HDC ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2023 - 5.080 GRAFTS

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
transection μπορει, splitting δεν νομιζω πως κανει η HDC, @John_John1 μηπως ξερεις;
Από όσο ξέρω μόνο σε περίπτωση Hairline για μονοτριχα που δεν θα αρκούν από την δότρια. Σε καμιά άλλη περίπτωση για να αυξήσουν τα μοσχεύματα για κέρδος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TopBoy

Member
transection μπορει, splitting δεν νομιζω πως κανει η HDC, @John_John1 μηπως ξερεις;
σε ενα αλλο νήμα ειχε αναφέρει ο @v_raidenus που έκανε μμ στην HDC οτι Splitting μπορεί να συμβεί, άν χρειάζεται. Ίσως αμα κρίνουν δηλαδη οτι πρέπει να βάλουν πολλά μονότριχα να κάνουν..εδώ πχ έχει 1532 μονότριχα. Τώρα αν δεν είσαι μέσα στο χειρουργείο δεν ξέρεις τι γίνεται.
 

Gary_Esp

New Member
σε ενα αλλο νήμα ειχε αναφέρει ο @v_raidenus που έκανε μμ στην HDC οτι Splitting μπορεί να συμβεί, άν χρειάζεται. Ίσως αμα κρίνουν δηλαδη οτι πρέπει να βάλουν πολλά μονότριχα να κάνουν..εδώ πχ έχει 1532 μονότριχα. Τώρα αν δεν είσαι μέσα στο χειρουργείο δεν ξέρεις τι γίνεται.
Όταν ήμουν εκεί, ρώτησα αν γενικά κάνουν splitting και μου είπαν ότι το αποφεύγουν
 

bobby

Well-Known Member
Μπορεί απλά ο μαμισιος λόγος του να είναι χαμηλός, όπως του mod. Εκεί βέβαια πρέπει να το παρακολουθείς κατά την εξαγωγή και να τροποποιήσεις το τι βγάζουν οι βοηθοί. Δηλαδή αν δει ότι με «τυχαία» επιλογή γκραφτ ο λόγος βγαίνει χαμηλός, να πεις στους extractors να βγάζουν μόνο τριτριχα πχ για να το ανεβάσεις. Ο Λορεντζο το κάνει κατά κόρον αυτό, αν δει από τα live στατιστικά ότι ο λόγος που στοχεύει δεν βγαίνει επεμβαίνει στις extractors για να το διορθώσει. Δεν ξέρω αν στην HDC σχεδιάζουν με αυτόν τον τρόπο την ΜΜ αλλά αυτή είναι μεθοδολογία Λορεντζο που έχει αναλύσει διεξοδικά στα προσωπικά του νήματα ο mod και έχουμε ζήσει κι όσοι έχουμε κάνει με αυτόν.
 

Gary_Esp

New Member
Καλημέρα, μια ερώτηση. Καθώς βρίσκομαι στην 17η μέρα μετά την επέμβαση, παρατηρώ ότι αρχίζουν και πέφτουν τα μεταμοσχευμενα σιγά σιγά. Μου φαίνεται λίγο νωρίς , το περίμενα μετά τον πρώτο μήνα. Είναι φυσιολογικό ; ρωτάω γιατί όσο και αν προετοιμαστεί ψυχολογικά όταν συμβαίνει, σου έρχεται ένα ψιλοσοκ.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα, μια ερώτηση. Καθώς βρίσκομαι στην 17η μέρα μετά την επέμβαση, παρατηρώ ότι αρχίζουν και πέφτουν τα μεταμοσχευμενα σιγά σιγά. Μου φαίνεται λίγο νωρίς , το περίμενα μετά τον πρώτο μήνα. Είναι φυσιολογικό ; ρωτάω γιατί όσο και αν προετοιμαστεί ψυχολογικά όταν συμβαίνει, σου έρχεται ένα ψιλοσοκ.
Καλημέρα φιλαράκι μου!Ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό εκεί γύρω στις 20 μέρες αρχίζουν να πέφτουν!Αυτό είναι καλό καθώς σημαίνει ότι μπαίνεις σε διαδικασία αναγέννησης!Σε καταλαβαίνω για το ψυχολογικό αλλά ξέχνα το εντελώς αυτό το κομμάτι καθώς θα φύγουν σχεδόν όλα και θα δεις ξανά να βγαίνουν μετά το 2ο μήνα!Υπομονή και μην απελπίζεσαι!Όλα καλά θα πάνε!Θεραπεία τι σου έδωσαν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gary_Esp

