Jim250781, dr. hasson, fut, 4343 grafts, 4/8/2009

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

καλησπερα!! jim καλη επιτυχια στο τελικο αποτελεσμα!! πολυ καλη δουλεια απο τις πρωτες εικονες!!! οσο για την φιναστεριδη μετα απο 5 χρονια χρησης 1,25mg/μερα,οι εξετασεις και ειδικα οι ορμονικες που μας ενδιαφερουν βγηκαν αριστες!!! π.χ. η DHT που ειπωθηκε παραπανω απο καποιον οτι μειωνετε 70% ηταν 325 pg/ml με φυσιολογικες τιμες 155-550pg/ml.εχω γραψει αναλυτικα ολα τα αποτελεσματα.γι αυτο οι χρηστες finasteride οσοι ανησυχειτε τοσο, Κ Α Ν Τ Ε ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!! εκει φαινονται σχεδον ολα !! το εχω πει πολλες φορες,πιστευω οτι παρενεργειες πραγματικες με 1mg finasteride την ημερα εχει το πολυ ενα 2% των χρηστων.φιλικα Γιαννης!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

FITNESSMAN είπε:
καλησπερα!! jim καλη επιτυχια στο τελικο αποτελεσμα!! πολυ καλη δουλεια απο τις πρωτες εικονες!!! οσο για την φιναστεριδη μετα απο 5 χρονια χρησης 1,25mg/μερα,οι εξετασεις και ειδικα οι ορμονικες που μας ενδιαφερουν βγηκαν αριστες!!! π.χ. η DHT που ειπωθηκε παραπανω απο καποιον οτι μειωνετε 70% ηταν 325 pg/ml με φυσιολογικες τιμες 155-550pg/ml.εχω γραψει αναλυτικα ολα τα αποτελεσματα σε αλλο topic..γι αυτο οι χρηστες finasteride οσοι ανησυχειτε τοσο, Κ Α Ν Τ Ε ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!! εκει φαινονται σχεδον ολα !! το εχω πει πολλες φορες,πιστευω οτι παρενεργειες πραγματικες με 1mg finasteride την ημερα εχει το πολυ ενα 2% των χρηστων.φιλικα Γιαννης!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

καλησπερα jim ξερω οτι δε παει πολυς καιρος αλλα εχεις κανα update απο το στριπ κυριως που εβγαλες τα ραμματα αλλα και απο πανω αν θες??Ειμαι λιγο ανυπομονος το ξερω αλλα σε 2 μηνες παω κι εγω για επεμβαση και καταλαβαινεις οτι εχς αρχισει κ βρισκομαι σε μια οχι κ τοσο χαλαρη κατασταση οπως πριν!!!!!Ευχαριστω για την κατανοηση... :)
 

NGL

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

jim ,πως τα πας?σε τι σταδιο βρισκεσαι τωρα ρε φιλε σχετικα με τα μεταμοσχευμενα ,την δοτρια κτλ.?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

ναι οντως.....πανε 4 μησι μηνες.....υπαρχει κανα update ??? φωτος απο ουλη ληπρτια κτλ???
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

παιδιά sorry για το "παρατημένο" θέμα...

είμαι εκτός Αθήνας και δεν πολυμπαίνω ίντερνετ..

Φώτος δεν έχω βγάλει...

Λοιπόν αντικειμενικά έχει αρχίσει και φαίνεται η διαφορά..έχει βοηθήσει πολύ και η φίνα αλλά και η μινοξιδιλή...εκτός όμως αυτών αρχίζουν και βγαίνουν νέες τρίχες...

Με λίγα λόγια...μετά τους 3,5 μήνες θα αρχίσετε να βλέπετε νέες τρίχες...πολύ σπάνιο πιο πριν...

Η ουλή η δικιά μου είναι διπλή αφού είχα και αλλη πριν...με μαλλί κοντό...με την μηχανή δηλαδή (η σκάλα στο 4...) φαίνεται δυστυχώς ακόμα...ίσως και λόγω shockloss...

