Hair of Istanbul - 3.500 grafts - FUE - 11/11/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mpiliak0s

Member
Οτι ανεβαινει στο ινσταγκραμ αποκλειεται να ειναι 100% αληθινο.Ειναι η πλατφορμα της απολυτης ψηφιακης απατης.Οποιος στηριζεται και λαμβανει υποψη φωτογραφιες στα σοσιαλ μιντια για να κανει τις επιλογες του κανει μεγιστο λαθος και οι πιθανοτητες λενε οτι θα το μετανιωσει,αυτο να το γνωριζουν ολοι.Σχεδιαστικες ικανοτητες,πλανο διαχειριση δοτριας και πρωτοκολλο για ορθη αισθητικα και τεχνικα τοποθετηση μοσχευματων δεν υπαρχουν ,ελλειψεις που προσπαθουν να τις αντισταθμισουν με τους υψηλους αριθμους μοσχευματων που εξαγουν και με τις τιμες-χωμα στις οποιες προσφερουν τις υπηρεσιες τους.

Στα της μμ του φιλου biliakou,εχει χτιστει μια solid πυκνη hairline(με καποιες μικροαστοχιες στις γωνιες φυτευσης) που δινει ωραια εικονα απο μπροστα ,αλλα σιγουρα δεν ειναι εικονα για 3500 grafts με αυτην την αδεια περιοχη πισω απο την hairline.
Σιγουρα εχει αλλαξει εικονα προς το καλυτερο,αλλα θα πρεπει να επισημανθουν και οι αστοχιες.

Biliako στην δευτερη που θα κανεις(οταν το αποφασισεις) ,να ειναι εκτος τουρκικου εδαφους(και εκτος Ελλαδος εννοειται) σε σοβαρη κλινικη,με μια μικρη επιδιορθωση θα φτασεις στο τελειο!Καλη συνεχεια!
Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον φίλο Νικ. Σίγουρα παίζουν ρόλο οι γωνίες, τα φίλτρα κι το κάθε τι που βάζει ο καθένας στο ινσταγκραμ για να νιώθει καλά με τον εαυτό του και ιδίως μια κλινική-εργοστάσιο όπως αυτή που πήγα εγώ. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ανεβάζουν σπανίως αποτελέσματα απο τη δότρια. Σας έγραψα στην αρχη του νήματος τι πήγα να πάθω. Ευτυχώς ήμουν τυχερός.
Ωστόσο επειδή μιλάω με ειλικρίνεια τόσο για τα καλά όσο κι για τα κακά, να επισημάνω πάλι ότι μίλησα με πααααρα πολλά άτομα που είχαν κάνει εκεί και μου στέλνανε οι ίδιοι τα αποτελέσματα τους σε βιντεο και φωτο. Οπότε είδα οτι τα αποτελέσματα τους εως ενα μεγαλο βαθμο, ήταν αληθινα. Εν κατακλείδι, είναι το ινσταγκραμ κι τα σοσιαλ πηγή εμπιστοσύνης; Σίγουρα όχι. Μπορείς όμως να κάνεις την έρευνα σου με οτι θεωρείς σωστό ώστε να λάβεις τη σωστή απόφαση για σενα; Ναι. Στο κάτω κάτω δικό σου κεφάλι είναι, θα πρέπει να σε νοιαξει να παει καλά.

Να σχολιάσω επίσης ότι ένας άλλος έλληνας εκανε επέμβαση εκεινη τη μέρα μαζί μου για κάλυψη 4500 grafts και δεν έμεινε ευχαριστημένος τοσο πολύ απο το αποτέλεσμα.. Θα προσπαθήσω να τον πεισω να μπει στο φορουμ και να γραψει τη δικη του εμπειρία.

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τα ωραία σας λόγια και για τις συμβουλές! Μακάρι να μπορούσα να σας ευχαριστήσω εναν εναν προσωπικά. Να είστε καλά!
 