New Member
Καλημέρα φιλαράκι μου!Ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό εκεί γύρω στις 20 μέρες αρχίζουν να πέφτουν!Αυτό είναι καλό καθώς σημαίνει ότι μπαίνεις σε διαδικασία αναγέννησης!Σε καταλαβαίνω για το ψυχολογικό αλλά ξέχνα το εντελώς αυτό το κομμάτι καθώς θα φύγουν σχεδόν όλα και θα δεις ξανά να βγαίνουν μετά το 2ο μήνα!Υπομονή και μην απελπίζεσαι!Όλα καλά θα πάνε!Θεραπεία τι σου έδωσαν?
Σε ευχαριστώ πολύ. Πριν φύγω από την κλινική πήρα σαμπουάν το οποίο θα χρησιμοποιώ το πρώτο εξάμηνο. Κάτι άλλο όχι. Τώρα λέω να ξεκινήσω μινοξ. Για φίνα και κτλ ούτε καν μου περνάει από το μυαλό και ούτε έχω πάρει ποτέ
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ. Πριν φύγω από την κλινική πήρα σαμπουάν το οποίο θα χρησιμοποιώ το πρώτο εξάμηνο. Κάτι άλλο όχι. Τώρα λέω να ξεκινήσω μινοξ. Για φίνα και κτλ ούτε καν μου περνάει από το μυαλό και ούτε έχω πάρει ποτέ
Φιλαράκι μου βάλε τουλάχιστον Μίνο όπωσδηποτε πρωί βράδυ μετά τις 15 μέρες μπορείς άνετα!!Μη το καθυστερείς
 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά ποιο το νόημα της μεταμόσχευσης αν κάνεις θεραπεία χημική Minoxidil - Fenastiridi ???
Είναι το ίδιο νόημα φίλε μου όπως όταν έχεις πίεση, Καρδιά και παίρνεις χάπι έτσι και όταν έχεις πρόβλημα με τα μαλλιά έαν και εφόσον θέλεις να τα συντηρήσεις πρέπει να κάνεις θεραπεία! Δυστυχώς και η αλωπεκία θεωρείται πρόβλημα για αρκετούς με επίπτωση στην ψυχολογία προπαντός και η μόνη εγκεκριμένη θεραπεία προς το παρόν είναι αυτή!Δεν είναι υποχρεωτικό όποιος θέλει να δεί τα μέγιστα αποτελέσματα και να κρατήσει την ακολουθεί!
 
Είναι το ίδιο νόημα φίλε μου όπως όταν έχεις πίεση, Καρδιά και παίρνεις χάπι έτσι και όταν έχεις πρόβλημα με τα μαλλιά έαν και εφόσον θέλεις να τα συντηρήσεις πρέπει να κάνεις θεραπεία! Δυστυχώς και η αλωπεκία θεωρείται πρόβλημα για αρκετούς με επίπτωση στην ψυχολογία προπαντός και η μόνη εγκεκριμένη θεραπεία προς το παρόν είναι αυτή!Δεν είναι υποχρεωτικό όποιος θέλει να δεί τα μέγιστα αποτελέσματα και να κρατήσει την ακολουθεί!
Μια πρόταση σου κάνω αν θες !!
Το λαδάκι και λοσιόν της ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ δοκίμασε και θα με θυμηθείς !
Προσοχή ⚠ δεν κάνω διαφήμιση !
Έχω ξεκινήσει θεραπεία και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά !
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μια πρόταση σου κάνω αν θες !!
Το λαδάκι και λοσιόν της ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ δοκίμασε και θα με θυμηθείς !
Προσοχή ⚠ δεν κάνω διαφήμιση !
Έχω ξεκινήσει θεραπεία και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά !
Δεν αμφιβάλλω φίλε μου ότι μπορεί να είναι καλό ώς προς την βελτίωση εικόνας της τρίχας και στην δύμαμη!Αλλά αν έχεις αλωπεκία δεν μπορεί να βοηθήσει τίποτε άλλο!Ειλικρινά είμαι 40 και έχω πετάξει λεφτά σε πολύ ακριβές θεραπείες απο όποια εταιρία μπορείς να φανταστείς!Το αποτέλεσμα?Απλά ζωήρευαν λίγο τα μαλλιά αλλά ώς εκεί!
 

Gary_Esp

New Member
Έτσι είναι τα πράγματα δυστυχώς. Υπάρχουν πολλά προϊόντα που μπορούν να σου βελτιώσουν την ποιότητα της τρίχας, αλλά όταν μιλάμε για φύτρωση τότε τα πράγματα είναι πολύ περιορισμένα...
 

Gianney

Well-Known Member
Μια πρόταση σου κάνω αν θες !!
Το λαδάκι και λοσιόν της ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ δοκίμασε και θα με θυμηθείς !
Προσοχή ⚠ δεν κάνω διαφήμιση !
Έχω ξεκινήσει θεραπεία και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά !
Για πες λεπτομέρειες και ρίξε φωτό να δούμε όσα λες
 
Μπλουζα