Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Ibarumah

Active Member
Δες λίγο φωτογραφίες από την δοτρια από περιστατικά του erdo αμέσως μετά την επέμβαση και δες και την φωτογραφία από τη δική σου δοτρια . e

Δε βρίσκω αυτό που λες.αλλα αποτι έχω διαβάσει κ μου είπε κ ο γιατρός δεν έχουν όλοι ίδια μεγέθη τριχοθυλάκιων,ίδια φορά,ίδια διάμετρο τρίχας,ιδιο αριθμών τριχών και πάει λέγοντας .άρα δε συγκρίνονται ανόμοια πραγματα.
Έτσι πιστεύω,μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Και αν ήθελες να σου βάλει μαλλιά στα αυτιά θα σου έλεγε ναι?

Εδω λοιπόν έρχεται ο γιατρός να σε καθοδήγησει, να σου επιβαλλει με την καλή εννοια τι πρέπει να γίνει.


συμφωνω σε οσα λες απλα δεν μπορω να τον κατηγορησω για κατι στο οποιο επεμενα εγω.
οτι ηθελα να μου γεμισει το πισω να μαυρισει και τα υπολοιπα να τα ριξει μπροστα οτι μεινει, και εγω ειπα οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξανακανω μμ εφοσον εχω αραιωση σε εξελιξη.
δεν μου επεβαλε αυτος με τον τροπο του να κανω δευτερη μμ, εγω το ηθελα και το θελω ΕΞΑΡΧΗΣ .
 

Ibarumah

Active Member
Και αν ήθελες να σου βάλει μαλλιά στα αυτιά θα σου έλεγε ναι?

Εδω λοιπόν έρχεται ο γιατρός να σε καθοδήγησει, να σου επιβαλλει με την καλή εννοια τι πρέπει να γίνει.

Δηλαδη είναι τόσο παράλογο αυτό που λέω;ότι θέλω απλά να μαυρίσει πίσω η κορυφή και μπροστά δε καίγομαι;δικαίωμα μου δεν είναι να μου αρέσει αυτό στο κεφάλι μου;
Πώς.να.το κάνουμε ρε παιδιά εμένα.με.ενοχλουσε.μονο το τοπικ που έβαζα πίσω τίποτα άλλο.
Συγνώμη κιόλας.
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν είναι μόνο το τωρα, στη καράφλα είναι και το μετά, ο επόμενος χρόνος και η επόμενη δεκαετία, γιατι προχωράει, γιαυτό πρέπει να έχεις μια ακολουθία στις μμ από την στιγμη που μπηκες στο χορο. Ώστε μετά από μια δεκαετία με τα graft που θα έχεις διαθέσιμα να καλύψεις τα κενά που θα εχεις τότε.





Δηλαδη είναι τόσο παράλογο αυτό που λέω;ότι θέλω απλά να μαυρίσει πίσω η κορυφή και μπροστά δε καίγομαι;δικαίωμα μου δεν είναι να μου αρέσει αυτό στο κεφάλι μου;
Πώς.να.το κάνουμε ρε παιδιά εμένα.με.ενοχλουσε.μονο το τοπικ που έβαζα πίσω τίποτα άλλο.
Συγνώμη κιόλας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδη είναι τόσο παράλογο αυτό που λέω;ότι θέλω απλά να μαυρίσει πίσω η κορυφή και μπροστά δε καίγομαι;δικαίωμα μου δεν είναι να μου αρέσει αυτό στο κεφάλι μου;
Πώς.να.το κάνουμε ρε παιδιά εμένα.με.ενοχλουσε.μονο το τοπικ που έβαζα πίσω τίποτα άλλο.
Συγνώμη κιόλας.

Ibarumah, o σκοπός του φόρουμ δεν είναι απλά να κάνουμε μια παρουσιάση και να έχουμε τα στόματα κλειστά ή να λέμε ότι όλα είναι καλώς καμωμένα επειδή έτσι αποφάσισε ο γιατρός ή ο ασθενής. Η παρουσίαση μιας μμ πυροδοτεί έναν διάλογο και μια αντιπαράθεση απόψεων με σκοπό την καλόπιστη κριτική της μμ. Η κριτική είναι αυτή που προσφέρει στον καθένα που μας διαβάζει χρήσιμες πληροφορίες έτσι ώστε να εμπλουτίσει τις γνώσεις του και να είναι πιο υποψιασμένος και έτοιμος όταν κάνει τις επιλογές του.
 