Disco

Well-Known Member
Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον φίλο Νικ. Σίγουρα παίζουν ρόλο οι γωνίες, τα φίλτρα κι το κάθε τι που βάζει ο καθένας στο ινσταγκραμ για να νιώθει καλά με τον εαυτό του και ιδίως μια κλινική-εργοστάσιο όπως αυτή που πήγα εγώ. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ανεβάζουν σπανίως αποτελέσματα απο τη δότρια. Σας έγραψα στην αρχη του νήματος τι πήγα να πάθω. Ευτυχώς ήμουν τυχερός.
Ωστόσο επειδή μιλάω με ειλικρίνεια τόσο για τα καλά όσο κι για τα κακά, να επισημάνω πάλι ότι μίλησα με πααααρα πολλά άτομα που είχαν κάνει εκεί και μου στέλνανε οι ίδιοι τα αποτελέσματα τους σε βιντεο και φωτο. Οπότε είδα οτι τα αποτελέσματα τους εως ενα μεγαλο βαθμο, ήταν αληθινα. Εν κατακλείδι, είναι το ινσταγκραμ κι τα σοσιαλ πηγή εμπιστοσύνης; Σίγουρα όχι. Μπορείς όμως να κάνεις την έρευνα σου με οτι θεωρείς σωστό ώστε να λάβεις τη σωστή απόφαση για σενα; Ναι. Στο κάτω κάτω δικό σου κεφάλι είναι, θα πρέπει να σε νοιαξει να παει καλά.
Σίγουρα το instagram, τα site των κλινικών με επίσημα περιστατικά, και γενικά οι παρουσιάσεις που γίνονται από κλινικές δεν ειναι και οι πιο αξιόπιστες πηγές καθώς η κάθε κλινική θα προσπαθεί να ωραιοποιήσει τα αποτελέσματά της με διάφορους τρόπους γωνίες, φίλτρα, φωτισμούς κλπ που ανέφερες και εσύ ώστε να καταφέρει να στο πουλήσει και να σε κάνει πελάτη. Και γενικά σε όλες τις κλινικές ευρωπαϊκές, τούρκικες κτλπ θα πρέπει να εισαι επιφυλακτικός με τα επίσημα επιλεγμένα περιστατικά που σου δείχνουν καθώς υπάρχουν διάφορα κόλπα που μπορεί να αλλοιώσουν την πραγματικότητα. Ειδικά σε αυτές που ακολουθούν επιθετικό μάρκετινγκ, βλέπεις πολλές φορές ότι τα ανεξάρτητα περιστατικά τους ειναι υποδεέστερα από τα επίσημα που παρουσιάζουν. Οπότε θα πρέπει να κάνεις την έρευνα σου κυρίως βασιζόμενος σε real-time ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών που δεν έχουν σκοπό να ωραιοποιήσουν το αποτέλεσμα τους όπως θα έκανε μια κλινική.
 

nick90

Well-Known Member
Καλησπέρα φιλοι.

Αισίως φτάσαμε στον 1ο χρόνο (φωτογραφίες τραβηγμένες ακριβώς στους 12 μήνες), σας παραθέτω το αποτέλεσμα.

Είμαι πολύ χαρούμενος με τα αποτελέσματα χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι είμαι φουλ υπέρ της κλινικής που έκανα τη μεταμόσχευση. Παρακαλώ πολύ όποιος σκέφτεται να πάει να κανει εκει μμ, να διαβάσει όλο το νήμα και να σκεφτεί καλά αν θα πάρει τέτοιο μεγάλο ρίσκο.
Ήδη έχω μιλήσει με πολλούς απο εσάς στο τηλέφωνο και ελπίζω να σας βοήθησε η εμπειρία μου να κατασταλάξετε στο καλύτερο για εσας.

Στα δικα μου τώρα, όπως βλέπεται στο scalp έχω ενα μικρο κενό που με το σωστό χτένισμα δεν φαινεται. Αλλά σε έντονο φωτισμό και με λαθος χτενισμα και γωνία, φαίνεται το κενό που υπάρχει (επιπρόσθετη φωτο). Πραγματικά είναι το μόνο πράγμα που με απομείνει να με απασχολεί και δεν μπορώ να καταλάβω εαν ευθύνεται η κλινική σε αυτό ή οχι. Εγώ είμαι σε φίνα των 1,25mg κάθε δεύτερη μέρα απο το 1ο κιολας μηνα της μμ. Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι έπεσε λόγω φυσικής τριχόπτωσης... Θα ήθελα να μου πείτε τι πιστεύετε.

