Johnysblue,dr jose Lorenzo,fue,2601 grafts,25/6/22

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάνεις λάθος Bobby γιατί δεν υπολογίζεις και το blending με τα πίσω. Όταν κατεβάσεις 1cm στην ουσία πρέπει να μπεις και πιο πίσω για να μην δημιουργήσεις firewall. Εγώ στην δική μου που κατέβηκα κάτι χιλιοστά έβαλα 500g. Το λάθος που κάνουμε στα εμβαδά είναι ότι υπολογίζουμε καθαρές γυμνές επιφάνειες αλλά πρέπει σε αυτές να προσθέτουμε και το blending με τις υπάρχουσες ζώνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Άμα τα ήξερα όλα δεν θα παρακολουθούσα το φόρουμ!!!!

Πιστεύω ότι αυτό που λες ισχύει όταν πας να κατεβάσεις σε δεύτερο χρονο. Αν υπολογίσει από τη αρχή 2 περιπτώσεις (πχ μεταξύ hairline τρίγωνης ή οβάλ ή μεταξύ hairline στα 8 ή 7 cm) δεν νομίζω ότι βγαίνει τόσο μεγάλη διαφορά γιατί γλιτώνεις από το Firewall που θα είχες χτίσει στην αρχή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι σωστό που λες (εγώ το έγραψα γενικά) αλλά ισχύει και στην δική του περίπτωση γιατί έχει πολύ baby hair στην hairline τα οποία χρησιμοποιεί (ο Λορενζο) σαν front sentinel row για να ενισχύσει την φυσικότητα. Αν μπει μπροστα από αυτα χάνεται πλέον η αξία τους και πρέπει να τα αντικαταστήσει aka περισσότερα graft σε σχέση με αυτά που έχει βάλει τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Όταν πας να κατεβάσεις καθαρά ένα εκατοστό σε γυμνή περιοχή ναι..ισχύουν τα νούμερα.ευκολα το φτάνεις το 1000..όπως είπατε αν μιλάμε για μια hairline των 17-18 εκατοστών,επί 50 grafts + τις ενώσεις με τα μαμά στο πλάι το έπιασες το 1000..εδώ όμως δεν νομίζω στο σχήμα του Τζόνυ που έκανες να μιλάμε για 18 τετραγωνικά καθαρά..στο κατέβασμα που δείχνεις θεωρώ ότι με 250-300 το πολύ σε κάθε μεριά θα είχε γίνει δουλειά..δλδ μια επέμβαση των 3κ grafts θα ήταν η ιδανική για τον φίλο Τζόνυ.
Δυστυχώς η hairline τρώει πολλά. Ο Λορενζο μου έχει πει 1 cm = 1000g
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σου επεναλαμβάνω ότι ξεχνάς τα baby hair που προυπήρχαν. Αν δεις που πάτησε πριν (και δεν φαίνονται γιατι είναι λεπτά και ξυρισμένα) είναι πολλά baby hair τα οποία αναγκαστικά πρέπει να μπουν μπροστινή σειρά για φυσικότητα και γιατί σώζεις graft. Αν πάς μπροστά από αυτά τα θυσιάζεις και πρέπει αναγκαστικά να τα ξαναδημιουργήσεις, αυτό σημαίνει extra g.
 

Gianney

Well-Known Member
Μπορούσε. Αυτή είναι στην δικιά μου φώτο το μπλε και αυτό που φαίνεται παρακάτω. +1000g και πλέον οριοθέτηση που στο μέλλον δεν αλλάζει αν η ΑΑ προχωρήσει.

Προβολή συνημμένου 51278

Αν το δεις στην παρακάτω φώτο από πάνω δεν φαίνεται και τόσο τριγωνική. Καλό είναι πάντα να κοιτάμε τις φώτο των 10 ημερών που δεν είναι πρησμένο το κεφάλι.

