HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

baldy

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

John_John1 είπε:
το μονο στυλ αλλο που μπορω να κανω gianniskritikos ειναι να τα ξυρισω αλλα οχι πολυ κοντα...αν ενοεις αυτο το στυλ ισως και εσυ καταληξεις στην φωτο αυτη...Ενα παραδειγμα..τον κανακη τον παει ετσι το μαλλι κοντο εμενα οχι γιατι εχω και ασπρη επιδερμιδα ασε που οι κροταφοι θα ανηξουν πιο πολυ.
Πιστευω να τολμησω να το κανω καποια στιγμη για να δουμε και την διαφορα με αυτο το μαλλι...
Αν με πεις τωρα να το κατεβασω ετσι πως ειναι αστο καλυτερα...


κατι αλλο μια που ανεφερα τον κανακη.πρωσοπικα τον ρωτησα οταν πηγα περσι στο μαγαζι του εαν εκανε μεταμοσχευση και που για να με βοηθησει να παω και εγω..φυσικα με ειπε οχι φημες ειναι αυτα..εκανε τελικα?


αυριο θα σας βαλω και φωτο στα 26-27 να δειτε την διαφορα και το μετωπο




πως θα αραιωσουν αφου εχεις κανει εμφυτευση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimit

New Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

ειναι πολύ καλή η μτμ και η αλλαγη φιλε, αλλά και εγω πιστεύω ότι πρεπει να τα αφησεις πιο κοντα. Να σε ρωτησω, ρίχνεις toppik στο hairline σου; Ρωταω γιατι μου φαινεται μεγαλη η πυκνοτητα για μία μόνο μεταμοσχευση, εκτός αν είχες πολύ μάγκα γιατρό.
 

gianniskritikos2

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

φιλε το κεφαλι σου ανιγει παραπολυ πρως τα πανω πανω απο τα αυτα ξαφνικα ανοιγει το κεφαλι σου αποτομα.... αρα δεν φτεει που σηκωνεις ετσι ψιλα τα μαλλια σου... η γνωμη μου ειναι ασε μακρυ μαλλι οχι πολυ τα πλαγια αστα 3-4 εκατοστα το μινιμουμ 3 αν θες ποιο μακρια οκ αλλα ετσι οπως ειναι κατω απο τα 2 εκατωστα κανει μπαμ ασπουμε ακομα και οταν εισουν 27 φενεται αλλα οχι τοσο διοτι δες εχεις ποιο μακρυα τα πλαινα σου... λιγο ποιο μακρια απο τοτε να τα αφισεις θα εισαι κομπλε δεν θα πεταει το κεφαλι ετσι... γιαυτο που λες δεν σου παει και το ξυρισμενο... αποψη μου αστα να μακρυνουν αν οχι τα πανω ασε τα πλαγια να εχεις ενα ποιο ομοιομορφο κουρεμα... 3-4 δαχτιλα πλαγια και πανω 4-5 ... εκει θα φενεσαι πολυ ποιο ωραιος


[attachment=4815] εσενα το κεφαλι εχει τοσ σχημα με το κοκινο που ανειγει πολυ πρως τα πανω το φυσιολογικο ειναι το μαυρο που παει ομοιομορφα ετσι πρεπει να μακρινεις το μαλλι για να καλυπτεις αυτην την ατελεια που εχει το κρανιο σου
 

Συνημμένα

  • 2n856ok.jpg
    2n856ok.jpg
    4.4 KB · Προβολές: 1,060

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Dimit είπε:
ειναι πολύ καλή η μτμ και η αλλαγη φιλε, αλλά και εγω πιστεύω ότι πρεπει να τα αφησεις πιο κοντα. Να σε ρωτησω, ρίχνεις toppik στο hairline σου; Ρωταω γιατι μου φαινεται μεγαλη η πυκνοτητα για μία μόνο μεταμοσχευση, εκτός αν είχες πολύ μάγκα γιατρό.

