James - Hair System 24/8

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Οδεύουμε στους δυόμιση μήνες. Όλα μια χαρά. Θεωρώ το συγκεκριμένο σύστημα το έχω σε καλύτερη κατάσταση από το προηγούμενο.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230216_172231_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230216_172231_com.android.gallery3d.jpg
    678.3 KB · Προβολές: 333
  • Screenshot_20230216_172210_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230216_172210_com.android.gallery3d.jpg
    798 KB · Προβολές: 274
  • Screenshot_20230216_172204_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230216_172204_com.android.gallery3d.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 300

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Οδεύουμε στους δυόμιση μήνες. Όλα μια χαρά. Θεωρώ το συγκεκριμένο σύστημα το έχω σε καλύτερη κατάσταση από το προηγούμενο.
Φτού φτού, μια χαρά σε βρίσκω. Απο κάτω πως πάς? Συνεχίζεις θεραπεία και πως είναι απο υγεία το τριχωτό μιας και έχεις ΣΔ μικρέ αδερφέ?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φτού φτού, μια χαρά σε βρίσκω. Απο κάτω πως πάς? Συνεχίζεις θεραπεία και πως είναι απο υγεία το τριχωτό μιας και έχεις ΣΔ μικρέ αδερφέ?
Τιμή μου τα λόγια σου αδερφέ ! Συνεχίζω ναι, 5 mg μινοξ και 1,25 φινα. Το τριχωτό θεωρώ είναι όπως και πριν βάλω σύστημα καθώς αντικρίζω την ίδια εικόνα όταν κάνω τις αλλαγές με αυτήν που είχα τον Ιούνιο όταν τα είχα πάρει καράφλα για πρώτη φορά. Λάζαρε όσο κουλό και να σου ακουστεί από όταν έξυσα εκείνη την πέτσα νεκρού δέρματος που είχε δημιουργηθεί μετά από χρόνια χρήσης τοπικής υγρής μίνοξ ( έργο προπυλενογλυκολης ) δεν με έχει ξαναενοχλήσει τίποτα. Φαντάσου εδώ και μήνες μου έχει τελειώσει το fungoral ( δεν έχω πάρει ξάνα ) και πλέον λούζομαι με τυχαία σαμπουάν στυλ johnson και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μηδενική φαγούρα. Πάντως σκοπεύω προσεχώς να ξαναπάρω το fungoral και είναι βλακεία μου που τόσους μήνες το έχω παραμελήσει.
 

Marios1982

Well-Known Member
Τιμή μου τα λόγια σου αδερφέ ! Συνεχίζω ναι, 5 mg μινοξ και 1,25 φινα. Το τριχωτό θεωρώ είναι όπως και πριν βάλω σύστημα καθώς αντικρίζω την ίδια εικόνα όταν κάνω τις αλλαγές με αυτήν που είχα τον Ιούνιο όταν τα είχα πάρει καράφλα για πρώτη φορά. Λάζαρε όσο κουλό και να σου ακουστεί από όταν έξυσα εκείνη την πέτσα νεκρού δέρματος που είχε δημιουργηθεί μετά από χρόνια χρήσης τοπικής υγρής μίνοξ ( έργο προπυλενογλυκολης ) δεν με έχει ξαναενοχλήσει τίποτα. Φαντάσου εδώ και μήνες μου έχει τελειώσει το fungoral ( δεν έχω πάρει ξάνα ) και πλέον λούζομαι με τυχαία σαμπουάν στυλ johnson και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μηδενική φαγούρα. Πάντως σκοπεύω προσεχώς να ξαναπάρω το fungoral και είναι βλακεία μου που τόσους μήνες το έχω παραμελήσει.
Off topic έκλεισα 13 μήνες φουνγκοραλ 2 φορές την εβδομάδα. Έχει κάποιο νοημα πλέον; Ξέρει κάποιος; Η μήπως μια συντήρηση μια φορά την εβδομάδα;
 

bobby

Well-Known Member
Off topic έκλεισα 13 μήνες φουνγκοραλ 2 φορές την εβδομάδα. Έχει κάποιο νοημα πλέον; Ξέρει κάποιος; Η μήπως μια συντήρηση μια φορά την εβδομάδα;
Σε χαλάει πουθενά και θες να το σταματήσεις; Εγώ παίζω 2 φορές την εβδομάδα για 2,5 χρόνια χωρίς θέμα….
 

