Harry, FUE, 2103g, 7/11/20

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Ενημέρωσα για τον τεχνικό εδώ και μέρες τους είπα να ενημερώσει το νήμα του και να μην βαριούνται.
Ο Medde έχει πάρει κάλο αποτελεσμα αλλά για δικούς του λογούς δεν ενημερώνει ίσως το κάνει στο μέλλον.
Η HDC σίγουρα θα τον βγάζει φωτογραφίες κάθε μήνα τον Αρίστο μιας και εργάζεται εκεί. Οπότε δεν είναι τίποτα να τις ανέβαζε και εδώ να δούμε την εξέλιξη.
Δηλαδή ο Medde άνοιξε ένα νήμα τον Απρίλιο, και έκανε επέμβαση Οκτώβριο, δηλαδή 6 μήνες αφότου έγινε η επέμβαση του με σκοπό να ανεβάσει την εξέλιξη μέχρι τον 2ο μήνα; Δηλαδή τι νόημα έχει όλο αυτό; Είναι εντελώς παράλογο. Αν πήρε και καλό αποτέλεσμα ένας λόγος παραπάνω να είναι χαρούμενος και να θέλει να μας δείξει το αποτέλεσμά του και όχι να το κρύβει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η HDC σίγουρα θα τον βγάζει φωτογραφίες κάθε μήνα τον Αρίστο μιας και εργάζεται εκεί. Οπότε δεν είναι τίποτα να τις ανέβαζε και εδώ να δούμε την εξέλιξη.
Δηλαδή ο Medde άνοιξε ένα νήμα τον Απρίλιο, και έκανε επέμβαση Οκτώβριο, δηλαδή 6 μήνες αφότου έγινε η επέμβαση του με σκοπό να ανεβάσει την εξέλιξη μέχρι τον 2ο μήνα; Δηλαδή τι νόημα έχει όλο αυτό; Είναι εντελώς παράλογο. Αν πήρε και καλό αποτέλεσμα ένας λόγος παραπάνω να είναι χαρούμενος και να θέλει να μας δείξει το αποτέλεσμά του και όχι να το κρύβει.

Έχεις δίκιο Jersey... αναμένουμε.
 

Gianney

Well-Known Member
Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι να έχουν προκαταλήψεις ,δηλ να πιστεύουν μην τους ματιαξουμε και τα σχετικά..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι να έχουν προκαταλήψεις ,δηλ να πιστεύουν μην τους ματιαξουμε και τα σχετικά..

Απ'ολα έχει ο μπαξές....εγώ και στις δυο μεταμοσχευσεις μου μπορώ να πω ότι έχω βάλει τις περισσότερες φωτός από όλους και πριν συνεργαστώ με την κλινική.
Επίσης το 2011 βρήκα το φόρουμ και σώθηκα πήγα στην Κύπρο χωρίς πολλά πολλά και ανχοι τι και πως και που και γιατί. Δηλαδή πήγα με κλειστά μάτια χωρίς να με ξέρει κάνεις εκεί.
 

oreo

Well-Known Member
Δεν ισχύει αυτό .....είναι υπαρκτό σενάριο αλλά πιο σπάνιο .....εμένα η εμπειρία μου από το φόρουμ έδειξε ότι και γαμάτο αποτέλεσμα να πάρει κάποιος δεν θέλει και πάλι παρουσίαση γιατί νιώθει και υποχρεωμένος να απολογείται.... Είναι πολλοι που απλά επιλέγουν να κινούνται με πμ χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι κύριοι στην συμπεριφορά τους ....Απλα δεν θέλουν να φθείρονται εδώ μέσα ....ένα παράδειγμα ,(τώρα μπορώ να το πω) είναι ο Άλεξ ο οποίος έβαζε εμένα να ποσταρω και να μιλάω γιατί δεν ήθελε να μπει σε τέτοιες διαδικασίες....επίσης είναι κάποιοι που δεν αντέχουν την κριτική ανεξάρτητου αποτελέσματος .....πάντως το σενάριο να μην πήγε καλά και για αυτό χάθηκε είναι θεωρώ πιο σπάνιο κατά πολύ σε ποσοστό....
Σενάρια θα υπάρχουν πολλά, όταν όμως κάποιος μπαίνει και κουνάει την ουρά του σαν το σκυλί που ετοιμάζεται να γλύψει το κόκκαλο, για πληροφορίες, έχει τουλάχιστον την ηθική υποχρέωση να "ξεχρεώσει" γνώση που άκοπα πήρε.
 

