Gregkont13, Hattingen 30/09/2021-01/10/2021, Dr. Muresanu, 3780 grafts

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μαζί με αυτά τα τελευταία,δεν φωνάζουμε και τα πρωτελευταια να τα δούμε?η ακόμα και τα αρχικά του και τα μεσαία .για verified .νομίζω θα είχε ενδιαφέρον

Αντιλαμβάνεσαι ότι σε τέτοια event στέλνουν τα καλύτερα.
 

gregkont13

Verified MM member
Αντιλαμβάνεσαι ότι σε τέτοια event στέλνουν τα καλύτερα.
Ισχυεί. Για να τους δω να στείλουν και τα μη καλύτερα. είναι πολύ λίγα τα περιστατικά που μπορούν να σταθούν καλα σε αυτά τα χτενίσματα/φωτισμούς. Και με καλή πυκνότητα, αν η τρίχα είναι λεπτή θα φαίνεται αραιό το αποτέλεσμα. Για να δείξεις πυκνός σε αυτές τις συνθηκές, πιστεύω θες και πυκνότητα και χοντρή τρίχα και μην σου πω και λίγο φυσικό μαλλάκι να χει μείνει.

Μιλάω για μεγάλα nw όπως εγω
 

aeratos28

Just aeratos
Για τα event τα κάνει όλα ,για τα event κλείνει τα φώτα..μα θα ρθει κάποτε η ώρα που δεν θα ξέρει που είναι η πόρτα..διασκευη έκανα για πάρτη του..για να έρθει ο Χρηστάκης για verified..μας λέει για φοβερή δουλειά κτλ..πρόταση κάνω εγώ τώρα
Αντιλαμβάνεσαι ότι σε τέτοια event στέλνουν τα καλύτερα.
 

Ponhros1981

Active Member
Μπραβο στον @CVIAL γιατο κουραγιο του και τον χρονο που διαθέτει για το φορουμ!ειναι πολυ σημαντικο να βλεπουμε το πραγματικο τελικο αποτελεσμα! Μην ξεχνας οταν θα ερθουν παιδια με πολυ μακρια μπροστα μαλλια που πανε μεχρι πισω στο crown να τους κανεις κ ενα χτενισμα τερμα μπροστα ολα…
 

giannis1991

Well-Known Member
Ότι είπε ο Γρηγόρης συν του ότι cvial ας μη γελιομαστε θα στείλει ότι καλύτερο έχει και όπως έχω ξαναπεί όλοι οι γιατροί έχουν 1-2-3 τοπ αποτελέσματα που άμα τα συγκρίνεις δεν θα ξέρεις ποιο είναι καλύτερο...Βέβαια αυτό μπορεί να οφείλεται και στα ποιοτικά χαρακτηριστικά του ασθενή κατά ένα μεγάλο ποσοστό...
Εγώ μέσα από αυτά θέλω να δω αν αυτά που έχουν παρουσιαστεί εδώ ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα,στις δυνατότητες των γιατρών και να δω και πέρα από όλα τι δοτριες άφησε,τι σχέδιο για το μέλλον έγινε κτλπ
 

gregkont13

Verified MM member
Μπραβο στον @CVIAL γιατο κουραγιο του και τον χρονο που διαθέτει για το φορουμ!ειναι πολυ σημαντικο να βλεπουμε το πραγματικο τελικο αποτελεσμα! Μην ξεχνας οταν θα ερθουν παιδια με πολυ μακρια μπροστα μαλλια που πανε μεχρι πισω στο crown να τους κανεις κ ενα χτενισμα τερμα μπροστα ολα…
Η χωριστρά εδώ και κει αποκαλύπτει τα προβλημάτα. Το να κάνεις τα μαλλια μπροστά κατω ίσως είναι και πιο αποδοτικο από το να φέρεις πίσω. Για του λόγου το αληθες.
 

