HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

kastelano

New Member
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

θα βγαλω και θα σας στηλω για να ακουσω γνωμες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμοσχευση 3400 Grafts(STRIP) HDC 16-7-2012

Σημερα βρηκα την ευκαιρια και πηγα στην συναντηση που εγινε στην Θεσσαλονικη Για να δω απο κοντα τον Κ.Φιουρη και βεβαια να με δει και αυτος για πρωτη φορα απο κοντα μετα 1 χρονο που κλεινω σε 12 μερες απο την μεταμοσχευση μου.
Ειδε το αποτελεσμα μου και με τραβηξε και καποιες φωτογραφιες και αυτος για το αρχειο του.
Μιλησα και για πρωτη φορα για το crown μου για καποια μελλοντικη μεταμοσχευση το ποσα grafts χρειαζομαι.
Αυτη τη στιγμη με 2000 περιπου grafts ακομη ειμαι οκ.
Συναντησα και καποιο αλλο παιδι εκει απο το forum το οποιο με γνωρισε κατευθειαν ποιος ειμαι.
Σε λιγες μερες θα βαλω και τις τελευταιες φωτογραφιες γιατι πιστευω οτι κλεινοντας τους 12 μηνες δεν εχω και κατι αλλο να δειξω.Θα βαλω και απο τομη γιατι το χρωσταω και στον kouklo.
Θα συνεχισω οποιος θελει καποια πληροφορια να τον απανταω χωρις να δισταζει.
Κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι εαν τελικα πουλανε αφρο rogain εδω Ελλαδα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1 και 2 φωτο Τομη μετα την μεταμοσχευση.
3 και 4 φωτο Τομη Στους 4 μηνες.
5 και 6 φωτο τομη Στους 5 μηνες.


Αλλες πεντε...


Φωτογραφιες 7-8-9-10-11-12-13-14-15 Ολες στους 12 μηνες.


Οι φωτογραφιες με την τομη απο 7 εως 15 τραβηχτηκαν σημερα με κουρεμα στα 12 χιλιοστα.
Ειμαι στον 1 χρονο ακριβως μεταμοσχευσης.
Η τομη φωτο με φωτο διαφερει,αν εχω κατω τεντωμενο το κεφαλι φενεται πιο εντονα αποτι το εχω σε ευθεια.
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    76.7 KB · Προβολές: 984
  • 2.JPG
    2.JPG
    332.2 KB · Προβολές: 1,003
  • 4 mines (2).JPG
    4 mines (2).JPG
    236.1 KB · Προβολές: 955
  • 4 mines.JPG
    4 mines.JPG
    239.2 KB · Προβολές: 895
  • 5 mines (2).JPG
    5 mines (2).JPG
    332.3 KB · Προβολές: 970
  • 5 mines.JPG
    5 mines.JPG
    258.7 KB · Προβολές: 697
  • 6.JPG
    6.JPG
    387.5 KB · Προβολές: 660
  • 7.JPG
    7.JPG
    278.2 KB · Προβολές: 625
  • 8.JPG
    8.JPG
    327.1 KB · Προβολές: 654
  • 9.JPG
    9.JPG
    357.8 KB · Προβολές: 610
  • 10.JPG
    10.JPG
    289.2 KB · Προβολές: 620
  • 11.JPG
    11.JPG
    317.2 KB · Προβολές: 610
  • 12.JPG
    12.JPG
    179.5 KB · Προβολές: 592
  • 13.JPG
    13.JPG
    294.4 KB · Προβολές: 655
  • 14.JPG
    14.JPG
    243.6 KB · Προβολές: 645

krhtikos21

Member
φίλε τα μαλλιά σου μπροστά φαίνονται καταπληκτικα!
θα μπορούσες να κρύψεις εντελώς την τομή αν άφηνες τα μαλλιά σου λίγο μακρύτερα.Σαν σύνολο είναι μια απόλυτα επιτυχημένη μεταμόσχευση!Άλλη μία να κάνεις θα έχεις λύσει οριστικά το πρόβλημα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα κουρεψα στα 12 χιλιοστα μονο και μονο για να δω και εγω και εσεις πως περιπου φενεται.
Στα 15 χιλιοστα κουρεμα παντως δεν φενεται τιποτα.


