Kintor Pyrilutamide

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το συγκεκριμένο νημα θα ναι αρκετά διαφορετικό και σίγουρα περιεχει μεγάλο ρίσκο για όποιον αποφασίσει να κάνει πράξη οσα διαβάσει εδώ (ΑΝ το αποφασίσει) . Ξεκαθαρίζω πριν καλά καλά μπω στo νόημα του thread πως προσωπικά δεν παρακινω ΚΑΝΕΝΑΝ να ρισκάρει με τη χρήση του συγκεκριμένου φαρμάκου και να προβεί στη πολυδαπανη απόκτηση του. Αφου ξεκαθαρισαμε αυτό ας μπούμε στο ψητό. Η Κινεζική εταιρεία Kintοr αναπτύσσει όσο μιλάμε ενα φάρμακο ονόματι Pyrilutimade το οποίο σύντομα θα μπει στη 3η φαση δοκιμών του στην Κίνα. Ο τρόπος που δρα είναι λίγο πολύ ο εξης : Δεν εμποδίζει τη μετατροπή της DHT στο σώμα, εμποδίζει την εισροή της DHT στους receptors στον θυλακα στο κεφάλι. Γιατί γράφω οσα γράφω. Ο φίλος @prothanks επεσε σε ενα νημα στο reddit το οποίο έχει πάρει μεγάλη έκταση, στο οποίο μια ομαδα ανθρώπων έχει βρει τη συνταγή του pyrilutimade και σε συνεργασία με ενα φαρμακείο στη wuhan θα ξεκινήσουν να κάνουν copy paste το φάρμακο και να το πουλάνε. Για αρχή θα βγάλουν 100 g συνολικά και θα πωληθούν σε 100 διαφορετικά άτομα. Τα 100 g θα ναι αρκετα για 200 μέρες. Λεπτομέρειες αναλυτικά στα σκρινσοτ που θα παραθεσω κάτω όπως και τα λινκς που έβαλε ο νηματοθετης για να επικοινωνήσει ο κόσμος μαζι τους και στον σερβερ τους στo discord. Ενημερώνω τους συμφορουμητες μόνο και μόνο γιατί έχω πάρει πολλά από εδώ μεσα και θα το θεωρούσα άσχημο να μη κοινοποιήσω ότι μου είπε ο φίλος Prothanks. Έχω διαβάσει για κόσμο που έβαζε μέχρι και μέντα στο κεφάλι του εδώ οπότε μπορεί το συγκεκριμένο νημα να του φανεί ενδιαφέρον και χρήσιμο όπως και για κόσμο που έχει χάσει κάθε ελπίδα η δε θέλει να ακουει για χάπια φιναστεριδης και ντουταστεριδης. Ενα μεγάλο ευχαριστώ ξανά στον Prothanks που θα χαιρόμουν αν συμμετείχε στο νημα και απλά να πω πως η προσωπική μου άποψη είναι πως δεν αξίζει όλο αυτό καθόλου.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211205_040812_com.reddit.frontpage_edit_772264541898306.jpg
    Screenshot_20211205_040812_com.reddit.frontpage_edit_772264541898306.jpg
    385.6 KB · Προβολές: 203
  • Screenshot_20211205_040816_com.reddit.frontpage_edit_772256088137890.jpg
    Screenshot_20211205_040816_com.reddit.frontpage_edit_772256088137890.jpg
    511.7 KB · Προβολές: 162
  • Screenshot_20211205_040821_com.reddit.frontpage_edit_772273543989450.jpg
    Screenshot_20211205_040821_com.reddit.frontpage_edit_772273543989450.jpg
    230.9 KB · Προβολές: 153

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
το πανε για χαπι η τοπικο? (για το τελικο προιον μιλαω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

prothanks

Member
Αρχικά να πούμε ότι μάλλον πιο πολύ για ενημερωτικό σκοπό γίνεται το thread κ εξηγώ:

Μιλάμε για μια παραγγελία pyrilutamide σε σκόνη, που εσύ μόνος σου πρέπει να φτιάξεις τη λοσιόν έχοντας ζυγαριές ακριβείας , και με διάφορους διαλύτες (DMI,DMSO, TRANSCUTOL) που παραγγέλνεις κι αυτούς για το τοπικό διάλυμα. Γίνεσαι ερασιτέχνης φαρμακοποιός δηλαδή, σε φάρμακα που δεν έχουν εγκριθεί ακόμα.

Βέβαια,εχουμε δει και υποστηρικτές του τριμμένου μπρόκολου στο σκαλπ για να μην πάρουν φίνα..τι να λέμε τώρα.

Βρήκαν λοιπόν τα τζιμάνια στο reddit ή/και το hairlosstalk ,κινεζικό εργαστήριο που παίρνει την πατενταρισμένη συνταγή της kintor και την φτιάχνει, και κάνουν ομαδική αγορά για μείωση της τιμής. ($130/g)

Τώρα όσον αφορά το φάρμακο, έχει πολύ hype και οι υπεύθυνοι στην Κintor έχουν τρέξει πολύ τις φάσεις δοκιμών. Στην Κίνα ξεκινάει η 3η φάση και στην Αμερική τώρα πραγματοποιείται η 2η.

