HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

φωτογραφιες 9 μηνων..


επισης


Αλλες τεσσερις...


φωτο 1 πριν την μεταμοσχευση 3400 grafts.
Η 2 με βρεγμενο μαλλι και φλας,η 3 στεγμο μαλλι και φλας,η 4 χωρις φλας.φωτο 5,6,7 με ηλιο.φωτο 8 σε σκια.
Φωτο 9,10,11 με ηλιο.Η 12 σε σκια..
Και οι 13 και 14 φωτο ειναι οταν βγαινω εξω,βαζω μονο λακ οικολογικη απο φαρμακειο τπτ αλλο.


rogain το εχω κοψει εδω και καιρο λογο φαγουρας..και συνεχιζω 2-3 φορες την βδομαδα με fungoral σαμπουαν και proscar 1/4..
καποιες φορες εχω ψιλοφαγουρα αλλα ποτε δεν ξυνομαι.το μαλλι στις φωτο ειναι λιγο μεγαλουτσικο..απο τομη δεν μπορω να βαλω γιατι θελω κουρεμα.
 

Συνημμένα

  • 3.JPG
    3.JPG
    44.4 KB · Προβολές: 1,208
  • DSC02190 flas.JPG
    DSC02190 flas.JPG
    334.8 KB · Προβολές: 1,279
  • DSC02201 flas.JPG
    DSC02201 flas.JPG
    348 KB · Προβολές: 1,277
  • DSC02206 oxi.JPG
    DSC02206 oxi.JPG
    240.9 KB · Προβολές: 1,150
  • DSC02217 ilios.JPG
    DSC02217 ilios.JPG
    287.3 KB · Προβολές: 1,192
  • DSC02218 ilios.JPG
    DSC02218 ilios.JPG
    359.6 KB · Προβολές: 957
  • DSC02221.JPG
    DSC02221.JPG
    334.3 KB · Προβολές: 936
  • DSC02227 skia.JPG
    DSC02227 skia.JPG
    244.3 KB · Προβολές: 902
  • DSC02231 ilios.JPG
    DSC02231 ilios.JPG
    322.7 KB · Προβολές: 922
  • DSC02232 ilios.JPG
    DSC02232 ilios.JPG
    381.7 KB · Προβολές: 1,294
  • DSC02233 ilios.JPG
    DSC02233 ilios.JPG
    321.7 KB · Προβολές: 1,005
  • DSC02238 skia.JPG
    DSC02238 skia.JPG
    246 KB · Προβολές: 997
  • DSC02030.JPG
    DSC02030.JPG
    27.4 KB · Προβολές: 1,046
  • DSC02000 (2).JPG
    DSC02000 (2).JPG
    417.8 KB · Προβολές: 1,173

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Ωραίο αποτέλεσμα...Υπάρχει και το αλλά όμως...Πρέπει οπωσδήποτε να βρεις ένα κούρεμα που:
1)Να μην φαίνονται πολύ οι κρόταφοι
2)Να έχεις τριμμάρει τα πλαινά (εξαρτάται το πόσο φαίνεται η ουλή σε κοντό) για να υπάρχει το illusion και να κρύβεται λίγο η οπισθοχώρηση της hairline σου.

Tip: Μην το σηκώνεις το μαλλί φίλε.Δεν είσαι πιτσιρικάς νομίζω.Φαίνεται σαν περούκα λόγω του εκτεθειμένου crown σου.
Επίσης όταν και αν πας για το crown πες τους να σου δουλέψουν λίγο τα temple points σου.Ξέρουν αυτοί τι λέω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

θελω κουρεμα στα πλαινα..με 12 χιλιοστα που τα εχω παρει ειμαι οκ.ακομη και με 9 φενεται λιγο η τομη αλλα μετα καμια βδομαδα 10 μερες ειμαι οκ...για να μην σηκωνω το μαλλι πρεπει να το κοψω πολυ κοντο σχεδον ξυρισμενο και δεν με παει καθολου..
Το crown οντος τα χαλαει ολα αλλα βαζω toppik για να το καλυψω καπως....
Με ενα πιο κοντο μαλλι σιγουρα ειμαι πιο οκ απο αυτο αλλα ακομη οντος δεν βρηκα το κουρεμα μου..
Στην 13 φωτογραφια δεν σου αρεσει ετσι σηκωμενο πως το βλεπεις?


