Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπως και με το motorised εκανε μερικη εξαγωγη για να εκπαιδευτει, λιγο σε εσενα λιγο στον επομενο θα το μαθει οπως οι νοσοκομες στον Βεκρη.

Το θεμα ειναι εν ετη 2018 να μην μαθαινει ο καθε γιατρος στο κεφαλακι σου επανω.

Οταν καποιος γιατρος που κανει μμ ειναι 10 χρονια πισω απο πολλους αλλους αναγνωρισμενους οπως καταλαβαινεις δεν πηγες και στον καλυτερο.

Με πρόλαβες Τάσο. Είναι προφανές ότι για να έχει το μηχάνημα δεν είναι για μερικά graft αλλά για να το μάθει για να αυξήσει τον τζίρο αφού κάνει σόλο καριέρα. Με manual punch και μόνος του και σαν side business δεν έχει οικονομικό ενδιαφέρον...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Δικιο εχει ο γιατρος, αλλα οταν αλλοι γιατροι βγαζουν ιδια πολυτριχα με τα δικα σου με 0.9 και φυτρωνουν κανονικα τι σημαινει
αυτο?

Σημαινει πως ο ΠΑΠ δεν ειναι σε θεση να κανει εξαγωγη πολυτριχων ακομα με 0,9 ειτε γιατι φοβαται ,ειτε γιατι δεν το κατεχει,
καποια στιγμη ισως να μπορει. Απλα τα πραγματα.Οπως και με το motorised εκανε μερικη εξαγωγη για να εκπαιδευτει, λιγο σε εσενα λιγο στον επομενο θα το μαθει οπως οι νοσοκομες στον Βεκρη.

Το θεμα ειναι εν ετη 2018 να μην μαθαινει ο καθε γιατρος στο κεφαλακι σου επανω.

Οταν καποιος γιατρος που κανει μμ ειναι 10 χρονια πισω απο πολλους αλλους αναγνωρισμενους οπως καταλαβαινεις δεν πηγες και στον καλυτερο.

Και ξαναπαω σε προηγουμενο παραδειγμα. εσυ αν πας σε ενα γαστρεντερολογο για το στομαχι σου και σου προτεινει καποια αγωγη θεραπεια κτλ θα την κανεις και θα τον εμπιστευτεις ή θα πεις σιγα δεν ειναι και αμερικανος επιστημονας να ειναι ο τοπ αρα δε κανω τιποτα αποσα μουπε?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μπορεις να απαιτησεις σε ενα γιατρο με τι μεγεθος να το κανει προς της επεμβασης;
και επισης, θα διαλεγες τον γιατρο αναλογα με το τι μεγεθος puncher σου πει οτι θα χρησιμοποιησει;

αποτι διαβαζω παντως τωρα σε μια προχειρη ματια πολλοι γιατροι λενε δεν υπαρχει "one size fits all"

Δεν μπορείς να απαιτήσεις, θα ήταν τεράστιο λάθος, αλλά μπορείς να μην πας. Ένα από τα βασικά κριτήρια επιλογής γιατρού στην δική μου περίπτωση ήταν η χρήση manual punch όπως και το τι μέγεθος χρησιμoποιεί.
 

tasos33

Well-Known Member
Συγκρινεις ονομοια πραματα εντελως, η μμ δεν ειναι ενα χαπι, ειναιμ κατι σαν formula 1, το πρωταθλημα κερδιζεται
απο πολλους μαζι., οδηγος , στησιμο, ελαστικα , αεροδυναμικη κτλ.

Στην ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΤΩΡΑ, οχι δεν θα τον εμπιστευτω, θα το ψαξω οσο μπορω ,θα παω και σε αλλους.



Και ξαναπαω σε προηγουμενο παραδειγμα. εσυ αν πας σε ενα γαστρεντερολογο για το στομαχι σου και σου προτεινει καποια αγωγη θεραπεια κτλ θα την κανεις και θα τον εμπιστευτεις ή θα πεις σιγα δεν ειναι και αμερικανος επιστημονας να ειναι ο τοπ αρα δε κανω τιποτα αποσα μουπε?
 

Ibarumah

Active Member
Δεν μπορείς να απαιτήσεις, θα ήταν τεράστιο λάθος, αλλά μπορείς να μην πας. Ένα από τα βασικά κριτήρια επιλογής γιατρού στην δική μου περίπτωση ήταν η χρήση manual punch όπως και το τι μέγεθος χρησιμoποιεί.

