Hair of Istanbul - 3.500 grafts - FUE - 11/11/2020

Giorgos-3

Well-Known Member
Και εδω φτάσαμε αισίως στους 6 μήνες! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χαρούμενος νιώθω με το αποτελεσμά μου! Πραγματικά νιώθω ότι όχι μόνο έχω ξεχάσει το πως ημουν πριν, αλλά όταν βλέπω φωτογραφίες νομιζω ότι ειναι άλλος άνθρωπος.
Αυτό που βλέπω στο καθρέφτη με ικανοποιεί αφάνταστα και όπως πολλοί λένε "μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα".

Μερικές μικρές ανησυχίες:
1. Οι τρίχες συνεχίζουν να βγαίνουν κάθετα. Ελπίζω οταν μεγαλώσουν κι άλλο να μπορέσω να τις δώσω τη κατευθυνση που θέλω.
2. Θα δείτε ένα μικρό κενό σημείο στο scalp που έχει απομείνει. Γνωρίζω ότι ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα (6 μήνες) γιαυτό δεν ανησυχώ τόσο πολύ προς το παρόν.

Ανυπομονω να ακούσω τα δικά σας σχόλια.


Υ.Γ.
Συνεχίζω ακάθεκτος φίνα (1,25mg/κάθε δεύτερη μέρα)
Για φυτρωση δεν το συζητάμε καν ...δύναμη ....αλλά για έμενα ο σχεδιασμός της χερλαίν πολύ βίαιος και απότομα κατηφορικό το τρίγωνακι....θα μπορούσε να έχει καλύτερο σχεδιασμό και να ήταν πιο ομαλό το κλείσιμο στους κροτάφους....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μpiliakos
Τεράστια αλλαγή τα κατάφερες.
Φύτρωση τοπ,χερλάιν θα συμφωνήσω με τον Giorgo θα μπορούσε να έκλεινε πιο ομαλά,το μεγάλο + είναι η δότρια που τη βλέπω άψογη,θέλεις όμως πίσω από χερλάιν και άλλο να δέσει και να πυκνώσει για να μην ξαναασχοληθείς με την μπροστά ζώνη.
Εκτιμώ πως τα κενά που φαίνονται θα κλείσουνε.
 

nick90

Well-Known Member
Μπράβο φίλε. Πολύ μεγάλη η αλλαγή στην εμφάνισή σου και δικαίως είσαι απόλυτα χαρούμενος με το αποτέλεσμα που πήρες. Στα θετικά και η δότρια σου που φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. Και είσαι μόλις στον 6ο μήνα. Τα καλύτερα έρχονται... καλή συνέχεια! :)
 

koumparos

Well-Known Member
Σούπερ αποτέλεσμα αδερφέ.Στο 12 μηνο θα είσαι βούρτσα.!!!Φοβερή πυκνότητα και ωραία hairline.
 

gerassis

Well-Known Member
Η μόνη ξενη κλινική που ακολουθώ στο Instagram. Καθε τόσο ποσταρει σταθερά πολύ καλά αποτελέσματα
 

andy.k

Active member
Και έτσι να παραμείνει το αποτέλεσμα, που σίγουρα θα δώσει κι άλλο, είσαι τούμπανο. Αν συνεχίσεις και τη φίνα, πιστεύω δε θα ξανασχοληθεις για πάρα πολλα χρόνια. Να το χαίρεσαι. Όντως η δοτρια φαίνεται να είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, αλλά κατά τη γνώμη μου, δε χρειάζεται να κάνεις τώρα κατι περισσότερο. Κράτα την καβατζα για το μέλλον αν χρειαστεί.
 

Georgie

Well-Known Member
Very well done !
Μπράβο φίλε πήρες παρα πολυ καλο αποτέλεσμα , θα γινει και καλυτερο εννοείται .
Πολυ ωραια η παρουσίαση .

