Hair of Istanbul - 3.500 grafts - FUE - 11/11/2020

aeratos28

Just aeratos
Πολύ καλή φυτρωση,άψογη..λίγο στις ενώσεις έχει θέμα η φυσικότητα όπως έχουμε πει πάλι,αλλά μπορεί να το διορθώσει..τώρα για το κενό που αναφέρει ο φίλος vlafo,πως δεν το βλέπεις?όντως έχει διαφορά το σημείο αυτό σε σχέση ειδικά με hairline..εγώ το βλέπω πάντως και όταν θα έκανα μια διόρθωση στη hairline θα το γέμιζα το σημείο .συνολικά όμως είναι ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα από όλες τις απόψεις.ωραιος φιλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Πολύ καλός φίλε. Η φύτρωση σου κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα και έχεις ωραία πυκνότητα και φυσικότητα όπως φαίνεται και στο βίντεο. Να το χαίρεσαι !
 

bobby

Well-Known Member
Ωραίος είσαι φίλε!
Ξέρεις και ο ίδιος ότι δεν πήγες σε τοπ κλινική αλλά το σημαντικότερο από όλα είναι ότι είχες υψηλή φυτρωση και δεν σου κατάστρεψαν την δότρια. Για τον σχεδιασμό θα συμφωνήσω με προλαλήσαντες ότι δεν είναι τέλειος αλλά σε μια δεύτερη ΜΜ (σχεδόν πάντα χρειάζεται δυστυχώς) μπορείς να βελτιώσεις όλα τα σημεία που χρήζουν βελτίωσης και να γίνεις υπερτούμπανο.
Οπως λέει και ο φίλος @vlafo (και συμφωνώ απόλυτα) το σημαντικό στην 1η ΜΜ είναι να είναι επιτυχημένη. Τι σημαίνει αυτό για μένα (και πολλούς πιστεύω): 1ον Υψηλή φύτρωση και 2η καλή διαχείριση δότριας (μη καταστροφή της).
Και τα δυο τα πέτυχες και γέμισε το κεφάλι σου μαλλιά!
Χρειάζεσαι να το τελειοποιήσεις (touch up); Πιθανότατα… αλλά με 1000-1500 (ίσως πολλά λέω) ενισχύεις το forelock (εκεί που λες ότι έχεις το κενό) βελτιώνεις την hairline και τα κλεισίματα στα temples (αυτά για μένα υστερούν σε σχεδιασμό κυρίως) και τελειώνεις οριστικά, μια που (σωστά) παιρνεις και φίνα.
 

jersey

Well-Known Member
Βούρτσα σε έκαναν φίλε, μπράβο για το αποτέλεσμα...!

Τελικά τα θεαματικά αποτελέσματα της Hair of Istanbul στο Instagram είναι όντως αληθινά όπως είχες αναφέρει στην αρχή του νήματος που είχες έρθει σε επαφή με διάφορους που έκαναν μεταμόσχευση εκεί...
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Βούρτσα σε έκαναν φίλε, μπράβο για το αποτέλεσμα...!

Τελικά τα θεαματικά αποτελέσματα της Hair of Istanbul στο Instagram είναι όντως αληθινά όπως είχες αναφέρει στην αρχή του νήματος που είχες έρθει σε επαφή με διάφορους που έκαναν μεταμόσχευση εκεί...
Οτι ανεβαινει στο ινσταγκραμ αποκλειεται να ειναι 100% αληθινο.Ειναι η πλατφορμα της απολυτης ψηφιακης απατης.Οποιος στηριζεται και λαμβανει υποψη φωτογραφιες στα σοσιαλ μιντια για να κανει τις επιλογες του κανει μεγιστο λαθος και οι πιθανοτητες λενε οτι θα το μετανιωσει,αυτο να το γνωριζουν ολοι.Σχεδιαστικες ικανοτητες,πλανο διαχειριση δοτριας και πρωτοκολλο για ορθη αισθητικα και τεχνικα τοποθετηση μοσχευματων δεν υπαρχουν ,ελλειψεις που προσπαθουν να τις αντισταθμισουν με τους υψηλους αριθμους μοσχευματων που εξαγουν και με τις τιμες-χωμα στις οποιες προσφερουν τις υπηρεσιες τους.

