HDC-2-3/8/21,Dr Βρυωνίδου 4177 grafts

jersey

Well-Known Member
Προσωπικά την εποχή που ξεκινούσα την έρευνα για μεταμόσχευση
Ποτέ δε μου έστειλε fishing pm ο @John_John1
Σε καμία περίπτωση.
Εγώ πρώτος απευθύνθηκα και το παλικάρι πιο πολύ μου έδωσε γενικές πληροφορίες για το τι θα χρειαστώ παρά να με προωθήσει στη κλινική .

Μη λέμε ότι θέλουμε μόνο με υπόνοιες.
Δεν νομίζω ότι είπε κανείς οτι στέλνει fishing pm ο john john. Μη λεμε πράγματα απλά για να δημιουργούμε ίντριγκες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι είπε κανείς οτι στέλνει fishing pm ο john john. Μη λεμε πράγματα απλά για να δημιουργούμε ίντριγκες.
Δε νομίζω να είμαι από αυτούς που ιντριγκάρουν στο φόρουμ φίλε .
Παρέθεσα την εμπειρία μου and that's all .
Το να υπάρχει εκπρόσωπος κλινικής, γιατρός, μέλη με γνώσεις κλπ, μόνο καλό κάνουν για να μπορέσουν παιδιά να βρουν λύση στο πρόβλημα που τους απασχολεί .
Αν αποτύχει ενα αποτέλεσμα, που συμβαίνει παντού, δε πρέπει να παίρνει η μπάλα Ανθρώπους που έχουν βοηθήσει με τις γνώσεις και την εμπειρία τη κοινότητα .
Αυτά και πάντα φιλικά .
 

Kostas97

Well-Known Member
Αν κρινω απο το παρελθον, που προσωπικα δεν ημουν εδω αλλα απλα διαβασα παλαιοτερες αναρτησεις, το φορουμ διαθετει κεραιες που τους ψευτοαντικειμενικους και βαλτους τους βρισκει.
ΕΙχαν μπαναριστει διαφοροι απο οτι εχω δει ανα διαστηματα.
Οποτε ως προς αυτο ειμαι κομπλε :D
 

jersey

Well-Known Member
Δε νομίζω να είμαι από αυτούς που ιντριγκάρουν στο φόρουμ φίλε .
Παρέθεσα την εμπειρία μου and that's all .
Το να υπάρχει εκπρόσωπος κλινικής, γιατρός, μέλη με γνώσεις κλπ, μόνο καλό κάνουν για να μπορέσουν παιδιά να βρουν λύση στο πρόβλημα που τους απασχολεί .
Αν αποτύχει ενα αποτέλεσμα, που συμβαίνει παντού, δε πρέπει να παίρνει η μπάλα Ανθρώπους που έχουν βοηθήσει με τις γνώσεις και την εμπειρία τη κοινότητα .
Αυτά και πάντα φιλικά .
ανέφερες "οτι σε καμία περίπτωση δεν σου έστειλε fishing pm. Μη λέμε ότι θέλουμε μόνο με υπόνοιες. " Και σου λέω ότι δεν είπε κανείς ότι στέλνει fishing pm o john john, άρα σε ποιες υπόνοιες αναφέρεσαι;
Συμφωνώ καλό ειναι να υπάρχει κάποιος εκπρόσωπος για να υπάρχει και δίαυλος επικοινωνίας με την κλινική. Ο john john κιόλας κρατάει ενα ήπιο προφιλ χωρίς να προκαλεί με αερολογίες.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε μου εμένα αυτή ειναι η άποψη μου από την στιγμή που συνεργάζεται κάποιος με κλινική παύει να ειναι αντικειμενικός που λογικό ειναι να θέλει να υποστηρίξει την κλινική που τον πληρώνει. Δυστυχώς είναι η αλήθεια αυτή, όσο και αν δεν το παραδέχεσαι. Δεν ζήτησα από κανέναν να σε μπανάρει απλά δεν θεωρώ σωστό κλινικές ή εκπρόσωποι τους να χρησιμοποιούν το φόρουμ για να ψαρεύουν πελάτες. Επίσης δεν ξέρουμε τι συμβαίνει με τα ποσοστά αν κάποιος εκπρόσωπος παίρνει ποσοστά με το να στέλνει πελάτες στην κλινική που συνεργάζεται. Ο ίδιος λογικά δεν θα το παραδεχτεί αυτό αλλά εμείς οφείλουμε να είμαστε επιφυλακτικοί, γιατί σίγουρα θα υπάρχει κάποιο κέρδος από αυτό. Είτε να δείχνει στην κλινική οτι αποδίδει καρπούς η δουλειά του ώστε να τον κρατάει σταθερό στη θέση του είτε να παίρνει και ποσοστά αναλόγως πόσοι πελάτες κάνουν επέμβαση από αυτούς που θα στείλει.
Αυτο διάβασα και απάντησα φίλε .
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι οκ, δεν ανέφερα πουθενά ότι κάνει fishing pm που είπες εσύ για υπόνοιες κτλπ.
Υπόνοιες για ψάρεμα μελών εννοούσα φίλε....
Όχι με pm απαραίτητα .