θα βαλω ακομη ενα σετ φωτο Κρητικε με τα μαλλια.απλα ηθελα και εγω να δω που βρισκομαι με την τομη γιαυτο τα κουρεψα τοσο κοντα ,εξαλου σε καμια βδομαδα δεν θα φενεται τιποτα.
Αλλα δεν καταφερα να βγαλω την τομη πιο λεπτομερες για να φανει η γραμμη.
 

krhtikos21

Member
έχω μία απορία,την εκφράζω δημόσια μήπως ξέρει κάποιος κτ σχετικά με αυτό,αν κάποιος έχει κάνει στριπ και κάνει και δεύτερο η τομή πίσω θα φαίνεται χειρότερα?Σαν σύνολο εννοώ
 

proklos

Member
δεν νομιζω οτι παιζει ρολο φιλε μου..οσο εχει να δωσει η ελλαστικοτητα του δερματος τοσο το καλυτερο..εγω πιστευω οτι μεχρι τρια STRIP μπορει να δωσει ενα νορμαλ δερμα..ισως τα παιδια ξερουν κατι παραπανω
 

Flosk

Well-Known Member
John_John1 η ουλη σου θα ειναι ακομα καλυτερα σε μερικους μηνες.Και μενα στα 2 χρονια και στον 1 χρονο εχει αρκετη διαφορα.Στον 1 χρονο στα 12 εκ φαινοταν και η δικια μου σαν την δικια σου.Τωρα δεν φαινεται απολυτως τπτ.Ισως μπορω να τα κοψω και στα 10 εκ χωρις να φαινεται.Οποτε εχεις να περιμενεις καλυτερα πραματα. Η ροζιλα εμενα μεχρι και το προηγουμενο κουρεμα φαινοταν ελαχιστα.Ενδεχομενως τωρα να εχει εξαφανιστει..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω ακομη πρεπει να χω κοκκινιλα.Αντε να δουμε πολυ αργει παντως.
 

krhtikos21

Member
να ρωτήσω κτ μιας και τους είδες πρόσφατα πάνω τους ανθρώπους της hdc, ρώτησες posa grafts θες για να γεμίσεις όλο το πίσω??

crown-μεταξύ crown μεταμοσχευμένων
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
το γραφω και πιο πανω,το Crown Μου θελει ακομη 2000 grafts.
1500 με 2000 με ειπε αλλα νομιζω με 2000 θα γινοταν καλυτερη δουλεια σιγουρα


Τωρα αργοτερα αν εξαπλωθει και αλλο η αραιωση δεν το ξερω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
και να εξαπλωθεί όμως να θέλει πάνω από 3000 grafts??πιστεύω πως ακόμα και το πιο απαισιοδοξο σενάριο να πάρουμε με 3000 θα σαι οκ.
 
Συγχαρητηρια φιλε και απο μενα. Για τα temporal peaks το σκεφτεσαι καθολου. Αν κανεις και δευτερη νομιζω οτι δε θα σου φανε και πολλα γκραφτς, ενω θα απογειωσει το ηδη πολυ καλο αποτελεσμα σου μπροστα. Επισης, εχω μια εντυπωση οτι εχει δουλεψει αρκετα καλα στο κροουν και η φινα ή μου φαινεται?Εχω την εντυπωση πως δεν εισαι τοσο αδειος οσο στις πρωτες. Παντως αν προχωρησεις σε δευτερη, κ με τοση διαφημιση που εχουν παρει απο τη περιπτωση σου(με τη καλη εννοια), μπορεις να πετυχεις πολυ καλη τιμή.Αληθεια, εσενα υπαρχει κατι που να σε χαλαει εστω κ λιγο απο την εγχειρηση σου?και επισης το δαφνελαιο ηταν δικη τους συμβουλη?βοηθαει καθολου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κρητικε,Το ανωτερο που θα χρειαστω θα ειναι αλλα 3000,παραπανω δεν νομιζω,εαν εχει και η δοτρια μου να τα δωσει.