όταν το μαλλί μακραίνει λίγο (περίπου 2 εβδομάδες μετά από κούρεμα με μηχανή στο 4...) δεν φαίνεται τίποτα με γυμνό μάτι..μόνο αν κάποιος πάει να ψάξει το κεφάλι μου όπως στο τελευταίο επεισόδιο του fringe (παρένθεση για τους φαν της σειράς....)

οπότε μην αγχώνεστε ...ακόμα είστε στην αρχή...αν θλέλετε να ρωτήσετε κάτι συγκεκριμένο ελεύθερα..
 

comb

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Όπως τα περιγράφεις φίλε Jim, φαίνεται οτι ακολουθείς το πρόγραμμα, πιστεύω θα τα πας πολύ καλά. Αν μπορείς ανέβασε και καμιά φωτογραφία. Θα είσαι Αθήνα στις γιορτές?
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Σπύρο θα ανέβω 23 και θα κάτσω μέχρι 10....

Οπότε αν ανέβεις και εσύ πάμε για καφεδάκι...

Βλέπω και νέους τίτλους τιμών...επίσημος συνεργάτης....αυτά είναι ;D

Ρίξε τηλέφωνο όταν ανέβεις....έχω πει να βρεθώ και με Αντρέα....
 

comb

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Τζιμ θα είμαι και εγώ Αθήνα την περίοδο αυτή οπότε θα τα πούμε και από κοντά.
 

davidp

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

comb είπε:
Τζιμ θα είμαι και εγώ Αθήνα την περίοδο αυτή οπότε θα τα πούμε και από κοντά.

Πάιδες? Είμαστε και μεις εδώ!! ???
κρεμόμαστε απ' τα χείλη σας!!
Αν κανονίσετε καφεδάκι Αθήνα είμαι και γω μέσα?
Comp, περιμένω φίλε!!
:worshipper
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Στους 8,5 μήνες αυτή είναι η κατάσταση μου...

Εδώ και 20 μέρες έχω σταματήσει φιναστερίδη και μινοξιδίλη.

Μόνο fungoral 2 per/week .....

Αυτές είναι οι καλύτερες φώτος που μπορούσα να βάλω...

Από το "πριν" έχω μόνο αυτήν με την οποία άνοιξα το θέμα....
 

Συνημμένα

  • Εικόνα000.jpg
    Εικόνα000.jpg
    436.7 KB · Προβολές: 463
  • Εικόνα005.jpg
    Εικόνα005.jpg
    440.5 KB · Προβολές: 365

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Θέλω να αφήσω πλεον μια φυσική εξέλιξη....

Και να δω όταν κλεισω χρόνο πως θα είμαι...

όπως και να το κάνουμε η φίνα δεν είναι το πιο αθώο φάρμακο....οπότε ίδωμεν!
 

GK

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

jim250781 είπε:
Θέλω να αφήσω πλεον μια φυσική εξέλιξη....

Και να δω όταν κλεισω χρόνο πως θα είμαι...

όπως και να το κάνουμε η φίνα δεν είναι το πιο αθώο φάρμακο....οπότε ίδωμεν!

Εξαιρετικά τα αποτελέσματα σου, jet είσαι!
Σχετικά με την φίνα τι σου είχε πει ο dr.Ηasson ? Είδες τίποτα παρενέργειες και την έκοψες ή απλά να δείς την φυσική μορφή των μαλλιών σου?
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Tο αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.

Απλά το vertex θελει λίγο δουλειά, όπως όμως και όλα τα vertex εμάς των μεταμοσχευμένων ;)

Από κει και πέρα ο Dr. μου είχε πει να πέρνω ΜΟΝΟ φίνα και ότι όλα τα άλλα είναι περιττά. Επέμενε σε αυτό.

Εγώ δεν είδα κάτι ιδιαίτερο σαν απρενέργεια αλλά μόνο στην ίδεα είπα ασ διακόψω.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κακό στον οργανισμό μου δεν κάνω κόβωντας την...Μόνο στα μαλλιά....