Σε γενικές γραμμές όμως καμία σχέση με το πως ήμουν και η αυτοπεποίθηση είναι πλέον στα ύψη!

edited:
Σας παραθέτω και ένα βίντεο που τράβηξα να δείτε και πως είναι το μαλλί όταν χτενίζεται. Link εδώ
Πολύ δυνατό αποτέλεσμα mpiliak0, συγχαρητήρια φίλε και να το χαίρεσαι ! Έλυσες το πρόβλημα σου με μία μμ... Στα θετικά και η δότρια σου που φαίνεται μια χαρά, που θα την χρειαστείς άμα αραιώσεις στο μέλλον και ξαναμπείς για μμ, αν και η φίνα λογικά θα σε κρατήσει σταθερό.
 

mpiliak0s

Member
Καλησπέρα φίλοι.

Είπα να ανεβάσω ένα checkpoint σχεδόν ενάμιση χρόνου. Το αποτέλεσμα μου είναι σταθερό από τον 10ο μήνα περίπου. Και συνεχίζω σταθερά τη φινα όπως σας έχω πει. Προσπάθησα να βγάλω τις φωτο με όσο πιο κόντρα φως γίνεται για να δείτε το ρεαλιστικό αποτέλεσμα.

Όπως βλέπετε, το κενό στο scalp συνεχίζει να υπάρχει με κόντρα φως και γιαυτό σκέφτομαι να αρχίσω μινοξιδιλη σε αφρό. Πιστεύω πως αυτή η λύση θα καλύψει το κενό που υπάρχει. Τι πιστεύετε εσείς; λίγο που έψαξα για αφρό μινοξ(kirkland ή regaine), δεν βρήκα online διαθέσιμο αλλά θα συνεχίσω να ψάχνω. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Τέλος σκέφτομαι να κάνω προληπτικά PSA έλεγχο μιας και παίρνω συνεχόμενα 1,25mg καθε μέρα σχεδόν εδώ και ενάμιση χρόνο. Θαρρώ πως είναι μια σωστή επιλογή.


Overall αρκετά χαρούμενος και όπως είχατε πει και πολλοί, με μια μικρή 2η μμ σε βάθος χρόνου θα γίνει ένα καλό touch-up.
 

Συνημμένα

  • 820CFAE6-9C3D-4EEF-8E5C-1C5C381CC733.jpeg
    820CFAE6-9C3D-4EEF-8E5C-1C5C381CC733.jpeg
    584.2 KB · Προβολές: 384
  • 801EB1ED-002A-49F4-8684-FCCD36ABD2B5.jpeg
    801EB1ED-002A-49F4-8684-FCCD36ABD2B5.jpeg
    2 MB · Προβολές: 367
  • CC9A09BE-1A73-4199-AE69-3D5AF2A1F290.jpeg
    CC9A09BE-1A73-4199-AE69-3D5AF2A1F290.jpeg
    715.5 KB · Προβολές: 334
  • 08E80B8D-6DA5-417E-8C7F-3D02BBE48CA1.jpeg
    08E80B8D-6DA5-417E-8C7F-3D02BBE48CA1.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 330
  • 3F3D70B3-FC5A-4543-9C8C-1BFAB65FFB49.jpeg
    3F3D70B3-FC5A-4543-9C8C-1BFAB65FFB49.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 346
  • E9DAF0DB-1B2B-4004-AEEE-2F48F2102AF7.jpeg
    E9DAF0DB-1B2B-4004-AEEE-2F48F2102AF7.jpeg
    640.8 KB · Προβολές: 343
  • C83CC20D-2AD3-4B36-8A8E-FA35851D5412.jpeg
    C83CC20D-2AD3-4B36-8A8E-FA35851D5412.jpeg
    593.9 KB · Προβολές: 314
  • B65E56FF-DE82-42EC-B60A-2CA61A3D4A37.jpeg
    B65E56FF-DE82-42EC-B60A-2CA61A3D4A37.jpeg
    704.1 KB · Προβολές: 309
  • 6733DCA7-7AE8-4073-BF6B-15F7E2B34A95.jpeg
    6733DCA7-7AE8-4073-BF6B-15F7E2B34A95.jpeg
    673.3 KB · Προβολές: 317

Bigk

Well-Known Member
Φίλε μου να το χαίρεσαι. Εννοείται πως πρέπει να είσαι χαρούμενος overall.. Η αλλαγή σου είναι εμφανής και τουλάχιστον από τις φωτογραφίες δειχει πολύ καλή και η δοτρια. (Νομίζω έχει την ίδια σημασία για κάποιον που θέλει fade κουρέματα σαν και σένα.) Με γειά.
 