dlazaros

Well-Known Member
Off topic έκλεισα 13 μήνες φουνγκοραλ 2 φορές την εβδομάδα. Έχει κάποιο νοημα πλέον; Ξέρει κάποιος; Η μήπως μια συντήρηση μια φορά την εβδομάδα;
Εδώ και 8 μήνες που είμαι στην ντούτα δεν έχω ξαναβάλει κετοκοναζόλη και δεν είχα ξανά επεισόδιο ΣΔ. Αμα δεν παίρνεις ντούτα και θέλεις να έχεις το κεφάλι σου καθαρό κάνε μια φορά την εβδομάδα για συντήρηση.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Λέγκβεγκ τζί μου, απίστευτη φυσικότητα. Είσαι και πιτσιρικάς και φαίνεται 100% δικό σου μαλλί. Κοίτα να δεις ρε τί κάμει η επιστήμη...φοβερό πραγματικά!

Όσο για το Φουνγκοράλ και ΣΔ να μην παίζει, μια φορά την εβδομάδα για συντήρηση, κακό δεν κάνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Τζέιμς μου φαίνεται τό σαμπουάν cystiphane biogra άλλαξε σύσταση ίσως γτ πλέον από άσπρο έγινε διάφανο
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χαιρετίζω κύριοι. Τρίτο σύστημα κατά σειρά και είπα να κάνω μια μίνι παρουσίαση. Σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ίδιο με τα προηγούμενα δυο, ήτοι 100% πυκνότητα και τεχνική v-looped καθόλη την επιφάνεια του. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα δυο που είχαν επιλεχθεί κουρέματα που έδειχναν τη χερλαιν σε αυτό επέλεξα να πορευτώ με ένα κροπακι ίσα ίσα για να έχω μια εικόνα του πως είναι πάνω μου. Για αρχή ποστάρω φωτό από τοποθέτηση και πρώτο κούρεμα και μετέπειτα θα ακολουθήσουν και σελφι να έχετε μια εικόνα πως φαίνεται και από μπροστά.
Υ.γ Η ξηροδερμία στις φαβορίτες προκύπτει από υγρή μινοξιδιλη. Παλεύω να γεμίσω εκεί αλλά ως τώρα έχουμε απανωτά airball.
 

Συνημμένα

  • IMG_0347.jpeg
    IMG_0347.jpeg
    491.3 KB · Προβολές: 172
  • IMG_0346.jpeg
    IMG_0346.jpeg
    407.2 KB · Προβολές: 164
  • IMG_0345.jpeg
    IMG_0345.jpeg
    455.3 KB · Προβολές: 175
  • IMG_0142.jpeg
    IMG_0142.jpeg
    848.5 KB · Προβολές: 165
  • IMG_0091.jpeg
    IMG_0091.jpeg
    2 MB · Προβολές: 203

montecristo

Well-Known Member
Χαιρετίζω κύριοι. Τρίτο σύστημα κατά σειρά και είπα να κάνω μια μίνι παρουσίαση. Σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ίδιο με τα προηγούμενα δυο, ήτοι 100% πυκνότητα και τεχνική v-looped καθόλη την επιφάνεια του. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα δυο που είχαν επιλεχθεί κουρέματα που έδειχναν τη χερλαιν σε αυτό επέλεξα να πορευτώ με ένα κροπακι ίσα ίσα για να έχω μια εικόνα του πως είναι πάνω μου. Για αρχή ποστάρω φωτό από τοποθέτηση και πρώτο κούρεμα και μετέπειτα θα ακολουθήσουν και σελφι να έχετε μια εικόνα πως φαίνεται και από μπροστά.
Υ.γ Η ξηροδερμία στις φαβορίτες προκύπτει από υγρή μινοξιδιλη. Παλεύω να γεμίσω εκεί αλλά ως τώρα έχουμε απανωτά airball.
Έχει κουμπώσει πολύ καλά πάνω σου James. Φαίνεται πολυ φυσικό το αποτέλεσμα και αδύνατο να καταλάβει κάποιος ότι είναι σύστημα. Αναμένουμε και τις selfie που είπες.
Ποσο στοίχισε αυτό το σύστημα ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έχει κουμπώσει πολύ καλά πάνω σου James. Φαίνεται πολυ φυσικό το αποτέλεσμα και αδύνατο να καταλάβει κάποιος ότι είναι σύστημα. Αναμένουμε και τις selfie που είπες.
Ποσο στοίχισε αυτό το σύστημα ;
Ορίστε αγαπητέ. Ακριβώς τα ίδια με το προηγούμενο, 187 ευρώ !
 

