HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω ειδα μια πολυ μικρη διαφορα ισως,Το βλεπω σχεδον ιδιο με παλιοτερα τι να πω.Αλλα οτι χρειαζομαι και αλλη μεταμοσχευση τι χρειαζομαι σιγουρα,δεν μαρεσει η ανομιομορφια που εχει και επισης και το πολυ κοντο μαλλι ξυρισμενο για να πουμε οτι ειναι ολα σε μια ευθεια.
Απλα μπορω να το συμμαζεψω καπως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ξερω αν ολα αυτα μαζι κανουν τιποτα εαν εξερεσης την φινα τι να ω δεν ξερω,ισως κανουν ενα μικρο ποσοστο ισως οχι.Απλα πιστευω εχει μειωθει γενικα η τριχοπτωση μου τελευταια.Ισως και το δαφνελαιο ισως κ το σαμπουαν να μην κανουν και τπτ.Ολα ειναι σχετικα
 

n094

Active Member
Τίποτα John, μία ακόμα με 1500 μοσχ πίσω και θα είσαι από τα καλύτερα αποτελέσματα που έχω δει, γενικά στον κόσμο και όχι μόνο από Ελλάδα. Θα σου πρότεινα να μην πας για παραπάνω, από τη μία γιατί μάλλον δεν θα χρειαστεί και από την άλλη για να έχεις και μια μελλοντική αποθήκη μοσχευμάτων... γιατί ποτέ δεν ξέρεις.... θα σου έλεγα και λιγότερα μοσχευματα αλλά επειδή πίσω είναι λίγο περίεργη περιοχή, αν θες ομοιομορφία με μπροστά θες περίπου τόσα κατά τη γνώμη μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στον κοσμοοο?OMG,Μαυτα που λετε ρε παιδια θα μου φυτρωσουν τριχες και στο Crown σε λιγο.
Πιστευω οτι και αλλα παιδια ειναι ισαξια με μενα.Μονο ενα meeting απο κοντα ισως καταλαβεναμε και περισσοτερα.
thanks,Τοσα 1500 grafts με ειπε και ο Κυριος Φιουρης που με ειδε για την κατασταση που βρισκομαι τωρα.
Aλλα εγω ειπα με 2000 θα ειμαι super.Θα δειξει ο καιρος.
 

krhtikos21

Member
και δε την έκανε και ο Μάρας που ξέρω εγω θεωρείται ο καλύτερος εκεί.
συγχαρητήρια στους γιατρούς σου!! μακάρι να σε φτάσουμε κάποια μέρα ! :p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οταν βαλω και στο crown θα τα κανω ραστα.
Ο Μαρας νομιζω ασχολειται με την fue πιο πολυ δεν ειμαι και σιγουρος.
Κοιτα Κρητικε για να επελεξε η κλινικη και τους υπολοιπους γιατρους δεν θα το εκανε τυχαια.
Θα ειναι εξισου και αυτοι καλοι πιστευω,με την αναλογη εκπαιδευση,κατταληλα εργαλεια δυναμικο προσωπικο πετυχενεις κατι καλο.7 ατομα ασχοληθηκαν εκει με το κεφαλι μου μην σε πω και 8.
Οταν σε αναλογο ιδιωτη γιατρο θεσνικη που πηγα θα ασχολοντουσαν 3 ατομα αποτι καταλαβα με 1200 grafts που με ειχε πει χρειαζομαι για την πρωτη ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ με 2500 ευρω.
Πιστευω οι τιμες σιγουρα θα ειναι ακριβοτερες στην κυπρο διοτι εχουν και πολυ πρωσοπικο αλλα και με μια φορα πετυχενεις μεγαλη μεταμοσχευση.
Αν πηγαινα στο γιατρο θεσσνικη για να φτασει το αποτελεσμα της HDC επρεπε να κανω 3 επεμβασεις οι οποιες θα εφταναν τα 6500 με 7000 χιλιαδες ευρω σιγουρα και δεν θα ησουν και σιγουρος για το αποτελεσμα.
Επισης η ber,g η κλινικη με ειχε ζητησει 3500 ουτε για 2000 Grafts,και λεω 2000 χονδρικα γιατι δεν θυμαμαι στο περιπου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πρωτο και κυριο ναι,ηταν θεμα χρηματων και δευτερον ειχα ακουσει με strip επιβιωνουν περισσοτερα grafts.
 

krhtikos21

Member
John_John1 είπε:
Πρωτο και κυριο ναι,ηταν θεμα χρηματων και δευτερον ειχα ακουσει με strip επιβιωνουν περισσοτερα grafts.