δηλαδη αν σου ελεγα εγω οτι θα σου κανω manual με 0,7 θα ερχοσουν σε μενα να στην κανω??
αληθεια εσυ που εκανες απο περιεργεια;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ibarumah, αν θες να συνεχίσουμε τον διάλογο καλό είναι να χρησιμοποιούμε την κοινή λογική και να μην υποβιβάζουμε το επίπεδο της συζήτησης.
 

vag25

Well-Known Member
Και ξαναπαω σε προηγουμενο παραδειγμα. εσυ αν πας σε ενα γαστρεντερολογο για το στομαχι σου και σου προτεινει καποια αγωγη θεραπεια κτλ θα την κανεις και θα τον εμπιστευτεις ή θα πεις σιγα δεν ειναι και αμερικανος επιστημονας να ειναι ο τοπ αρα δε κανω τιποτα αποσα μουπε?
Η μμ μαλλιων σαν υπηρεσια-επιστημη δεν εχει πιασει ακομα ταβανι. Σε 100-200 χρονια απο τωρα, μπορει να πηγαινεις σε οποιονδηποτε και να εχεις το ιδιο επιπεδο περιπου υπηρεσιων.

Η Γαστρεντερολογια ειναι απο π.Χ.
Ναι τοτε(π.Χ) θα εψαχνες να βρεις τον καλυτερο.
 

athenian

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι μπηκες στο φορουμ @Ibarumah .Ποιος ο λογος να κανεις ερωτησεις σε ατομα που δεν ακους οτι και να σου πουν και ο μονος που ξερει ειναι ο κ.Παπανικολαου.Αν οντως το πιστευεις αυτο κακως ανοιξες θεμα.Εγω αν το πιστευα δεν θα καθομουν να ασχοληθω με τον καθε ''ασχετο''.
 

Ibarumah

Active Member
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι μπηκες στο φορουμ @Ibarumah .Ποιος ο λογος να κανεις ερωτησεις σε ατομα που δεν ακους οτι και να σου πουν και ο μονος που ξερει ειναι ο κ.Παπανικολαου.Αν οντως το πιστευεις αυτο κακως ανοιξες θεμα.Εγω αν το πιστευα δεν θα καθομουν να ασχοληθω με τον καθε ''ασχετο''.

μπηκα στο φορουμ για να κανω παρουσιαση της εμπειριας μου απο την επεμβαση. και αυτο κανω.
 

Ibarumah

Active Member
Με πρόλαβες Τάσο. Είναι προφανές ότι για να έχει το μηχάνημα δεν είναι για μερικά graft αλλά για να το μάθει για να αυξήσει τον τζίρο αφού κάνει σόλο καριέρα. Με manual punch και μόνος του και σαν side business δεν έχει οικονομικό ενδιαφέρον...

Νομιζω οτι αυτο που λες δεν ισχυει δεδομενου οτι δεν χρεωνει με την τριχα ή με το draft τελοσπαντων.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το motorised είναι πολύ πιο γρήγορο και ξεκούραστο. Οπότε καταλαβαίνεις τα οφέλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Βρε συ ιbarumach σταματα να αμφισβητεις τον cvial..εισαι τυχερος που καθεται κ σου αναλυει πραγματα που τα χει αναλυσει διεξοδικα! Εχεις καταλαβει πως μιλας μ εναν που οι γνωσεις του εχουν πιασει τα ταβανι στο χωρο των μεταμοσχευσεων;;; Σ εναν που καταφερε κ εφερε εναν απ τους κορυφαιους ιατρους παγκοσμιος στην ελλαδα κ κονσουλεισιον κ να πετυχει τελεια τιμη για μελη του φορουμ;; Τι κανεις;; Διαβασε κανα ποστ για μεταμοσχευσεις που αναλυει το παραμικρο κ παψε να τον αμφισβητεις..
 

Ibarumah

Active Member
Συγνώμη από πού να τον ξέρω εγώ τον cvial για να τον αμπιστευτω ή όχι;
Εσύ η αυτός με ξέρετε εμένα;ποιος είμαι;τι έχω σπουδάσει;με τι ασχολουμε;
Από πού κ ως που θεωρείς αυτονόητο ότι θα πρεπε να ξέρω τον cvial?

Όπως είπα και πριν μπήκα απλώς για να παρουσιάσω την επέμβαση μου,όχι για να βρω φίλους ούτε για να μάθω για τους τοπ γιατρούς παγκοσμίως.
 

makis25

Well-Known Member
παντως ο κ. παπανικολαου χρησιμοποιοντας την ιδια στρατηγικη της dhi δεν ειναι εναλακτικη λυση για καποιον που ψαχνει για παραδειγμα πρωτοκολα , σχεδιασμο και τοποθετηση οπως ξενες κλινικες , η κλινικες της κυπρου κτλ . Ο κ παπανικολαου ισως μπορει να πετυχει σε καθε μεταμοσχευση 100% φυτρωση δε ξερουμε θα δουμε , ομως οι hairline θα ειναι οι ιδιες που θα παρει καποιος στη dhi για παραδειγμα . Οποτε δεν θα αποτελει επιλογη για πολλους εδω μεσα που θελουν κατι αλλο , κατι διαφορετικο . Νομιζα πως θα ηταν καλη ευκαιρια για κατι νεο . Δε πειραζει ομως .
 

Veron

Well-Known Member
Συγνώμη από πού να τον ξέρω εγώ τον cvial για να τον αμπιστευτω ή όχι;

Απο το υφος στις απαντησεις σου,τον τροπο που υπερασπιζεσαι τον γιατρο καθως και την απαξιωση που δειχνεις στα υπολοιπα μελη,μαλλον η παρουσιαση σου στο φορουμ ειναι λιγακι βαλτή.Σε συνδιασμο με το οτι δεν θελεις να αναφερεις τιμη ,προσωπικη αποψη οτι σε εβαλε ο γιατρος με αντιτιμο εκπτωση στην μ.μ σου να παρουσιασεις την "καινουργια" κλινικη.Δεν με ενδιαφερει αν ισχυει,ισα ισα μπραβο σου π κερδισες καλυτερη τιμη,με νοιαζει ομως σαν χρηστη του φορουμ που ΔΕΝ το λες εξαρχης
 

Ibarumah

Active Member
Απο το υφος στις απαντησεις σου,τον τροπο που υπερασπιζεσαι τον γιατρο καθως και την απαξιωση που δειχνεις στα υπολοιπα μελη,μαλλον η παρουσιαση σου στο φορουμ ειναι λιγακι βαλτή.Σε συνδιασμο με το οτι δεν θελεις να αναφερεις τιμη ,προσωπικη αποψη οτι σε εβαλε ο γιατρος με αντιτιμο εκπτωση στην μ.μ σου να παρουσιασεις την "καινουργια" κλινικη.Δεν με ενδιαφερει αν ισχυει,ισα ισα μπραβο σου π κερδισες καλυτερη τιμη,με νοιαζει ομως σαν χρηστη του φορουμ που ΔΕΝ το λες εξαρχης

Φιλε μου δεν με ενδιαφερει η γνωμη σου για την ηθικη μου ουτε για να το θεωρεις οτι περνω ποσοστα απο τον γιατρο.
εδω μπηκα για να γραψω για την εμπειρια μου και να δειξω την προοδο με φωτογραφιες για να βοηθησω και αλλους που το σκεφτονται. για κανεναν αλλο λογο. θεωρησε οτι θελεις για μενα απλα δεν μας ενδιαφερει εδω,δεν ειναι αυτο το θεμα μας.
Αντιθετως θεωρω εγω βαλτους αυτους που εβγαλαν αποτυχια τον γιατρο απο μια μμ η οποια εγινε πριν 4 μερες.πριν καν δουνε τα αποτελεσματα. αυτοι ειναι οι πραγματικοι βαλτοι.

Επισης το οτι ο γιατρος αλλαξε χωρο που δουλευει δεν τον κανει διαφορετικο ανθρωπο απο αυτον που δουλευε τοσα χρονια στη DHI. oποτε οτι ισχυε πριν ισχυει και τωρα. δεν νομιζω οτι περιμενε απο εμενα να παρουσιασω κατι καινουργιο. εκτος αν σε ενδιαφερει το ποσες τουαλετες ειχε η κλινικη.

Υ.Σ.. 2.500 euro εδωσα .

παρακαλω να τελειωνουμε με τις προσωπικες διαμαχες ειναι κουραστικες και δεν μας ενδιαφερουν εδω. οποιος εχει αναγκη να μιλησει με ανθρωπους γενικα ας βγει σε ενα μπαρ να πιει ενα ποτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κανένας λόγος αντιπαράθεσης με τον άνθρωπο που έχει κάνει την μεταμόσχευση . Είναι ένα ακόμα παιδί το οποίο δεν ήξερε , δεν είχε διαβάσει πολλά και έκανε μια επεμβαση . Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου και ακομα είναι στην αρχή . Σχετικά με το punch . Δες λίγο φωτογραφίες από την δοτρια από περιστατικά του erdo αμέσως μετά την επέμβαση και δες και την φωτογραφία από τη δική σου δοτρια . Μιλάμε για τη μέρα με τη νύχτα . Ο Παπανικολάου είναι έμπειρος γιατρός , έξυπνος άνθρωπος και θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει μικρότερο εργαλείο εξαγωγής . Τα υπόλοιπα που έχουμε αναλύσει είναι καθαρά στρατηγική όμοια με την dhi . Σε έβαλε μέσα εξαρχής με πλάνο για 2 μμ . Το μόνο που εντοπίζω σαν σοβαρό λάθος είναι τα μοσχεύματα που σου έβαλε μπροστα . Καλύτερα να στα έριχνε όλα πίσω και μετά στην επόμενη να σε έβαζε για hairline
 

Ibarumah

Active Member
συμφωνω σε οσα λες απλα δεν μπορω να τον κατηγορησω για κατι στο οποιο επεμενα εγω.
οτι ηθελα να μου γεμισει το πισω να μαυρισει και τα υπολοιπα να τα ριξει μπροστα οτι μεινει, και εγω ειπα οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξανακανω μμ εφοσον εχω αραιωση σε εξελιξη.
δεν μου επεβαλε αυτος με τον τροπο του να κανω δευτερη μμ, εγω το ηθελα και το θελω ΕΞΑΡΧΗΣ .
 
Μπλουζα