Συνημμένα

  • A035FC1A-82FF-48A0-BD98-AAF6BD5E2DA4.jpeg
    A035FC1A-82FF-48A0-BD98-AAF6BD5E2DA4.jpeg
    226.4 KB · Προβολές: 216

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπραβο στον @CVIAL γιατο κουραγιο του και τον χρονο που διαθέτει για το φορουμ!ειναι πολυ σημαντικο να βλεπουμε το πραγματικο τελικο αποτελεσμα! Μην ξεχνας οταν θα ερθουν παιδια με πολυ μακρια μπροστα μαλλια που πανε μεχρι πισω στο crown να τους κανεις κ ενα χτενισμα τερμα μπροστα ολα…
Όπως στα είπε ο @gregkont13 είναι. Εξάλλου το θέμα μας δεν είναι να "εκθέσουμε" αρνητικά το αποτέλεσμα. Απλά να είναι σωστός ο φωτισμός (το πιο σημαντικό) και να δουμε τις πυκνότητες με χωρίστρα στις πιο πίσω ζώνες αλλά και με βρεγμένο. Το να είναι μακρύ μαλλί αν το υποστηρίζει η εικόνα και το χτένισμα δεν είναι πρόβλημα αρκεί να μην είναι από αυτά τα γελοία καραφλοχτενίσματα. Πχ του @gregkont13 είναι μακρύ μεν αλλά η εικόνα του το υποστηρίζει.
 

gregkont13

Verified MM member
Γενικά το όλο θέμα ειναι να μην ψαρώνουμε στα μεγάλα nw πως χωρίς φίνα ή πολλά χειρουργεία η τρομερά χαρακτηριστικα, κάποιος θα μας κάνει όπως παλια. Σίγουρα μπορείς να βελτιώσεις την εικόνα σου πολυ, αλλά δεν θα γίνεις όπως παλια (πριν χάσεις το φυσικό μαλλί).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Η χωριστρά εδώ και κει αποκαλύπτει τα προβλημάτα. Το να κάνεις τα μαλλια μπροστά κατω ίσως είναι και πιο αποδοτικο από το να φέρεις πίσω. Για του λόγου το αληθες.
είναι αναλόγως την κλινική και την τακτική της. Του αναστασάκη όλα τα περιστατικά ειναι σχεδιασμένα για χτενίσματα με πολύ μακριά μαλλιά και μόνο με χτένισμα προς τα πίσω για να κρύβονται τα κενά και οι αδυναμίες με το μαλλί από τις μπροστινές ζώνες. Αν δεις στα βίντεο του πάντα χτενίζει τα μαλλιά προς τα πίσω και ποτέ προς τα μπροστά....όπως για παράδειγμα του Xristou87 που τα χτένισε προς τα μπροστά και αποκαλύφθηκε το κενό που έχει πίσω από hairline.
 

gregkont13

Verified MM member
είναι αναλόγως την κλινική και την τακτική της. Του αναστασάκη όλα τα περιστατικά ειναι σχεδιασμένα για χτενίσματα με πολύ μακριά μαλλιά και μόνο χμε τένισμα προς τα πίσω για να κρύβονται τα κενά και οι αδυναμίες με το μαλλί από τις μπροστινές ζώνες. Αν δεις στα βίντεο του πάντα χτενίζει τα μαλλιά προς τα πίσω και ποτέ προς τα μπροστά.
Σκέψου αν δεις χωρίστρες οπώς τις δικές μου σε περιστατικα, όχι μόνο του αναστ. αλλά και σε άλλους τι θα δεις…
 
  • Like
Reactions: tol

giannis1991

Well-Known Member
Σε ένα πάλι το αντίθετο...Αν σηκώσω τα μαλλιά προς τα πίσω γίνεται ο χαμός ενώ αν τα χτενισω μπροστά κλείνουν όλα τα κενα...
 

gregkont13

Verified MM member
Σε ένα πάλι το αντίθετο...Αν σηκώσω τα μαλλιά προς τα πίσω γίνεται ο χαμός ενώ αν τα χτενισω μπροστά κλείνουν όλα τα κενα...
εγώ τα έχω μπερδεμένα έτσι. Αφήνω μηκος και όπως είπε και ο @CVIAL μου κάθετε καλά. Πάντα κάπως έτσι ήταν και παλιά που είχα φυσικά.
 