Aldo

Well-Known Member
Σενάρια θα υπάρχουν πολλά, όταν όμως κάποιος μπαίνει και κουνάει την ουρά του σαν το σκυλί που ετοιμάζεται να γλύψει το κόκκαλο, για πληροφορίες, έχει τουλάχιστον την ηθική υποχρέωση να "ξεχρεώσει" γνώση που άκοπα πήρε.
Αυτό ακριβώς! Κάποιοι πρήξανε ουμπαλα εδώ μέσα (δεν μιλάω για τον νήματοθετη, δεν ξέρω αν ρώταγε πληροφπριεσ Πριν) ανοίγοντας 2-3 ποστ όχι ένα, για να ρωτήσουν να μάθουν κ να τπυς βοηθήσουν, βοηθηθήκανε και μετά μην το είδατε.
Μην είστε κουτοπόνηρα , μην γίνεστε ´´λίγοί´´
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σενάρια θα υπάρχουν πολλά, όταν όμως κάποιος μπαίνει και κουνάει την ουρά του σαν το σκυλί που ετοιμάζεται να γλύψει το κόκκαλο, για πληροφορίες, έχει τουλάχιστον την ηθική υποχρέωση να "ξεχρεώσει" γνώση που άκοπα πήρε.
Υπάρχουν και αυτοί ....δεν διαφωνούμε....είναι πολλοί οιλγοι που δεν παρουσιάζει κάποιος ....βασικά είναι λίγο απ' όλα (βαρεμάρα, παρτακιας, ψυχολογία, κακό αποτέλεσμα, οικογενειακό θέμα, θέμα υγείας κτλ κτλ ...)
 

Harry

New Member
Από τα λίγα σχόλια που διάβασα μετά την τελευταία μου ανάρτηση κάποιοι με στεναχώρησαν. Δεν με ξέρετε καθόλου για να με κρίνετε, και δε σας πέφτει λόγος. Ανέβασα μια ιστορία μου για όσους ενδιαφέρονται και η ιστορία αυτή κανονικά τελειώνει 1 χρόνο μετά τη μεταμόσχευση. Τον χρόνο μου τον ορίζω εγώ και κανένας άλλος. Μπορεί πολλοί εδώ πέρα να είστε πιτσιρικάδες ή τέλος πάντων να έχετε απεριόριστο χρόνο. Εγώ προσωπικά με οικογένεια με 2 παιδιά, μετακόμιση, αλλαγή εργασίας και αρκετά ακόμα ΔΕΝ ΕΧΩ. Το ότι δεν ανέβασα φώτο πριν 2 εβδομάδες είναι δικαίωμά μου, όπως και δικαίωμα του καθενός να παρακολουθήσει ή όχι την εξέλιξη της πορείας του οποιουδήποτε εκτίθεται εδώ μέσα. Ανεβάζω φώτο σημερινές. Είναι 8,5 μήνες μετά την επέμβασή μου. Τρίχες συνεχίζουν ακόμη να βγαίνουν. Το αποτέλεσμα είναι απόλυτα φυσικό και ταιριάζει με το υπόλοιπο ΑΡΑΙΟ μαλλί μου - που ήταν και ο σκοπός μου εξαρχής. Δεν έχει καταλάβει κανένας την επέμβασή μου παρα μόνο όταν τους δείχνω φώτο 1 χρόνο πριν την επέμβαση. Εκεί πραγματικά τους πέφτει το σαγόνι και καταλαβαίνουν ότι κάτι έχει συμβεί και με ρωτάνε. Το μπροστινό μέρος του κεφαλιού θα μπορούσε να έχει μια ελάχιστα περισσότερη πύκνωση και θα φαινόταν ακόμα πιο ωραίο. Αλλά όπως και να έχει εμένα οι εντυπώσεις μου είναι απόλυτα θετικές και από το γιατρό που έκανε ότι ακριβώς του ζήτησα, και από την εξέλιξη.

Αυτές είναι και οι τελευταίες φώτο που ανεβάζω, και οι τελευταίες πληροφορίες που δίνω. Λυπάμαι αλλά όπως είπα κάποιες απαντήσεις με στεναχώρησαν. Αν θέλετε σβήστε το νήμα, αν όχι μην το σβήνετε. Ελπίζω να βοήθησα 1-2 ανθρώπους τουλάχιστον.

Καλή συνέχεια.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    609 KB · Προβολές: 320
  • 2.jpg
    2.jpg
    523.5 KB · Προβολές: 329
  • 3.jpg
    3.jpg
    354.6 KB · Προβολές: 310
  • 4.jpg
    4.jpg
    372.4 KB · Προβολές: 325
  • 5.jpg
    5.jpg
    547 KB · Προβολές: 319

mike1988

Active Member
Από τα λίγα σχόλια που διάβασα μετά την τελευταία μου ανάρτηση κάποιοι με στεναχώρησαν. Δεν με ξέρετε καθόλου για να με κρίνετε, και δε σας πέφτει λόγος. Ανέβασα μια ιστορία μου για όσους ενδιαφέρονται και η ιστορία αυτή κανονικά τελειώνει 1 χρόνο μετά τη μεταμόσχευση. Τον χρόνο μου τον ορίζω εγώ και κανένας άλλος. Μπορεί πολλοί εδώ πέρα να είστε πιτσιρικάδες ή τέλος πάντων να έχετε απεριόριστο χρόνο. Εγώ προσωπικά με οικογένεια με 2 παιδιά, μετακόμιση, αλλαγή εργασίας και αρκετά ακόμα ΔΕΝ ΕΧΩ. Το ότι δεν ανέβασα φώτο πριν 2 εβδομάδες είναι δικαίωμά μου, όπως και δικαίωμα του καθενός να παρακολουθήσει ή όχι την εξέλιξη της πορείας του οποιουδήποτε εκτίθεται εδώ μέσα. Ανεβάζω φώτο σημερινές. Είναι 8,5 μήνες μετά την επέμβασή μου. Τρίχες συνεχίζουν ακόμη να βγαίνουν. Το αποτέλεσμα είναι απόλυτα φυσικό και ταιριάζει με το υπόλοιπο ΑΡΑΙΟ μαλλί μου - που ήταν και ο σκοπός μου εξαρχής. Δεν έχει καταλάβει κανένας την επέμβασή μου παρα μόνο όταν τους δείχνω φώτο 1 χρόνο πριν την επέμβαση. Εκεί πραγματικά τους πέφτει το σαγόνι και καταλαβαίνουν ότι κάτι έχει συμβεί και με ρωτάνε. Το μπροστινό μέρος του κεφαλιού θα μπορούσε να έχει μια ελάχιστα περισσότερη πύκνωση και θα φαινόταν ακόμα πιο ωραίο. Αλλά όπως και να έχει εμένα οι εντυπώσεις μου είναι απόλυτα θετικές και από το γιατρό που έκανε ότι ακριβώς του ζήτησα, και από την εξέλιξη.

Αυτές είναι και οι τελευταίες φώτο που ανεβάζω, και οι τελευταίες πληροφορίες που δίνω. Λυπάμαι αλλά όπως είπα κάποιες απαντήσεις με στεναχώρησαν. Αν θέλετε σβήστε το νήμα, αν όχι μην το σβήνετε. Ελπίζω να βοήθησα 1-2 ανθρώπους τουλάχιστον.

