HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

Disco

Well-Known Member
ισως να ειναι και διαφορετικός ο φωτισμός φίλε, αλλά φαίνεται να πηγαίνει καλά γενικά. Αν μπορείς χτένισετα μια προς τα πίσω και βγάλε μια φωτογραφία την hairline να φανεί καλύτερα, γιατί με χτενισμένα μπροστά δεν πολύ φαίνεται...
τώρα είδα ότι είχες ανεβάσει και βιντεάκια, που χτένιζες το μαλλί προς τα πίσω...ωραία παρουσίαση φίλε! Θέλει λίγο ακόμα να κλεισει μπροστά..εσυ πως το βλέπεις;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
τώρα είδα ότι είχες ανεβάσει και βιντεάκια, που χτένιζες το μαλλί προς τα πίσω...ωραία παρουσίαση φίλε! Θέλει λίγο ακόμα να κλεισει μπροστά..εσυ πως το βλέπεις;
φυσικά και θέλει, έτσι πιστεύω και εγώ στους κροτάφους που ήμουν άδειος. Μακάρι σε 2-3 μήνες να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα, αλλα όπως και να το κάνουμε είμαι ευχαριστημένος μέχρι αυτήν την στιγμή. Δηλαδή αν κάποιος έχει φυτρώσει 100% σε τελείως άδειους κροφαφους τι πυκνότητα να έχει με 40-45 grafts? Ποσο παραπάνω δηλαδή?
 

Disco

Well-Known Member
φυσικά και θέλει, έτσι πιστεύω και εγώ στους κροτάφους που ήμουν άδειος. Μακάρι σε 2-3 μήνες να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα, αλλα όπως και να το κάνουμε είμαι ευχαριστημένος μέχρι αυτήν την στιγμή. Δηλαδή αν κάποιος έχει φυτρώσει 100% σε τελείως άδειους κροφαφους τι πυκνότητα να έχει με 40-45 grafts? Ποσο παραπάνω δηλαδή?
Απο την φωτογραφία τοποθέτησης φαίνεται υψηλή η πυκνότητα στα πρωτα 2-3 cm στο κέντρο της hairline και στα 3-4 στους κροτάφους. Μετά φαίνεται εμφανής η μείωση στην πυκνότητα τοποθέτησης πιο πίσω. Η πυκνότητα 45 θεωρείται σχετικά υψηλή. Παίζει ρόλο όμως και ο λόγος σε τρίχες που έχουν αυτά τα grafts.

Προβολή συνημμένου 3B4A9201.jpg
 

Gianney

Well-Known Member
Καλό αποτέλεσμα μέχρι τώρα,ίσως δώσει λίγο ακόμα αλλά στο mid έχεις θέμα και θα χρειαστούν κάνα 3000 που είπες η ανάλογα.Το θέμα είναι έριξες ήδη 4000 από δοτρια ξες τ έχεις;έκανες μετρήσεις;
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλό αποτέλεσμα μέχρι τώρα,ίσως δώσει λίγο ακόμα αλλά στο mid έχεις θέμα και θα χρειαστούν κάνα 3000 που είπες η ανάλογα.Το θέμα είναι έριξες ήδη 4000 από δοτρια ξες τ έχεις;έκανες μετρήσεις;
Το έχω ξαναγράψει δεν μου έκαναν μέτρησης οποτε δεν έχω ιδέα ποσα μου έμειναν.
 

Gianney

Well-Known Member
Το έχω ξαναγράψει δεν μου έκαναν μέτρησης οποτε δεν έχω ιδέα ποσα μου έμειναν.
Αρα για μετέπειτα αν σκεφτείς και θέλεις νέα μμ ξες από πού πρέπει να ξεκινήσεις.Βεβαια ήσουν πολύ άδειος και τώρα είναι μεγάλη η διαφορά.Μια χαρά πήγε το όλο εγχείρημα .
 

F1ght3r

Well-Known Member
Αρα για μετέπειτα αν σκεφτείς και θέλεις νέα μμ ξες από πού πρέπει να ξεκινήσεις.Βεβαια ήσουν πολύ άδειος και τώρα είναι μεγάλη η διαφορά.Μια χαρά πήγε το όλο εγχείρημα .
Εννοείτε ότι πήγε καλά έτσι πιστεύω και εγώ. Πάντα φυσικά θέλεις το κάτι παραπάνω αλλα δεν έχω παράπονο προς το παρόν γιατί όπως λες ήμουν τελείως άδειος.
 

Gianney

Well-Known Member
Εννοείτε ότι πήγε καλά έτσι πιστεύω και εγώ. Πάντα φυσικά θέλεις το κάτι παραπάνω αλλα δεν έχω παράπονο προς το παρόν γιατί όπως λες ήμουν τελείως άδειος.
Ετσι ,επίσης ξέχασα να σου πω τα βίντεο που ανέβασες ήταν πολύ δυνατά και αποκαλυπτικα ,καλή η ιδέα σου.
 

