Harry, FUE, 2103g, 7/11/20

Aldo

Well-Known Member
Ναι ακριβώς ...όπως το λες ...επιθυμούσε να είναι αραιός γιατί η φύση από μόνη της τον έκανε πιο αραιό και ήθελε αυτό ακριβώς ...ομοιομορφία ....τα λέει μόνος του ...από την πρώτη στιγμή το τόνισε ο ίδιος .....προσπαθώ να κτλ τι ακριβώς σχολιάζουμε στο συγκεκριμένο περιστατικό ξανά λέω ....
Γιωργο συζηταμε για την εικονα τωρα, και λεμε οτι θα χρειαζοταν παρπανω πυκνοτητα για να δειχνει ωραιο...
τωρα τι ηθελε ο ασθενης, πως τα βλανε τα μοσχευματα και πως τα απλωσανε ειναι το επομενο κεφαλαιο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Άρα μπορεί να βάζει κερί να τα φτιάχνει?? ε @Giorgos-3 ?????????? δεν θα γυαλίζει στις φωτογραφίες....

Εδώ σε θέλω ρε φίλε......δηλαδή πραγματικά ....τι άλλο να σου πει κάποιος....
Πήγαινε στην πρώτη σελίδα και διάβασε από την αρχή την παρουσίαση ....τι ήθελε ο συγκεκριμένος πριν κάνει οτιδήποτε....μην κάνουμε κύκλους την ίδια συζήτηση.... εννοείτε ότι είναι "ιδιαίτερη" περίπτωση γιατί ποιος τυφλός δεν θέλει το φως του ...αλλά τι να κάνουμε ; Περί ορεξεως....
 

tol

Well-Known Member
george ειλικρινά τι θες να μας πεις ότι επιθυμούσε να είναι αραιός... είναι λίγα τα grafts για ότι χρειαζόταν...κάνουμε την ίδια κριτική αναστασάκη και μας λέει είναι ικανοποιημένος ο πελάτης ....αρά να μην του απαντάμε τίποτα με την λογική σου....αν δεν ήταν Τυρκαλάς θα έλεγες τα ίδια????
μην κάνεις το άσπρο μαύρο...

Ολοσωστος. Η κριτικη πρεπει να ειναι αντικειμενικη, επι ισοις οροις. Η επιλεκτικη κριτικη δεν προαγει την αληθεια.
Το συγκεκριμενο αποτελεσμα ειναι μετριο και σε καμια περιπτωση "διαφημιση" για τον κ. Τυρκαλα.
 

tol

Well-Known Member
Ναι ακριβώς ...όπως το λες ...επιθυμούσε να είναι αραιός γιατί η φύση από μόνη της τον έκανε πιο αραιό και ήθελε αυτό ακριβώς ...ομοιομορφία ....τα λέει μόνος του ...από την πρώτη στιγμή το τόνισε ο ίδιος .....προσπαθώ να κτλ τι ακριβώς σχολιάζουμε στο συγκεκριμένο περιστατικό ξανά λέω ....

Φιλε Γιωργο, μην επιμενεις. Οσα γραφεις ειναι "προφασεις εν αμαρτιαις".
Ακου...ηθελε να ειναι αραιος!!!

Τετοια αστεια δικαιολογια ουτε ο κ. Αναστασακης δεν την εχει γραψει ακομα. Μας εχει "φλομωσει" με τις δικαιολογιες περι ικανοποιημενων πελατων, αλλά ακομη δεν εχει γραψει κατι τοσο γραφικο.

Επιτελους, σταματηστε να "λιβανιζετε" τους δικους σας γιατρους. Παραδεχθειτε τις αστοχιες, τα λαθη, τις μετριοτητες.

Και, δυστυχως για τον κ. Τυρκαλα, το συγκεκριμενο αποτελεσμα θυμιζει τις καταβολες του απο την DHI. Μια μετριοτητα χωρις αμφιβολια.
 