Καλή συνέχεια.
Μην αποθαρρύνεσαι Harry...πιθανώς να ήταν κάποιοι πιο έντονοι στην λογική ότι πολλοί δεν συνεχίζουν παρουσιάσεις....είναι καλό το αποτέλεσμα σου για τα grafts που μπήκαν....είχες φύτρωση και φαίνονται φυσικά....προφανώς δεν θα είσαι ο μαλλιάς της παρέας αλλά και πάλι σημασία έχει η δική σου ψυχολογία...καλή συνέχεια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Είναι κάτι που το συζήτουσαμε από την αρχή .Εδώ χρειάζονταν περισσότερα grafts για να είναι εντυπωσιακό το αποτέλεσμα .Καμία 1000 ακόμα
 

makis25

Well-Known Member
η hairline μοιαζει με αποτελεσμα της dhi απο 2016-2017 οπως πχ του pyros . Ετσι κ αλλιως η μεση πυκνοτητα ηταν περιπου ή λιγο κατω απο 30/cm2 αλλα η φυτρωση πρεπει να ειναι γυρω στο 70% με μελανο σημειο το κεντρο της hairline οπου δε βγηκαν αρκετα, ισως λιγοτερα απ τα μισα ή περιπου τα μισα εκει . Επισης φαουλ τα πολλα πολυτριχα μπροστα στη hairline , βλεπω διτριχα μπροστα μπροστα παντου στη περιμετρο. Δεν ειναι αποτελεσμα που σε γεμιζει αυτοπεποιθηση για τη Σταρκς. Για το πως θα φαινοταν το μαλλι με φουλ φυτρωση ας παει καποιος στη πρωτη σελιδα να δει πως ηταν το παιδι στη 13 μερα μετα τη μεταμοσχευση . Ετσι θα φαινοταν .
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ με αυτό για dhi κτλ.δεν είναι καλό αποτέλεσμα το συγκεκριμένο..διαφωνώ σε ένα σημείο..εκεί που λες να κοιτάξουμε στην πρώτη σελίδα.στημ 13η μέρα.εκει είναι ακόμα ξυρισμένο το μαλλί.ακομα και φυτρωση 100% να είχε ,τώρα δε αυτό το μήκος πάλι θα φαίνονταν πολύ πιο αραιά..το θέμα είναι όμως πως δεν έχει πάει καλά η επέμβαση..χαμηλά ποσοστά φυτρωσης βλέπω.
 

Aldo

Well-Known Member
δωστε του δυο μηνες να παχυνει η τριχα και θα κατλαβουμε!
Ειχε απ την αρχη χαμηλη πυκνοτητα ο φιλος εδω δεν ειναι θεμα φυτρωσεις...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδιά ο άνθρωπος δεν ήθελε πυκνότητα; Πόσες φορές πρέπει να το πει ακόμα ; Λέτε να ήθελε πυκνότητα και να μην μπορούσε να του την κάνει ; Τι σχολιάζουμε ακριβώς ;
 

Aldo

Well-Known Member
Λάθος στρατηγική. Σε δυο μήνες δεν θα αλλάξει τίποτα.
λαθος στρατηηγικη ως προσ το δεν βαλανε παρπανω να το κατλαβω...
εσυ πιστευεις john με την εμπειρια που εχεις οτι αυτο ειναι ολο, εγω βλεπω αρκετες τριχες πολυ αδυναμες μεσα στην elipse ..προφανως και δεν ειμαι ειδικος και ξερεις πολυ καλυτερα απο εμενα, αν θελεις πες μου την αποψη σου για τις μικρες αυτες τριχουλες!!Μινοξ δεν παιρνει για να πουμε οτι ειναι το χνουδακι της μινοξ.
1627041008778.png
 

mike1988

Active Member
Ρε παιδιά ο άνθρωπος δεν ήθελε πυκνότητα; Πόσες φορές πρέπει να το πει ακόμα ; Λέτε να ήθελε πυκνότητα και να μην μπορούσε να του την κάνει ; Τι σχολιάζουμε ακριβώς ;
george ειλικρινά τι θες να μας πεις ότι επιθυμούσε να είναι αραιός... είναι λίγα τα grafts για ότι χρειαζόταν...κάνουμε την ίδια κριτική αναστασάκη και μας λέει είναι ικανοποιημένος ο πελάτης ....αρά να μην του απαντάμε τίποτα με την λογική σου....αν δεν ήταν Τυρκαλάς θα έλεγες τα ίδια????
μην κάνεις το άσπρο μαύρο...
 
Μπλουζα