Τι ειναι το temporal peaks?
sanmartean15 να σε πω την αληθεια ωρες ωρες και εγω νομιζω οτι το crown μου σαν να βελτιωθηκε απο την φινα αλλα δεν ξερω εαν ειναι και η ιδεα μου.Θα βαλω και καποιες φωτο απο crown που εβγαλα τωρα να το δουμε.
Σιγουρα δεν αντιλεγω,θα προσπαθουσα για μια καλυτερη τιμη μελλοντικα αλλα αυτη τη στιγμη οτι και τιμη να με πουνε ουτε 1000 ευρω δεν μπορω να μαζεψω.
Κοιτα οσο αφορα το αποτελεσμα κανεις δεν θα ειναι 100% ποτε ευχαριστημενος.
Εαν δεις τις φωτο μου σε καποιες απο αυτες δειχνω ενα σημειο του κεφαλιου μου με βελακι το οποιο θα θελα λιγο καλυτερα να ηταν,αν και το φλας το αλοιωνει λιγο,στην πραγματικοτητα ισως φενεται και καλυτερα.
Το δαφνελαιο μια γειτονισσα με το συστησε με λεει κανει καλη δουλεια και εγω το πηρα απο το φαρμακειο.Δεν βαζω πολυ καιρο ακομη απο αυτο.
Τωρα το εαν βοηθαει η οχι δεν μπορω να καταλαβω.Απλα μετα που το βαζω το μαλλι εχει λιγο διαφορετικη υφη,ειναι λαμπερο,Και θρεφει την τριχα αποτι λενε η οδηγιες.


Απο εδω και περα το αποτελεσμα μου που ειναι πανω στο χρονο πιστευω οτι δεν θα περιμενω και τπτ αλλο.
Θα ειμαι ευχαριστημενος εαν απο δω και περα αυτα τα μαλλια που με βαλανε να κρατησουν για παντα και μην με δω παλι σε 5-6-7 οσα και να ειναι χρονια στην κατασταση που ημουν πριν την μεταμοσχευση.
 

krhtikos21

Member
δεν υπάρχει περίπτωση.σίγουρα θα ναι για πάντα αυτά δεν πέφτουνε.
το κραουν δείχνει πολύ καλό και μ λίγο τοπικ είσαι κομπλέ.δεν έχεις θέμα.
απλά με μία ακόμη λύνεις το πρόβλημα σου και την φίνα για πάντα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαζω 3 φωτο συγκριση.
Η 1 Ειναι Σπιτι Πριν Δυομιση χρονια.
Η 2 Φωτο ειναι ακριβως 3 χρονια πριν ιουλιος 2010 και η δευτερη φωτο ειναι εχθες ιουλιος 2013.
Στην 2 φωτο χτυπαει ηλιος.
Στην Δευτερη Ειμαι υπο συννεφια στην παραλια και ειναι χθεσινη.
Βεβαια σε καποιους παλι ισως να μην αρεσει το χτενισμα αλλα ετσι μου βγηκε χθες.


Sorry στην 3 φωτο ειμαι υπο συννεφια.


Sorry στην 3 φωτο ειμαι υπο συννεφια.


και η 3 φωτο ειναι χθεσινη...Φταιει η ωρα μου φενεται για τα λαθη μου. 04:30 πηγε
 

Συνημμένα

  • DSC06706.JPG
    DSC06706.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 874
  • DSC05080 (2).JPG
    DSC05080 (2).JPG
    55.3 KB · Προβολές: 884
  • 1.jpg
    1.jpg
    182.3 KB · Προβολές: 939

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ευχαριστω nO94.βαζω και 4 φωτο ακομη.Στους 12 μηνες ολες.
Οι πρωτες 3 απο crown


παντως οπως ειπαν καποιοι οτι εκανε δουλεια η φινα στο crown μου το συγκρινα με παλιες φωτο.
Να πω την αληθεια το ιδιο το βλεπω αντε ενα τσικ καλυτερο.
 

Συνημμένα

  • DSC06495.JPG
    DSC06495.JPG
    326.7 KB · Προβολές: 825
  • DSC06504.JPG
    DSC06504.JPG
    380.3 KB · Προβολές: 777
  • DSC06510.JPG
    DSC06510.JPG
    318.6 KB · Προβολές: 648
  • DSC06528.JPG
    DSC06528.JPG
    421.4 KB · Προβολές: 596

krhtikos21

Member
πω ρε φίλε τι λες τώρα!φοβερό!έτσι όπως είσαι τώρα δε θες μεταμόσχευση.
όταν την κόψεις την φίνα ίσως χρειαστείς.η φίνα πίσω σου χει κάνει πολύ δουλειά.
 
Μπλουζα