alex7

Well-Known Member
Στην περίπτωση αυτή υπάρχει και μια ακόμα λεπτομέρεια : Μετά την επέμβαση ο ασθενής δεν κάθισε να ξεκουραστεί αλλά μπήκε στο αυτοκίνητο και επέστρεψε Αθήνα από Θεσσαλονίκη .Τα πρώτα 24 ώρα είναι κρίσιμα για την φυτρωση .Αν δεν ξεκουραστείς μπορεί να τα τινάξει εξω τα μοσχεύματα .Εγώ έχω κάνει ΜΜ στον ίδιο γιατρό με 95 % φυτρωση .Για όποιον αμφιβάλει μπορώ να στείλω pm με φωτό .Στην ίδια περιοχή μου έβαλε 2500 και μιλάμε για άλλη εικόνα
 

alex7

Well-Known Member
Δεν είναι πολύ πιθανό.
Cvial εσυ το έλεγες εκείνο το βράδυ που έγινε το θέμα με τον Vlafo και εγώ έκανα επέμβαση στον Τυρκαλα .Μου έλεγες ξεκουράσου και άσε το iPad και μη συμμετέχεις .Αυτός οδήγησε μετά την επέμβαση επι ώρες
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, μην επιμενεις. Οσα γραφεις ειναι "προφασεις εν αμαρτιαις".
Ακου...ηθελε να ειναι αραιος!!!

Τετοια αστεια δικαιολογια ουτε ο κ. Αναστασακης δεν την εχει γραψει ακομα. Μας εχει "φλομωσει" με τις δικαιολογιες περι ικανοποιημενων πελατων, αλλά ακομη δεν εχει γραψει κατι τοσο γραφικο.

Επιτελους, σταματηστε να "λιβανιζετε" τους δικους σας γιατρους. Παραδεχθειτε τις αστοχιες, τα λαθη, τις μετριοτητες.

Και, δυστυχως για τον κ. Τυρκαλα, το συγκεκριμενο αποτελεσμα θυμιζει τις καταβολες του απο την DHI. Μια μετριοτητα χωρις αμφιβολια.
Ούτε εσύ δεν πιστεύεις αυτά που λες τώρα απλά τα λες για να βλέπει ο "νούμερο 1" και να δείχνεις αντικειμενικός.... Ο συγκεκριμένος γιατρός σου χει δείξει ότι δεν το έχει στην πυκνότητα;
 

aeratos28

Just aeratos
Γιώργο άλλο λένε τα παιδιά .και συμφωνώ και εγώ .αυτό το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό..εικόνα πριν και μετά βλέπω..δεν με νοιάζει αν ήθελε να είναι η όχι και μετά την επέμβαση αραιός..ούτε το γτ έβαλε τόσα grafts..αλλά αυτά που έβαλε σίγουρα δεν έχει πάει καλά στη φυτρωση το συγκεκριμένο.γενικα το έχει στη φυτρωση,για το συγκεκριμένο όμως μιλάμε τώρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial εσυ το έλεγες εκείνο το βράδυ που έγινε το θέμα με τον Vlafo και εγώ έκανα επέμβαση στον Τυρκαλα .Μου έλεγες ξεκουράσου και άσε το iPad και μη συμμετέχεις .Αυτός οδήγησε μετά την επέμβαση επι ώρες

Εννοείται και πρέπει να ξεκουραστείς και σωματικά αλλά κυρίως ψυχολογικά, όχι να κάνεις επέμβαση και να αγχώνεσαι για αυτά που γράφαμε στον vlafo. Άλλο αυτό όμως και άλλο επειδή οδήγησε κάποιες ώρες ότι επηρέασε το αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο άλλο λένε τα παιδιά .και συμφωνώ και εγώ .αυτό το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό..εικόνα πριν και μετά βλέπω..δεν με νοιάζει αν ήθελε να είναι η όχι και μετά την επέμβαση αραιός..ούτε το γτ έβαλε τόσα grafts..αλλά αυτά που έβαλε σίγουρα δεν έχει πάει καλά στη φυτρωση το συγκεκριμένο.γενικα το έχει στη φυτρωση,για το συγκεκριμένο όμως μιλάμε τώρα.
Γιατί ποιος είπε ότι μου αρέσει εμένα το αποτέλεσμα; Αλλά για πες μου ....πόσα κεφάλια στο φόρουμ έχουμε δει του τυρκαλα με τέτοιο πρόβλημα ; Τέτοιο μοτίβο ; Βασικά νομίζω σχεδόν όλες του οι δουλειές προς το παρόν κατά σατανική σύμπτωση είναι έτσι .... Λες εδώ να ξέχασε τι κάνει ; Εγώ διαφωνώ καταρχάς για το χαμηλό ποσοστό φυτρωσης γιατί θεωρώ με το μάτι ότι η έκταση σε σχέση με τα μοσχεύματα δικαιολογούν την έως τώρα εικόνα ...επίσης πιστεύω ότι ακόμα δεν τελείωσε .... Περιμένω την κριτική όμως μελών που και γνωρίζουν και θα το ψάξουν περαιτέρω για να τεκμηριώσουν.... Η φωτό που έβαλε παραπάνω ο Μάκης δεν είναι η "σωστή" με το πριν και το μετά γιατί δεν φαίνεται το βάθος και το πλάτος της έκτασης που μπήκαν τα μοσχεύματα.... Εγώ κοιτώντας ξανά τις φωτός της τοποθέτησης πιστεύω ότι η εικόνα είναι η σωστή πάνω κάτω και με βάση τα θέλω του ασθενή .... Αν έμπαινε αλλά vlafo και του έλεγε κάνε με τούμπανο και έτσι και γιουβέτσι θα το έκανε επίσης ... συμβιβάστηκε και ο γιατρός ... Όπως και να χει αν το πόρισμα βγει αρνητικό και επειδή ο Χάρης δεν έχει διάθεση για πολλά προς χάριν του φόρουμ και της ενημέρωσης αν θέλετε να ακούσουμε την άποψη του γιατρού θα το φροντίσω .....
 

tol

Well-Known Member
Ούτε εσύ δεν πιστεύεις αυτά που λες τώρα απλά τα λες για να βλέπει ο "νούμερο 1" και να δείχνεις αντικειμενικός.... Ο συγκεκριμένος γιατρός σου χει δείξει ότι δεν το έχει στην πυκνότητα;

Καλα...το τερματισες τωρα!!!
Θελω να δειχνω αντικειμενικος στον κ. Αναστασακη!!! Γελανε και οι πετρες.

Εγω, φιλε Γιωργο, θελω να ειμαι παντα αντικειμενικος και αμεροληπτος...απεναντι στον οποιονδηποτε.

Δε θελω, οπως εσυ, να ειμαι "χειροκροτητης" κανενος γιατρου. Δεν υπηρετω κανεναν, παρα μονο το συμφερον των μελων του forum. Σου το εχω γραψει πολλες φορες...με το να εθελοτυφλεις και να προσπαθεις να δικαιολογεις τα "κακως κειμενα" του γιατρου σου, χανεις καθε αξιοπιστια και ουσιαστικα λειτουργεις εις βαρος του.
 

vlafo

Well-Known Member
Βλέποντας το Harry οι φωτογραφίες του αρχικά δε βοηθούν πολύ.

Σαφώς και είναι πολύ καλύτερα από την αρχική του εικόνα,αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι καλό.

Τα 2100 σίγουρα ήταν λίγα και η πυκνότητα αυτή δεν είναι πάνω από 30g.

Η έκταση αυτή δεν είναι πολύ μεγάλη γιατί και το κεφάλι του φαίνεται μικρό και στενό,αλλά εδώ θεωρώ πως ουσιαστικά 2 πράγματα συμβαίνουν μετά βεβαιότητας.

1)Η φύτρωση δεν πρέπει να ξεπερνά το 80% πράγμα που ουσιαστικά δείχνει ότι φυτρώσανε τελικά 1700g περίπου.
2)Εκτιμώ πως χαθήκανε και κάποια από τα μαμά μαλλιά που είχε μπροστά λόγω απουσίας φίνας με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.
Οπότε η τελική εικόνα είναι απόλυτα φυσιολογική να δείχνει έτσι.

Η τρίχα του επίσης είναι πολύ λεπτή και δε βοηθάει καθόλου σε κάλυψη.
Παραπάνω g (+100) σε μια μέρα,είναι και επικίνδυνο αλλά και σχεδόν ανέφικτο και για τον ίδιο το γιατρό για πολλούς και διάφορους λόγους.

Το αν έπρεπε να μπούνε περισσότερα ή να τοποθετηθούν αλλιώς,δεν έχει κανένα νόημα συζήτησης τη στιγμή που ο ασθενής μπορεί να σου πει πως δεν ξαναμπαίνει για 2 μμ ή δεν έχει τα λεφτά για άλλη,συνεπώς ο γιατρός πρέπει να κινηθεί με τα δεδομένα που είχε να περάσει στο πρακτέο και βάση των επιθυμιών του ασθενή.