Όντως , εάν δουλέψει μιλάμε για κάτι επαναστατικό στην αντιμετώπιση της ανδρογεννετικής. Απλά πρέπει να είναι χαμηλά η μπάλα γιατί πχ το breezula που ήταν κάποια στιγμή κι αυτό υποψήφιο για next best thing στην καταπολέμηση της ΑΓΑ, ξεφουσκωσε ,διότι μετά από κάποιο καιρό οι δοκιμές έδειξαν ότι δεν είχε μακροχρόνια αποτελέσματα.

Στο δια ταύτα λοιπόν, όποιος ενδιαφέρεται για αγορά το λινκ είναι αυτό. https://www.alibaba.com/product-det...6851.html?spm=a2747.manage.0.0.4f7a71d2iDzVgJ

Έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα προχωρήσει κι αυτό.
 

Georgie

Well-Known Member
Μια ομάδα λεει βρήκε άκρη με τη συνταγή απο φαρμακείο στη Wuhan !!!!

Σωθηκαμε από το Παγκολινο
Θα τη βρούμε από τους φαλακρούς ρε διαολε !
 

dlazaros

Well-Known Member
Παει για τοπικό vag.
Οπότε τί? μισό μιλιγκράμ κάθε μέρα στο τριχωτό με ποιόν μεταφορέα? Προπυλική γλυκόλη, αλκοόλ? Σε τί μορφή, υγρό, τζέλ?
Εδώ δεν κάνω κέφι να βάλω κερί στα μαλλιά, φαντάσου να τα έχω συνέχεια λαδωμένα. Εκτός και εαν θέλει πχ 2 ώρες απορρόφηση και μετά λούσιμο. οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Οπότε τί? μισό μιλιγκράμ κάθε μέρα στο τριχωτό με ποιόν μεταφορέα? Προπυλική γλυκόλη, αλκοόλ? Σε τί μορφή, υγρό, τζέλ?
Εδώ δεν κάνω κέφι να βάλω κερί στα μαλλιά, φαντάσου να τα έχω συνέχεια λαδωμένα. Εκτός και εαν θέλει πχ 2 ώρες απορρόφηση και μετά λούσιμο. οκ.
Επειδη νυσταζα δεν το εψαξα σχεδον καθολου Λαζαρε. Εχω παραθεσει ολα τα λινκ. Εαν εχεις χρονο για σκότωμα και δε βαριεσαι ψαξε καθως η αποψη σου ειναι παντα χρήσιμη και αρεστή.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ότιδηποτε δεν είναι FDA approved και δε χτυπάει τη DHT στη ρίζα της, ενέχει ρίσκο και πιθανόν βραχυπρόθεσμα αποτελέσματα/πυροτεχνήματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Θα σας κάνω report,κανονίστε...
Θα μπει κανένας άκυρος στο φόρουμ,θα δει το νήμα,θα πάει να το παίξει χημικός και θα κάνει καμία ανατίναξη,θα τον γράψουν στις εφημερίδες και στις τηλεοράσεις.απεγνωσμενος καραφλακιας στην προσπάθεια αναχαίτισης της καράφλας έκανε πυρηνική ανάμειξη με αποτέλεσμα την ανάφλεξη του ίδιου και των παρευρισκομένων..για Πάνο Σομπολο περιγραφή θα ειμαστε
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα σας κάνω report,κανονίστε...
Θα μπει κανένας άκυρος στο φόρουμ,θα δει το νήμα,θα πάει να το παίξει χημικός και θα κάνει καμία ανατίναξη,θα τον γράψουν στις εφημερίδες και στις τηλεοράσεις.απεγνωσμενος καραφλακιας στην προσπάθεια αναχαίτισης της καράφλας έκανε πυρηνική ανάμειξη με αποτέλεσμα την ανάφλεξη του ίδιου και των παρευρισκομένων..για Πάνο Σομπολο περιγραφή θα ειμαστε

χαχαχαχαχα εχουμε βάλει warning στην αρχη του νήματος. Βεβαια αν ειναι ηδη καράφλας όπως λες μαζούτ με σκοτεινή ύλη να απλώσει στα άγονα στρέμματα που έχει ούτε τσουκνίδα δε θα φυτρώσει.
 

aeratos28

Just aeratos
Συνήθως ποτέ και κανένας δεν βλέπει ότι έγραφε προσωπικό ρίσκο αδερφέ.μη δοκιμασμένα πράγματα μην τα παίρνετε..ειδικά όταν δεν είναι καν κατασκευασμένα..
 

dlazaros

Well-Known Member
Επειδη νυσταζα δεν το εψαξα σχεδον καθολου Λαζαρε. Εχω παραθεσει ολα τα λινκ. Εαν εχεις χρονο για σκότωμα και δε βαριεσαι ψαξε καθως η αποψη σου ειναι παντα χρήσιμη και αρεστή.
Με έστειλε για διάβασμα το κάθαρμα! Χαχα θα διαβάσω με τον καφέ μου και θα επανέλθω.
 

