HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikcpepe

Member
Να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω να είναι πιτυρίδα γιατί αυτά τα άσπρα είναι καρφωμένα στο κεφάλι μου μέσα.
Η πιτυρίδα φεύγει πέφτει, αυτά τα άσπρα που έχω εγώ αιστάνονται σαν όταν κλίση μια πληγή το κουκούδη που αφήνει κάπως έτσι είναι καρφωμένα μέσα στο δέρμα, και ψιλό μαλακώνουν όταν λούζομε μέχρι να γίνουν κόκαλο πάλι.
Φίλε μου οκ συμφωνώ αλλά από την φωτο διακρίνω και κακαδια και αυτά μέχρι την 15 μέρα έπρεπε να είχαν φυγει.. Εχω την εντύπωση πως στο λούσιμο σου δεν βάζεις ένταση που πρεπει.... Πήγαινε να σε δεί ο γιατρό σου... Φιλικά εγώ είμαι στην 46 μέρα από την 13 ημέρα ήταν καθαρό το κεφάλι μου. .. Μην φοβάσαι δεν φέυγουν τα μόσχευματα σου γιατί πλέον έχουν αγκυστρωθη...
 

F1ght3r

Well-Known Member
Φίλε μου οκ συμφωνώ αλλά από την φωτο διακρίνω και κακαδια και αυτά μέχρι την 15 μέρα έπρεπε να είχαν φυγει.. Εχω την εντύπωση πως στο λούσιμο σου δεν βάζεις ένταση που πρεπει.... Πήγαινε να σε δεί ο γιατρό σου... Φιλικά εγώ είμαι στην 46 μέρα από την 13 ημέρα ήταν καθαρό το κεφάλι μου. .. Μην φοβάσαι δεν φέυγουν τα μόσχευματα σου γιατί πλέον έχουν αγκυστρωθη...
Φιλε μου στην πέμπτη μέρα φύγαν τα κακαβιά πριν φύγω από κύπρο. Δες την φωτό από την πέμπτη μέρα και πες μου αν βλέπεις κακαβιά?
 

F1ght3r

Well-Known Member
Φίλε μου οκ συμφωνώ αλλά από την φωτο διακρίνω και κακαδια και αυτά μέχρι την 15 μέρα έπρεπε να είχαν φυγει.. Εχω την εντύπωση πως στο λούσιμο σου δεν βάζεις ένταση που πρεπει.... Πήγαινε να σε δεί ο γιατρό σου... Φιλικά εγώ είμαι στην 46 μέρα από την 13 ημέρα ήταν καθαρό το κεφάλι μου. .. Μην φοβάσαι δεν φέυγουν τα μόσχευματα σου γιατί πλέον έχουν αγκυστρωθη...
Το πρόβλημα ξεκίνησε με τις γραμμές την εβδομη μέρα που με πέταξαν τα grafts δεξιά και αριστερά και φαίνεται να έχω 150 grafts ανά cm2 εκεί ου πήγαν και 5 grafts στις γραμμές. Ύστερα από αυτό την επομενη μέρα άρχισαν τα άσπρα κακαβιά που είναι κολλημένα μες την κεφάλι μου. Αύριο αρχίζω και το schampoo φυσικά, για να δούμε. Ψιλό αγχώνομαι όταν όλα δεν πάνε όπως πρέπει αλλα έχω φωτό "ανεβαζμενι" από την πέμπτη μέρα και το κεφάλι μου είναι καθαρό.
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτό κάνω φιλε μου, Ξεκίνησα με fucidine κρέμα καίγεται το κεφάλι μου. Για nizoral δεν έχει το φαρμακείο εδώ στην σουηδία έχει κάτι παρόμοιο που λέγεται fungoral. Δεν ξέρω όμως ύστερα από 14 μέρες αν είναι καλά για τα grafts να λούζομε με αυτό το schampoo. στέλνω link για το schampoo, translate το greek και διάβασε είναι το ίδιο, αν ναι πηγαίνω αύριο και το περνώ.