Συνημμένα

  • 59C6B5A0-8C14-4C17-9B77-134340EF6FB2.jpeg
    59C6B5A0-8C14-4C17-9B77-134340EF6FB2.jpeg
    627.4 KB · Προβολές: 206

tol

Well-Known Member
Τις είδα φίλε ναι. Μια χαρά είναι οι φωτο του cvial, οπως πρέπει να είναι και μπράβο του. Απλά ανέβασε μια το μελος από πάνω και είπα να ανεβάσει και μια δικιά του σε ήλιο απο μπροστά να δω πως φαίνεται απο περιέργεια. Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου ειλικρινά. Δηλαδή απαγορεύεται στα μέλη να ανεβάζουν και δικές τους φωτογραφιες σε ήλιο κτλπ να δούμε κ σε εξωτερικές συνθήκες με τον ήλιο ; Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Φιλε Disco, ισως παρεξηγησες αυτο που εγραψα.

Θεωρησα οτι, ισως, δεν ειχες δει το σετ φωτογραφιων που ανεβασε ο CVIAL στην πρωτη σελιδα και γι' αυτο ζητησες μια ληψη απο μπροστα. Υπαρχουν και τετοιες στο συγκεκριμενο σετ .

Φυσικα και δεν απαγορευεται να ανεβαζουν τα μελη φωτογραφιες σε ηλιο...το αντιθετο θα ελεγα. Επιβαλλεται.

Το σχολιο μου δεν περιειχε καποια παρατηρηση εις βαρος σου. Εχεις δικιο να θελεις να εχεις επιπλεον υλικο.

Απλα η δικη μου (καθαρα προσωπικη) αποψη ειναι οτι οι φωτογραφιες του CVIAL ειναι ακρως αποκαλυπτικες και δεν αφηνουν καποιο "σκοτεινο" σημειο. Δειχνουν την εικονα σε σκληρες συνθηκες και οχι καμουφλαρισμενη, οπως δυστυχως συμβαινει στην πλειονοτητα των επισημων παρουσιασεων απο κλινικες.
 

Disco

Well-Known Member
Φιλε Disco, ισως παρεξηγησες αυτο που εγραψα.

Θεωρησα οτι, ισως, δεν ειχες δει το σετ φωτογραφιων που ανεβασε ο CVIAL στην πρωτη σελιδα και γι' αυτο ζητησες μια ληψη απο μπροστα. Υπαρχουν και τετοιες στο συγκεκριμενο σετ .

Φυσικα και δεν απαγορευεται να ανεβαζουν τα μελη φωτογραφιες σε ηλιο...το αντιθετο θα ελεγα. Επιβαλλεται.

Το σχολιο μου δεν περιειχε καποια παρατηρηση εις βαρος σου. Εχεις δικιο να θελεις να εχεις επιπλεον υλικο.

Απλα η δικη μου (καθαρα προσωπικη) αποψη ειναι οτι οι φωτογραφιες του CVIAL ειναι ακρως αποκαλυπτικες και δεν αφηνουν καποιο "σκοτεινο" σημειο. Δειχνουν την εικονα σε σκληρες συνθηκες και οχι καμουφλαρισμενη, οπως δυστυχως συμβαινει στην πλειονοτητα των επισημων παρουσιασεων απο κλινικες.
Ναι απλά ζήτησα έτσι μια να ανεβάσει στον ήλιο επειδή ανέβασε κ απο πάνω που και οι φωτο στον ήλιο είναι δυσμενείς συνθήκες και "εχθρός" διάφορων αποτελεσμάτων του φόρουμ που ανεβάζουν υποφωτισμένες, χωρίς να χρειάζεται βέβαια να ανεβάσει αφού οι φώτο του Cvial όντως ήταν πολύ αποκαλυπτικές που δεν έκρυψαν τίποτα, το αντίθετο μάλιστα το έδειξε σε δύσκολες συνθήκες και με χτενίσματα που δεν κρύβουν τα κενά σε αντίθεση με αυτό που συμβαίνει στις επίσημες παρουσιάσεις από κλινικές όπως ανέφερες και εσύ.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα