HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

F1ght3r

Well-Known Member
προσπαθησε οσο μπορεις να μη κοιτας και να μην σκεφτεσαι το κεφαλι σου για 2-3 μηνες γιατι δεν θα την παλεψεις....δεν θα περναει γρηγορα ο χρονος.....
Το κεφάλι μου 2 φορες την ημερα το κοιτάζω, μια όταν κάνω το λούσιμο και μια όταν πλύνω τα δόντια πριν ξαπλώσω οποτε δεν είμαι και πολύ άνθρωπος του καθρέφτη.;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή φυτρωση και επιτυχία και από εδώ F1ght3r
Είναι συχνό το φαινόμενο μην ανησυχείς πριν μου το ανάφερε και ο Theo σε τηλεφωνική συνομιλία και τώρα μόλις είδα τις φώτο σου.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλή φυτρωση και επιτυχία και από εδώ F1ght3r
Είναι συχνό το φαινόμενο μην ανησυχείς πριν μου το ανάφερε και ο Theo σε τηλεφωνική συνομιλία και τώρα μόλις είδα τις φώτο σου.
Ευχάριστο, μακάρι να φυγή σε λίγες μέρες. Ευχάριστο και πάλι.
 

F1ght3r

Well-Known Member
πολυ καλη εικονα στις 8 μερες , καλη φυτρωση !
Ευχάριστο φιλε. Και εγώ αυτό παρατήρησα αν συγκρίνω με άλλους που έχουν κάνει MM. Στην πέμπτη μέρα είχαν φυγή όλα τα scrubs τέλος πάντων όπως τα λένε, και το μονο που με απασχολεί είναι η γραμμές η οποιες είναι normal όπως κατάλαβα να εμφανιστούν, και με δημιούργησαν ένα άγχος χάχα. Αλλα στο τέλος ξυρίζουν τον γαμβρό οποτε το τελικό αποτέλεσμα μετράει και όχι αυτό που δείχνει προς το παρόν Thanks
 
Καλησπέρα φίλε και καλή φύτρωση και από εμένα. Οι ρωγμές (cracks) στην λήπτρια όπως είπε και ο Γιάννης είναι ενα συχνό φαινόμενο το οποίο παρουσίαστηκε και στην δική μου μεταμόσχευση και δεν πρέπει να σε ανησυχεί καθόλου. Η κατάσταση αυτή θα βελτιώνεται με την πάροδο του χρόνου έως ότου το πρόβλημα εξαφανιστεί εντελώς όπως μπορείς να διαπιστώσεις και μέσα από τις φωτογραφίες της δικής μου περίπτωσης στο νήμα της παρουσίασης μου στον πιο κάτω σύνδεσμο:


Επίσης περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το φαινόμενο αυτό μπορείς να βρείς στον ακόλουθο σύνδεσμο:

 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε και καλή φύτρωση και από εμένα. Οι ρωγμές (cracks) στην λήπτρια όπως είπε και ο Γιάννης είναι ενα συχνό φαινόμενο το οποίο παρουσίαστηκε και στην δική μου μεταμόσχευση και δεν πρέπει να σε ανησυχεί καθόλου. Η κατάσταση αυτή θα βελτιώνεται με την πάροδο του χρόνου έως ότου το πρόβλημα εξαφανιστεί εντελώς όπως μπορείς να διαπιστώσεις και μέσα από τις φωτογραφίες της δικής μου περίπτωσης στο νήμα της παρουσίασης μου στον πιο κάτω σύνδεσμο:


Επίσης περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το φαινόμενο αυτό μπορείς να βρείς στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Ευχαριστώ φιλε μου.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλημέρα στο forum, Πέρασαν 14 μέρες και τράβηξα κάποιες φωτογραφίες. Μάγκες έχω πρόβλημα έτσι νομίζω, ίσος και όχι αγχώνομαι. Από την ημερα 7 που με παρουσιαστήκανε η γραμμές στο κεφάλι και ύστερα από την ημερα 8-9 έχω πολύ πιτεριδα εκεί που μπήκαν τα grafts. Η γραμμές μου πέταξαν τα grafts στις πλευρές από τις γραμμές, η γραμμές έστρωσαν λιγάκι δεν είναι όπως ήταν αλλα πολύ πετιριδα. Έχω μιλήσει με την κλινική μου είπαν να μην ανήσυχο αλλα εγώ ανήσυχο. Εσείς τι λέτε? Πως σας φαίνεται? Η κλινική μου έδωσε και φίνα και μινοξιδίλη αλλα εγώ έλεγα να μην τα πάρο αλλα μάλλον θα τα ξεκινήσω ύστερα από πολύ σκέψη αλλα δεν μπορώ να ξεκινήσω με τίποτα αν δεν στρώσει το κεφάλι μου. Laters!
 