Στα της μμ του φιλου biliakou,εχει χτιστει μια solid πυκνη hairline(με καποιες μικροαστοχιες στις γωνιες φυτευσης) που δινει ωραια εικονα απο μπροστα ,αλλα σιγουρα δεν ειναι εικονα για 3500 grafts με αυτην την αδεια περιοχη πισω απο την hairline.
Σιγουρα εχει αλλαξει εικονα προς το καλυτερο,αλλα θα πρεπει να επισημανθουν και οι αστοχιες.

Biliako στην δευτερη που θα κανεις(οταν το αποφασισεις) ,να ειναι εκτος τουρκικου εδαφους(και εκτος Ελλαδος εννοειται) σε σοβαρη κλινικη,με μια μικρη επιδιορθωση θα φτασεις στο τελειο!Καλη συνεχεια!
 

witcher

Well-Known Member
Καλησπέρα φιλοι.

Αισίως φτάσαμε στον 1ο χρόνο (φωτογραφίες τραβηγμένες ακριβώς στους 12 μήνες), σας παραθέτω το αποτέλεσμα.

Είμαι πολύ χαρούμενος με τα αποτελέσματα χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι είμαι φουλ υπέρ της κλινικής που έκανα τη μεταμόσχευση. Παρακαλώ πολύ όποιος σκέφτεται να πάει να κανει εκει μμ, να διαβάσει όλο το νήμα και να σκεφτεί καλά αν θα πάρει τέτοιο μεγάλο ρίσκο.
Ήδη έχω μιλήσει με πολλούς απο εσάς στο τηλέφωνο και ελπίζω να σας βοήθησε η εμπειρία μου να κατασταλάξετε στο καλύτερο για εσας.

Στα δικα μου τώρα, όπως βλέπεται στο scalp έχω ενα μικρο κενό που με το σωστό χτένισμα δεν φαινεται. Αλλά σε έντονο φωτισμό και με λαθος χτενισμα και γωνία, φαίνεται το κενό που υπάρχει (επιπρόσθετη φωτο). Πραγματικά είναι το μόνο πράγμα που με απομείνει να με απασχολεί και δεν μπορώ να καταλάβω εαν ευθύνεται η κλινική σε αυτό ή οχι. Εγώ είμαι σε φίνα των 1,25mg κάθε δεύτερη μέρα απο το 1ο κιολας μηνα της μμ. Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι έπεσε λόγω φυσικής τριχόπτωσης... Θα ήθελα να μου πείτε τι πιστεύετε.

Σε γενικές γραμμές όμως καμία σχέση με το πως ήμουν και η αυτοπεποίθηση είναι πλέον στα ύψη!

edited:
Σας παραθέτω και ένα βίντεο που τράβηξα να δείτε και πως είναι το μαλλί όταν χτενίζεται. Link εδώ
Δυνατό αποτέλεσμα φίλε. Ηairline μπετό. Πολυ μεγάλη η αλλαγή στην εμφάνιση σου, οπότε δικαιολογημένα εχει ανέβει και η ψυχολογία σου στα ύψη με τέτοιο αποτέλεσμα με μια μεταμόσχευση!
Με την φίνα που παίρνεις θα αργήσεις πολλά χρόνια μέχρι να ξαναμπείς για δεύτερη επέμβαση. Καλορίζικο !
 

vlafo

Well-Known Member
bilakos
Θα το ξαναπώ μια και καλή για να το καταλάβουν οι περισσότεροι.
Αυτό που φαίνεται εδώ και είναι ξεκάθαρο από τη φώτο κυρίως αλλά όχι από το βίντεο,είναι απόρροια της χαμηλής φύτευσης και της αντίστοιχης πυκνότητας που έχει εκεί.
Τα μμ κεφάλια με πυκνότητες <50g οι αποστάσεις μεταξύ τους είναι μεγάλες, αυτό δεν το έχουν καταλάβει οι περισσότεροι το γνωρίζουν μόνο οι μμ.
Είχε κάποτε ανεβάσει ένα βίντεο ο Panos 1982,και με τσατσάρα τα πήγαινε μπροστά για να φανεί αυτή η απόσταση και ήταν πολύ καθαρό.

Όταν ανέβουν οι πυκνότητες πάνω από 50g τότε πλέον αρχίζουν και μικραίνουν οι αποστάσεις μεταξύ των g και πλησιάζουν τα μαμά.
Μαμά πυκνότητες δεν είναι μην περιμένετε να μην έχει κενό χωρίς κάλυψη.
Στο βίντεο εδώ που τα πηγαίνει ο bilakos όλα πίσω είναι μια χαρά εγώ δε διακρίνω κανένα κενό αλλά αυτός ξέρει καλύτερα.
Παίζει επίσης ρόλο πως είναι το μαλλί σου,αν το παστώσεις όλο με λακ όπως έκανα μια μέρα και είχε γίνει όλο μια τούφα,τότε το ξεγυμνώνεις απροκάλυπτα.
Εγώ εδω θεωρώ αν δεν υπήρχε πρόβλημα φύτρωσης και δεν ήταν λαδωμένο και πατημένο το μαλλί,πως είναι μια χαρά.
 

Disco

Well-Known Member
bilakos
Θα το ξαναπώ μια και καλή για να το καταλάβουν οι περισσότεροι.
Αυτό που φαίνεται εδώ και είναι ξεκάθαρο από τη φώτο κυρίως αλλά όχι από το βίντεο,είναι απόρροια της χαμηλής φύτευσης και της αντίστοιχης πυκνότητας που έχει εκεί.
Τα μμ κεφάλια με πυκνότητες <50g οι αποστάσεις μεταξύ τους είναι μεγάλες, αυτό δεν το έχουν καταλάβει οι περισσότεροι το γνωρίζουν μόνο οι μμ.
Είχε κάποτε ανεβάσει ένα βίντεο ο Panos 1982,και με τσατσάρα τα πήγαινε μπροστά για να φανεί αυτή η απόσταση και ήταν πολύ καθαρό.

Όταν ανέβουν οι πυκνότητες πάνω από 50g τότε πλέον αρχίζουν και μικραίνουν οι αποστάσεις μεταξύ των g και πλησιάζουν τα μαμά.
Μαμά πυκνότητες δεν είναι μην περιμένετε να μην έχει κενό χωρίς κάλυψη.
Στο βίντεο εδώ που τα πηγαίνει ο bilakos όλα πίσω είναι μια χαρά εγώ δε διακρίνω κανένα κενό αλλά αυτός ξέρει καλύτερα.
Παίζει επίσης ρόλο πως είναι το μαλλί σου,αν το παστώσεις όλο με λακ όπως έκανα μια μέρα και είχε γίνει όλο μια τούφα,τότε το ξεγυμνώνεις απροκάλυπτα.
Εγώ εδω θεωρώ αν δεν υπήρχε πρόβλημα φύτρωσης και δεν ήταν λαδωμένο και πατημένο το μαλλί,πως είναι μια χαρά.
Η φύτρωση του mpiliak0s ειναι άριστη, δεν είχε απώλειες. Απλά μπροστά ειχε και μεγαλύτερη πυκνότητα όπως λες και εσύ. Αν και γενικά δεν φαίνεται κάποιο κενό στο βίντεο. Φαίνεται ενιαίο πυκνό το μαλλί, φυσικά με το illusion οπως γίνεται σε όλες τις μεταμοσχεύσεις ακόμα και στους κορυφαίους γιατρούς, καθώς δεν τοποθετούν μαμά πυκνότητες. Άμα δεις την επιφάνεια που κάλυψε ο mpiliak0s ειναι αρκετά μεγάλη. Κάλυψε όλη την Α και το μεγαλύτερο μέρος της Β ζώνης (όχι όλη) αλλά και το crown με αυτά τα μοσχεύματα...Πήρε το μέγιστο που μπορούσε να πάρει με αυτα τα μοσχεύματα, και η δότρια του μια χαρά για το μέλλον αν αραιώσει κάποια στιμγή και θέλει να ξαναμπεί.
 