John Ο Μαρας στην έκανε την επέμβαση;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Dimit είπε:
ειναι πολύ καλή η μτμ και η αλλαγη φιλε, αλλά και εγω πιστεύω ότι πρεπει να τα αφησεις πιο κοντα. Να σε ρωτησω, ρίχνεις toppik στο hairline σου; Ρωταω γιατι μου φαινεται μεγαλη η πυκνοτητα για μία μόνο μεταμοσχευση, εκτός αν είχες πολύ μάγκα γιατρό.
Φιλε Dimit δεν εχω την ορεξη να γινω ρομπα και να με κραζουν εδω μεσα και να μου λενε τι ωραιο αποτελεσμα και να το πιστευω και εγω εφοσον εριχνα τοππικ.H hairline μου οντος εγινε καλη και ειναι ετσι οπως βλεπεις και γιαυτο προσπαθω να βαζω φωτο απο ολες τις γωνιες και φωτισμους και ηλιο ακομη για να δειτε και να με πειτε και την γνωμη σας.
Πιο πισω απο την hairline θα ηθελα παντως λιγο περισσοτερη πυκνωση και το χω ξαναπει και φενεται και σε καποιες φωτο.


gianniskritikos2 είπε:
φιλε το κεφαλι σου ανιγει παραπολυ πρως τα πανω πανω απο τα αυτα ξαφνικα ανοιγει το κεφαλι σου αποτομα.... αρα δεν φτεει που σηκωνεις ετσι ψιλα τα μαλλια σου... η γνωμη μου ειναι ασε μακρυ μαλλι οχι πολυ τα πλαγια αστα 3-4 εκατοστα το μινιμουμ 3 αν θες ποιο μακρια οκ αλλα ετσι οπως ειναι κατω απο τα 2 εκατωστα κανει μπαμ ασπουμε ακομα και οταν εισουν 27 φενεται αλλα οχι τοσο διοτι δες εχεις ποιο μακρυα τα πλαινα σου... λιγο ποιο μακρια απο τοτε να τα αφισεις θα εισαι κομπλε δεν θα πεταει το κεφαλι ετσι... γιαυτο που λες δεν σου παει και το ξυρισμενο... αποψη μου αστα να μακρυνουν αν οχι τα πανω ασε τα πλαγια να εχεις ενα ποιο ομοιομορφο κουρεμα... 3-4 δαχτιλα πλαγια και πανω 4-5 ... εκει θα φενεσαι πολυ ποιο ωραιος


εσενα το κεφαλι εχει τοσ σχημα με το κοκινο που ανειγει πολυ πρως τα πανω το φυσιολογικο ειναι το μαυρο που παει ομοιομορφα ετσι πρεπει να μακρινεις το μαλλι για να καλυπτεις αυτην την ατελεια που εχει το κρανιο σου


Τα εχω κοψει πιο κοντα τωρα και μαλλον θα τα κοψω και κοντιτερα,ακομη κανω τα πειραματα μου οποτε αυτες τις μερες θα βαλω και αλλες φωτο 10 μηνο..


Flosk είπε:
Dimit είπε:
ειναι πολύ καλή η μτμ και η αλλαγη φιλε, αλλά και εγω πιστεύω ότι πρεπει να τα αφησεις πιο κοντα. Να σε ρωτησω, ρίχνεις toppik στο hairline σου; Ρωταω γιατι μου φαινεται μεγαλη η πυκνοτητα για μία μόνο μεταμοσχευση, εκτός αν είχες πολύ μάγκα γιατρό.

John Ο Μαρας στην έκανε την επέμβαση;
]
οχι ο Κ.Γκαραγκουνης με την εκανε μαζι με τον Κ.βοσκο αν θυμαμαι καλα σε συνεργασια και οι δυο ασχοληθηκαν με το κεφαλι μου μαζι στις τομες.
Ο Κ.Καραγκουνης ηταν σιγουρα παντως.
Για τον Κ.βοσκο πρεπει να ρωτησω γιατι δεν θυμαμαι καλα.
Ο Μαρας δεν ηταν παντως.
 

kouklos10

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

john john πολυ καλο το αποτελεσμα. χαζευω τις φωτο σου , καμια σχεση το πριν με το μετα, αλλος ανθρωπος εχεις γινει. πιστευω με αλλη μια πισω στο crown θα εισαι super. αν γινεται καποια στιγμη μπορεις να βγαλεις φωτο απο την τομη??? strip εχεις κανει ετσι???? με απασχολει πολυ αυτο με την τομη. αν μπορεις και θελεις θα ηθελα καποιες φωτο στην διαρκεια της πορειας? δηλαδη φωτο της τομης στο μήνα , στο 3μηνο στο 6 μηνο και οπως ειναι τωρα. ευχαριστω ....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Οι πρωτες 3 πριν την μεταμοσχευση.Η 3 φωτο το σημειο που καλυψα.
Η 4μεγαλο το μαλλι στο 8-9μηνο περιπου,Η πεμπτη 9μηνο λιγο πιο κοντο.
Και η 6 στο 10μηνο σημερινη,το εχω κοψει κοντιτερο ακομη απο την προηγουμενη και κατεβασα λιγο το μαλλι.
Το επομενο σταδιο ειναι το περιπου κοντο αλλα οχι ξυρισμενο.


και...
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    206.3 KB · Προβολές: 1,045
  • 2.JPG
    2.JPG
    270.2 KB · Προβολές: 1,089
  • 3.jpg
    3.jpg
    271.4 KB · Προβολές: 1,106
  • 4.JPG
    4.JPG
    417.8 KB · Προβολές: 1,137
  • 5.JPG
    5.JPG
    137.1 KB · Προβολές: 791
  • 6.JPG
    6.JPG
    213.7 KB · Προβολές: 943

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Και γαμώ τις hairline.Ειδικά η τελευταία φώτο τα σπάει.Και φαίνεται ότι το συντηρητικό κατέβασμά της έχει τη λογική του.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Kouklos10 θα σε βαλω αλλα δεν εχω απο ολους τους μηνες φωτο με την τομη.
Adriano ελπιζω οντως να σαρεσει η 6 γιατι τις προαλες μου την ειπες λιγο για το χτενισμα.


Φωτος στο 10μηνο.1 και 2 φωτο με ελαφρος βρεγμενο μαλλι και φλας.
Φωτο 3 με ελαφρος βρεγμενο μαλλι χωρις φλας.
Φωτο 4 σημερινο χτενισμα πιο κοντο απο τα προηγουμενα με ελαφρος κατεβασμενη hairline.
Συνεχιζω να περνω φινα 1/4 εδω και 9 μηνες και το σαμπουαν fungoral 2-3 την βδομαδα.
Rogain το εχω κοψει εδω και μηνες λογο φαγουρας.
 

Συνημμένα

  • DSC06101.JPG
    340.6 KB · Προβολές: 607
  • DSC06107.JPG
    DSC06107.JPG
    291.7 KB · Προβολές: 819
  • DSC06116.JPG
    DSC06116.JPG
    268.6 KB · Προβολές: 793
  • 6.JPG
    6.JPG
    213.7 KB · Προβολές: 712

kouklos10

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

δεν πειραζει john βαλε απο οποιους μηνες εχεις τουλαχιστον θα ηθελα μια μετα απο ενα μηνα περιπου καθως και αν εχει καμια εστω τωρινη. οντως η 6 φωτο ειναι η καλυτερη νομιζω οτι αυτο το χτενισμα σου παει καλυτερα. φιλε η hairline σου τα σπαει!!!!!!!!
 

krhtikos21

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

ναι η hairline είναι πολύ καλή αντικειμενικά.με άλλη μία θα είσαι τέλειος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Ρε αλήθεια το λέω.Γαμάει.Τι να λέμε?Με τέτοια αποτελέσματα κρατούν δυστυχώς τις τιμές ψηλά.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Μου έχει βγει το μάτι! Δεν ξέρω αν ειναι και το καλύτερο αποτελεσμα που έχω δει..Μπράβο,μπράβο , μπράβο !!!
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

John, απίθανο το αποτέλεσμά σου, μπράβο ρε φίλε, χαίρομαι για σένα ειλικρινά....
 

best1210

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

συγχαρητηρια παλικαρι..ειλικρινα εντυπωσιακο το αποτελεσμα....τρομερο!!!
αληθεια ποτε σκοπευεις να κανεις την συμπληρωματικη για crown?και σου ειπαν περιπου νουμερο grafts που θα χρειαστεις?
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

johny εσυ ξεφεύγεις αγορι μου! Συγχαρητηρια άψογος!
 

Serifis

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Καταντάει κουραστικό αλλά θα το πω και εγώ: Φίλε έχεις τρελή hairline! Μπράβο σου, χαίρομαι για το αποτέλεσμα σου! Τώρα φυσικά μπορείς αν θες να κάνεις και για το crown, αλλά για μένα από την στιγμή που κάποιος έχει τόσο καλό αποτέλεσμα στην hairline, τα δύσκολα έφυγαν...Να σε ρωτήσω μόνο κάτι (μπορεί να το έχεις αναφέρει παραπάνω), μετά την μμ ξεκίνησες φίνα;
 

kastelano

New Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

ωραιο αποτελεσμα..αραγε στην ελλαδα (HDI) να εχει περιπου ιδιο αποτελεσμα μ/μ με μικροτερο προβλημα?εμενα μου ειπανε για 3000το πολυ 3500grafts...


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha0044_zps72d22fb7.jpg.html?sort=3&o=0


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha006_zps4781af84.jpg.html?sort=3&o=1


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha005_zps66ad0e1b.jpg.html?sort=3&o=2


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha004_zpse77323e5.jpg.html?sort=3&o=3


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha003_zpsda71f305.jpg.html?sort=3&o=4


http://s1332.photobucket.com/user/kastelano/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha002_zpsd3bf064d.jpg.html?sort=3&o=10


(DHI)******
 

krhtikos21

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Μήπως σου έχουνε πει πόσα μοσχεύματα έχει η δότρια σ σύνολο στην περιοχή strip?Πριν την 1η μεταμόσχευση.
Σ ευχαριστώ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

kouklos10 είπε:
δεν πειραζει john βαλε απο οποιους μηνες εχεις τουλαχιστον θα ηθελα μια μετα απο ενα μηνα περιπου καθως και αν εχει καμια εστω τωρινη. οντως η 6 φωτο ειναι η καλυτερη νομιζω οτι αυτο το χτενισμα σου παει καλυτερα. φιλε η hairline σου τα σπαει!!!!!!!!
ευχαριστω για την γνωμη σου.Θα βαλω σημερα αυριο απο τομη.


krhtikos21 είπε:
ναι η hairline είναι πολύ καλή αντικειμενικά.με άλλη μία θα είσαι τέλειος.
ευχαριστω krhtikos21 δεν μου ειπανε,και γενικα δεν μιλησα για το μετα.


Adriano είπε:
Ρε αλήθεια το λέω.Γαμάει.Τι να λέμε?Με τέτοια αποτελέσματα κρατούν δυστυχώς τις τιμές ψηλά.
ευχαριστω adriano,πιστευω να κατεβουν καποια στιγμη γιατι δεν βασταμε αλλο οικονομικα.


Flosk είπε:
Μου έχει βγει το μάτι! Δεν ξέρω αν ειναι και το καλύτερο αποτελεσμα που έχω δει..Μπράβο,μπράβο , μπράβο !!!
Flosk τα παραλες και εσυ καλα εισαι...πιστευω μονο Live μπορει να κρινει καποιος 100% αναλογα και με την περιπτωση του καθενος.


n094 είπε:
John, απίθανο το αποτέλεσμά σου, μπράβο ρε φίλε, χαίρομαι για σένα ειλικρινά....
Ευχαριστω n094.Εισαι ενα εμπειρο ατομο εδω μεσα και εχεις προσφερει αρκετα για να βοηθησεις τον καθενα.


best1210 είπε:
συγχαρητηρια παλικαρι..ειλικρινα εντυπωσιακο το αποτελεσμα....τρομερο!!!
αληθεια ποτε σκοπευεις να κανεις την συμπληρωματικη για crown?και σου ειπαν περιπου νουμερο grafts που θα χρειαστεις?
Ευχαριστω best.για το crown ακομη τιποτα δεν μπορω να κανω κατι λογο οικονομικου οποτε δεν χρειαστηκε να συζητησω κατι τετοιο ακομη.Δεν ξερω ποσα χρειαζονται για πισω αλλα ενα 2500 grafts τα θελω σιγουρα.


Billy_tramp είπε:
johny εσυ ξεφεύγεις αγορι μου! Συγχαρητηρια άψογος!
ευχαριστω Billy αλλα και εσυ τα πας εξισου πολυ καλα.


Serifis είπε:
Καταντάει κουραστικό αλλά θα το πω και εγώ: Φίλε έχεις τρελή hairline! Μπράβο σου, χαίρομαι για το αποτέλεσμα σου! Τώρα φυσικά μπορείς αν θες να κάνεις και για το crown, αλλά για μένα από την στιγμή που κάποιος έχει τόσο καλό αποτέλεσμα στην hairline, τα δύσκολα έφυγαν...Να σε ρωτήσω μόνο κάτι (μπορεί να το έχεις αναφέρει παραπάνω), μετά την μμ ξεκίνησες φίνα;
ευχαριστω Serifis.Ναι μετα την μεταμοσχευση αρχισα φινα,δηλ. εδω και 9 μηνες αφου διανυω τον 10 μηνα μμ.


Ευχαριστω kastelano.Αν μπορεις να βαλεις καμια καθαροτερη φωτο να δουμε.
 
Μπλουζα