το μαλλι στις φωτο ορθιο ειναι μετα απο λουσιμο αχτενιστο εκτος την 13 και 14
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Όχι δεν μου αρέσει η 13 (γούστο μου έτσι εσένα μπορεί να σου αρέσει).Τώρα τι να σου πω?Ζήτα και την άπψη από κανένα κομμωτή.
 

alekontas

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

John_John1 είπε:
φωτογραφιες 9 μηνων..


επισης


Αλλες τεσσερις...


φωτο 1 πριν την μεταμοσχευση 3400 grafts.
Η 2 με βρεγμενο μαλλι και φλας,η 3 στεγμο μαλλι και φλας,η 4 χωρις φλας.φωτο 5,6,7 με ηλιο.φωτο 8 σε σκια.
Φωτο 9,10,11 με ηλιο.Η 12 σε σκια..
Και οι 13 και 14 φωτο ειναι οταν βγαινω εξω,βαζω μονο λακ οικολογικη απο φαρμακειο τπτ αλλο.


rogain το εχω κοψει εδω και καιρο λογο φαγουρας..και συνεχιζω 2-3 φορες την βδομαδα με fungoral σαμπουαν και proscar 1/4..
καποιες φορες εχω ψιλοφαγουρα αλλα ποτε δεν ξυνομαι.το μαλλι στις φωτο ειναι λιγο μεγαλουτσικο..απο τομη δεν μπορω να βαλω γιατι θελω κουρεμα.





Φίλε john αν είσαι ευχαριστημένος εσυ όλα τα άλλα περιττεύουν..
Πρώτα απ όλα έχεις σαφώς βελτιωμένη εικόνα απο πριν..καμμία σχέση θα λεγα και αυτο ειναι μόνο θετικο..
Απο την άλλη και χωρίς να θέλω να σου χαλάσω τη διαθεση και γιατί νομίζω εδώ είμαστε για να λέμε αλήθειες,κάτι περίεργο μου βγάζει η περιπτωσή σου...και εξηγούμε:
Πρωτον πιστεύω πως αν σ έβλεπα στο δρόμο σίγουρα θα καταλάβαινα πως κάτι έχεις κανει με το μαλλί σου..πράγμα που σίγουρα δεν είναι στα θετικά...τι σου λένε οι γύρω σου?εσύ πως το νιώθεις?
Είναι πολυ ψηλά η hairline?φταίει το χτένισμα που κάνεις που κατ εμέ δεν σου πάει καθόλου?Δεν μπορείς να το κάνεις αλλιως??προσ τα κάτω και λίγο ατημελητα φαίνοωται πιο αραιά???
Πιστεύω πως θα χρειαστείς μία δεύτερη και όχι μόνο για το crown..
Πως το νιώθεις εσύ?Περίμενες κάτι καλύτερο?
Πιο πολύ μ ενδιαφέρουν οι δικές σου σκέψεις..
Φιλικά και καλή συνέχεια να χεις..
 

mimis giova

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

μπορω να πω οτι μ αρεσει πολυ!!μπραβο φιλε μ!!χαιρομαι!!αλλα εχω καταλαβει αν εχεισ σπαστη τριχα το αποτελσμα θα ειναι καλο..οσες μμ εχω δει...οι καλητερες ηταν σε σψιλοσπαστο μαλλι..κ οχι σε πολυ ισιο...δικο μ συμπερασμα.
 

gianniskritikos2

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

συμφωνο το στυλ που τα φτιαχνεις μου φενεται απεσιο πραγματικα φτιαχτο καπως αλλιως η οπως το κανεις αλλα με πιο κοντο μαλλι διοτι ειναι σαν να εχεισ βαλι περουκινι στην 8η φοτο δες το αλλα εκτως απο αυτο δεν νομιζω πως σου παει ετσι ειναι πολυ ορθια προς τα πανο πολυς ογκος πισω δεν εχεις μαλλι και πλαγια πολυ κοντο και ειναι δυσαναλογο