vlafo

Well-Known Member
Η φύτρωση του mpiliak0s ειναι άριστη, δεν είχε απώλειες. Απλά μπροστά ειχε και μεγαλύτερη πυκνότητα όπως λες και εσύ. Αν και γενικά δεν φαίνεται κάποιο κενό στο βίντεο. Φαίνεται ενιαίο πυκνό το μαλλί, φυσικά με το illusion οπως γίνεται σε όλες τις μεταμοσχεύσεις ακόμα και στους κορυφαίους γιατρούς, καθώς δεν τοποθετούν μαμά πυκνότητες. Άμα δεις την επιφάνεια που κάλυψε ο mpiliak0s ειναι αρκετά μεγάλη. Κάλυψε όλη την Α και το μεγαλύτερο μέρος της Β ζώνης (όχι όλη) αλλά και το crown με αυτά τα μοσχεύματα...Πήρε το μέγιστο που μπορούσε να πάρει με αυτα τα μοσχεύματα, και η δότρια του μια χαρά για το μέλλον αν αραιώσει κάποια στιμγή και θέλει να ξαναμπεί.
Η εικόνα του πριν και η έκταση που κάλυψε ήταν τεράστια και όντως είναι από τα πολύ δυνατά αποτελέσματα.
Με ένα μικρό touch up το απογειώνει.
 

Disco

Well-Known Member
Η εικόνα του πριν και η έκταση που κάλυψε ήταν τεράστια και όντως είναι από τα πολύ δυνατά αποτελέσματα.
Με ένα μικρό touch up το απογειώνει.
Αυτο λεω κ εγω οτι κάλυψε πολυ μεγαλη έκταση με αυτα τα μοσχεύματα που έπιασαν ολα τοπο..

Ισχύει. Και το συγκεκριμένο του mpiliakou και του Aris81 που εκαναν την ιδια περίπου περίοδο στην Τουρκία είναι απο τα πολυ δυνατά αποτελέσματα..

Παντα ενα touch up απογειώνει ένα πετυχημένο αποτέλεσμα. Αφου πέτυχε η πρώτη επέμβαση μετά κανει οτι θελει. Ενω αν δεν παει καλα η πρωτη κ εχεις κακη φύτρωση μετα τι κανεις ειναι το θεμα αν ειναι και μετρημένα τα κουκιά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αυτο λεω κ εγω οτι κάλυψε πολυ μεγαλη έκταση με αυτα τα μοσχεύματα που έπιασαν ολα τοπο..

Ισχύει. Και το συγκεκριμένο του mpiliakou και του Aris81 που εκαναν την ιδια περίπου περίοδο στην Τουρκία είναι απο τα πολυ δυνατά αποτελέσματα..

Παντα ενα touch up απογειώνει ένα πετυχημένο αποτέλεσμα. Αφου πέτυχε η πρώτη επέμβαση μετά κανει οτι θελει. Ενω αν δεν παει καλα η πρωτη κ εχεις κακη φύτρωση μετα τι κανεις ειναι το θεμα αν ειναι και μετρημένα τα κουκιά...
Στην πλειοψηφία οι πρώτες δεν πετυχαίνουν και μετά τρέχουν.
Το έχουμε δει το έργο άπειρες φορές.
Εγώ βλέπω 2 περιστατικά εδώ που έχουν την απόλυτη φύτρωση και η δότρια τους είναι μια χαρά,όταν στην Ελλάδα του 2021 αυτά δεν είναι δεδομένα.
Μου αρέσει που οι περισσότεροι τα θεωρούσαν.
Δυστυχώς γελάει και ο κάθε πικραμένος με αυτά που βλέπουμε.
Όταν εμείς θα τα καταφέρουμε στη φύτρωση,θα έχει βγει η κλωνοποίηση και θα έχει τελιώσει το θέμα αα.
 

Disco

Well-Known Member
Στην πλειοψηφία οι πρώτες δεν πετυχαίνουν και μετά τρέχουν.
Το έχουμε δει το έργο άπειρες φορές.
Εγώ βλέπω 2 περιστατικά εδώ που έχουν την απόλυτη φύτρωση και η δότρια τους είναι μια χαρά,όταν στην Ελλάδα του 2021 αυτά δεν είναι δεδομένα.
Μου αρέσει που οι περισσότεροι τα θεωρούσαν.
Δυστυχώς γελάει και ο κάθε πικραμένος με αυτά που βλέπουμε.
Όταν εμείς θα τα καταφέρουμε στη φύτρωση,θα έχει βγει η κλωνοποίηση και θα έχει τελιώσει το θέμα αα.
Ναι βλέπεις οι τουρκοι να πετυχαίνουν το απόλυτο στις φυτρώσεις (και δεν μιλάμε καν για τις τοπ κλινικές εκει) και εμείς εδω ακομα στην Ελλάδα συζητάμε τι δεν πηγε καλα στη φύτρωση ή γιατί τα πολυτριχα φυτρωσαν τελικά σαν μονοτριχα και διτριχα και σκεφτόμαστε διάφορα σεναρια.

Πες το ψέματα..θα κοντεψει να ανακαλυφθει η κλωνοποιηση μοσχευμάτων μεχρι να λυθούν αυτα τα θεματα εδω και να υπαρχει σταθερότητα στα αποτελέσματα τουλάχιστον στα βασικα πράγματα..
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι βλέπεις οι τουρκοι να πετυχαίνουν το απόλυτο στις φυτρώσεις (και δεν μιλάμε καν για τις τοπ κλινικές εκει) και εμείς εδω ακομα στην Ελλάδα συζητάμε τι δεν πηγε καλα στη φύτρωση ή γιατί τα πολυτριχα φυτρωσαν τελικά σαν μονοτριχα και διτριχα και σκεφτόμαστε διάφορα σεναρια.

Πες το ψέματα..θα κοντεψει να ανακαλυφθει η κλωνοποιηση μοσχευμάτων μεχρι να λυθούν αυτα τα θεματα εδω και να υπαρχει σταθερότητα στα αποτελέσματα τουλάχιστον στα βασικα πράγματα..
Όσο σκάνε ανεξάρτητα,τότε θα βλέπουμε σόου δυστυχώς.

Απλά όπως λές,τα βασικά εδώ δεν είναι ακόμα ΔΕΔΟΜΕΝΑ.
Και μετά θέλουμε και μετρήσεις.
Τι να τις κάνεις αν δε σου φυτρώσουν τα μοσχεύματα που είναι το Νο1?
Ακόμα και λάθος να γίνει στη μέτρηση,μπορεί να καλυφτεί με πολλές πιθανότητες.
Τη φύτρωση όμως,πάει την έχασες όπως και τα μοσχεύματα.

Καλά το partial transection αυτό και αν είναι πληγή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Όσο σκάνε ανεξάρτητα,τότε θα βλέπουμε σόου δυστυχώς.

Απλά όπως λές,τα βασικά εδώ δεν είναι ακόμα ΔΕΔΟΜΕΝΑ.
Και μετά θέλουμε και μετρήσεις.
Τι να τις κάνεις αν δε σου φυτρώσουν τα μοσχεύματα που είναι το Νο1?
Ακόμα και λάθος να γίνει στη μέτρηση,μπορεί να καλυφτεί με πολλές πιθανότητες.
Τη φύτρωση όμως,πάει την έχασες όπως και τα μοσχεύματα.

Καλά το partial transection αυτό και αν είναι πληγή.
Ναι οσο περισσότερα ανεξάρτητα περιστατικα εμφανίζονται τοσο θα σκανε και περισσότερα παρατραγουδα με αποτυχίες στα βασικα θέματα..τα οποια κρύβονται στις περιποιημένες και επιλεγμένες επισημες παρουσιάσεις.
Ναι οι μετρήσεις μας έλειψαν γιατι είχαμε λύσει τα βασικα θέματα και ειπαμε να το παμε ενα βημα παραπανω ;)..αμα δεν βγουν τα μοσχεύματα που είναι το βασικό βγαίνουν ολα εκτος πλανου και δεν θα εχεις κ αποτέλεσμα να δεις καθως και μειωση του αποθέματος της δότριας που αν εχεις να καλυψεις κ αλλες επιφανειες μετα κλαφτα..
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Για οποιον καιγεται για φυτρωση και μονο,αδιαφορωντας για τα υπολοιπα,σαφως η τουρκια ειναι καλη επιλογη.Οταν ομως αναζητας σωστες δουλειες με εμφαση στην λεπτομερεια μενεις ευρωπη,οι αδυναμιες των τουρκικων κλινικων σε θεματα φυσικοτητας και donor management ειναι υπαρκτες και δεδομενες.Απλα τα πραγματα.
 