Disco

Well-Known Member
Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου φίλε. Πήγες πολύ καλά και η αλλαγή στην εμφάνιση σου ειναι μεγάλη. Η δότρια επίσης πολύ καλή...Overall πέτυχες τον στόχο σου.
 
Το αποτέλεσμα σου είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το πως ήσουν πριν τη μεταμόσχευση . Ήθελα να σε ρωτήσω επειδή και γω πήγα στην ίδια κλινική με σένα και βρίσκομαι τώρα στους 6,5 μήνες μέχρι ποτε θα συνεχίσω να βλέπω βελτίωση σε growth και density με βάση τη δικη σου εμπειρία . Επίσης βλέπω ότι οι μεταμοσχευμενες τρίχες μεγαλώνουν καθετα και δεν έχουν τη φορα των φυσικών και είναι πολύ δύσκολο να τις κουμανταρω . Νομίζω είχες και συ το ίδιο θέμα .
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα σου είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το πως ήσουν πριν τη μεταμόσχευση . Ήθελα να σε ρωτήσω επειδή και γω πήγα στην ίδια κλινική με σένα και βρίσκομαι τώρα στους 6,5 μήνες μέχρι ποτε θα συνεχίσω να βλέπω βελτίωση σε growth και density με βάση τη δικη σου εμπειρία . Επίσης βλέπω ότι οι μεταμοσχευμενες τρίχες μεγαλώνουν καθετα και δεν έχουν τη φορα των φυσικών και είναι πολύ δύσκολο να τις κουμανταρω . Νομίζω είχες και συ το ίδιο θέμα .
Τοποθέτηση μοσχευματων σε λάθος γωνίες, σύνηθες φαινόμενο σε κλινικές όπου το στάδιο τοποθετησης αναλαμβάνεται από άπειρους τεχνικούς.Δεν είναι θέμα χτενίσματος,οσο και να προσπαθείς να τους αλλάξεις την φορα δεν θα καταφέρνεις τίποτα γιατί έτσι τοποθετήθηκαν.Αυτο που μπορεί να γίνει είναι επανατοθετηση μοσχευματων στα ιδια insicions και όχι σε νέα για να ελάχιστοποιηθει το scarring.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα σου είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το πως ήσουν πριν τη μεταμόσχευση . Ήθελα να σε ρωτήσω επειδή και γω πήγα στην ίδια κλινική με σένα και βρίσκομαι τώρα στους 6,5 μήνες μέχρι ποτε θα συνεχίσω να βλέπω βελτίωση σε growth και density με βάση τη δικη σου εμπειρία . Επίσης βλέπω ότι οι μεταμοσχευμενες τρίχες μεγαλώνουν καθετα και δεν έχουν τη φορα των φυσικών και είναι πολύ δύσκολο να τις κουμανταρω . Νομίζω είχες και συ το ίδιο θέμα .
οι λαθος γωνιες ειναι παρα πολυ συχνο φαινομενο
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Αχαχαχαχαχα, αλήθεια τώρα, φιλεδάκι; Καλώς μας ήρθες 1950;

Η φορά των τριχών είναι ξεκάθαρα θέμα του ανθρώπου θα ανοίξει τις τομές. Αν κάνει γιωτιλίκι, μετά πράγματι, μπορείς ν'αλλάξεις τη φορά με χρόνιο και τακτικό πατίκωμα, αλλά είναι μανούρα επιπλέον, κρίμα κι άδικο.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Φόραγε ένας θείος μου το '60 για να κάνει το μαλλί πίσω, να μοιάζει του Έλβις.

Καράφλιασε στον πρώτο χρόνο γάμου, όταν κατάλαβε τί είναι η ζωή.

Hair net ψάξε στο ίντερνετ ή στην Αθηνάς κατέβα για φιλέ για τα μαλλιά στα γιαγιαδομάγαζα :D
 
Δουλεύει αυτό το πράγμα ή τζαμπα θα χάσω το χρόνο μου . Να ξαναπάω και να μου βγάλουν μια μια τις τρίχες για να τις ξαναβάλουν με τη σωστή φορά λίγο χλωμό το κόβω και λόγο κόστους κυρίως αλλά και ψυχολογικής φθοράς
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τσάμπα είναι, βράδια το φοράς, μετά από καιρό φέρνει αποτέλεσμα, οπότε δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!
 
Μπλουζα