Jim250781, dr. hasson, fut, 4343 grafts, 4/8/2009

jim250781

Member
Καλημέρα σε όλη την παρέα....

Μόλις επέστρεψα από Καναδά μετά από μεταμόσχευση με τον Dr. Hasson...

Όλα κύλησαν καλά και πιστέυω θα υπάρχει καλή εξέλιξη πρώτα ο θεός....

Τα μοσχεύματα που έβαλα είναι 4343 (όπως μου είπε ο γιατρός....αν και μου φάνηκαν υπερβολικά!)

Σας παραθέτω φωτογραφίες πριν και μετά....
Σταδιακά θα ανεβάζω και άλλες...

Από δω και πέρα θεραπεία (φιναστερίδη απαραίτητα είπε ο Hasson)...

Τα λέμε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

durix

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

σου ευχομαι ολα να πανε καλα jim...

οταν λες υπερβολικα??
για την περιπτωση σου ή νομιζεις οτι δεν ειναι και τοσα??

επισης κανατε καμια συζητηση για φινα και ολα οσα ακουγονται (παρενεργειες)??

και παλι ευχομαι ΚΑΛΑΑΑΑΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! ;) :hdanc:
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Durix ευχαριστώ για τις ευχές! ;D

Όταν λέω πολλά εννοώ ότι δεν περίμενα τόσα....Είχα κάνει ξανά 2 FUE Και 1 strip (ταλαιπωρημένος πολύ και για αυτό αποφάσισα να κάνω κάτι "σίγουρο" πλέον.....)
Επομένως δεν πίστευα ότι η δότρια μου με τόση ταλαιπωρία μπορέι να δώσει τόσα μοσχεύματα....
Ο Hasson μου είπε ότι αν πήγαινα εκεί με "καθαρή" δότρια θα μου έπερνε έυκολα 6-7.000 μοσχεύματα και το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο με 1 μεταμόσχευση από ότι με 4 που έχω κάνει μέχρι τώρα.... Και φυσικά πιο οικονομικό!

Μακριά από Ελλάδα....ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!
Όποιος θέλει να κάνει μεταμόσχευση μόνο έξω....ΜΟΝΟ!!!!

Για την φιναστέριδη τον ρώταγα και τον ξαναρώταγα....Μου είπε ότι είναι 100% βέβαιος ότι δεν πειράζει...Ο ίδιος την πέρνει 8 χρόνια και έχει κρατήσει τα μαλλιά του....
Με έπεισε! ;D
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

φιλε αψογος πολυ καλη δουλεια πες μας λεπτομερειες
υ.γ. εσυ εισουν μαζι με το τσακαλο?
2 υ.γ. τα μοσχευματα φιλε δεν ηταν πολλα γιατι επρεπε ν ακαλυψεις μεγαλη περιοχη μπροστα και πισω
αμα θες πες ηλικια και θεραπεια που εκανες πριν
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Ναι εγώ ήμουνα...Τον είδα όμως μόνο πριν και από λάθος μου δεν βρεθήκαμε μετά γιατί άλλαξα hotel και ξέχασα να του το πω!

Λεπτομέρειες τι θές να μάθεις....
Μπορώ να απαντήσω σε όλα αν και πιο λεπτομερής από τον Comb αποκλείεται να είμαι ;D

Όποιος έχει απορία ρωτάει ότι θέλει.....Ευχαρίστως να απαντήσω!
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

πες μας λιγα για σενα αν θες και ποσο σου κοστισε ολο αυτο thanks
επισης εγω ειμαι κατα στα αστερακια που βαζουμε στις εταιρειες για μενα καλο ειναι να μιλαμε ανοιχτα οπως μιλαμε για το hasson οτι ειναι κορυφη ετσι να λεμε ανοιχτα και γιαυτους που δεν ειναι
 

Άκης

Administrator
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Καλά αποτελέσματα να έχεις jim.

Πόσο σου κόστισε;
Πάντως δείχνει πλέον γεμάτη η περιοχή.

Georgex6 είπε:
επισης εγω ειμαι κατα στα αστερακια που βαζουμε στις εταιρειες για μενα καλο ειναι να μιλαμε ανοιχτα οπως μιλαμε για το hasson οτι ειναι κορυφη ετσι να λεμε ανοιχτα και γιαυτους που δεν ειναι

Ναι, αλλά ο hasson δεν νομίζω να διαβάσει κάποιο αρνητικό σχόλιο, ενώ αν το διαβάσει πες από Ελλάδα, σιγά τα ωά θα σκεφτεί.
Σκέψου να διαβάσει το forum η λειζερλάιν και να δει ότι όλα μα όλα τα ποστ που την αναφέρουν είναι αρνητικά.
Θα κινηθεί με διαφόρους τρόπους, όπως έκαναν οι πολυεθνικές σε Αμερικάνικα forums.
Θα κοιτάξω πάντως να μειώσω τα περισσότερα, αν αυτό το θεωρείται καλύτερο για τις συζητήσεις.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