Τελικά FUE + FIN = Μαλλια
Πολλα μαλλια !
 

witcher

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Έλυσες το πρόβλημα σου με μία επέμβαση. Αν συνεχίσεις την φίνα τότε θα αργήσεις πολλά χρόνια να ξαναμπείς για επέμβαση στις πίσω ζώνες. Η δότρια όντως φαίνεται σε καλή κατάσταση, αν και φαίνεται νομίζω και από τις αρχικές φωτογραφίες ότι έγινε καλή διαχείριση της (μικρά dots και απλωμένη εξαγωγή μοσχευμάτων).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mpiliak0s

Member
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας! Να είστε καλά!

@Giorgos-3 & @vlafo, παιδιά συμφωνώ μαζί σας. Και μάλιστα ήταν ένα απο το άγχος που είχα πριν παω για την επέμβαση γιατί αυτη η ευθεία χερλαιν είναι απο οτι φαινεται στη πολιτκή της κλινικής που τη θεωρώ μεγάλο μείον. Να φανταστείτε ότι μου σχεδιάσανε τη χερλαιν 3-4 φορές γιατί του έλεγα να τη κάνει κι άλλο κυρτή.. Οπότε αυτό που βλέπετε είναι όσο πιο κυρτή μπορούσα να τη κάνω εκείνη τη μέρα. Ήταν ένα απο τα πράγματα που με ανησυχούσαν τότε ακόμα και μετά την επέμβαση.
Όμως αξίζει να αναφέρω το εξης:
Αυτό που βλέπω στο καθρέφτη (που προφανώς όπως αναφέρατε είναι κάπως εθυγραμμής ο σχεδιασμός της χερλαιν) φαινεται να μου αρεσει παρόλα αυτά γιατι νομιζω οτι δεν φαίνεται τόσο άσχημα στο δικο μου κεφάλι. Τουλάχιστον απο αυτό που βλέπω. Επιπλέον ανέτρεξα σε κάτι παλιές φώτο που είχα όταν ήμουν έφηβος και -για καλή μου τύχη- απο οτι φαίνεται η φυσική μου χερλαιν έτεινε να είναι "ευθυγραμμή" απο μόνη της. (σας παραθέτω φώτο απο όταν ημουν 17 & 22).

Σκεφτόμουν μετά την επέμβαση ότι αν δεν μου αρέσει η χερλαιν, θα κανω μια ακομα επέμβαση μετά απο 1-2 χρόνια σε άλλη κλινική για να τη φτιάξω αλλά προς το παρόν δεν με χαλάει. Θα δείξει βέβαια όταν θα μεγαλώσουν κι άλλο τα μαλλιά. Είδωμεν! :D
 

Συνημμένα

  • 17_years.jpg
    17_years.jpg
    95.5 KB · Προβολές: 439
  • 22_years.jpg
    22_years.jpg
    63.2 KB · Προβολές: 521

Giorgos-3

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας! Να είστε καλά!

@Giorgos-3 & @vlafo, παιδιά συμφωνώ μαζί σας. Και μάλιστα ήταν ένα απο το άγχος που είχα πριν παω για την επέμβαση γιατί αυτη η ευθεία χερλαιν είναι απο οτι φαινεται στη πολιτκή της κλινικής που τη θεωρώ μεγάλο μείον. Να φανταστείτε ότι μου σχεδιάσανε τη χερλαιν 3-4 φορές γιατί του έλεγα να τη κάνει κι άλλο κυρτή.. Οπότε αυτό που βλέπετε είναι όσο πιο κυρτή μπορούσα να τη κάνω εκείνη τη μέρα. Ήταν ένα απο τα πράγματα που με ανησυχούσαν τότε ακόμα και μετά την επέμβαση.
Όμως αξίζει να αναφέρω το εξης:
Αυτό που βλέπω στο καθρέφτη (που προφανώς όπως αναφέρατε είναι κάπως εθυγραμμής ο σχεδιασμός της χερλαιν) φαινεται να μου αρεσει παρόλα αυτά γιατι νομιζω οτι δεν φαίνεται τόσο άσχημα στο δικο μου κεφάλι. Τουλάχιστον απο αυτό που βλέπω. Επιπλέον ανέτρεξα σε κάτι παλιές φώτο που είχα όταν ήμουν έφηβος και -για καλή μου τύχη- απο οτι φαίνεται η φυσική μου χερλαιν έτεινε να είναι "ευθυγραμμή" απο μόνη της. (σας παραθέτω φώτο απο όταν ημουν 17 & 22).

