gregun, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3501 grafts, 30-31 August 2023

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραίος!Αφού σου έκατσε καλά!είναι κάτι που το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια γιατί κάθε μέρα λούσιμο και μίνο είναι λίγο κουραστικό!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Εκτός από τους κρόταφους και τα φρύδια (που πάω να γίνω σαν τον Καραμανλή κάτι) δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει προκαλέσει τριχοφυΐα κάπου αλλού. Ίσως, επίσης, οι τρίχες γενικά να μεγαλώνουν πιο γρήγορα.
Για αυτό και μείωσα την δόση στα 2.5mg και μάλλον φαίνεται ότι είναι αρκετή και αποτελεσματική αυτή η δόση, σε εμένα τουλάχιστον.
Τι ηλικία έχεις κ σε έπιασε τόσο δυνατά η μινο ;;
 

gregun

Member
Ωραίος!Αφού σου έκατσε καλά!είναι κάτι που το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια γιατί κάθε μέρα λούσιμο και μίνο είναι λίγο κουραστικό!
Ακριβώς! Καθημερινό λούσιμο και παρόλα αυτά μαλλί πάντα θαμπό ή λιγδωμένο είναι ένα θέμα για αρκετούς από εμάς.
 

ds5010

New Member
φίλε μου καλησπέρα, καταρχάς πολύ ωραίο αποτέλεσμα (συγκρίνοντας το πρίν και μετά) και κατά δεύτερων καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σου. Επίσης μην ξεχνάς ότι είσαι ακόμα στον 6ο μήνα, όποτε η ΜΜ έχει να δώσει ακόμα. Ήθελα να σε ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση για αυτά τα κενάκια που λες να οφείλεται στο styling? Από ότι καταλαβαίνω στις φώτο που ανέβασες έχεις βάλει ζελέ, ίσως χωρίς αυτό το μαλλί να έδειχνα καλύτερο;
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εκτός από τους κρόταφους και τα φρύδια (που πάω να γίνω σαν τον Καραμανλή κάτι) δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει προκαλέσει τριχοφυΐα κάπου αλλού. Ίσως, επίσης, οι τρίχες γενικά να μεγαλώνουν πιο γρήγορα.
Για αυτό και μείωσα την δόση στα 2.5mg και μάλλον φαίνεται ότι είναι αρκετή και αποτελεσματική αυτή η δόση, σε εμένα τουλάχιστον.
Τα 5mg oral ποτε τα ξεκινησες? Εγω Ειμαι στους 3,5 μηνες με 2.5 και τωρα αρχιζω να βλεπω το μαλλι λιγο καλυτερο συνολικα χωρις να μπορω να εντοπισω συγκεκριμενα τα σημεια (αν υπαρχουν και δεν ειναι εποχιακο) που υπαρχει βελτιωση.

Φανταζομαι εβγαζες και χνουδι κατω απ τα ματια οπως εγω
 

Gianney

Well-Known Member
Εκτός από τους κρόταφους και τα φρύδια (που πάω να γίνω σαν τον Καραμανλή κάτι) δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει προκαλέσει τριχοφυΐα κάπου αλλού. Ίσως, επίσης, οι τρίχες γενικά να μεγαλώνουν πιο γρήγορα.
Για αυτό και μείωσα την δόση στα 2.5mg και μάλλον φαίνεται ότι είναι αρκετή και αποτελεσματική αυτή η δόση, σε εμένα τουλάχιστον.
Κάτσε η οραλ μινο 5 mg σου έδωσε και τριχοφυία σε κροτάφους;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Δε το έχει τελικά με τους δεξιούς κρόταφους ο Λορεντζο……..μάλλον είναι «αριστερός». Εμένα πάντως (θα ανεβάσω το ΣΚ 9ο μηνα) ο δεξιά κρόταφος είναι ολική καταστροφή……θα επιχειρήσω να μετρήσω τι φύτρωσε αλλά δεν πιστεύω ότι πέρασε το 20%…..
 

Marios1982

Well-Known Member
Δε το έχει τελικά με τους δεξιούς κρόταφους ο Λορεντζο……..μάλλον είναι «αριστερός». Εμένα πάντως (θα ανεβάσω το ΣΚ 9ο μηνα) ο δεξιά κρόταφος είναι ολική καταστροφή……θα επιχειρήσω να μετρήσω τι φύτρωσε αλλά δεν πιστεύω ότι πέρασε το 20%…..
Μας στεναχώρησες …
 

bobby

Well-Known Member
Μάριε μόνο για τα γκραφτ που χάθηκαν (γιατί δεν αναπληρώνονται) στεναχωριέμαι….. σιγά μην κάτσω να σκάσω…..Απλά όλοι θα πρέπει να καταλάβετε ότι 100% επιτυχία δεν έχει κάνεις. Φαντάσου να είχα πάει σε κανά hair mill …….. αυτί που περιμένω από τον γιατρό όμως είναι να διερευνήσει τι έφταιξε ώστε να μην επαναληφθεί….
 

