gregun, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3501 grafts, 30-31 August 2023

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Δε το έχει τελικά με τους δεξιούς κρόταφους ο Λορεντζο……..μάλλον είναι «αριστερός». Εμένα πάντως (θα ανεβάσω το ΣΚ 9ο μηνα) ο δεξιά κρόταφος είναι ολική καταστροφή……θα επιχειρήσω να μετρήσω τι φύτρωσε αλλά δεν πιστεύω ότι πέρασε το 20%…..
Εντελώς εμπειρικά, η μειωμένη φύτρωση στο συγκεκριμένο κρόταφο είναι κάτι που έχω δει σε πολλές ΜΜ, συμπεριλαμβανομένων και τοπ γιατρών. Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητα θέμα "κακής μέρας" του γιατρού, μάλλον υπάρχει κάποια φυσιολογία σε μερικούς ανθρώπους που οδηγεί σε αυτό το φαινόμενο. Θα ήταν ενδιαφέρον να ρωτήσεις τον Λορέντσο και να μας μεταφέρεις την απάντηση του.
 
Πρόσεξε, στην δεξιά μεριά είχε βάλει αρκετά λιγότερα από ότι στην αριστερή ΑΛΛΆ στην δεξία μεριά το μαλλί βγήκε μπετόν αρμέ με φούλ πυκνότητα... σε αντίθεση με την αριστερή που με περισσότερα μοσχεύματα υστερεί...

Μου είχε προτείνει να παίρνω 1mg φίνα την ημέρα και να δοκίμαζα 5mg όραλ αντί για τοπική μίνο την ημέρα.
Τώρα πια εδώ και ένα μήνα παίρνω 3 φορές την έβδομάδα ντούτα και κάθε μέρα 2.5mg μίνο όραλ.

Οπότε η αριστερή μεριά που σου έβαλε περισσοτερα μοσχεύματα δειχνει πιο αδυναμη, σε σχέση με την δεξιά μεριά με τα λιγότερα μοσχεύματα; Αυτό δεν φαινεται να ειναι φυσιολογικό...προφανώς πρόκειται περι μειωμένη φύτρωσης μέχρι στιγμής στον αριστερό σου κρόταφο.
Ισως επειδη έβαλε περισσοτερα μσοχεύματα εκεί με υψηλότερη πυκνότητα να μειώθηκε το ποσοστό φύτρωσης και τελικά να δειχνει χειρότερο από τη δεξιά μεριά με τα λιγότερα μοσχεύματα....ή κάποια μοσχεύματα να βγηκαν τραυματισμένα κατά την εξαγωγή από το άτομο που έκανε την εξαγωγή και έτσι να μη φύτρωσαν. Την εξαγωγή ποιος την έκανε στην περίπτωση σου ;
Πάντως δεν νομίζω οτι ειναι αποδεκτό να έχει κάποιος μειωμένες φυτρώσεις ειδικά οταν πληρώνει μια περιουσία σε κάποιους ακριβούς γιατρούς για να έχει ολα στην εντέλεια αλλά και να πάρει και το κάτι παραπάνω. Και οχι μονο να μη παίρνει το κάτι παραπάνω αλλά και να μη παίρνει αυτό που έπρεπε να πάρει βάσει των μοσχευμάτων που έβαλε.
Και δεν ειναι μονο τα πολλά λεφτά που ξοδεψες αλλά κυρίως και τα μοσχεύματα που χάνονται και οτι θα πρέπει να μπεις στη ταλαιπωρία της δεύτερης επέμβασης τη στιγμή που θα έπρεπε να ειχες τελειώσει με την πρώτη. Ευχομαι να αλλάξει πάντως αυτό τους επόμενους μήνες φιλε. Θα αναμένουμε την εξέλιξη σου.
 

gregun

Member
@Hercules80 Ναι, καλά κατάλαβες.
Ελπίζω στην περίπτωσή μου να έχει καθυστερήσει λίγο η φύτρωση λόγο αυξημένης πυκνότητας στην περιοχή.., κάτι το οποίο συμβαίνει κάποιες περιπτώσεις.
Εγώ έκανα την μεταμόσχευση στην Μαδρίτη και είχα την Λορένα στο extraction και την Λάουρα βοηθό.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Οπότε η αριστερή μεριά που σου έβαλε περισσοτερα μοσχεύματα δειχνει πιο αδυναμη, σε σχέση με την δεξιά μεριά με τα λιγότερα μοσχεύματα; Αυτό δεν φαινεται να ειναι φυσιολογικό...προφανώς πρόκειται περι μειωμένη φύτρωσης μέχρι στιγμής στον αριστερό σου κρόταφο.
Ισως επειδη έβαλε περισσοτερα μσοχεύματα εκεί με υψηλότερη πυκνότητα να μειώθηκε το ποσοστό φύτρωσης και τελικά να δειχνει χειρότερο από τη δεξιά μεριά με τα λιγότερα μοσχεύματα....ή κάποια μοσχεύματα να βγηκαν τραυματισμένα κατά την εξαγωγή από το άτομο που έκανε την εξαγωγή και έτσι να μη φύτρωσαν. Την εξαγωγή ποιος την έκανε στην περίπτωση σου ;
Πάντως δεν νομίζω οτι ειναι αποδεκτό να έχει κάποιος μειωμένες φυτρώσεις ειδικά οταν πληρώνει μια περιουσία σε κάποιους ακριβούς γιατρούς για να έχει ολα στην εντέλεια αλλά και να πάρει και το κάτι παραπάνω. Και οχι μονο να μη παίρνει το κάτι παραπάνω αλλά και να μη παίρνει αυτό που έπρεπε να πάρει βάσει των μοσχευμάτων που έβαλε.
Και δεν ειναι μονο τα πολλά λεφτά που ξοδεψες αλλά κυρίως και τα μοσχεύματα που χάνονται και οτι θα πρέπει να μπεις στη ταλαιπωρία της δεύτερης επέμβασης τη στιγμή που θα έπρεπε να ειχες τελειώσει με την πρώτη. Ευχομαι να αλλάξει πάντως αυτό τους επόμενους μήνες φιλε. Θα αναμένουμε την εξέλιξη σου.
Συμφωνώ απόλυτα σε όσα είπες με την μόνη εξαίρεση ότι είναι ακόμα στους 6 μήνες και περιμένουμε τα καλύτερα απο εδώ και πέρα!Κατα τ'αλλα έχεις απόλυτο δίκιο!
 
Συμφωνώ απόλυτα σε όσα είπες με την μόνη εξαίρεση ότι είναι ακόμα στους 6 μήνες και περιμένουμε τα καλύτερα απο εδώ και πέρα!Κατα τ'αλλα έχεις απόλυτο δίκιο!
Δεν το ειπα απαραίτητα για το μέλος εδώ που μπορει να αλλάξει αυτό τους επόμενους μήνες αν και συνήθως κατά τον 6ο-7ο μηνα φαινεται που πηγαινει το πράγμα και έχεις την μεγαλύτερη αλλαγή, αλλά ειδα οτι και πιο πάνω και αλλο μέλος που έκανε επέμβαση στον Lorenzo έχει και αυτός θέμα με την φυτρωση στον 9ο μηνα που δεν θα έπρεπε να ειχε.
 
Φιλε απ ότι βλέπω στις φωτό έχεις λεπτή τρίχα ,σωστα;κανε λίγο υπομονή διότι εμείς με την λεπτή τρίχα αργούμε λιγο στον να δειξει μπομπα η μμ.Για να σου έβαλε παραπάνω grafts και να στο πύκνωσε πιο πολύ στα αριστερά σημαίνει πως ησουν πιο αραιός από εκείνη την μεριά .
Οποτε,στα δεξια είχες πιο πολλές μάμα τρίχες και βγαίνοντας και οι μεταμοσχευμένες σου φενεται μπετόν αρμέ.αριστερα έχεις φουλ μεταμοσχευμένες .βαλε τον χρόνο που έκαναν να πέσουν στο sheding (μπορεί να άργησαν),βαλε χρόνο να φυτρώσουν ,βαλε χρόνο να μεγαλώσουν και να πάρουν χρωμα .στην λεπτή τρίχα θέλει παραπάνω χρόνο να δειξει .και μένα η αριστερή μεριά φαίνεται πως υστερεί,αλλά αν κοιτάξω με το μικροσκόπιο του αιφον υπαρχουν πολλά μικρά άχρωμα τριχακια
 

bobby

Well-Known Member
@Hercules80 Ναι, καλά κατάλαβες.
Ελπίζω στην περίπτωσή μου να έχει καθυστερήσει λίγο η φύτρωση λόγο αυξημένης πυκνότητας στην περιοχή.., κάτι το οποίο συμβαίνει κάποιες περιπτώσεις.
Εγώ έκανα την μεταμόσχευση στην Μαδρίτη και είχα την Λορένα στο extraction και την Λάουρα βοηθό.
Και εγώ τις ίδιες είχα….
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε απ ότι βλέπω στις φωτό έχεις λεπτή τρίχα ,σωστα;κανε λίγο υπομονή διότι εμείς με την λεπτή τρίχα αργούμε λιγο στον να δειξει μπομπα η μμ.Για να σου έβαλε παραπάνω grafts και να στο πύκνωσε πιο πολύ στα αριστερά σημαίνει πως ησουν πιο αραιός από εκείνη την μεριά .
Οποτε,στα δεξια είχες πιο πολλές μάμα τρίχες και βγαίνοντας και οι μεταμοσχευμένες σου φενεται μπετόν αρμέ.αριστερα έχεις φουλ μεταμοσχευμένες .βαλε τον χρόνο που έκαναν να πέσουν στο sheding (μπορεί να άργησαν),βαλε χρόνο να φυτρώσουν ,βαλε χρόνο να μεγαλώσουν και να πάρουν χρωμα .στην λεπτή τρίχα θέλει παραπάνω χρόνο να δειξει .και μένα η αριστερή μεριά φαίνεται πως υστερεί,αλλά αν κοιτάξω με το μικροσκόπιο του αιφον υπαρχουν πολλά μικρά άχρωμα τριχακια
Hairline οπως και πισω απο Hairline α ζωνη δεν επιτρεπεται να υπαρχουν τετοιες αστοχιες απο καλες κλινικες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Το δεν επιτρέπεται φίλε Γιάννη δεν υπάρχει πουθενά…. 100% εγγύηση δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ….
bobby θα συμφωνήσω αλλά όταν μπαίνεις στο σκεπτικό να δώσεις πχ 12.000-15.000 ευρώ και όχι 3.000-5.000 ευρώ τότε δεν είναι λίγο άδικο για αυτόν που έδωσε τριπλά λεφτά?Δεν θα έπρεπε δλδ να υπάρχει εγγυημένο αποτέλεσμα?
 