Προβολή συνημμένου 51279
Πάντως εγώ βρίσκω δύσκολο να γίνει blending καθώς δεν υπάρχει χώρος να μπουν αλλά άρα μιλάμε μόνο για το γλυκό κλείσιμο δεξιά και αριστερά που στην ουσία δεν είναι κανονικό κατέβασμα όλης της χερλαιν και νομίζω με κάνα 600 θα ταν οκ αντί για 1000
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μιλάμε καθόλου για το κλείσιμο δεξιά και αριστερά μιλάμε για αλλαγή κλίσης της καμπύλης από κοίλη σε πιο ευθεία ή κυρτή. Να καταλαβαινόμαστε.
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν μιλάμε καθόλου για το κλείσιμο δεξιά και αριστερά μιλάμε για αλλαγή κλίσης της καμπύλης από κοίλη σε πιο ευθεία ή κυρτή. Να καταλαβαινόμαστε.
Οκ στην φώτο με την μαύρη γραμμή για πιο γλυκό κλείσιμο δεξιά και αριστερά ,πόσα νομίζεις ότι θέλει;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε πολλούς αρέσει η γωνία στους κροτάφους και όχι η καμπύλη (πχ erdo) αυτό δεν είναι πρόβλημα.
 

Gianney

Well-Known Member
Σε πολλούς αρέσει η γωνία στους κροτάφους και όχι η καμπύλη (πχ erdo) αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Ναι.Στην συγκεκριμένη περίπτωση πάντως εμένα δεν με χαλάει ο σχεδιασμός αν και θα τον ήθελα με το κλεισιμο που έβαλες με μαύρη γραμμή ,δεν είναι τόσο τριγωνικός όσο συνηθίζει ο Λορέντζο αλλά και πάλι έχει να κάνει με τα γούστα ,το πρόβλημα κτλ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Ο γιατρός δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, καθώς πετάει πάνω απο την επιφάνεια της θάλασσας με το Kite, βλέπει τα γλαροπούλια να χάνονται στο ηλιοβασίλεμα και θέλει να τα απεικονίσει. Είναι η εικαστική κλίση και η αγάπη προς την θάλασσα που τον ωθεί. Πόσο γαμάτο θα ήταν κάτω απο την άκρη ενός κροτάφου να καρφώσει κυκλικά 50 γραφτς δημιουργώντας τον ήλιο :p :p :p :p
 

oreo

Well-Known Member
Μπλέ Τζόνυ καλή επιτυχία φίλε, είθε να δεις εαυτόν όπως αγαπάς. Διαβάζοντας τα στατιστικά μπερδεύτηκα λίγο με το εμβαδό κάλυψης!!!!! Μπορείτε παρακαλώ να με διαφωτίσετε ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπλέ Τζόνυ καλή επιτυχία φίλε, είθε να δεις εαυτόν όπως αγαπάς. Διαβάζοντας τα στατιστικά μπερδεύτηκα λίγο με το εμβαδό κάλυψης!!!!! Μπορείτε παρακαλώ να με διαφωτίσετε ?
Όπως αντιλαμβάνεσαι οι επιφάνειες με τόσο μαλλί δεν έχουν νόημα. Νόημα έχει μόνο η απεικόνιση πυκνότητας με μικροσκόπιο στους κροτάφους. Έχω την φώτο και θα την ποστάρω (την έχει και ο Γιάννης).
79 frontal, 38 crown.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπροστά από την κόκκινη γραμμή είναι τα μαμίσια baby. Περίπου καμμιά 150 με χοντρικούς υπολογισμούς.
Screenshot_2022-07-07-12-15-49-209_com.miui.gallery.jpg
 

oreo

Well-Known Member
Όπως αντιλαμβάνεσαι οι επιφάνειες με τόσο μαλλί δεν έχουν νόημα. Νόημα έχει μόνο η απεικόνιση πυκνότητας με μικροσκόπιο στους κροτάφους. Έχω την φώτο και θα την ποστάρω (την έχει και ο Γιάννης).
Ma για την γυμνή περιοχή λέω, το ότι έχει φορλοκ τόσο τρίχωμα ton έσωσε. to blend εκεί να ήταν πόσο 10g/cm2 ? Λογικά εσύ θα τα θυμάσαι όλα και πόσα μπήκαν καθαρά στα άδεια σημεία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και τι είμαι? Αργόσχολος να μετράω τα g? Δυο περάσματα έκανα.
 

oreo

Well-Known Member
Και τι είμαι? Αργόσχολος να μετράω τα g? Δυο περάσματα έκανα.
Φίλε Cvial όπως το έθεσες, θυμήθηκα και τον αγαπητό κ.Κωνσταντίνο μας που δουλεύει 18 ώρες την μέρα και έχει και το Σαββατοκύριακο συγγραφή και στενοχωρήθηκα :(
 
Μπλουζα