Συνημμένα

  • IMG_0456.jpeg
    IMG_0456.jpeg
    874.2 KB · Προβολές: 146

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
μια χαρά δειχνει φιλε. Αν έχεις καμία και με το μαλλί χτενισμένο προς τα πίσω ανέβασε..
Είναι κροπ φίλε μου το συγκεκριμένο κούρεμα δεν είναι για προς τα πίσω, δε θα καταλάβεις κάτι. Άσε που και το μαλλί δε θα πάει.
 

Takis Alexiou

New Member
Καλή ερώτηση. Το συγκεκριμένο σύστημα έχει μέσο όρο ζωής 3 μήνες περίπου λόγω της λεπτής του βάσης και της v-knotted τεχνικής που χρησιμοποιεί η lordhair για να ράψει την φυσική τρίχα. Ένας παλιοσειράς μάστορας θα το κράταγε εύκολα και εξάμηνο αλλά εγώ σαν ρουκι παιζει και λιγότερο. Θεωρώ θα χρειαστώ 3 τέτοια φέτος συνολικά. Τώρα για glue/ tapes/ conditioner και remover θες σίγουρα αλλά 200 ετησίως οπότε πιστευώ πως με 1000/1100 ευρώ είσαι τζετ. Το κορυφαίο είναι πως μπορείς να επιλέξεις κούρεμα εσύ και να έρθει ήδη όπως το θες χωρίς να χρειαστείς κάποιον να του τα σκάσεις για να στο βάλει αυτός και να στο κουρέψει κλπ κλπ. Το μεγαλύτερο αρνητικό των συστημάτων είναι το τελωνείο. Το σύστημα μόνο του μπορεί να κάνει 220 ευρώ ( τοπ τιμή ) ακόμα και από την καλύτερη εταιρεία να το πάρεις και με το τελωνείο να σου έρθει...κοντά στα 410....
Καλησπέρα, ψάχνοντας αυτήν την εβδομάδα έπεσα σε μια προσφορά στο Youtube και από τις τιμές που λέτε προτιμώ μιας και είναι στα ίδια περίπου χρήματα να το δοκιμάσω με τοποθέτηση δική τους και κούρεμα, γιατί που θα βρω να μου το κουρέψουν, να μάθω να χειρίζομαι (δεν έχουν ένα κόστος)...

Το ερώτημα μου στην συνέχεια είναι αν το καλοκαίρι είναι καλή εποχή για προσθετικό ή με την ζέστη ως πρώτη φορά θα έχω θέμα προσαρμογής.
Θέλω απάντηση από κάποιο που φοράει, όχι από κάποιον που το σκέφτεται... Και δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά της κόλλας με τις ταινίες διπλής εφαρμογής, δεν είναι καλύτερα με ταινίες για να το βγάζεις τακτικά? Έχω ένα θέμα με την ζέστη και ιδρώνω πολύ, αυτά μπορεί να μας τα εξηγήσει ένας χρήστης προσθετικού επι της πραγματικής εμπειρίας?
Αυτό πως λούζεται κλπ?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα, ψάχνοντας αυτήν την εβδομάδα έπεσα σε μια προσφορά στο Youtube και από τις τιμές που λέτε προτιμώ μιας και είναι στα ίδια περίπου χρήματα να το δοκιμάσω με τοποθέτηση δική τους και κούρεμα, γιατί που θα βρω να μου το κουρέψουν, να μάθω να χειρίζομαι (δεν έχουν ένα κόστος)...

Το ερώτημα μου στην συνέχεια είναι αν το καλοκαίρι είναι καλή εποχή για προσθετικό ή με την ζέστη ως πρώτη φορά θα έχω θέμα προσαρμογής.
Θέλω απάντηση από κάποιο που φοράει, όχι από κάποιον που το σκέφτεται... Και δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά της κόλλας με τις ταινίες διπλής εφαρμογής, δεν είναι καλύτερα με ταινίες για να το βγάζεις τακτικά? Έχω ένα θέμα με την ζέστη και ιδρώνω πολύ, αυτά μπορεί να μας τα εξηγήσει ένας χρήστης προσθετικού επι της πραγματικής εμπειρίας?
Αυτό πως λούζεται κλπ?
Λόγω φόρτου εργασίας θα σου απαντήσω αναλυτικότατα αύριο το μεσημέρι. Το μόνο που θα σου γράψω τώρα εν τάχει είναι πως είναι η χειρότερη περίοδος να βάλεις σύστημα για πρώτη φορά. Ξεκινά να το ψάχνεις από τώρα και να το μελετάς όσο πιο in-depth μπορείς και το τοποθετείς από αρχές με μέσα Σεπτέμβρη. Τα υπόλοιπα θα στα θίξω αύριο φίλε μου.
 
Μπλουζα