jersey

Well-Known Member
E ναι ρε φιλε, ποιος δεν θέλει περισσότερα μαλλιά. Θα ήθελα μια καλή mm ακόμα mid crown και λίγα μπροστά όπου χρειάζεται, Αλλα θέλει πολλή χρήμα πάλι οποτε στην παρούσα φάση δεν γίνετε. Πιστεύω θέλω αλλα 3000-4000 χιλιάδες grafts ακόμα εσέι ποσα νομίζεις? Το κακό είναι ότι δεν ξέρω ποσα μου έμειναν.
Τώρα ότι έχεις πίσω στην δότρια το βγάζεις και το βάζεις πάνω. Ειναι κρίμα ομως να το αφήσεις έτσι λόγω οικονομικών. Στην δεύτερη σου επέμβαση ας επέλεγες την Βρυωνίδου, ή κάποια άλλη κλινική ξερω γω. Υπάρχουν value for money ασφαλείς επιλογές.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ετσι ,επίσης ξέχασα να σου πω τα βίντεο που ανέβασες ήταν πολύ δυνατά και αποκαλυπτικα ,καλή η ιδέα σου.
E ναι έτσι πρέπει να γίνονται η παρουσίασης να φαίνονται τα πάντα, σε ήλιο και στην σκιά. Γιατί βλέπω κόσμος και κοσμάκης να ανεβάζουν φωτογραφίες τις οποιες δεν βλέπεις τα πάντα με χαλια φωτισμό και και και. Και ανακάτεμα τα μαλλιά.
Στο 7 μείνω πάλι video θα τραβήξω καλύτερα είναι παρα φωτογραφίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Τώρα ότι έχεις πίσω στην δότρια το βγάζεις και το βάζεις πάνω. Ειναι κρίμα ομως να το αφήσεις έτσι λόγω οικονομικών. Στην δεύτερη σου επέμβαση ας επέλεγες την Βρυωνίδου, ή κάποια άλλη κλινική ξερω γω. Υπάρχουν value for money ασφαλείς επιλογές.
Ναι αλλα έχω και μαμά μαλλιά οποτε φοβάμαι και λίγο, όχι ότι είναι παρα πολλά αλλα υπάρχει και ένας φόβος. Καλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσο χαλια όπως παρουσιάζεται στην κάμερα έτσι θέλω να πιστεύω. :) :) :) :)
 
  • Like
Reactions: KMP

jersey

Well-Known Member
Ναι αλλα έχω και μαμά μαλλιά οποτε φοβάμαι και λίγο, όχι ότι είναι παρα πολλά αλλα υπάρχει και ένας φόβος. Καλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσο χαλια όπως παρουσιάζεται στην κάμερα έτσι θέλω να πιστεύω. :) :) :) :)
μπορεις να ξεκινήσεις φιναστερίδη και να δυναμώσεις κάποια πριν μπεις για επέμβαση. Αλλά αυτά που ειναι πολύ αδύναμα δεν τα υπολογίζει ο γιατρός, αφού δεν προσφέρουν κάλυψη..
 

F1ght3r

Well-Known Member
μπορεις να ξεκινήσεις φιναστερίδη και να δυναμώσεις κάποια πριν μπεις για επέμβαση. Αλλά αυτά που ειναι πολύ αδύναμα δεν τα υπολογίζει ο γιατρός, αφού δεν προσφέρουν κάλυψη..
Κοντεύω 45 δεν πρόκειται να αρχίσω φιναστερίδη ούτε με σφαίρες. Ποτες δεν ήμουν σε χάπια, τώρα με την mm άρχισα πολυβιταμίνες biotin και μινιχιδιλι, τώρα τέρμα τα πάντα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλήμερα,
Πήρες ένα ικανοποιητικο αποτελεσμα σίγουρα όμως χρειάζεται μια δεύτερη μεταμόσχευση με 3000+ μοσχεύματα να ενισχυθεί και να δέσει πιο όμορφα.
Είμαστε και εσύ και εγώ Nw5. Εγω είχα αργήσει να κάνω την δεύτερη άλλα τώρα μου έχει φύγει μεγάλο βάρος από πάνω μου και νιώθω ολοκληρομενος.


Page1.jpg
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλήμερα,
Πήρες ένα ικανοποιητικο αποτελεσμα σίγουρα όμως χρειάζεται μια δεύτερη μεταμόσχευση με 3000+ μοσχεύματα να ενισχυθεί και να δέσει πιο όμορφα.
Είμαστε και εσύ και εγώ Nw5. Εγω είχα αργήσει να κάνω την δεύτερη άλλα τώρα μου έχει φύγει μεγάλο βάρος από πάνω μου και νιώθω ολοκληρομενος.


Προβολή συνημμένου 41904

Μίλησα με Theo και του είπα, ρε Theo ποσα grafts μου έχουν μείνει? Μου απάντησε δεν σου είπε ο ιατρός? Του είπα όχι αλλιώς δεν θα σε ρωτούσα. Τέλος πάντων μου είπε αφού σε πήρε 4000 grafts την δεύτερη έχεις 3000 grafts την τρίτη 2000 grafts δηλαδή -1000 grafts κάθε φορα μου είπε. Οποτε έχω δότρια πάνω από 9000 grafts τον είπα και μου λέει ναι. Τώρα αν όντως έχω τόσα δεν ξέρω αλλα έτσι μου είπε.
Πιστεύω ότι πήγα καλά, για να δούμε και τους επόμενους μήνες.
 

nick90

Well-Known Member
Μίλησα με Theo και του είπα, ρε Theo ποσα grafts μου έχουν μείνει? Μου απάντησε δεν σου είπε ο ιατρός? Του είπα όχι αλλιώς δεν θα σε ρωτούσα. Τέλος πάντων μου είπε αφού σε πήρε 4000 grafts την δεύτερη έχεις 3000 grafts την τρίτη 2000 grafts δηλαδή -1000 grafts κάθε φορα μου είπε. Οποτε έχω δότρια πάνω από 9000 grafts τον είπα και μου λέει ναι. Τώρα αν όντως έχω τόσα δεν ξέρω αλλα έτσι μου είπε.
Πιστεύω ότι πήγα καλά, για να δούμε και τους επόμενους μήνες.
Η ουσία ειναι ότι η δότρια σου φτάνει να καλύψεις το πρόβλημα σου. Περίμενε λίγους μήνες ακόμα να δεις πως θα εξελιχθεί η πρώτη και πας για δεύτερη αμα ειναι.
 
Μπλουζα