bobby θα συμφωνήσω αλλά όταν μπαίνεις στο σκεπτικό να δώσεις πχ 12.000-15.000 ευρώ και όχι 3.000-5.000 ευρώ τότε δεν είναι λίγο άδικο για αυτόν που έδωσε τριπλά λεφτά?Δεν θα έπρεπε δλδ να υπάρχει εγγυημένο αποτέλεσμα?
Η τουλάχιστον σε αυτά τα λεφτά να εννοειται ένα τσαμπα retouch σε περίπτωση αστοχίας
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το δεν επιτρέπεται φίλε Γιάννη δεν υπάρχει πουθενά…. 100% εγγύηση δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ….
ναι αλλα σε τοπ κλινικες οπως και στην δικη μας πηγαινουμε για να ελαχιστοποιουμε το ρισκο και οχι να θελουμε στα περισσοτερα περιστατικα retouch
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδια εντελως αντικειμενικα (και ολοι ξερετε οτι λατρευω το Lorens) οι προσδοκιες ηταν πολυ υψηλοτερες.
Βεβαια ωραιοτατα αποτελεσματα φυσικα, αλλα κανενα πλην oreo δεν εξεπληξε.
 

gregun

Member
Και εγώ τις ίδιες είχα….
Ωχ........................................

Δεν μπορώ να ξέρω για το κομμάτι της εξαγωγής αλλά η Λάουρα που ήταν η βοηθός της Λορένας δεν μου έκανε καλή εντύπωση. Και καθυστερημένη ήρθε την πρώτη μέρα (είχε αρχίσει ήδη η επέμβαση) και ήταν πολύ φουγάρο το άτομο... μιλάμε για πολύ τσιγαρίλα όταν έμπαινε στο χειρουργείο μετά από κάθε διάλειμμα που έκανε...

Αλλά εδώ έρχεται η πολιτική της κάθε κλινικής και τα πρωτόκολλα που ακολουθούν σαν ομάδα, γιατί ο γιατρός μπορεί να είναι καλλιτέχνης αλλά πρέπει και η ομάδα που τον πλαισιώνει να λειτουργεί αψεγάδιαστα.
 

bobby

Well-Known Member
bobby θα συμφωνήσω αλλά όταν μπαίνεις στο σκεπτικό να δώσεις πχ 12.000-15.000 ευρώ και όχι 3.000-5.000 ευρώ τότε δεν είναι λίγο άδικο για αυτόν που έδωσε τριπλά λεφτά?Δεν θα έπρεπε δλδ να υπάρχει εγγυημένο αποτέλεσμα?
Αγαπητέ φίλε τα μόνα εγγυημένα στην ζωή είναι δύο…….death & taxes…… σε ελεύθερη μετάφραση: όλοι κάποτε θα πεθάνουμε και (μέχρι τότε) θα πληρώνουμε φόρους……όλα τα υπόλοιπα δεν είναι δεδομένα……επίσης η η ζωή είναι άδικη…..γιατί λοιπόν όποιος πληρώνει 15.000 ντε και καλά να πάνε όλα τέλεια;;; Απλά μειώνει τις πιθανότητες να πάνε άσχημα…..δεν τις εξαφανίζει…..δυστυχώς αυτό ισχύει και για εμένα……μακάρι να μην ήταν έτσι….δεν είναι καταστροφή ένα mishap είναι, δεν θα κάτσω να σκάσω, θα κάνω ότι προβλέπεται για να το διορθώσω.
 

bobby

Well-Known Member
ναι αλλα σε τοπ κλινικες οπως και στην δικη μας πηγαινουμε για να ελαχιστοποιουμε το ρισκο και οχι να θελουμε στα περισσοτερα περιστατικα retouch
Αγαπητέ Γιάννη δεν έχουμε δει ανεξάρτητα δικά σας για να δούμε τυχόν αστοχίες, διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά δεν θυμάμαι κανένα ανεξάρτητο εκτός από ένα ενός υπαλλήλου σας (που αυτό δεν το λες και ανεξάρτητο) και το οποίο είχε κάτι θέματα και δεν το είδαμε ολοκληρωμένο ….οπότε……σίγουρα η κλινική σας προσπαθεί να έχει μόνο επιτυχίες (όπως όλες) αλλά (επίσης σίγουρα) δεν θα διαφημίζει τις μέτριες ή κακές δουλειές της αναρτώντας τις εδώ….οπότε……
 
Μπλουζα