Με τα δεδομένα πάντως που κινήθηκε ο ασθενής,το αποτέλεσμα δεν είναι από τα καλά του Τιρκαλά.
 

tol

Well-Known Member
Βλέποντας το Harry οι φωτογραφίες του αρχικά δε βοηθούν πολύ.

Σαφώς και είναι πολύ καλύτερα από την αρχική του εικόνα,αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι καλό.

Τα 2100 σίγουρα ήταν λίγα και η πυκνότητα αυτή δεν είναι πάνω από 30g.

Η έκταση αυτή δεν είναι πολύ μεγάλη γιατί και το κεφάλι του φαίνεται μικρό και στενό,αλλά εδώ θεωρώ πως ουσιαστικά 2 πράγματα συμβαίνουν μετά βεβαιότητας.

1)Η φύτρωση δεν πρέπει να ξεπερνά το 80% πράγμα που ουσιαστικά δείχνει ότι φυτρώσανε τελικά 1700g περίπου.
2)Εκτιμώ πως χαθήκανε και κάποια από τα μαμά μαλλιά που είχε μπροστά λόγω απουσίας φίνας με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.
Οπότε η τελική εικόνα είναι απόλυτα φυσιολογική να δείχνει έτσι.

Η τρίχα του επίσης είναι πολύ λεπτή και δε βοηθάει καθόλου σε κάλυψη.
Παραπάνω g (+100) σε μια μέρα,είναι και επικίνδυνο αλλά και σχεδόν ανέφικτο και για τον ίδιο το γιατρό για πολλούς και διάφορους λόγους.

Το αν έπρεπε να μπούνε περισσότερα ή να τοποθετηθούν αλλιώς,δεν έχει κανένα νόημα συζήτησης τη στιγμή που ο ασθενής μπορεί να σου πει πως δεν ξαναμπαίνει για 2 μμ ή δεν έχει τα λεφτά για άλλη,συνεπώς ο γιατρός πρέπει να κινηθεί με τα δεδομένα που είχε να περάσει στο πρακτέο και βάση των επιθυμιών του ασθενή.

Με τα δεδομένα πάντως που κινήθηκε ο ασθενής,το αποτέλεσμα δεν είναι από τα καλά του Τιρκαλά.

Σωστος και αντικειμενικος, φιλε vlafo.
 

manly_Man

Well-Known Member
Βλέποντας το Harry οι φωτογραφίες του αρχικά δε βοηθούν πολύ.

Σαφώς και είναι πολύ καλύτερα από την αρχική του εικόνα,αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι καλό.

Τα 2100 σίγουρα ήταν λίγα και η πυκνότητα αυτή δεν είναι πάνω από 30g.

Η έκταση αυτή δεν είναι πολύ μεγάλη γιατί και το κεφάλι του φαίνεται μικρό και στενό,αλλά εδώ θεωρώ πως ουσιαστικά 2 πράγματα συμβαίνουν μετά βεβαιότητας.

1)Η φύτρωση δεν πρέπει να ξεπερνά το 80% πράγμα που ουσιαστικά δείχνει ότι φυτρώσανε τελικά 1700g περίπου.
2)Εκτιμώ πως χαθήκανε και κάποια από τα μαμά μαλλιά που είχε μπροστά λόγω απουσίας φίνας με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.
Οπότε η τελική εικόνα είναι απόλυτα φυσιολογική να δείχνει έτσι.

Η τρίχα του επίσης είναι πολύ λεπτή και δε βοηθάει καθόλου σε κάλυψη.
Παραπάνω g (+100) σε μια μέρα,είναι και επικίνδυνο αλλά και σχεδόν ανέφικτο και για τον ίδιο το γιατρό για πολλούς και διάφορους λόγους.

Το αν έπρεπε να μπούνε περισσότερα ή να τοποθετηθούν αλλιώς,δεν έχει κανένα νόημα συζήτησης τη στιγμή που ο ασθενής μπορεί να σου πει πως δεν ξαναμπαίνει για 2 μμ ή δεν έχει τα λεφτά για άλλη,συνεπώς ο γιατρός πρέπει να κινηθεί με τα δεδομένα που είχε να περάσει στο πρακτέο και βάση των επιθυμιών του ασθενή.