oreo

Well-Known Member
Για οποιον καιγεται για φυτρωση και μονο,αδιαφορωντας για τα υπολοιπα,σαφως η τουρκια ειναι καλη επιλογη.Οταν ομως αναζητας σωστες δουλειες με εμφαση στην λεπτομερεια μενεις ευρωπη,οι αδυναμιες των τουρκικων κλινικων σε θεματα φυσικοτητας και donor management ειναι υπαρκτες και δεδομενες.Απλα τα πραγματα.
Έχει και η Ευρώπη πάντως Νικ "φούσκωμα" των graft, που θα τρίβεις τα μάτια σου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Έχει και η Ευρώπη πάντως Νικ "φούσκωμα" των graft, που θα τρίβεις τα μάτια σου.
Οταν δεν μπαινουν σε δευτερη μοιρα και οι αλλες δυο παραμετροι(φυσικοτητα και δοτρια) τοτε μαζι σου φιλε ορεο.Αλλα απαιτειται πλανο και τηρηση πρωτοκολλων,στην ευρωπη τα συναντας,στην τουρκια;
 

nick90

Well-Known Member
Όσο σκάνε ανεξάρτητα,τότε θα βλέπουμε σόου δυστυχώς.

Απλά όπως λές,τα βασικά εδώ δεν είναι ακόμα ΔΕΔΟΜΕΝΑ.
Και μετά θέλουμε και μετρήσεις.
Τι να τις κάνεις αν δε σου φυτρώσουν τα μοσχεύματα που είναι το Νο1?
Ακόμα και λάθος να γίνει στη μέτρηση,μπορεί να καλυφτεί με πολλές πιθανότητες.
Τη φύτρωση όμως,πάει την έχασες όπως και τα μοσχεύματα.

Καλά το partial transection αυτό και αν είναι πληγή.
Το ότι ακομα βλέπουμε ότι δεν έχουν εξασφαλιστεί τα βασικά σε ελλάδα-Κύπρο ειναι όντως τραγικό. Τρια πράγατα δηλαδή φύτρωση, φυσικότητα, δότρια. Φυσικότητα χωρίς φύτρωση δεν υπάρχει, εκτός κ αν μας αρέσουν να ανεμίζουν αγέρωχες τρίχες και όχι κανονικά μαλλιά πάνω στο κεφάλι μας. Οπότε η φυσικότητα θέλει και πυκνότητα και αν δεν πετύχεις την φύτρωση χάνονται και τα υπόλοιπα μετά.

Είδαμε το περιστατικό του charalampou από Κύπρο που το παλικάρι ειχε μετρημένες τις τρίχες για να καλύψει το πρόβλημα του και πήρε χαμηλή φύτρωση, χωρίς καν να εχει hairline... Και προφανώς τώρα η δότρια δεν φτάνει για να καλύψει πάλι όλη την επιφάνεια + το crown. Επίσης το περιστατικό από το εξωτερικό πάλι από Κύπρο που έχασε όλα τα μαμά και δεν φυτρωσε τίποτα.
Μετά ο jacksmith από κλινική Αναστασα που είχε διάσπαρτες τρίχες πάνω στο κεφάλι του, με ανύπαρκτη κάλυψη, κακή φυσικότητα, ανύπαρκτη ένωση κροτάφων με πλαινά, ουλές στην δότρια. τι να πρωτοσχολιάσεις σε αυτό το "αποτέλεσμα"..
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Οταν δεν μπαινουν σε δευτερη μοιρα και οι αλλες δυο παραμετροι(φυσικοτητα και δοτρια) τοτε μαζι σου φιλε ορεο.Αλλα απαιτειται πλανο και τηρηση πρωτοκολλων,στην ευρωπη τα συναντας,στην τουρκια;
Ναι Νικ, αλλά θα τον πληρώσεις τον κούκο για αηδόνι αν δεν ξέρεις. Και βλέπω οτι λίγα παιδιά τελικά γνωρίζουν πως σου πιάνουν τον κώλο με velvet γάντι.
 
Μπλουζα