Το ίδιο είναι με άλλο όνομα
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε τρελε κακαβιά είναι Σουπα με ψάρια .
Τέλος πάντων , Αυτά δεν είναι πιτυρίδα .
Ριχνε φυσιολογικό ορό πριν το λούσιμο ανά 15 λεπτά , μη το λυπάσαι .
Στο λούσιμο άσε το σαμπουάν ( όχι το fungoral) λίγα λεπτά τρίψε ελαφρά και ξεβγαλε .
Είν' ανάγκη να λούζεσαι 2 φορές την ημέρα .
50 €
Θα σου στείλω BIC - IBAN στο inbox
 

Ronaldo

Well-Known Member
@F1ght3r Υπάρχουν διάφορα σαμπουάν με κετοκοναζόλη 2% και είναι το ίδιο όποιο και να πάρεις από αυτά. Δεν πρέπει να το χρησιμοποιείς πάνω από 3 φορές την εβδομάδα όμως. Η κλινική πόσες φορές σου είπε να το βάζεις;
 

F1ght3r

Well-Known Member
@F1ght3r Υπάρχουν διάφορα σαμπουάν με κετοκοναζόλη 2% και είναι το ίδιο όποιο και να πάρεις από αυτά. Δεν πρέπει να το χρησιμοποιείς πάνω από 3 φορές την εβδομάδα όμως. Η κλινική πόσες φορές σου είπε να το βάζεις;
Αυτό που έστειλα που διάβασα πως το βάζεις και και και λέει 2 φορες την εβδομάδα. Εννοείτε ότι θα επικοινωνήσω αύριο πάλι με την κλινική, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά με το σαμπουάν και θα φύγουν τα πάντα σε λίγες μέρες.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ρε τρελε κακαβιά είναι Σουπα με ψάρια .
Τέλος πάντων , Αυτά δεν είναι πιτυρίδα .
Ριχνε φυσιολογικό ορό πριν το λούσιμο ανά 15 λεπτά , μη το λυπάσαι .
Στο λούσιμο άσε το σαμπουάν ( όχι το fungoral) λίγα λεπτά τρίψε ελαφρά και ξεβγαλε .
Είν' ανάγκη να λούζεσαι 2 φορές την ημέρα .
50 €
Θα σου στείλω BIC - IBAN στο inbox
3-5 λεπτά λέει να το αφήσω το fungoral και 2 φορες την εβδομάδα. google translate.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Αυτό που έστειλα που διάβασα πως το βάζεις και και και λέει 2 φορες την εβδομάδα. Εννοείτε ότι θα επικοινωνήσω αύριο πάλι με την κλινική, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά με το σαμπουάν και θα φύγουν τα πάντα σε λίγες μέρες.
Ναι 2 φορές την εβδομάδα ειναι καλά ( με κάποιες μέρες διάφορα η μία με την αλλη) και το αφήνεις 5 λεπτά να δράσει πριν το ξεβγάλεις. Επικοινώνησε και με την κλινική σου ομως να δεις τι θα σου πει.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ναι 2 φορές την εβδομάδα ειναι καλά ( με κάποιες μέρες διάφορα η μία με την αλλη) και το αφήνεις 5 λεπτά να δράσει πριν το ξεβγάλεις. Επικοινώνησε και με την κλινική σου ομως να δεις τι θα σου πει.
Έχω γράψει πριν σήμερα ότι έχω επικοινωνήσει με την κλινική και μου είπε να αρχίσω με Nizoral σαμπουάν και fucidin αλλα δεν άρχισα με σαμπουάν σήμερα γιατί Nizoral δεν έχει οποτε το άλλο που είναι ίδιο το αγοράζω αύριο και ξεκινάω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Νομίζω, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτό μου συνέβη εμενα. Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό φυσικά όπως λέει. Σήμερα άρχισα και το λούσιμο με fungoral.

 

F1ght3r

Well-Known Member
Αφού πέρασε ένας μηνας να ανεβάσω φωτογραφίες. Πριν την mm και μετά.
Τραβηγμένες έξω στο φως. Ξεκίνησα και φιναστερίδη 1% και μινοξιδίλη 5% σε ζελέ. Κοκκινάδες και ξεραΐλα έχω.
 