α οκ ακη σωστος
να σου πω ακη καθημερινα βλεπω περιπτωσεις αποτυχημενων μεταμοσχευσεων ειδικα τωρα στις παραλιες με κατι τεραστιες ουλες και και αποτελεσμα πενιχρο
ενταξει μπορει να υπαρχουν και καλα αποτελεσματα αλλα κι απο εδω δεν εχουμε ακουσει κατι καλο
επισης θελω να αναφερω και κατι που μου χει κανει εντυπωση οτι οι ελληνικες εταιριες δεν αναφερουν grafts και ποσα sessions απλα σου πετανε 2 φωτο πριν και μετα
δηλ μεγαλη κοροιδια που μονο εδω βλεπεις
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Όσον αφορά το θέμα με τα αστεράκια ο Άκης έχει δίκιο σε ότι αφορά το νομικό κομάτι και ο Geοrge σε ότι αφορά το ηθικό!

Επομένως μπορούμε εμμέσως να αναφέρουμε που κάναμε τι....
Έγω έκανα 2 fue στην εταιρεία "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ(ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑ ΜΟΝΟ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ)"
Έτσι όλοι καταλαβαίνουμε ποια εννοούμε...

Όσο για το κόστος είναι 5 δολλάρια αμερικής τα πρώτα 2000 μοσχεύματα και 3 τα επόμενα....Βάλε τους φόρους 5%...βάλε το Hotel....τα αεροπορικά....την διαμονή.....
Μια δική μου περίπτωση με ΟΛΑ μέσα θέλει περίπου 15 χιλιάρικα στο νερό.....

Όποιος δεν θέλει αμάξι να πάει αμέσως! ;D
 

Άκης

Administrator
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Όντως jim, σωστός είναι και ο George στο ηθικό κομμάτι.
θα το τσεκάρω και αυτό, αλλά πάλι δεν κάνουμε κάτι κακό σε κάποιον (ηθικά εννοώ), εφ' όσον είναι εκτός Ελλάδας.

Όσο αφορά το κόστος, πολλά τα λεφτά ρε μαμώτο...

Όπως και να το κάνουμε, ο μέσος Έλληνας δεν μπορεί να το αντέξει, εκτός αν πάρει δάνειο, που μετά θα το κλαίει με μαύρο δάκρυ...

Όποιος πάντως μπορεί να το αντέξει το ποσό και είναι σε μεγάλη κλίμακα αραίωσης, ας δει τις photos των παιδιών και ας πάει.
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Απλά είναι εύκολο για τους εντός Ελλάδας απ@τεών€ς να αναφερόμαστε μέσω των γελοίων διαφημίσεων τους....

Όσον αφορά το κόστος είναι όντως μεγάλο....Αν όμως θες να το κάνεις σωστά το κάνεις μόνο έξω(γιατί μετά χτυπιέσαι, όπως έγω, που έκανα μια τρύπα στο νερό ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΞΩ για repair)....
Είπαμε η αμάξι ή μαλιά (για τον μέσο Έλληνα πάντα....)

Y.Γ Η ηλικία μου είναι 28 και θεραπεία μόνο μινοξιδίλη και για λίγο διάστημα....επίσης Proscar για κάνα 4μηνο...
Τώρα θέλει όμως δουλειά!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

durix

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

φιλε jim λες οτι πηγες εξω και για repair..τι εννοεις??

με το νεο στριπ του hasson σου διορθωσε καπως και την γραμμη απο το παλιο που ειχες κανει?
επισης σου κανε και repair το hairline απο τυχον λαθος τοποθετηση των προηγουμενων μοσχευματων στην Ελλαδα?

ποσες μερες εκατσες καναδα?απο πριξημο ειχες....σε σχεση παντα με το πρηγουμενο στριπ...

πολλες ερωτησεις φιλε αλλα καταλαβαινεις...

παντως αυτο που λετε περι αμαξιου εχετε δικιο...ειμαι 30..με ενα στριπ (μικρο μεν απατη δε) στα 25 στο ελλαντα βεβαια...

εδω και 2 χρονια το ειχα παρει αποφαση οτι δεν την παλευω με την καραφλα...ευτυχως ομως παντα ανεβαλα την αγορα αμαξιου,οι γονεις μου εχουν δυο και την βγαζω με της μανας μου που ειναι 5ετιας και αρκετα σπορ θα ελεγα γιατι ειχα βαλει το χερακι μου οταν το πηραμε.Τα χρηματα για καθαρα δικο μου τα εχω(15000-20000 ευρω)....αλλα σκεφτομαι με τρωει ασχημα ρε αδερφε,εδω και κανα μηνα,να τα κανω δολλαρια :D :D...

ας ειμαι εγω καλα O0 και ορεξη για δουλεια θα εχω και θα τα ξαναβγαλω..... 8)
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Δυστυχώς μου πήρε και δεύτερο στριπ γιατί το πρώτο ήταν πολύ χαμηλά....
Αλλά είναι καλή δουλειά οπότε δεν με πειράζει...