vagosx

Well-Known Member
Αγαπητέ Ιbarumah καταρχάς καλη επιτυχία στην επέμβαση σου.
Δεν χρειάζεται να εχεις ένταση και να θεωρείς ότι τα παιδιά του φόρουμ προσπαθούν να σου την πούνε, το αντίθετο προσπαθούν να σου εξηγήσουν κάποια πράγματα με τα οποία έχουν ασχοληθεί επι πολλα χρονια, όταν από ότι φαίνεται από τις απαντησεις σου εσυ δεν εχεις ασχοληθεί το ίδιο.
Προφανως και δεν είναι κανένας ειδικός γιατρος, αφού εδώ ειμαστε ένα φόρουμ συμπασχόντων από ΑΓΑ ανθρωπων, αλλά υπάρχουν άτομα στο forum όπως ο CVIAL, ο PROF, κλπ. που έχουν πολυ υψηλό επίπεδο θεωρητικής κατάρτισης σε αλλά αντικείμενα βέβαια, αλλά λόγω του προβλήματος της ΑΑ που είχαν και αυτοί έχουν ψαχτεί παρα πολυ στο θέμα μεταμόσχευση και όπως αντιλαμβάνεσαι μετα από τόσα χρονια ενασχολήσης και με δυο επεμβάσεις έκαστος σε πολυ ακριβές αλλά και πολυ υψηλού επιπέδου κλινικες έχουν αποκτήσει μια πολυ σημαντική εμπειρία που το φόρουμ είναι πολυ τυχερό που τους έχει ως μέλη του και μάλιστα τον ένα και ως διαχειριστή.
Καλο είναι λοιπόν εαν μπορεσεις, να εκμεταλευτεις την οποια γνώση έχουν αποκτήσει μέσα από τις προσωπικές τους εμπειρίες και αναζητήσεις!
 

Ibarumah

Active Member
Συμφωνώ με όλα αυτά που γράφετε οι φιλτατοι από πάνω αλλά πρέπει να δείτε και την άλλη πλευρά.
Όταν εγώ νέο μέλος εδώ εμφανίζομαι και γράφω την εμπειρία μου,και ένω είμαι ακόμα με τα αίματα στο κεφάλι απτό χειρουργείο διαβάζω μηνύματα σε στυλ πάει την πάτησες σε δουλέψανε και τέτοια,νομίζω λογικό είναι να μου δημιουργήσει μια αντίδραση.
Και αυτό το έχω παρατηρήσει και σε πολλές άλλες παρουσιάσεις παιδιών.
Δεν είναι δυνατόν ο άλλος ναναι ακόμα με τις γάζες στο κεφάλι κ όλη την ιστορία που τράβηξε σωματικά κ ψυχολογικά κ αμέσως να τον τσιτωνετε κ άλλο. Εγώ για να το κάνω ας πούμε αυτό πήρα και δάνειο κ στέρηθηκα πολλά πράγματα κ έχω και 3 παιδιά.
Οπότε το να μου λένε κάποιοι ότι την πάτησα ας πούμε απτή πρώτη μέρα εμένα με τρελενει κ μου δημιουργεί τρελό άγχος και εκνευρισμό.
Μην απορειτε που κάποιοι ας πούμε ξεκίνησαν τη παρουσίαση και χάθηκαν μετά γιατί το είδα πολλές φορές κ αυτό .γιατί και.εγω απτή δεύτερη μέρα σκεφτόμουνα να τα σβήσω όλα και να μη ξαναμπώ εδώ.
Αυτό μόνο και τελειώνει από μένα αυτή η "αντιπαράθεση".

Υ.γ. προφανώς και αν βλέπετε κάτι στραβό δε λέω να μη το πειτε,αλλά να έχετε πάντα κατά νου ότι αυτός ο ανθρωπος μόλις τελειώσε ένα χειρουργείο που ποιος ξέρει τι μπορεί να στερήθηκε για να το κάνει . Πείτε τα λίγο πιο "μαλακά" . Μάλιστα κάποιοι ήταν και κάθετοι για το αποτελεσμα. ε αφήστε να βγουν κ βλέπουμε!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Σε αυτό έχεις δίκιο. Προσωπικά το έχω πει πολλές φορές ότι χρειάζεται μια πιο ήπια αντιμετώπιση στα μέλη που μόλις έχουν κάνει μεταμόσχευση. Πάντως μην τρελαίνεσαι, το crown που σε ενοχλούσε θα μαυρίσει αρκετά, στην hairline και στους κροταφους αν δεν ικανοποιηθείς από το αποτέλεσμα κάνεις άλλη μία μεταμόσχευση. Το μόνο φάουλ του γιατρού είναι το μεγάλο εργαλείο εξαγωγής και ίσως το ότι θα έπρεπε να επιμείνει να μην μπουν αυτά τα μοσχεύματα μπροστά. Απλά κατανοητά και όμορφα ακόμα και για κάποιον που είναι πρωταρης στον χώρο και δεν μπορεί να καταλάβει τεχνικούς όρους. Καλή συνέχεια και καλή φυτρωση!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ibarumah, θέτεις πολύ σωστά το θέμα. Δυστυχώς όμως, σε ένα ανώνυμο φόρουμ όπως αυτό, είναι πολύ δύσκολο να μην ακούσεις και τέτοια. Τα ίδια άκουσα και εγώ και στις 2 μου παρουσιάσεις (και μάλιστα σε πιό παράλογες versions). Κράτα αυτά που είναι αιτολογημένα, απέρριψε τα υπόλοιπα. Αν είσαι πολύ ευαίσθητος ψυχολογικά και επηρεάζεσαι δεν έπρεπε να κάνεις παρουσίαση, όπως πάρα πολλοί άλλοι.
 

Ibarumah

Active Member
Ibarumah, θέτεις πολύ σωστά το θέμα. Δυστυχώς όμως, σε ένα ανώνυμο φόρουμ όπως αυτό, είναι πολύ δύσκολο να μην ακούσεις και τέτοια. Τα ίδια άκουσα και εγώ και στις 2 μου παρουσιάσεις (και μάλιστα σε πιό παράλογες versions). Κράτα αυτά που είναι αιτολογημένα, απέρριψε τα υπόλοιπα. Αν είσαι πολύ ευαίσθητος ψυχολογικά και επηρεάζεσαι δεν έπρεπε να κάνεις παρουσίαση, όπως πάρα πολλοί άλλοι.

Ενταξει δε θα βαλω και τα κλαματα, αλλα ειναι σα να γ@μηθηκε καποιος να αγορασει ενα αμαξι καινουργιο ενα golfακι και ερχονται οι γυρω του και αντι να του πουνε καλοριζικο του λενε "α καλα τη γ@μησες αδερφε τα golf στον ενα χρονο μενουν απο κινητηρα, ξεκινα να κλαις τα λεφτα σου" , "φιλε θα τρεχεις στα συνεργεια μια ζωη επρεπε να παρεις αλλο" \κτλ κτλ\
ε δεν το κανουμε αυτο ρε παιδια,ειδικα την πρωτη μερα κιολας.
το γραφω να το διαβασουν αυτοι που πρεπει να το καταλαβουν λιγο.
εφοσον ομως ειναι μεσα στο παιχνιδι να γινουν τετοια σχολια απο την πρωτη μερα, δικαιολογειται και ο "αγοραστης του golf" να εκνευριστει και να μιλησει αναλογως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τώρα υπερβάλλεις. Δεν νομίζω ότι στα είπαν τόσο τραγικά, ούτε ότι θα κλαις τα χρηματά σου ούτε ότι θα μείνεις από κινητήρα. Γενικά αν εξαιρέσεις το ύφος μερικών, τα περισσότερα σχόλια είναι αντικειμενικά και αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν έπρεπε να ανοίξεις νήμα καν εφόσον στην πρώτη σελίδα αναφέρεις ότι έχεις διαβάσει νήματα με τσακωμούς,κραξίματα κτλ.& δεν θα ήθελες να γίνουν τα ίδια στο νήμα σου.

Να ξέρεις κάνεις δεν σε έκραξε άλλα δεν μπορείς να το καταλάβεις & δεν δέχεσαι τίποτα αρνητικό σε ότι άφορα την μεταμόσχευση σου. Πολλοί από εδώ μέσα έχουμε μπει στην ίδια διαδικασία της μεταμόσχευσης.
Mόνο και μόνο για ψυχολογικούς λόγους δεν θα έπρεπε να ανοίξεις το νήμα αυτό διότι δεν βοηθάει σε τίποτα ούτε σε σένα αλλά ούτε και σε εμάς όταν δεν δέχεσαι κριτική,όχι τόσο για σένα όσο για την κλινική που σε ανέλαβε.

Εάν μπουν νέα μέλη και διαβάσουν μόνο θετικά σχόλια του τύπου τι καλά πήγε,τι σωστός σχεδιασμός,όλα καλά,τότε θα πούμε ότι αν παραδειγματιστούν από αυτήν την διαδικασία και ακολουθήσουν την συγκεκριμένη τακτική μελλοντικά ίσως ψάχνουν τι δεν πήγε καλά.
 

Ibarumah

Active Member
Δεν έπρεπε να ανοίξεις νήμα καν εφόσον στην πρώτη σελίδα αναφέρεις ότι έχεις διαβάσει νήματα με τσακωμούς,κραξίματα κτλ.& δεν θα ήθελες να γίνουν τα ίδια στο νήμα σου.

Να ξέρεις κάνεις δεν σε έκραξε άλλα δεν μπορείς να το καταλάβεις & δεν δέχεσαι τίποτα αρνητικό σε ότι άφορα την μεταμόσχευση σου. Πολλοί από εδώ μέσα έχουμε μπει στην ίδια διαδικασία της μεταμόσχευσης.
Mόνο και μόνο για ψυχολογικούς λόγους δεν θα έπρεπε να ανοίξεις το νήμα αυτό διότι δεν βοηθάει σε τίποτα ούτε σε σένα αλλά ούτε και σε εμάς όταν δεν δέχεσαι κριτική,όχι τόσο για σένα όσο για την κλινική που σε ανέλαβε.

Εάν μπουν νέα μέλη και διαβάσουν μόνο θετικά σχόλια του τύπου τι καλά πήγε,τι σωστός σχεδιασμός,όλα καλά,τότε θα πούμε ότι αν παραδειγματιστούν από αυτήν την διαδικασία και ακολουθήσουν την συγκεκριμένη τακτική μελλοντικά ίσως ψάχνουν τι δεν πήγε καλά.

οκ δεκτα ολα, δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση απο πλευρα ςμου παμε παρακατω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά,φτάνουν αυτές οι άκυρες συγκρίσεις με τα αμάξια και το κεφάλι σας.
Τα grafts είναι περιορισμένα τα αμάξια απεριόριστα.
 

Ibarumah

Active Member
μπορουμε να μη γεμιζουμε το thread μου παρακαλω με αλλα ακυρα μηνυματα και να παμε παρακατω εντος θεματος?
οπως ειπατε πριν ο ρολος του φορουμ ειναι να βοηθηθουν αλλα μελη. δε τα βοηθαμε με τετοιες συζητησεις.
τελος καλυτερα οι ασχετες συζητησεις παμε ξανα στη μμ μου και την κλινικη που την εκανα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Βρε συ ιbarumach σταματα να αμφισβητεις τον cvial..εισαι τυχερος που καθεται κ σου αναλυει πραγματα που τα χει αναλυσει διεξοδικα! Εχεις καταλαβει πως μιλας μ εναν που οι γνωσεις του εχουν πιασει τα ταβανι στο χωρο των μεταμοσχευσεων;;; Σ εναν που καταφερε κ εφερε εναν απ τους κορυφαιους ιατρους παγκοσμιος στην ελλαδα κ κονσουλεισιον κ να πετυχει τελεια τιμη για μελη του φορουμ;; Τι κανεις;; Διαβασε κανα ποστ για μεταμοσχευσεις που αναλυει το παραμικρο κ παψε να τον αμφισβητεις..
Φίλε μου felaini οποίος νεος μπαινει στο φόρουμ δε μπορεί να γνωρίζει ποιος είναι ο ρόλος του καθένα εδώ μέσα και ούτε μπορεί να διαβάσει νηματα ετών για να διαμόρφωση άποψη για τον καθένα. Θα πρεπει κάποια έμπειρα παιδιά ωριμα με μυαλά μεστά να τον ενημερώνουν. Οι τάδε είναι σεβαστά μέλη του φόρουμ και έχουν γνώσεις ιατρικές, ο δείνα είναι εκπρόσωπος κάποιας κλινικής και εκείνος είναι ένας που απαντάει χωρίς εμπειρία με γνώσεις google. Για την οικονομία της συζητησης θα βοηθουσε πολυ. Εγω θα το ήθελα όταν μπήκα.
 
Μπλουζα