Με τα δεδομένα πάντως που κινήθηκε ο ασθενής,το αποτέλεσμα δεν είναι από τα καλά του Τιρκαλά.
Τα μοσχεύματα από την αρχή δεν ήταν αρκετά για να του δώσουν πυκνό αποτέλεσμα. Δεν ήταν πάνω από 30g η πυκνότητα, σε συνδυασμό με τη μη υψηλή φυτρωση θα κατέβηκε και πιο κάτω κοντά στο 24-25 g. Στο κέντρο της hairline, είχε κάποια δικά του μαλλιά, τα οποία χαιρέτησαν από ότι φαίνεται και σε συνδυασμό με την μη υψηλή φύτρωση και την λεπτή του τρίχα όλα αυτά οδηγούν σε αυτή την εικόνα που βλέπουμε...Εδώ βλέπουμε και την ανάγκη λήψης φίναστερίδης 6 μήνες πριν σε μια επέμβαση όταν υπάρχουν κ αδύναμα μαμά μαλλιά, αλλιώς διατρέχουν κίνδυνο να πέσουν όπως και έγινε εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλα...το τερματισες τωρα!!!
Θελω να δειχνω αντικειμενικος στον κ. Αναστασακη!!! Γελανε και οι πετρες.

Εγω, φιλε Γιωργο, θελω να ειμαι παντα αντικειμενικος και αμεροληπτος...απεναντι στον οποιονδηποτε.

Δε θελω, οπως εσυ, να ειμαι "χειροκροτητης" κανενος γιατρου. Δεν υπηρετω κανεναν, παρα μονο το συμφερον των μελων του forum. Σου το εχω γραψει πολλες φορες...με το να εθελοτυφλεις και να προσπαθεις να δικαιολογεις τα "κακως κειμενα" του γιατρου σου, χανεις καθε αξιοπιστια και ουσιαστικα λειτουργεις εις βαρος του.
Κατάλαβες τι εννοώ .... Πάντως μια ερώτηση έκανα και δεν την απάντησες αν και δεν έχει και πολύ σημασία .....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βλέποντας το Harry οι φωτογραφίες του αρχικά δε βοηθούν πολύ.

Σαφώς και είναι πολύ καλύτερα από την αρχική του εικόνα,αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι καλό.

Τα 2100 σίγουρα ήταν λίγα και η πυκνότητα αυτή δεν είναι πάνω από 30g.

Η έκταση αυτή δεν είναι πολύ μεγάλη γιατί και το κεφάλι του φαίνεται μικρό και στενό,αλλά εδώ θεωρώ πως ουσιαστικά 2 πράγματα συμβαίνουν μετά βεβαιότητας.

1)Η φύτρωση δεν πρέπει να ξεπερνά το 80% πράγμα που ουσιαστικά δείχνει ότι φυτρώσανε τελικά 1700g περίπου.
2)Εκτιμώ πως χαθήκανε και κάποια από τα μαμά μαλλιά που είχε μπροστά λόγω απουσίας φίνας με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.
Οπότε η τελική εικόνα είναι απόλυτα φυσιολογική να δείχνει έτσι.

Η τρίχα του επίσης είναι πολύ λεπτή και δε βοηθάει καθόλου σε κάλυψη.
Παραπάνω g (+100) σε μια μέρα,είναι και επικίνδυνο αλλά και σχεδόν ανέφικτο και για τον ίδιο το γιατρό για πολλούς και διάφορους λόγους.

Το αν έπρεπε να μπούνε περισσότερα ή να τοποθετηθούν αλλιώς,δεν έχει κανένα νόημα συζήτησης τη στιγμή που ο ασθενής μπορεί να σου πει πως δεν ξαναμπαίνει για 2 μμ ή δεν έχει τα λεφτά για άλλη,συνεπώς ο γιατρός πρέπει να κινηθεί με τα δεδομένα που είχε να περάσει στο πρακτέο και βάση των επιθυμιών του ασθενή.

Με τα δεδομένα πάντως που κινήθηκε ο ασθενής,το αποτέλεσμα δεν είναι από τα καλά του Τιρκαλά.
Για τι έκταση το κόβεις δλδ και το θεωρείς μικρή ; Εγώ νομίζω ότι δεν τόσο μικρή η επιφάνεια κάλυψης και σίγουρα ήθελε αυτή την κλασική 2ημερη με τα 3500-4000....
 
Μπλουζα