Το repair αφορά την hairline και την κακή τοποθέτηση ειδικά σε ότι αφορά τη "φυσικότητα"...

Το μυστικό στο πρήξιμο είναι το πως θα κοιμηθείς...Άμα κοιμηθείς κανονικά την γ..... αν κοιμηθείς σε γωνία το γλιτώνεις το πολύ.....
 

durix

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

εκατσες Καναδα μεχρι να φυγει το πολυ πολυ??

θυμαμαι εμενα μου λεγαν να βαζω κομπρεσες για να μην παει μπροστα στο προσωπο και να κατεβει απο πισω...

παντως στο site του αρμανι αν θυμαμαι, λεει οτι καλυτερα να μη ταξιδεψεις μετα την μεταμοσχευση αν η πτηση ειναι πανω απο 3-4 ωρες και να το κανεις μετα απο καμια βδομαδα...για να προστατευτουν τα μοσχευματα....
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

άμα είσαι απρόσεκτοσ ακλύτερα να κάθεσαι σε ένα κρεβάτι μόνο :D

πέρα από την πλάκα όμως μπορείς να ταξιδέψεις αλλά να προσέχεις...να μην χτυπήσεις....είναι θέμα επιλογής καθαρά!
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Με γεια σου φιλε μου σου ετχομαι να πανε ολα καλα. Δεν θα το πω με κακια διοτι κ εγω αν ειχα τα λεφτα θα το εκανα ειδικα μπροστα που θελω αλλα οταν κανεις μια τετοια επεμβαση ,με τοσα λεφτα θα πρεπει το μαμημενο να συνεχισεις Proscar ? Δεν ειναι μαμακια ?
 

hairevival

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Μπράβο JIM !

Συγχαρητήρια ! ! !

ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ : TSAKALOS, JIM, COMB ΩΣ ΤΩΡΑ και η λιστα μεγαλώνει!!!

Μάγκες : να μην χαθειτε ποτε οκ; αυτο το φορουμ πρεπει να μας ενωνει , γιατι πρεπει να ελεγχουμ διαρκως την ποιοτητα του μαλλιου. Ακομα κι εσεις που βαλατε, μην εφυσηχαζετε! ολοι εδω!

και κατι αλλο : ΑΚΗ ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΑ *** ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΩΘΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ... ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ. Το να λεμε ποια , δεν εχει νοημα.
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Akishellas δεν είναι θέμα μαμακίας...είναι θέμα ότι φτιάχνω κάτι και το στηρίζω....σαν να έχεις ένα χωράφι και του βάζεις άλλους 4000 σπόρους...και το συντηρείς με λίπασμα...
Δεν αξίζει πιστεύεις? Είναι θέμα επιλογής όμως....

Παιδιά αυτό το site μας βοήθησε και μας "καθοδήγησε" κατά κάποιον τρόπο...θα ήταν εγωιστικό να πούμε κάναμε τη δουλεία μας και άντε γεια τώρα...

Θα υπάρχει ενημέρωση για την εξέλιξη της πορείας για να δείτε και να κρίνεται αν αξίζει να δώσει κανείς τόσα λεφτά....καθαρά για λόγους ενημέρωσης....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

jim250781 είπε:
Akishellas δεν είναι θέμα μαμακίας...είναι θέμα ότι φτιάχνω κάτι και το στηρίζω....σαν να έχεις ένα χωράφι και του βάζεις άλλους 4000 σπόρους...και το συντηρείς με λίπασμα...
Δεν αξίζει πιστεύεις? Είναι θέμα επιλογής όμως....

Παιδιά αυτό το site μας βοήθησε και μας "καθοδήγησε" κατά κάποιον τρόπο...θα ήταν εγωιστικό να πούμε κάναμε τη δουλεία μας και άντε γεια τώρα...

Θα υπάρχει ενημέρωση για την εξέλιξη της πορείας για να δείτε και να κρίνεται αν αξίζει να δώσει κανείς τόσα λεφτά....καθαρά για λόγους ενημέρωσης....

Jim, καλα και φυσικα αποτελεσματα να εχεις σου ευχομαι....!!!
Απο δοτρια πως πας???σου εχουν μεινει αλλα grafts η αυτα ηταν τα τελευταια??
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

thanks Pano για τις ευχές...

Μάλλον τελευταία ήταν.... Άμα σκεφτείς 2500 τρίχες (όχι μοσχεύματα) με FUE στους έλληνες απατεώνες.....από τα οποία βγήκαν....1-2 τρίχες και πολύ λέω!
Και 1 στριπ σε Έλληνα γιατρό μέσα σε 2 ώρες ξεπέτα με χάλια κεφάλι για 3 βδομάδεσ (μετά την μεταμόσχευση επειδη βιαζόταν μου το έδεσε όλο με επίδεσμο....το πα στον Hasson και έπαθε σοκ!)...με το στριπ θα βαλα κμια 100 τρίχες....

Οπότε φουλ φιναστερίδη.....πλέον!
 
Μπλουζα