συμφωνο οτι το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο εγω πιστευω οτι για haitline δεν φενεται οτι εχεις κανει κατι απλος λογο ΑΑ εχει υποχωρισει θα θεωρουσα αλλα το πισο μερος το μπιφτεκι θα με εβαζε σε σκεψεις οποτε για μενα πιστευω κανεις μια μεταμοσχεφση για πισω και εισαι οκ τωρα αν εχεις την δυνατοτιτα να κατευασεις την haitline και μισο εκατοστο θα ειναι μεγαλη η διαφορα πολυ θετικο
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Φίλε John_John1 σίγουρα πρέπει να φέρεις μια ισορροπία στα μαλλάκια σου καθώς από το πολύ μακρύ μπροστά πηγαίνεις απότομα στο άδειο πίσω.
Το ξέρω ότι είναι δύσκολο να το δεις εσύ καθώς βλέπεις τον εαυτό σου κάθε μέρα και η εικόνα αυτής της διαφοράς στα μάτια σου είναι αμελητέα.
Δεν ξέρω αν έχεις σκοπό κάποια στιγμή να γεμίσεις και την περιοχή πίσω πάντως η βελτίωση της εικόνας σου μπροστά είναι πολύ αισθητή και δεν υπάρχει λόγος να την υπερτονίζεις.
Θα συμφωνήσω και με τον Adriano στο ότι αν τα κοντίνεις πάνω και τα πάρεις αρκετά στα πλάγια θα μειωθεί η εικόνα της οπισθοχώρησης της hairline (είναι από τα κλασσικά κόλπα).
Σίγουρα ένας κομμωτής θα σε βοηθήσει ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

φιλε Αλεκοντα ουτε οι φιλοι μου που ξερουν οτι εκανα μεταμοσχευση δεν καταλαβενουν την διαφορα,το μαλλι φενεται φυσικο και δεν νομιζω ουτε εσυ να το καταλαβενες απο κοντα.
Η Hairline ειναι ψηλα αλλα και απο μικρος ειχα μεγαλο μετωπο και κροταφους και δεν γινοταν να την κατεβασω γιατι θα χανα απο πισω..
Το Μαλλι κατα κατω μετα το μπανιο ειναι αθλιο σαν φλουφλης να σε πω γιατι εχω και αυτη την λεπτη ισια τριχα και δεν στρωνει με τπτ, αν και εγινε λιγο σπαστη μετα την μεταμοσχευση δεν ξερω το γιατι.
Αν Κανω και στον crown που ειναι το σημαντηκοτερο προβλημα τοτε θα δεσει μια χαρα και θα ειμαι jet..το crown μου εχει μεγαλωσει και τα χαλαει ολα αλλα η επομενη μου μεταμοσχευση φανταζει πολυ μακρια ακομη..ουτε σε 4 χρονια δεν μπορω να την κανω εκτος αν γινει θαυμα..
Τονιζω οτι θελω κουρεμα και στα πλαγια και τα πανω που σιγουρα θα βελτιωση την εικονα.


mimis giova thanks σιγουρα στο σπαστο κοντο μαλλι και εγω αυτο πιστευω..


Gianniskritikos2 το καλυτερο θα ηταν αυτο,να κατεβασω λιγο Την hairline και να γινει δουλεια και στο crown αλλα...δυσκολα ακομη


φιλε τροφεους αυτο ειναι ...επηδει εγω δεν βλεπω το μαλλι μου απο διαφορες γωνιες δεν μπορω να το καταλαβω καλα...
Αυριο θα παω για κουρεμα να δω τι μπορω να κανω...
Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες...Χρειαζεται και καποιος να λεει πραγματικα τα πραματα οπως ειναι γιατι μερικες φορες οι φιλοι σου επηδει σε βλεπουν τι τραβηξες τοσα μερικες φορες δεν θελουν να στο θυμιζουν.
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Παντως johny αν ειχες κ πισω μαλλι θα ησουν τρελο ροκαμπιλι.... περα απο την πλακα, εμενα δεν με χαλαει τοσο το κουρεμα σου, πιστευω οτι οταν βαζεις τοπικ δεν θα εχει καμια σχεση με αυτο που βλεπουμε στις φωτογραφιες, ωστοσο τωρα που εχεις μαλλι μπροστα θα μπορουσες να πειραματιστεις με το κουρεμα. Στο κατω, κατω μαλλι ειναι θα ξανμακρυνει (ρε φιλε θα περιμενες πριν απο μερικους μηνες οτι θα ακουγες αυτην την ατακα; εγω παντως που την ακουσα προσφατα για μενα, οχι χαχαχα, μια ακομα κ ολα σουπερ).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

χαχαχα θελω να το κανω elvis style αλλα δεν μαφηνουν n094...το μαλλι το κανω οπως την 13 φωτο,στην 14 εχει μεγαλωσει περισσοτερο,οι αλλες οι φωτο ειναι τελειος απεριποιητο μετα απο μπανιο και πιστολακι για να σηκωθει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