Θέλω να με δω κιόλας πως θα είμαι φυσιολογικά...για να δω τι μέλλει γεννέσθαι...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

οτι αποφασιζει ο καθενας...εγω παντως μετα απο χειρουργειο και τοσα λεφτα δεν θα τη διεκοπτα για κανενα λογο.....
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

Γεια σου jim καταρχας να ευχηθω και γω καλη επιτυχια αν και απο οτι βλεπω τα μοσχευματα εχουν πλεον βγει και η διαφορα ειναι πεντακαθαρη.

Βλεπω ομως οτι σταματας το propecia, μου φαινεται περιεργο γιατι φαινοσουν πολυ συνειδητοποιημενος για τη χρηση του μετα τη μεταμοσχευση και ποσο απαραιτητο ειναι. Καταρχας να σου πω οτι το μαλλι σου μου θυμιζει το δικο μου πριν καποια χρονια, και αυτο που αναγνωριζω κατευθειαν βλεποντας το, και συγκρινοντας το με το δικο μου και με τις δικες μου θεραπειες καποτε, ειναι οπως και σε μενα ποσο καλα εχει πιασει πανω σου η χρηση του propecia και του regaine. Δε θελω να κανω προβλεψεις αλλα νομιζω οτι αν δεν εχεις sides απο τη χρηση propecia πολυ συντομα θα το μετανιωσεις και θα το ξαναρχισεις

ειναι δυσκολο για καποιον που εχει επενδυσει στη μεταμοσχευση να δει το αποτελεσμα του να χανει επειδη σταματησε τη θεραπεια, ειναι ηδη δυσκολο για καποιον που δεν εχει κανει μεταμοσχευση και το χω ζησει και το ξερω οποτε σε σενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολη η επιλογη. Μακαρι να εισαι ευχαριστημενος μονο απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης αλλα το βλεπω δυσκολο ειδικα οταν θα συγκρινεις το σημερα με το τρεις-τεσσερις μετα. Ευχομαι να βγω ψευτης αλλα το hairgreed ειναι μικροβιο μεγαλο και δε σκοτωνεται ευκολα :)

Υ.Γ. Το καλο ειναι οτι συνεχιζεις το fungoral που για μενα ειναι υποτιμημενο στα forum σαν θεραπεια και μπορει να εχει φοβερα αποτεμστα σε diffuse thinners ακομη και απο μονο του
 

jim250781

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

hopefull είπε:
Γεια σου jim καταρχας να ευχηθω και γω καλη επιτυχια αν και απο οτι βλεπω τα μοσχευματα εχουν πλεον βγει και η διαφορα ειναι πεντακαθαρη.

Βλεπω ομως οτι σταματας το propecia, μου φαινεται περιεργο γιατι φαινοσουν πολυ συνειδητοποιημενος για τη χρηση του μετα τη μεταμοσχευση και ποσο απαραιτητο ειναι. Καταρχας να σου πω οτι το μαλλι σου μου θυμιζει το δικο μου πριν καποια χρονια, και αυτο που αναγνωριζω κατευθειαν βλεποντας το, και συγκρινοντας το με το δικο μου και με τις δικες μου θεραπειες καποτε, ειναι οπως και σε μενα ποσο καλα εχει πιασει πανω σου η χρηση του propecia και του regaine. Δε θελω να κανω προβλεψεις αλλα νομιζω οτι αν δεν εχεις sides απο τη χρηση propecia πολυ συντομα θα το μετανιωσεις και θα το ξαναρχισεις

ειναι δυσκολο για καποιον που εχει επενδυσει στη μεταμοσχευση να δει το αποτελεσμα του να χανει επειδη σταματησε τη θεραπεια, ειναι ηδη δυσκολο για καποιον που δεν εχει κανει μεταμοσχευση και το χω ζησει και το ξερω οποτε σε σενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολη η επιλογη. Μακαρι να εισαι ευχαριστημενος μονο απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης αλλα το βλεπω δυσκολο ειδικα οταν θα συγκρινεις το σημερα με το τρεις-τεσσερις μετα. Ευχομαι να βγω ψευτης αλλα το hairgreed ειναι μικροβιο μεγαλο και δε σκοτωνεται ευκολα :)

Υ.Γ. Το καλο ειναι οτι συνεχιζεις το fungoral που για μενα ειναι υποτιμημενο στα forum σαν θεραπεια και μπορει να εχει φοβερα αποτεμστα σε diffuse thinners ακομη και απο μονο του

Φίλε μου hopefull σε ευχαριστώ καταρχάς για την ευχή....

Η φιναστερίδη όντως έκανε δουλειά σε μένα...και το καταλαβαίνεις επειδή έχουμε ίδιο τύπο μαλλιού όπως λες..

Από κει και πέρα θέλω να με δω χωρίς φάρμακα για να κρίνω το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης...χωρίς "υποβοήθεια"...

Ο λόγος είναι ότι θέλω μελλοντικά , δεν ξέρω σε πόσο καιρό, να απαλλαγώ από το σημάδι της ουλής πίσω που φαινεται σε αρκετά κοντό κούρεμα.

Πριν κάνω το δευτερο στριπ δεν φαινόταν στο κοντό κούρεμα ενώ τώρα διακρίνεται. Σε αυτό δεν οφείλεται το στριπ του Hasson σε καμία περίπτωση. Οφείλεται καθαρά ότι το πήρε πάνω από το προηγούμενο στριπ και είναι ουσιαστικά...διπλο πλέον.

Οπότε θέλω να δω αν θα αρκεστώ σ ένα scar revision ή ίσως χρειαστούν και μερικά grafts σε κάποια σημεία.

Αυτό εν ολίγοις το σκεπτικό μου ...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

''Υ.Γ. Το καλο ειναι οτι συνεχιζεις το fungoral που για μενα ειναι υποτιμημενο στα forum σαν θεραπεια και μπορει να εχει φοβερα αποτεμστα σε diffuse thinners ακομη και απο μονο του''


ναι ε????που το στηριζεις αυτο????
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕ DR. HASSON (4/8/2009)

giannis13 είπε:
''Υ.Γ. Το καλο ειναι οτι συνεχιζεις το fungoral που για μενα ειναι υποτιμημενο στα forum σαν θεραπεια και μπορει να εχει φοβερα αποτεμστα σε diffuse thinners ακομη και απο μονο του''


ναι ε????που το στηριζεις αυτο????

Αρχικα απο προσωπικη εμπειρια κατα το παρελθον με τη χρηση του. Εκτος αυτου εχω δει στο internet ανα καιρους περιστατικα με diffuse thinners που ειχαν εκπληκτικο αποτελεσμα σε συνδυασμο με regaine. Για μενα Γιαννη το nizoral ειναι κατι σα τοπικη φιναστεριδη, και το γεγονος οτι θεωρειται big 3 μαζι με το propecia και το regaine λεει πολλα. Πολλοι ειχαν και sides απο το nizoral και κυριως αδυναμια στησης οταν το παρακαναν και το αφηναν πολυ ωρα κατα το λουσιμο. Η κετοκοναζολη αλλωστε ειναι ισχυρο αντιανδρογονο το δινουν και πριν απο καποιες εγχειρησεις για να μη μου σου σηκωθει κατα τη διαρκεια της εγχειρησης

Αν παρατηρησεις στα forum ολοι παραδεχονται το nizoral ως μερος του big 3, αυτο σημαινει οτι τη θεση του nizoral δε καταφερε να τη παρει ουτε η τοπικη spiro ουτε revivogen ουτε οποιδηποτε αλλο συστατικο η θεραπεια.

Για μενα ομως το nizoral θελει κρατει, ακουω καποιους να το αφηνουν πανω για 5λεπτα και πανω. Παν μετρον αριστον και σε αυτο γιατι ειναι πολυ πιο δυνατο απο οσο νομιζουμε και αν εισαι diffuse thinner ειναι μια καλη θεραπεια για να δυναμωσουν και να χοντρυνουν τα εξασθενημενα απο τη DHT μαλλια...και αυτο αυτοματα οδηγει σε σημαντικη πυκνωση
 
Μπλουζα