Σκεφτόμουν μετά την επέμβαση ότι αν δεν μου αρέσει η χερλαιν, θα κανω μια ακομα επέμβαση μετά απο 1-2 χρόνια σε άλλη κλινική για να τη φτιάξω αλλά προς το παρόν δεν με χαλάει. Θα δείξει βέβαια όταν θα μεγαλώσουν κι άλλο τα μαλλιά. Είδωμεν! :D
Εντάξει η εφηβική σου χερλαίν δεν την λες και τριγωνική....έχει κάποια διαφορά με το τώρα αλλά το θέμα είναι ότι πέτυχες πυκνότητα και θα μπορούσες στο μέλλον αν ξανά πας για πίσω ζώνες να επέμβεις και εκεί ....να γίνει πιο κυρτή....ακόμα και στους ίδιους να πας αφού είσαι ευχαριστημένος να το επιβάλλεις..... πάντως το θέμα είναι η φυτρωση η πυκνότητα και δοτρια που τα πέτυχες στο έπακρο....η σχεδίαση την φτιάχνεις άμα ξανά μπεις στο μέλλον για πίσω ζώνες ...
 

mpiliak0s

Member
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Θεώρησα πως είναι καλύτερα να περιμένω μερικούς μήνες πριν ανεβάσω ξανά μιας και οι αλλαγές από μήνα σε μήνα πλέον δεν είναι τεράστιες.

Ορίστε λοιπόν, σχεδόν στο 9μηνο με τα τρέχων αποτελέσματα.

Πολύ ευχαριστημένος, θα έλεγα στο 90%.
Αυτό το 10% που μου λείπει για να είμαι πλήρως ευχαριστημενος είναι το κενό στη μέση που βλέπετε.. Με ενοχλεί αισθητικά και φαίνεται μόνο με κόντρα ήλιο. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί...

Επίσης οι μμ τρίχες μου παραμένουν πιο σκληρές από τις άλλες αλλά έχω αρχίσει να τις ελέγχω πιο εύκολα πλέον μιας και μεγάλωσαν.

Πάντως 9/10 άτομα δεν καταλαβαίνουν ότι έχω κάνει μμ και 1/10 το καταλαβαίνουν επειδή με γνώριζαν προσωπικά.

Συνεχίζω φινα κανονικά.
 

Συνημμένα

  • 39CC754F-9ADF-4D88-B08D-EC2C5F0FA244.jpeg
    39CC754F-9ADF-4D88-B08D-EC2C5F0FA244.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 418
  • 739DFA8F-C012-44E4-94CB-21EC5AFAEF73.jpeg
    739DFA8F-C012-44E4-94CB-21EC5AFAEF73.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 400
  • 3427CEE3-2D19-4BAE-B3D9-29D034E07A60.jpeg
    3427CEE3-2D19-4BAE-B3D9-29D034E07A60.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 378
  • B0F16F4F-CE74-40E7-B269-7588C79D66EF.jpeg
    B0F16F4F-CE74-40E7-B269-7588C79D66EF.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 386
  • 43806DC7-6C92-4902-87E0-500CFF1B3037.jpeg
    43806DC7-6C92-4902-87E0-500CFF1B3037.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 411
  • 37215C95-44B3-4517-A9F0-85C7AEBDB7BA.jpeg
    37215C95-44B3-4517-A9F0-85C7AEBDB7BA.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 423
  • 505282D0-AA79-4E43-B2F8-E291A92AC8CE.jpeg
    505282D0-AA79-4E43-B2F8-E291A92AC8CE.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 390
  • 4B84B215-A8A9-4EB9-AF74-AFBC417B1877.jpeg
    4B84B215-A8A9-4EB9-AF74-AFBC417B1877.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 401