Συνημμένα

  • day 14.jpg
    day 14.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 270
  • day14.jpg
    day14.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 286
  • day5.jpg
    day5.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 261

crossfire

Well-Known Member
Καλημέρα στο forum, Πέρασαν 14 μέρες και τράβηξα κάποιες φωτογραφίες. Μάγκες έχω πρόβλημα έτσι νομίζω, ίσος και όχι αγχώνομαι. Από την ημερα 7 που με παρουσιαστήκανε η γραμμές στο κεφάλι και ύστερα από την ημερα 8-9 έχω πολύ πιτεριδα εκεί που μπήκαν τα grafts. Η γραμμές μου πέταξαν τα grafts στις πλευρές από τις γραμμές, η γραμμές έστρωσαν λιγάκι δεν είναι όπως ήταν αλλα πολύ πετιριδα. Έχω μιλήσει με την κλινική μου είπαν να μην ανήσυχο αλλα εγώ ανήσυχο. Εσείς τι λέτε? Πως σας φαίνεται? Η κλινική μου έδωσε και φίνα και μινοξιδίλη αλλα εγώ έλεγα να μην τα πάρο αλλα μάλλον θα τα ξεκινήσω ύστερα από πολύ σκέψη αλλα δεν μπορώ να ξεκινήσω με τίποτα αν δεν στρώσει το κεφάλι μου. Laters!

Η μεταμόσχευση για εσενα έχει τελειώσει.....τα grafts έχουν δέσει κανονικά και περίμενε τους επόμενους μηνες για την φυτρωση.
Το πρόβλημα της ξηροδερμιας είναι κάτι το διαφορετικό και πρεπει να το αντιμετωπίσεις σαν κάτι διαφορετικό.
Μην συνδέεις το ενα με το αλλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Η μεταμόσχευση για εσενα έχει τελειώσει.....τα grafts έχουν δέσει κανονικά και περίμενε τους επόμενους μηνες για την φυτρωση.
Το πρόβλημα της ξηροδερμιας είναι κάτι το διαφορετικό και πρεπει να το αντιμετωπίσεις σαν κάτι διαφορετικό.
Μην συνδέεις το ενα με το αλλο
Μην πάρεις τη μινοξ αν έχεις τέτοια προβλήματα στη λήπτρια
 

Ronaldo

Well-Known Member
Συμφωνώ μη πάρεις μινοξιδίλη αν αντιμετωπίζεις προβλήματα ξηροδερμίας γιατί θα επιδεινώσει την κατάσταση. Αν πιο μετά ηρεμίσει η κατάσταση από την πιτυρίδα-ξηροδερμία μπορείς να πάρεις Αφρό regaine που έχει γλυκερίνη σαν μηχανισμό απορρόφησης και είναι πιο φιλικός με το δέρμα ή τον αφρό της Fagron με μινοξ-φινα που επίσης δεν έχει propylene glycol και δεν προκαλεί ερεθισμούς.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Δεν περνώ τίποτα αν δεν στρώσουν τα πράγματα στο κεφάλι μου, Πρέπει πρώτα να φυγή η πιτυρίδα. Topical φίνα μου έδωσε και μινοξιδίλη. Αύριο ξεκινάω με κρέμα fucidin και Nizoral σαμπουάν. Ότι μου λένε το κάνω. Αλλα δεν ξέρω αν το Nizoral είναι κάτι καλο να το ξεκινήσω τόσο νωρίς ύστερα από MM.Η πιτυρίδα είναι εκεί που έχω μαλλιά πάνω στα grafts όχι στις γραμμές που λείπουν τα μαλλιά. Ούτε φυσικά αλλου στο κεφάλι μου.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Φίλε μου... Τρίψε λίγο περισσότερο το κεφάλι δώσε λίγο ένταση...
Να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω να είναι πιτυρίδα γιατί αυτά τα άσπρα είναι καρφωμένα στο κεφάλι μου μέσα.
Η πιτυρίδα φεύγει πέφτει, αυτά τα άσπρα που έχω εγώ αιστάνονται σαν όταν κλίση μια πληγή το κουκούδη που αφήνει κάπως έτσι είναι καρφωμένα μέσα στο δέρμα, και ψιλό μαλακώνουν όταν λούζομε μέχρι να γίνουν κόκαλο πάλι.
 

Georgie

Well-Known Member
Και στον φίλο μου στην Advanced δώσανε nizoral για παρόμοια αντίδραση
Μη σε ανησυχεί τιποτα
Οτι σου πει η κλινική θα κανεις
 

F1ght3r

Well-Known Member
Και στον φίλο μου στην Advanced δώσανε nizoral για παρόμοια αντίδραση
Μη σε ανησυχεί τιποτα
Οτι σου πει η κλινική θα κανεις
Αυτό κάνω φιλε μου, Ξεκίνησα με fucidine κρέμα καίγεται το κεφάλι μου. Για nizoral δεν έχει το φαρμακείο εδώ στην σουηδία έχει κάτι παρόμοιο που λέγεται fungoral. Δεν ξέρω όμως ύστερα από 14 μέρες αν είναι καλά για τα grafts να λούζομε με αυτό το schampoo. στέλνω link για το schampoo, translate το greek και διάβασε είναι το ίδιο, αν ναι πηγαίνω αύριο και το περνώ.

 

alex7

Well-Known Member
Αυτό κάνω φιλε μου, Ξεκίνησα με fucidine κρέμα καίγεται το κεφάλι μου. Για nizoral δεν έχει το φαρμακείο εδώ στην σουηδία έχει κάτι παρόμοιο που λέγεται fungoral. Δεν ξέρω όμως ύστερα από 14 μέρες αν είναι καλά για τα grafts να λούζομε με αυτό το schampoo. στέλνω link για το schampoo, translate το greek και διάβασε είναι το ίδιο, αν ναι πηγαίνω αύριο και το περνώ.

Το ίδιο ακριβώς είναι .Ότι σου λέει η κλινική θα κανείς
 
Μπλουζα