Marios1982

Well-Known Member
Μάριε μόνο για τα γκραφτ που χάθηκαν (γιατί δεν αναπληρώνονται) στεναχωριέμαι….. σιγά μην κάτσω να σκάσω…..Απλά όλοι θα πρέπει να καταλάβετε ότι 100% επιτυχία δεν έχει κάνεις. Φαντάσου να είχα πάει σε κανά hair mill …….. αυτί που περιμένω από τον γιατρό όμως είναι να διερευνήσει τι έφταιξε ώστε να μην επαναληφθεί….
Αστα να πάνε, όταν δεν υπάρχει εγγυημένη επιτυχία σε τοπ γιατρο, ούτε μου περνάει από το μυαλό για hair mills και δεύτερο τρίτες επιλογές .. προσωπικά προτιμώ να μην κάνω καθόλου μμ αν δεν καταφέρω να μαζέψω τα απαιτούμενα χρήματα. Αναμένουμε λοιπόν την επίσημη απάντηση του γιατρού!
 

gregun

Member
Τα 5mg oral ποτε τα ξεκινησες? Εγω Ειμαι στους 3,5 μηνες με 2.5 και τωρα αρχιζω να βλεπω το μαλλι λιγο καλυτερο συνολικα χωρις να μπορω να εντοπισω συγκεκριμενα τα σημεια (αν υπαρχουν και δεν ειναι εποχιακο) που υπαρχει βελτιωση.

Φανταζομαι εβγαζες και χνουδι κατω απ τα ματια οπως εγω
Ξεκίνησα με 5 mg οραλ μινοξ 2 εβδομάδες μετά την επέμβαση και για περίπου 2 μήνες, πριν κατέβω στα 2.5 γιατί είχα αρχίσει να βλέπω αρκετή τριχοφυΐα στους κρόταφους μεταξύ φρυδιών και μαλλιών (βλέπε φώτο), όχι στους κροταφους του τριχωτού της κεφαλής @Gianney ... Αν ήταν έτσι δεν μείωνα την δόση με τίποτα :D
 

Συνημμένα

  • PXL_20240103_203639648.jpg
    PXL_20240103_203639648.jpg
    1 MB · Προβολές: 62

gregun

Member
Δε το έχει τελικά με τους δεξιούς κρόταφους ο Λορεντζο……..μάλλον είναι «αριστερός». Εμένα πάντως (θα ανεβάσω το ΣΚ 9ο μηνα) ο δεξιά κρόταφος είναι ολική καταστροφή……θα επιχειρήσω να μετρήσω τι φύτρωσε αλλά δεν πιστεύω ότι πέρασε το 20%…..
Εμένα το θέμα είναι στο δεξί μισό προς το κέντρο, από και πίσω από την hairline, ένα σημείο που τοποθετήθηκαν πολλά grafts και με μεγάλη πυκνότητα, βλέπε φώτος παρακάτω.


@ds5010 Δεν χρησημοποιώ κανένα προιόν hairstyling όταν βγάζω φώτος για την παρουσίαση. Οι φωτογραφίες που έχω ανεβάσει είναι με στεγνά, νωπά και βρεγμένα μαλλιά.

Παρόλα αυτά η διαφορά του πριν με το τώρα είναι τεράστια και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 

Συνημμένα

  • 3.jpg
    3.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 62
  • 9.2 Ελλιπής πύκνωση.jpg
    9.2 Ελλιπής πύκνωση.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 59
  • PXL_20230910_085501684.jpg
    PXL_20230910_085501684.jpg
    439.7 KB · Προβολές: 60

gregun

Member
Επίσης, μην ξεχνάμε ότι κατι πολύ σημαντικό ήταν και είναι η αγωγή.
Εγώ προσωπικά είδα πολύ μεγάλη διαφορά "κουμπώνοντας" ντούτα μαζί με φίνα από Ιούνιο και μίνοξ από Σεπτέμβριο μέχρι και τον Γενάρη όπου και έκοψα την φίνα. Τα μαλλιά ζωντάνεψαν και σίγουρα υπήρξε και κάποια πύκνωση πιστεύω ως αποτέλεσμα της αγωγής, πέραν της μεταμόσχευσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Ξεκίνησα με 5 mg οραλ μινοξ 2 εβδομάδες μετά την επέμβαση και για περίπου 2 μήνες, πριν κατέβω στα 2.5 γιατί είχα αρχίσει να βλέπω αρκετή τριχοφυΐα στους κρόταφους μεταξύ φρυδιών και μαλλιών (βλέπε φώτο), όχι στους κροταφους του τριχωτού της κεφαλής @Gianney ... Αν ήταν έτσι δεν μείωνα την δόση με τίποτα :D
Κλασικη εικονα. Εγω αυτες τις τριχες που εχεις στο μετωπο τις εβγαζα κατω απο τα ματια προς τα μαγουλα χαχαχ
 
Μπλουζα