giannis88test

Active Member
πολύ καλό το frame, δες πως θα είσαι σε κάνα χρόνο μαζί με φίνα, και αν δεν σε καλύπτει και γουστάρεις γεμίζεις και το μέσα
 

mpiliak0s

Member
Καλησπέρα φιλοι.

Αισίως φτάσαμε στον 1ο χρόνο (φωτογραφίες τραβηγμένες ακριβώς στους 12 μήνες), σας παραθέτω το αποτέλεσμα.

Είμαι πολύ χαρούμενος με τα αποτελέσματα χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι είμαι φουλ υπέρ της κλινικής που έκανα τη μεταμόσχευση. Παρακαλώ πολύ όποιος σκέφτεται να πάει να κανει εκει μμ, να διαβάσει όλο το νήμα και να σκεφτεί καλά αν θα πάρει τέτοιο μεγάλο ρίσκο.
Ήδη έχω μιλήσει με πολλούς απο εσάς στο τηλέφωνο και ελπίζω να σας βοήθησε η εμπειρία μου να κατασταλάξετε στο καλύτερο για εσας.

Στα δικα μου τώρα, όπως βλέπεται στο scalp έχω ενα μικρο κενό που με το σωστό χτένισμα δεν φαινεται. Αλλά σε έντονο φωτισμό και με λαθος χτενισμα και γωνία, φαίνεται το κενό που υπάρχει (επιπρόσθετη φωτο). Πραγματικά είναι το μόνο πράγμα που με απομείνει να με απασχολεί και δεν μπορώ να καταλάβω εαν ευθύνεται η κλινική σε αυτό ή οχι. Εγώ είμαι σε φίνα των 1,25mg κάθε δεύτερη μέρα απο το 1ο κιολας μηνα της μμ. Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι έπεσε λόγω φυσικής τριχόπτωσης... Θα ήθελα να μου πείτε τι πιστεύετε.

Σε γενικές γραμμές όμως καμία σχέση με το πως ήμουν και η αυτοπεποίθηση είναι πλέον στα ύψη!

edited:
Σας παραθέτω και ένα βίντεο που τράβηξα να δείτε και πως είναι το μαλλί όταν χτενίζεται. Link εδώ
 

Συνημμένα

  • front_1.jpg
    front_1.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 280
  • side_left.jpg
    side_left.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 267
  • side_right.jpg
    side_right.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 257
  • back.jpg
    back.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 265
  • scalp_1.jpg
    scalp_1.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 269
  • scalp_2.jpg
    scalp_2.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 278
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα σου.
Είναι πλήρης η αποκατάσταση και είχες φύτρωση 100%.
Και η φυσικότητα σου είναι μια χαρά.
Επίσης δότρια άψογη.
Αυτό με το κενό που λες εγώ δεν το βλέπω.
Άσε τη φώτο,στο βίντεο δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα.
Θα πρέπει να καταλάβουμε ότι στη μμ,αν κάνεις με τσατσάρα τα μαλλιά μπροστά,οι αποστάσεις φαίνονται και τα κενά είναι πιο μεγάλα γιατί ακριβώς δεν έχεις τη μαμά πυκνότητα,με 40g και 50 έτσι είναι δε σημαίνει ότι έχει κενά όπως τα παρουσιάζεις.
Από κει και πέρα δε χρειάζεται κάποιο έξυπνο χτένισμα,έτσι όπως τα φέρνεις προς τα πίσω είναι μια χαρά,δε θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις κάτι τεχνητά για κάλυψη.
Εκτός και βλέπεις εσύ κάτι άλλο.
 
Μπλουζα