Συνημμένα

  • Prin tin mm.jpg
    Prin tin mm.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 228
  • Prin tin mm1.jpg
    Prin tin mm1.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 245
  • prin mm2.jpg
    prin mm2.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 249
  • After mm hairline.jpg
    After mm hairline.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 248
  • day5.jpg
    day5.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 216
  • 1 monnth.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 139
  • 1 month.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 139
  • 1 monthh.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 136
  • 1 monthhh.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 155
  • 1mmonth.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 151

Ronaldo

Well-Known Member
Αφού πέρασε ένας μηνας να ανεβάσω φωτογραφίες. Πριν την mm και μετά.
Τραβηγμένες έξω στο φως. Ξεκίνησα και φιναστερίδη 1% και μινοξιδίλη 5% σε ζελέ. Κοκκινάδες και ξεραΐλα έχω.
Ωραίος φίλε. Μπράβο για τις φωτογραφίες στο μετά, πολύ καθαρές και με zoom φαίνονται τα πάντα. Υπομονή να έχεις λίγους μήνες όπου θα έχει αλλάξει τελείως η εικόνα σου προς το καλύτερο. Είμαι σίγουρος για το θετικό αποτέλεσμα σου μιας και επέλεξες έναν πραγματικά έμπειρο, ικανό και σοβαρό Ιατρό όπως ο Δρ. Μάρας!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ωραίος φίλε. Μπράβο για τις φωτογραφίες στο μετά, πολύ καθαρές και με zoom φαίνονται τα πάντα. Υπομονή να έχεις λίγους μήνες όπου θα έχει αλλάξει τελείως η εικόνα σου προς το καλύτερο. Είμαι σίγουρος για το θετικό αποτέλεσμα σου μιας και επέλεξες έναν πραγματικά έμπειρο, ικανό και σοβαρό Ιατρό όπως ο Δρ. Μάρας!
Μακάρι φιλε, πηγαίνω by the book τώρα. Μάλλον θα πέσουν και άλλες τρίχες στον μηνα που έρχεται. Η γραμμές κλείσαν που είχα πριν 14 μέρες και η πιτεριδα έχει φυγή.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Μακάρι φιλε, πηγαίνω by the book τώρα. Μάλλον θα πέσουν και άλλες τρίχες στον μηνα που έρχεται. Η γραμμές κλείσαν που είχα πριν 14 μέρες και η πιτεριδα έχει φυγή.
Να ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες της κλινικής σου! Θα πέσουν και άλλες μάλλον ναι. Βοήθησε και το fungoral 2% στην πιτυρίδα. Για πόσο διάστημα σου είπε η κλινική να λούζεσαι με σαμπουάν κετοκοναζόλης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

F1ght3r

Well-Known Member
Να ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες της κλινικής σου! Θα πέσουν και άλλες ναι. Βοήθησε και το fungoral 2% στην πιτυρίδα. Για πόσο διάστημα σου είπε η κλινική να λούζεσαι με σαμπουάν κετοκοναζόλης;
Μέχρι να καθαρίσει το κεφάλι. Εγώ 2 φορες μονο λουστικά με fugoral ίσος 3, ύστερα καθάρισε τώρα αν βοηθησε το fugoral δεν ξέρω αλλα μάλλον βοηθησε. Τώρα με κανονικό σαμπουάν λούζομε.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Μέχρι να καθαρίσει το κεφάλι. Εγώ 2 φορες μονο λουστικά με fugoral ίσος 3, ύστερα καθάρισε τώρα αν βοηθησε το fugoral δεν ξέρω αλλα μάλλον βοηθησε. Τώρα με κανονικό σαμπουάν λούζομε.
Ωραίος. Μαζί με την μινοξ-φινα θα έλεγα να πάρεις και καμία βιταμίνη για τα μαλλιά αν δεν παίρνεις ήδη.
 
Μπλουζα