ανεβασω μια φωτο οπου κουρευτηκα προχθες λιγο πιο κοντα στα πλαγια και πανω απο τις προηγουμενες φωτο που ανεβασα...
Θα τα κοψω λιγο πιο κοντα ακομη.
Οταν μπορεσω θα πειραματιστω να τα κοψω και ολα κοντα σε ενα μηκος για να δω πως θα ειναι αν και ξερω το περιπου γιαυτο δεν κανω κινηση..
Παιδια δεν μπορω να κανω τπτ αλλο καπου εδω καταληγω για την ωρα...μακαρι να ειχα την ανεση να κανω και το crown οπου θα εδενε το γλυκο..Απο πριν παντως ειμαι πολυ καλυτερα αυτο εχει σημασια.
Και οπως λες φιλε μου Andriano η ηλικια πιστευω δεν παιζει ρολο στο πως θα κανεις το μαλλι ειμαι ακομη 34 και οχι 60 και μοιαζω για 27..
 

Συνημμένα

  • DSC02313.JPG
    DSC02313.JPG
    137.1 KB · Προβολές: 1,442

tas

Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

John john πραγματικά πολυ καλό αποτέλεσμα. Το κούρεμα κάντο όπως γουστάρεις εσύ όπως αρέσει σε σένα. Αυτό που έχει ενδιαφέρον στην περίπτωσή σου είναι ότι επιτέλους βλέπουμε μία μεταμόσχευση με σχετικά μακρύ μαλλί και όχι κοντό που το αποτέλεσμα θα είναι σαφώς καλύτερο. Σου εύχομαι να είσαι πολύ καλά οικονομικά να κάνεις και στο crown και να τελειώνεις με το θέμα "μαλλιά"
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

thanks tas αλλη μια και τελιωνω με το μαλλι σιγουρα...
 

gianniskritikos2

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

μια χαρα ειναι το αποτελεσμα αποψη μου αλαξε το στυλ που τα φτιαχνεις το κεφαλι σου ανιγει αποτομα ετσι οπως τα σηκωνεις κανε τα οπως θες αλλα νομιζω δεν σου πανε ετσι.. και δεν το λεω μονο εγω εδω μεσα xD


τωρα που εχεις μαλλι πειραματισου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

το μονο στυλ αλλο που μπορω να κανω gianniskritikos ειναι να τα ξυρισω αλλα οχι πολυ κοντα...αν ενοεις αυτο το στυλ ισως και εσυ καταληξεις στην φωτο αυτη...Ενα παραδειγμα..τον κανακη τον παει ετσι το μαλλι κοντο εμενα οχι γιατι εχω και ασπρη επιδερμιδα ασε που οι κροταφοι θα ανηξουν πιο πολυ.
Πιστευω να τολμησω να το κανω καποια στιγμη για να δουμε και την διαφορα με αυτο το μαλλι...
Αν με πεις τωρα να το κατεβασω ετσι πως ειναι αστο καλυτερα...


κατι αλλο μια που ανεφερα τον κανακη.πρωσοπικα τον ρωτησα οταν πηγα περσι στο μαγαζι του εαν εκανε μεταμοσχευση και που για να με βοηθησει να παω και εγω..φυσικα με ειπε οχι φημες ειναι αυτα..εκανε τελικα?


αυριο θα σας βαλω και φωτο στα 26-27 να δειτε την διαφορα και το μετωπο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Ξανα ανεβαζω την προηγουμενη φωτο για να συγκρινουμε.
Η πρωτη φωτο ειναι τωρα στα 34 μου χρονια και η δευτερη φωτο ειναι στα 27 μου χρονια ακριβως πριν 7 χρονια.
Και στα 26 τα ιδια ηταν απλα απο ηλικια 26-27 αρχιζε σιγα σιγα η αραιωση απο το crown.
αποτι βλεπουμε και απο τοτε ειχα μεγαλο μετωπο και κροταφους
 

Συνημμένα

  • DSC02313.JPG
    DSC02313.JPG
    137.1 KB · Προβολές: 1,450
  • 544223_439748782774082_883574818_n - Αντίγραφο (2).jpg
    544223_439748782774082_883574818_n - Αντίγραφο (2).jpg
    77.3 KB · Προβολές: 1,480
Μπλουζα