dlazaros

Well-Known Member
Λοιπόν, αν θέλεις να μάθεις για ενα προϊόν πας στα οικονομικά αποτελέσματα που υπόσχονται... (sales forecast). http://webcache.googleusercontent.c...+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-b-d σελίδα 32

"We also forecast Pyrilutamide and ALK-1 to receive NMPA’s approvals in 2022E and 2024E, respectively. To factor in the risks in drug development, we apply different probability of success (PoS) to our sales forecasts and expect risk-adjusted revenue of RMB104mn/ RMB382mn/ RMB1,006mn in FY2021E/22E/23E. We forecast net losses of RMB405mn / RMB312mn / RMB91mn in FY20E/21E/22E and expect RMB213mn net profit in 2023E."
Μετάφραση, θέλουμε να βγούμε στις αγορές το 2022-2023 και έχουμε κάνει accrual (υπολογισμό ζημιάς) κάποια μύρια.

According to F&S, in 2018, over 92.8mn males had androgenetic alopecia to different degrees in China. μετάφραση, υπάρχει μεγάλη ζήτηση. (τιμολόγηση ψηλά στην αρχή μέχρι να ωριμάσει η ζήτηση και να βρεθεί το προϊόν σε mass market μετά την pioneer phase).
In 2018, the market size of drugs for androgenetic alopecia in China was RMB1,470.0mn. The market size of drugs for androgenetic alopecia in China is expected to increase at a CAGR of 9.6% from 2018 to RMB2,320.3mn in 2023E and then at a CAGR of 15.3% from 2023E to RMB4,732.5mn in 2028E.
Μετάφραση, μέγεθος αγοράς το 2018 200k € (τρίχες...) πρόβλεψη να φτάσει στα 600k € το 2018 (τρίχες ξανα... εκτός αν έκανα λάθος την μετατροπή σε ευρώ).
Ρίσκα...

1) Having incurred net losses in the past and will continue to incur losses for the foreseeable future; χάνουμε τώρα, θα συνεχίσουμε στο μέλλον
2) Failure in obtaining regulatory approval for drug candidates; να μην πάρουμε άδεια απο FDA
3) Competition from peers with more competing and successful drugs; Να φτιάξει κάτι καλύτερο ο ανταγωνισμός??? (page 36)
4) Failure in protecting intellectual property rights throughout the world. Να διαρρεύσει η φόρμουλα...

Αυτό που κατάλαβα. Οι τύποι είναι "μεσαίου" μεγέθους start up και θέλουν να κάνουν τους επενδυτές να μπούν μέσα μολις πάρουν έγκριση, για αυτό τον λόγο "τάζουν" κάποια πράγματα. Πατάνε πάνω στις παρενέργειες της φίνας όταν την αναφέρουν ως 1,2-1,8% του συνόλου!!!
Οι μέχρι τώρα έρευνες (οι τίποτα δλδ...) δείχνουν οτι δεν έχει η Pyrilutamide παρενέργειες καθώς δεν πάει συστεμικά. Βέβαια μετά λέει οτι ως και οι μισοί είχαν adverse effects in the form of contact dermatitis!!! Δεν αναφέρει κάπου τον μηχανισμό χρήσης ή τα μιλιγκράμ ή το πρωτόκολλο, απλά λέει τοπικά.

Λοιπόν η άποψη μου. Λειτουργεί σε αποτελεσματικότητα σαν την ντούτα +10%, δλδ 100% φραγή dht στους υποδοχείς. Ουσιαστικά σταματάει την τριχόπτωση και αναλαμβάνει ο οργανισμός την επιδιόρθωση του τριχωτού. Για επανέκφυση μινοξιδίλη, αλλιώς ΜΜ. Αυτό που κάνει την διαφορά είναι οτι μπορώ να έχω τα επίπεδα dht στον οργανισμό μου στον θεό (να το κάνω τί???) χωρίς να έχει επίπτωση στα μαλλιά ή σεξουαλικές παρενέργειες αλλά ο προστάτης μου θα γίνει γίγαντας... βέβαια το κύριο φάρμακο τους το Proxalutamide είναι για τον καρκίνο του προστάτη...

Εγώ προσωπικά δεν θα είμαι πελάτης και λόγο τοπικού που το απεχθάνομαι και λόγο προστάτη που δεν θέλω περιπέτειες. Βλέπω όμως να έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον σε ανθρώπους που φοβούνται τα χάπια και τις παρενέργειες και θέλουν κάτι σε υγρό τοπικά που δεν πάει συστεμικά όπως η τοπική φίνα. Και πάλι δεν το βλέπω πριν την 10ετία για να αποκτήσει εμπιστοσύνη στο αγοραστικό κοινό ΑΝ γίνει δεκτό στην Αμερική και κάνουν εκείνοι έρευνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα