James - Hair System 24/8

montecristo

Well-Known Member
Σου πάει φίλε το σύστημα και δείχνει πολύ φυσικό πάνω σου. Πολύ καλή τελικά η κίνηση σου να βάλεις σύστημα μαλλιών...Νομίζω άξιζε τον κόπο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Και μια από πίσω σε συνθήκες ημέρες που είχα τάξει. Οποίος θέλει να δει κάτι άλλο να το πει εννοείται.

Να σχολιάσω κάτι. Ο τρόπος που ματσαρε το χρώμα του συστήματος με το φυσικό μου επιλέγοντας την απόχρωση του στα '' τυφλά '' ουσιαστικά είναι η κωλοφαρδια του αιώνα. Δεν ξέρω ποια τσιγγάνα με ευλόγησε εκείνη τη στιγμή που επέλεγα το 1B off black αλλά ούτε του παπά. Έπεσα από Ακρόπολη και βρήκα πορτοφόλι.
 

Συνημμένα

  • received_1087648318461567.jpeg
    received_1087648318461567.jpeg
    308.5 KB · Προβολές: 291

Chris34

Active Member
Ωραίος φίλε. Μαγική λύση το hair system και το ίδιο μαγικά σου εξαφανίζει κάθε ανασφάλεια που έχει να κάνει με τα μαλλιά.
Είμαι μαζί με όποιον τα τριχοθυλακια του δεν επαρκούν για να καλύψουν τη ληπτρια και καταφεύγει σε αυτή τη λύση.
Σίγουρα δεν μπορεί να ταιριάξει σε όλους η να το ανεχτούν όλοι το hair system.
Προσωπικά προτιμώ τη μεταμόσχευση σαν λύση όπου την κάνεις 1-2-3 φορές και μετά ζεις τη ζωή σου χωρίς να ασχολείσαι ιδιαίτερα με τα μαλλιά.
Αυτές τις διαδικασίες που περιέγραψες είμαι σίγουρος ότι θα τις βαριόμουν αρκετά σύντομα με τους περιορισμούς που έχεις συν το κόστος ανά χρονικά διαστήματα.

Αν η περίπτωση κάποιου δεν επιδέχεται μεταμοσχευσης μαλλιών εκεί όντως είναι μια σοβαρή λύση που μπορεί να κάνει έναν άνθρωπο να νιώθει όμορφα με την εικόνα του.
Το αποτέλεσμα σου μια χαρά πάντως και ευχαριστούμε για την παρουσίαση.
 

oreo

Well-Known Member
Και μια από πίσω σε συνθήκες ημέρες που είχα τάξει. Οποίος θέλει να δει κάτι άλλο να το πει εννοείται.

Να σχολιάσω κάτι. Ο τρόπος που ματσαρε το χρώμα του συστήματος με το φυσικό μου επιλέγοντας την απόχρωση του στα '' τυφλά '' ουσιαστικά είναι η κωλοφαρδια του αιώνα. Δεν ξέρω ποια τσιγγάνα με ευλόγησε εκείνη τη στιγμή που επέλεγα το 1B off black αλλά ούτε του παπά. Έπεσα από Ακρόπολη και βρήκα πορτοφόλι.
Χαμπάρι δεν παίρνεις οτι είναι πρόσθετο :cool:
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Υπάρχει κάποιος μαλλιάς spetsnaz που να έχει βρει άκρη με τελωνείο και να μη χρειάζεται να σκάει τα κέρατα του ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μόλις ολοκληρώθηκε η τοποθέτηση του νέου συστήματος. Ενώ το προηγούμενο από πυκνότητα σκίζει ακόμη και τώρα παρά το ότι έχουν μεσολαβήσει 3,5 μήνες ( μέσο προσδόκιμο ζωής η lordhair δίνει 2 - 3 μήνες ) και έχοντας χάσει χιλιάδες τρίχες στο μεσοδιάστημα το density δεν ήταν σε καμία των περιπτώσεων αυτό που μας πρόδωσε. Εκεί που η δουλειά στράβωσε και η ευθύνη είναι καθαρά δική μου, με δικαιολογώ λόγω απειρίας βεβαίως, είναι στο χρώμα. Ενώ το πέτυχα στο 100 % με την πάροδο των μηνών ξάνθυνε αρκετά, σε σημείο που και το δικό μου φυσικό καστανόξανθο να φαίνεται σκούρο μπροστά του ( αν και πάλι κανείς δεν το κατάλαβε ) . All in all άπειρα ευχαριστημένος από τη lordhair τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, top quality εταιρεία. Πάμε στα φρέσκα λοιπόν. Το νέο σύστημα το αγόρασα από τη New times Hair και έχει ακριβώς τις ίδιες προδιαγραφές με το προηγούμενο. 0,06 mm poly σαν βάση, 100 % πυκνότητα και τεχνική v - looped κατά μήκος του συστεμ. Δεν έχω να πω κάτι περαιτέρω απλά ποστάρω τις από κάτω 3 φώτο για να ακούσω τα σχόλια σας και κυρίως το αν σας φαίνεται φυσικό. Cheers.
 

Συνημμένα

  • 317938413_6973213889395301_8108814143996758425_n.jpg
    317938413_6973213889395301_8108814143996758425_n.jpg
    164.4 KB · Προβολές: 208
  • 318308955_893764198470470_7120739992767074404_n.jpg
    318308955_893764198470470_7120739992767074404_n.jpg
    98.9 KB · Προβολές: 212
  • 318356743_1546299412479474_1092173670730788356_n.jpg
    318356743_1546299412479474_1092173670730788356_n.jpg
    111.6 KB · Προβολές: 225

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σύντροφε Λεγκβέγκ, τρελή μαγκιά, αν δεν ήξερα, θα 'λεγα πως είναι εντελώς φυσικό μαλλί. Και χωρίστρα φαίνεται και φύτρες...άψογο λούκ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

m3e36

Well-Known Member
James ποσο σου κοστιζει ετήσιος το ολο θεμα?
Θες 3 συστήματα το χρονο ε?
Κανένα μειονέκτημα εχουμε?καποια ενοχληση καποιο τραβηγμα ενοχλητικη φαγουρα?προεκυψε κατι αρνητικο?
 

montecristo

Well-Known Member
James ποσο σου κοστιζει ετήσιος το ολο θεμα?
Θες 3 συστήματα το χρονο ε?
Από οτι ειχε αναφέρει, κάποιος μπορεί να κρατήσει και ένα εξάμηνο το ένα σύστημα οπότε να του βγαίνουν 2 το χρόνο συνολικά. Αυτός προσωπικά το αλλάζει πιο σύντομα όμως.

James όντως σου πάει πολύ το σύστημα, δεν φαίνεται καθόλου ότι δεν είναι δικά σου μαλλιά..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
James ποσο σου κοστιζει ετήσιος το ολο θεμα?
Θες 3 συστήματα το χρονο ε?
Κανένα μειονέκτημα εχουμε?καποια ενοχληση καποιο τραβηγμα ενοχλητικη φαγουρα?προεκυψε κατι αρνητικο?
Έλα αγορίνα μου. Τίποτα αρνητικό ως αυτά που ανέφερες. Το κόστος ποικίλει γιατί παίζουν ΠΑΡΑ πολλά. Μπορώ να σου πω όμως πως αυτά τα κόστη που ακούγονται από γνωστές εταιρείες που ειδικεύονται στον τομέα αν ψαχτείς λίγο παραπάνω και ασχοληθείς με το έργο τα ακούς και σε πιάνει γέλιο και απογοήτευση μαζί. Εύχομαι όσοι τα δίνουν εκεί πραγματικά να μην τα στερούνται από αλλού γιατί θα με λυπούσε πολύ κάτι τέτοιο. Προσωπικά επειδή παίρνω συγκεκριμένα συστήματα που μου δίνουν χαρακτηριστικά που ψάχνω για να έχω το λουκ που επιζητώ θέλω 3-4 ναι. Αν πάλι θες σύστημα durable που να μη νιώθει βαράς ένα με 130 - 140% density και τα κρατάς 2-3 χρόνια.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Από οτι ειχε αναφέρει, κάποιος μπορεί να κρατήσει και ένα εξάμηνο το ένα σύστημα οπότε να του βγαίνουν 2 το χρόνο συνολικά. Αυτός προσωπικά το αλλάζει πιο σύντομα όμως.

James όντως σου πάει πολύ το σύστημα, δεν φαίνεται καθόλου ότι δεν είναι δικά σου μαλλιά..
Αδερφέ μου ευχαριστώ πολύ.

Το συγκεκριμένο τύπο συστήματος για να το κρατήσεις εξάμηνο πρέπει να μεγάλος μαέστρος και άρχοντας στην συντήρηση του. Δύσκολο τασκ αλλά όχι ακατόρθωτο. Το τετράμηνο παίζει πολύ πολύ πιο εύκολα.
 

m3e36

Well-Known Member
Αλλαγη πάντα στην κανει ο κομμωτης?
Μονος γίνεται να το αλλάξεις η θελει πολυ εξοικείωση?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αλλαγη πάντα στην κανει ο κομμωτης?
Μονος γίνεται να το αλλάξεις η θελει πολυ εξοικείωση?
Μονος το αλλαζω. Ο Μπαρμπερης το τοποθετει την 1η φορα αφου το κουρέψει και μετα με βλεπει ανα 3 βδομαδες οταν πηγαινω για σβησιμο. Θελει προσοχη σε 2-3 πραγματακια αλλα τιποτα το ουαου. Θελει να αφαιρεις τις κολλες με ηρεμια για να μη σκισεις τη βαση, να καθαρίζεις καλά, να μην τραβας τις τριχες και να προσπαθεις οσο γινεται να μην μπλεκεις τις τριχες με την κολλα.
 

ziggy

Active Member
Απο τις φωτο που εχω δει ,το αδυναμο σημειο οπτικα ειναι οτι το πλουσιο μαλλι του προσθετου καταληγει σε πολυ αδυναμα temporal peaks
Ισως θα φαινοταν καλυτερα αν τα πλαινα ηταν ακομη πιο κοντοκουρεμενα
Δεν συζηταω για καταστασεις αερα βροχης και κυριως ιδρωτα.Εκει τα θεματα ειναι σιγουρα μεγαλυτερα

Σαν γενικη εικονα ομως χειριζεσαι σωστα και σου παει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Απο τις φωτο που εχω δει ,το αδυναμο σημειο οπτικα ειναι οτι το πλουσιο μαλλι του προσθετου καταληγει σε πολυ αδυναμα temporal peaks
Ισως θα φαινοταν καλυτερα αν τα πλαινα ηταν ακομη πιο κοντοκουρεμενα
Δεν συζηταω για καταστασεις αερα βροχης και κυριως ιδρωτα.Εκει τα θεματα ειναι σιγουρα μεγαλυτερα

Σαν γενικη εικονα ομως χειριζεσαι σωστα και σου παει.
Ορθή παρατήρηση αλλά δεν πάει το μάτι καθώς πολύς κόσμος έχει φουλ μαλλί και αδύναμα peaks. Eagle eye παντως. Αερας - βροχή κανένα πρόβλημα αν έχει γίνει καλή τοποθέτηση και το επιβεβαιώνω. Με ιδρώτα όμως υπάρχει ναι. Θέλει συχνότερες αλλαγές ή αρκετή κόλλα και tapes για να μη χαθεί πρόσφυση. Σε ευχαριστώ ziggy.
 
Μπλουζα