Αφού αυτό αναφέρεις .
Ότι δεν επιτρέπεται να ψαρεύουν μέλη υποψήφια για μεταμόσχευση εκπρόσωποι κλινικών .
Σε νήμα της HDC
Εσύ δηλαδή τι εννοούσες ?
 

jersey

Well-Known Member
Υπόνοιες για ψάρεμα μελών εννοούσα φίλε....
Όχι με pm απαραίτητα .
Μίλησες καθαρά για fishing μέσω pm. Ενώ δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο φίλε. Να ξέρουμε και τι λέμε. φιλικά. Δεν το συνεχίζω άλλο, γιατί δεν είμαι σπίτι. Καλό σου βράδυ.
 

Ntinos1988

New Member
Παιδιά θέλω απόψεις για την περίπτωση μου όσον αφορά την θεραπεία.... Αρχικά ήμουν φουλ αρνητικός.... μετά από σκέψη καταλήγω πως πρέπει να ακολουθήσω θεραπεία για να βοηθήσω την επένδυση κ το δώρο που έκανα στον εαυτό μου.... είμαι 26 μέρες από την μεταμόσχευση... εχουν πέσει γύρω στο 70% από τα μεταμοσχευμενα...θεωρείται πως είναι η στιγμή να ξεκινήσω;;κ αν ναι τι θα μου προτείνατε(φίνα μόνο;;; ή συνδυασμό φινας με μινοξιδιλη;;να θυμίσω πως δεν έχω πάρει ποτέ τπτ από αγωγή....
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου τι θεραπεία να κάνεις.
Αφού όλα μμ είναι πλέον και αν βάλεις και στο crown τότε τελείωσες.
Μόνο αυτά που είχες πάνω στις γέφυρες να κρατήσεις και τη δότρια σου σε περίπτωση που υποχωρήσει.
Δεν έχεις κάτι άλλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Μπορείς να πάρεις μινοξιδίλη για τους πρώτους 6-7 μήνες για να επιταχύνεις την φύτρωση και low dose φιναστερίδη για να μην υποχωρήσουν οι γέφυρες και το crown, αφού πας να αξιοποιήσεις όλη την δότρια.
 

Ntinos1988

New Member
Φίλε μου τι θεραπεία να κάνεις.
Αφού όλα μμ είναι πλέον και αν βάλεις και στο crown τότε τελείωσες.
Μόνο αυτά που είχες πάνω στις γέφυρες να κρατήσεις και τη δότρια σου σε περίπτωση που υποχωρήσει.
Δεν έχεις κάτι άλλο.
Οπότε φίλε vlafo τι μου προτείνεις;;;να μην πάρω κάτι;;; μιλάω πάντα για φίνα κ μινοξιδιλη
 

Ntinos1988

New Member
Μπορείς να πάρεις μινοξιδίλη για τους πρώτους 6-7 μήνες για να επιταχύνεις την φύτρωση και low dose φιναστερίδη για να μην υποχωρήσουν οι γέφυρες και το crown, αφού πας να αξιοποίησες όλη την δότρια.
Low dose 3 mg την εβδομάδα;;
 

jersey

Well-Known Member
Low dose 3 mg την εβδομάδα;;
Ναι ακριβώς. 3 φορές την εβδομάδα 1 mg. Δηλαδή αφού και με την επέμβαση στο crown ουσιαστικά θα έχεις σχεδόν αξιοποιήσει όλη την δότρια μετά δεν θα έχεις άλλο απόθεμα αν υποχωρήσει το crown και τα πλαινα...Οπότε χρειάζεσαι low dose φιναστερίδη για να αποτρέψεις τέτοιο ενδεχόμενο.
 

Ntinos1988

New Member
Ναι ακριβώς. 3 φορές την εβδομάδα 1 mg. Δηλαδή αφού και με την επέμβαση στο crown ουσιαστικά θα έχεις σχεδόν αξιοποιήσει όλη την δότρια μετά δεν θα έχεις άλλο απόθεμα αν υποχωρήσει το crown και τα πλαινα...Οπότε χρειάζεσαι low dose φιναστερίδη για να αποτρέψεις τέτοιο ενδεχόμενο.
Οκ, κατάλαβα.Ενα τελευταίο... Μινοξιδιλη 2% ή 5 ;;;κ δύο φορές την ημέρα;;
 

jersey

Well-Known Member
Οκ, κατάλαβα.Ενα τελευταίο... Μινοξιδιλη 2% ή 5 ;;;κ δύο φορές την ημέρα;;
5% εννοείται. το 2% ειναι για τις γυναίκες. Το ιδανικό ειναι 2 φορές την μέρα από 6 ψεκασμούς. Ξεκίνα με 2 φορές μέχρι τον 7ο μήνα ας πουμε και μετά μείωσε το στη μία αν σε κουράζει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
5% εννοείται. το 2% ειναι για τις γυναίκες. Το ιδανικό ειναι 2 φορές την μέρα από 6 ψεκασμούς. Ξεκίνα με 2 φορές μέχρι τον 7ο μήνα ας πουμε και μετά μείωσε το στη μία αν σε κουράζει.

Απλά αν τη μειώσει στη 1 να ξέρει πως δε κάνει συντήρηση, θα υπάρξει ένα decline του αποτελέσματος συγκριτικά με τις 2 φορές. Επίσης αυτό με τους 6 ψεκασμούς ποτέ δε το καταλάβα, μια ζωή βάζω όσο θεωρώ πως είναι αρκετό και μετά κάνω μασαζ. Μπακαλιστικη νοοτροπία το ξέρω :p
 
Μπλουζα