to fue είναι δύσκολο και άμα γιατρός δ το έχει τρυματίζει πολλά grafts και μένουν λίγα στο τέλος.άμα είναι καλός δεν υπάρχει θέμα.
επίσης καποιοι παίρνουν grafts έξω από στριπ ζώνη γι αυτό πέφτουν.άμα πάρεις από στριπ δε πέφτουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Οντως το στριπ ειναι πιο ασφαλη μεθοδο για μεταμοσχευση?? Και τι εννοεις οτι τραυματιζονται τα grafts?

krhtikos21 είπε:
John_John1 είπε:
Πρωτο και κυριο ναι,ηταν θεμα χρηματων και δευτερον ειχα ακουσει με strip επιβιωνουν περισσοτερα grafts.

to fue είναι δύσκολο και άμα γιατρός δ το έχει τρυματίζει πολλά grafts και μένουν λίγα στο τέλος.άμα είναι καλός δεν υπάρχει θέμα.
επίσης καποιοι παίρνουν grafts έξω από στριπ ζώνη γι αυτό πέφτουν.άμα πάρεις από στριπ δε πέφτουν
 

krhtikos21

Member
όχι ρε παιδιά προς θεού απλά είναι πιο εξελιγμένη τεχνική και την ξέρουν καλά λιγόετεροι.
πχ άμα πας σε bk και σου βάλουνε 1500 μοσχευματα με φυε θα σου μείνουνε
800.γτ είναι άσχετοι.
ενώ με στριπ σου εξασφαλίζεται θεωρητκά σε ίδιο επίπεδο γιατρού με bk μεγαλύτερη φυτρωση αλλά με τομή +κακή τοποθέτηση.( όπως κάνει ο καλύτερος γιατρός στο σύμπαν γκ****ς).εμένα μου το πε κιόλας φίλε άμα δε σου κάνω εγώ θα χεις πρόβλημα εγώ τα μάτια θέλω να σου ανοίξω.


λοιπόν η καλύτερη λύση είναι fue αν έχεις χρήματα γτ δ αφήνει ουλή.
άμα δεν έχεις χρήματα κάνεις στριπ που ποιοτικά είναι ΊΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ FUE.
και εγώ την δεύτερη στο μέλλον μάλλον στριπ θα κάνω αν δεν έχω λεφτά.
που μάλλον δε θα έχω :p
 

Hairsick

Active Member
John, μετά την εμπειρία που είχες και αν τώρα είχες την δυνατότητα τί θα επέλεγες;
 

krhtikos21

Member
εγώ αν είχα τα χρήματα fue θα ξανά κανα για να κόβω τα μαλλιά μου όσο κοντά θέλω.
αλλά και στριπ θα κανα άνετα αν είχα πρόβλημα και δ είχα΄λεφτά.
την επόμενη λογικά με στριπ την κόβω σε μερικά χρόνια δεδομένου των συνθηκών
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα κανα παλι με στριπ στην κατασταση που ειμαι,αν ημουν πολυ καλα οικονομικα ισως να εκανα fue.Αλλα δεν εχω περιθωρια ουτε 500 ευρω παραπανω για να το κανω.
 

n094

Active Member
Παντως η τομη στο στριπ ειναι ενα θεμα και δεν εξαρταται μονο απο τον γιατρο, αλλα κ απο την αντιδραση του δερματος καθε ασθενη. Επιπροσθετα αμα σου αρεσει το κοντο η FUE ειναι μονοδρομος. Εγω ας πουμε που εχω κατσαρο μαλλι κ το θελω κοντο δεν θα μπορουσα να κανω στριπ.
 

Gio

New Member
Φίλε John_john πραγματικά το αποτέλεσμα σου είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Θα σε παρακαλούσα -επειδή έχω ήδη ξεκινήσει τις επαφές με κύπρο- αν γίνεται να ανεβάσεις φωτογραφίες αμέσως μετά την τοποθέτηση των μοσχευμάτων ώστε να δω τι πυκνότητα πέτυχαν αν cm2 αλλά και την περιοχή καλύψες αφού και εγώ πάνω-κάτω στην ίδια περιοχή θα εστιάσω. Πραγματικά θα σε έχω σαν παράδειγμα.. Σε ευχαριστώ και αναμένω!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Gio απο την 12 σελιδα και μετα εχω τις φωτο.στην 17 σελιδα θα δεις την περιοχη που καλυψα.


Δες εδω αν και δεν φενεται πολυ καλα η πρωτη
 

Συνημμένα

  • 3Daysafter.jpg
    3Daysafter.jpg
    299.7 KB · Προβολές: 662
  • Befortop1.jpg
    Befortop1.jpg
    221.8 KB · Προβολές: 659
Μπλουζα