακούγεται τα ήδη λειτουργικά (έστω και κουτσά) τρχθκ να μπορέσουν να βγάζουν πιο υγιείς και παχιές τρίχες πάρα τρθκ που αγνοούνται στο αμπελαλε εδώ και χρόνια να έρθουν πίσω και να μοιράζουν triple double.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Άμα φτάσει και κλείσει το τριχοθυλάκιο καληνύχτα.
Μακάρι να μπορεί να συντηρεί αποτελεσματικά και κυρίως long-term, και είμαστε μια χαρά.
Όσα τριχοθυλάκια αποδήμησαν εις Κύριον θα αποκατασταθούν με ΜΜ.
 

feanor

Active Member
Δεν αρκεί να ναι προστατευμενοι για να επανέλθουν. Χρειάζεται και κάποιο wake up call που δεν νομιζω να είναι το pyri αυτό. Πρώτα όμως θέλω να δω το paper με τα στατιστικά των phases. Αν καταγράφεται εκεί regrowth αλλάζει το πράγμα. Υποκειμενικά πάντως πιθανότερο μου ακούγεται τα ήδη λειτουργικά (έστω και κουτσά) τρχθκ να μπορέσουν να βγάζουν πιο υγιείς και παχιές τρίχες πάρα τρθκ που αγνοούνται στο αμπελαλε εδώ και χρόνια να έρθουν πίσω και να μοιράζουν triple double.
εγω τα τρχθλ που βγαζουν χνουδια εννοω. Να αναστηθει κατι αδρανες πολυ δυσκολα εως απιθανο
 
Δεν αρκεί να ναι προστατευμενοι για να επανέλθουν. Χρειάζεται και κάποιο wake up call που δεν νομιζω να είναι το pyri αυτό. Πρώτα όμως θέλω να δω το paper με τα στατιστικά των phases. Αν καταγράφεται εκεί regrowth αλλάζει το πράγμα. Υποκειμενικά πάντως πιθανότερο μου ακούγεται τα ήδη λειτουργικά (έστω και κουτσά) τρχθκ να μπορέσουν να βγάζουν πιο υγιείς και παχιές τρίχες πάρα τρθκ που αγνοούνται στο αμπελαλε εδώ και χρόνια να έρθουν πίσω και να μοιράζουν triple double.
Μάλιστα καταλαβαίνω πως το λες...το είπα από την άποψη ότι το σώμα μας(ή το scalp) θα έχει την ασφάλεια του να μην χτυπηθεί από DHT,να μπορέσει να αναγεννήσει νεκρά τριχοθυλακια
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες απλά hold on για την ώρα και keep on fina. Ζούμε στο απόγειο της Ιατρικής και αργά η γρήγορα θα υπάρξουν εξελίξεις στον κλάδο της αλωπεκίας. Το πρωί διάβασα πως την στιγμή που μιλάμε 49 φαρμακοβιομηχανίες και μικροβιολογικες κλινικές παγκοσμίως (!!!!!!!!!!!) ψάχνουν είτε τρόπο να ενισχύσουν τις ήδη υπάρχουσες θεραπείες, είτε να κυκλοφορήσουν καινούργιες. Πρώτη φορά στην ιστορία το ψάχνουν τόσο πολύ και τόσοι διαφορετικοί οργανισμοί παράλληλα.Με δεδομένο πως στην χειρότερη των περιπτώσεων το δίδυμο φινα - ντουτα ( αν χρειαστεί ) μας δίνουν μία δεκαετία περιθώριο, ΕΥΧΟΜΑΙ ως το 2032 να παίζουμε μπάλα με κάτι δυνατότερο. Νομοτελειακά αργά η γρήγορα θα βγει κάτι ακόμα, δεν γίνεται να μη βγει. Το τελευταίο fda approved ήταν η φίνα στα early 2000's, μιλάμε για νταν 20 χρόνια πίσω. Fingers crossed πραγματικά.
 

adelino225

Active Member
Καλησπερα συνπροβληματισμενοι φιλοι μου...Εγω ξεκινησα προχθες φιναστεριδη και η γιατρος μου με ειπε να βαζω μινο 2 φορες την εβδομαδα...Μαζι με αυτα παιρνω και κατι βιταμινες Palmogen Soft gel....Υπαρχει περιπτωση να φυγω απο αυτον τον ματαιο κοσμο επειδη μπερδευω την φιναστεριδη με τις βιταμινες????Η ολα ειναι οκ??Tωρα σχετικα με την κινεζικη θεραπεια κραταω μικρο καλαθι,γιατι θεωρω οτι οι φαρμακοβιομηχανιες μας θελουν αρρωστους για να εχουν κερδοι....
 

Gianney

Well-Known Member
Καλησπερα συνπροβληματισμενοι φιλοι μου...Εγω ξεκινησα προχθες φιναστεριδη και η γιατρος μου με ειπε να βαζω μινο 2 φορες την εβδομαδα...Μαζι με αυτα παιρνω και κατι βιταμινες Palmogen Soft gel....Υπαρχει περιπτωση να φυγω απο αυτον τον ματαιο κοσμο επειδη μπερδευω την φιναστεριδη με τις βιταμινες????Η ολα ειναι οκ??Tωρα σχετικα με την κινεζικη θεραπεια κραταω μικρο καλαθι,γιατι θεωρω οτι οι φαρμακοβιομηχανιες μας θελουν αρρωστους για να εχουν κερδοι....
Φίλε νομίζω δεν έχεις θέμα.Να σε ρωτήσω η γιατρός τι σου πε για την φίνα;δηλ στην έδωσε κατευθείαν σου πε για εξετάσεις η γενικά κάτι αλλο
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Θυμάμαι λίγο τα κάζα που φάγαμε με Replicell, Histogen και το RU4821 και κρατάω μικρό καλάθι. Όντως θα 'ταν φοβερό πάντως να βγει χαπάκι δίχως παρενέργειες που να κρατά το μαμά μαλλί. Αλλιώς με κόβω για πλήρη αδελφοποίηση με τον Έγκριτο Κουναβοφυτευτή Γιαμάν.
 
Μπλουζα