Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Ibarumah

Active Member
Ευχαριστω πολυ παιδια.

σημερα εκλεισε η 5η μερα σε σχεση με χθες δεν ειχα αλλαγες οποτε δε βαζω φωτος... ομως τωρα μολις εκανα το βραδυνο λουσιμο της ημερας και αρχισα λιιιγο παραπανω να τριβω οπως μουχε πει ο γιατρος και αρχισαν να φευγουν πιο εντονα τα scubs ή οπως τα λενε.
Επισης σημερα ειχα μυρμηγκιασματα και ψιλοενοχλησεις στη δοτρια αλλα μουπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο ,γινεται αναπλαση των νευρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
6η μερα σημερα.... ολα καλα,περασαν και τα πονακια πουχα χθες, πισω στη κορυφη πρωτη φορα που επιτελους πιανω τριχες αντι για δερμα και εχω παθει πλακα,το χαιδευω συνεχεια,χαχα.
εχει αρχισει και μαυριζει κ ολας αλλα εχουμε πολυ δρομο ακομα/
θα ξαναβαλω φωτος την 10η μερα για να φανει η διαφορα απτις προηγουμενες.
 

Ibarumah

Active Member
8η μερα σημερα...μιας και ειχα χρονο τωρα ας βαλω καμια φωτο...
δε βλεπω κατι τραγικο στη δοτρια παντως,δε ξερω αν θα αλλαξει αργοτερα η εικονα της αλλα αν παραμεινει ετσι ειναι μια χαρα...

111.jpg
3333.jpg
44444.jpg
22222222.jpg

11111.jpg

22222222.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
ειναι πολυ ενδιαφερον πως ο γιατρος παρα το γεγονος οτι πηρε μοσχευματα απο παντου στη δοτρια , και πανω απο τα αυτια ( που θα επρεπε να υπαρχουν πολυ περισσοτερα μονοτριχα ) μεχρι και χαμηλα πηγε , πανω απ το σβερκο που επισης θα πρεπει να βρει μονοτριχα , κατεληξε με λογο σχεδον 3 τριχες ανα μοσχευμα . Με τετοια δοτρια νομιζω θα εχεις την επιλογη να κανεις οτι θες στο μελλον . Δηλαδη με χοντρη τριχα και φουλ δοτρια η φαλακρα απο ενα σημειο και μετα γινεται επιλογη και οχι κατι αναποφευκτο.
 

Ibarumah

Active Member
ειναι πολυ ενδιαφερον πως ο γιατρος παρα το γεγονος οτι πηρε μοσχευματα απο παντου στη δοτρια , και πανω απο τα αυτια ( που θα επρεπε να υπαρχουν πολυ περισσοτερα μονοτριχα ) μεχρι και χαμηλα πηγε , πανω απ το σβερκο που επισης θα πρεπει να βρει μονοτριχα , κατεληξε με λογο σχεδον 3 τριχες ανα μοσχευμα . Με τετοια δοτρια νομιζω θα εχεις την επιλογη να κανεις οτι θες στο μελλον . Δηλαδη με χοντρη τριχα και φουλ δοτρια η φαλακρα απο ενα σημειο και μετα γινεται επιλογη και οχι κατι αναποφευκτο.

Τέτοια λέγε μουυυυ τρέλανε με,!!, χαχα

Πως τη βλέπετε τη δότρια από πλευράς αραίωσης;γιατί με είχατε τρομάξει με τη συζήτηση με το 1,1 puncher. Εντάξει δε φαίνεται;
 

makis25

Well-Known Member
Ειναι νωρις ακομα , θα δουμε σε κανα μηνα πως θα φαινεται η δοτρια . Υποψιαζομαι πως οι γουρουνοτριχες και τα συρματοσχοινα που χεις για δοτρια δε καταλαβαινουν και πολλα απο τραυματισμους κτλ
 

Ibarumah

Active Member
Ειναι νωρις ακομα , θα δουμε σε κανα μηνα πως θα φαινεται η δοτρια . Υποψιαζομαι πως οι γουρουνοτριχες και τα συρματοσχοινα που χεις για δοτρια δε καταλαβαινουν και πολλα απο τραυματισμους κτλ

Χαχαχαχα ωραίος,οκ όποτε αναμονή ...
Με χαροποιεί που αυτές οι γουρουνοτριχες και συρματόσχοινα είναι πλέον στο πάνω μέρος του κεφαλιού μου!

Με τα κουρέματα τι ισχύει παιδιά;ψαλίδι ποτέ μπορεί να πέσει στη λήπτρια και μηχανή ποτέ στη δότρια?

Υ.Σ. εβαλα στις προηγουμενες φωτος και δυο για τους κροταφους που ειχα ξεχασει
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
παρε ενα τηλ το γιατρο και ρωτα για το κουρεμα καλυτερα . Φανταζομαι στο μηνα επανω; Νταξει οπως τα παμε , η hairline αραιη θα βγει αλλα χοντρη τριχα . Να σου πω , ξεκινα να βαζεις κανενα ευρω στην ακρη απο τωρα , πιστευω θα σε πιασει απληστια οταν φυτρωσουν και θα θες κιαλο μαλλι .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
παρε ενα τηλ το γιατρο και ρωτα για το κουρεμα καλυτερα . Φανταζομαι στο μηνα επανω; Νταξει οπως τα παμε , η hairline αραιη θα βγει αλλα χοντρη τριχα . Να σου πω , ξεκινα να βαζεις κανενα ευρω στην ακρη απο τωρα , πιστευω θα σε πιασει απληστια οταν φυτρωσουν και θα θες κιαλο μαλλι .

χαχαχα το εχω ηδη υποψην αυτο που λες ολα βεβαια θα εξαρτηθουν και απο τις υπολοιπες τι γινεται γιατι τους τελευταιους 2 μηνες εχω εντονη διαχυτη τριχοπτωση. το εψαξα, με εβαλαν εκανα ενα καρο εξετασεις και ολες ηταν νορμαλ,βεβαια ολο αυτο ξεκινησε μετα απο ενα γεγονος που μου ετυχε και εσκασα απο στεναχωρια οποτε ισως παιζει αυτο τον ρολο του. δε φαυγουν και τουφες βεβαια αλλα γενικα στο λουσιμο βλεπω καμποσες τριχες ενω πρωτα δεν εβλεπα ουτε μια.
ειχα παει στο τζερμια βασικα κ το εψαξα, μου ειπαν τα τριχοθυλακια μου ηταν υγιη ομως οι τριχες αδυνατιζουν και σπανε .
μουπαν με 100 ευρω για 6 μηνες να παω να μου φτιαξουν κατι με μαγνησιο και κατι αλλα μεταλλα κ βιταμινες.

οποτε αναμονη να δω μηπως προχωρησει ασχημα τιποτα και αντι για πυκνωση παω μγια μπαλωματα!
 

makis25

Well-Known Member
δε θυμαμαι , βαζεις μινοξ? αν δε βαζεις γιατι δε σκεφτεσαι να ξεκινησεις ? σιγα το πραγμα βαζε μια φορα τη μερα . Θα σε βοηθησει πιστευω . Τι ματζουνια και μ@#$%ιες του τζερμια παλι καλα δε τα πηρες
 

Ibarumah

Active Member
κατι βιταμινες κ μεταλλα μαγνησιο,βιταμινι d νομιζω και αλλα 2-3
οχι λες ε;
οχι δε βαζω γενικα ειμαι κατα των φαρμακων,ειδικα της φιναστεριδης.
 

makis25

Well-Known Member
ε καλα η μινοξ ειναι τοπικο, λοσιον. Αν στις εξετασεις σου δειχνει πως εχεις χαμηλη βιταμινη d τοτε να παρεις . Το μαγνησιο το δινουν καποιοι πακετο με τη βιταμινη d . Αν εχεις πολυ στρες να παρεις μαγνησιο .
 

Ibarumah

Active Member
στη πρωτελευταια φωτο παντως που εβαλα που ειναι απτο κεντρο του κεφαλιου οι τριχες μου φαινονται πολυ γουρουνοτριχες, μακαρι να βγουν ετσι στοιβαρες οπως μου φαινονται τωρα
 

Ibarumah

Active Member
10η μέρα σήμερα... Τα scubs έχουν εξαφανιστεί πλέον. Μεγαλώνουν όλες οι νέες τρίχες όλα καλά...
Φαγούρα έχω και στη ληπτρια κ στη δοτρια ελαφρώς αλλά μουπέ ο δόκτωρ ότι είναι φυσιολογικό...
Τώρα μάλλον πρέπει να μπω στη φάση που θα πέσουν και θα ξενερώσω αλλά το περιμένω..
 

ntthanos

Active Member
Καλή φύτρωση να χεις αλλά να ξέρεις ότι σε αυτόν τον χώρο της μμ είναι εύκολα να την πατήσεις. Γ αυτό και μπηκα στο φόρουμ. Είχα κλείσει σε γνωστό γιατρό στο κολονάκι και ευτυχώς βρέθηκε ο κατάλληλος άνθρωπος από εδώ να με καθοδηγήσει!!! Εγώ προσωπικά θα την κάνω στο εξωτερικό και σε τοπ γιατί θέλω να είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα και για τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσει. Γνώμη μου να ακούς τι έχουν να σου πουν τα παιδιά εδώ μέσα, Η γνώση βοηθάει να μην την πατάς λόγο απειρίας όπως είμαι και εγώ άλλωστε.... Τις επιλογές μας τις καθορίζει ο χρόνος Και πάλι καλή φύτρωση.
 

ntthanos

Active Member
Πήγα και εγώ αρχικά σε γνωστό γιατρό στο Κολωνάκι προφανώς στον ίδιο και ΕΥΤΥΧΏΣ δεν προχώρησα εκει
Αρα κατάλαβες γιατί πρέπει να ακούς και τους άλλους? ...... Τα παιδιά εδώ μέσα έχουν γνώσεις που εγώ δεν τις έχω και σιγά σιγά αρχίζω και μαθαίνω για να μην βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο.
 
Μπλουζα