Gregkont13, Hattingen 30/09/2021-01/10/2021, Dr. Muresanu, 3780 grafts

tol

Well-Known Member
Ωραίος φίλε, μια χαρά δείχνεις.. να χαίρεσαι το μαλλί σου. Βάλε και μια από μπροστά σε ήλιο να δούμε πως φαίνεται από μπροστά (αύριο αν βγάλεις δηλαδή).

Προς επιρρωση των γραφομενων μου στο παραπανω σχολιο...

Φιλε Disco, ειδες τις φωτογραφιες στην αρχη του νηματος απο τη verified παρουσιαση του CVIAL; Μηπως σου διεφυγαν της προσοχης;


Αν τις ειδες, νομιζω η παρακληση/προταση σου δεν εχει καποιο νοημα.

Ποιος ο λογος να βαλει και αλλες φωτογραφιες;

Αυτες που ανεβασε ο CVIAL, ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ. Υπαρχουν και μπροστινες ληψεις και πλαγιες και πανοραμικες και με στεγνο μαλλι και με βρεγμενο.

Νομιζω οτι ολα ειναι...στο φως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Μα το έχω κάνει ήδη.


Τωρα το ειδα.

Παλι, ομως, προσωπικα δεν με ικανοποιει.

Μηπως, οπως γραφω παραπανω, θα ηταν καλυτερο να μην μπλεκονται τα παλια σχολια απο την παρουσιαση του ιδιου του gregkont13 με τα πιθανα σχολια για τη verified δικη σου παρουσιαση;

Μηπως, αν ανοιγες ενα νεο νημα με ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ηταν πιο ευληπτο, ευαναγνωστο και κατανοητο;

Θα μπορουσαμε ακριβως κατω απο τις δικες σου φωτογραφιες να σχολιαζουμε και να υπαρχει μεγαλυτερη συνοχη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ δουλειά Τολ, δεν ξέρω αν μπορώ να το υποστηρίξω, θα το σκεφτώ όμως.
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό και δεδομένων των δυσκολιών που είχε.
Τεράστια επιφάνεια προς κάλυψη,πλάνο πολύ σοβαρό ήθελε,κορυφαίο γιατρό και συνδυασμό τεχνικών.
Χαίρομαι για εσένα και θα τελειώσεις οριστικά με την τελευταία σου.
Έκανες Limit up.
 

Disco

Well-Known Member
Προς επιρρωση των γραφομενων μου στο παραπανω σχολιο...

Φιλε Disco, ειδες τις φωτογραφιες στην αρχη του νηματος απο τη verified παρουσιαση του CVIAL; Μηπως σου διεφυγαν της προσοχης;


Αν τις ειδες, νομιζω η παρακληση/προταση σου δεν εχει καποιο νοημα.

Ποιος ο λογος να βαλει και αλλες φωτογραφιες;

Αυτες που ανεβασε ο CVIAL, ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ. Υπαρχουν και μπροστινες ληψεις και πλαγιες και πανοραμικες και με στεγνο μαλλι και με βρεγμενο.

Νομιζω οτι ολα ειναι...στο φως.
Τις είδα φίλε ναι. Μια χαρά είναι οι φωτο του cvial, οπως πρέπει να είναι και μπράβο του. Απλά ανέβασε μια το μελος από πάνω και είπα να ανεβάσει και μια δικιά του σε ήλιο απο μπροστά να δω πως φαίνεται απο περιέργεια. Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου ειλικρινά. Δηλαδή απαγορεύεται στα μέλη να ανεβάζουν και δικές τους φωτογραφιες σε ήλιο κτλπ να δούμε κ σε εξωτερικές συνθήκες με τον ήλιο ; Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
 

gregkont13

Verified MM member
Φιλε CVIAL, πραγματικα δεν εχω λογια...

Η πρωτη verified παρουσιαση ξεπερασε καθε προσδοκια.

Αυτη μαλιστα!!!

Αυτη ειναι παρουσιαση.

Μακαρι να ειχαμε παρομοιες παρουσιασεις και απο τις κλινικες μεταμοσχευσεων.

Δυστυχως ομως...η μερα με τη νυχτα.

Κυριολεκτικα.

Στη δικη σου παρουσιαση...μερα, απλετο φως, διαφορετικες συνθηκες και οπτικες γωνιες...ολα στο φως.

Στις επισημες παρουσιασεις απο τις κλινικες...νυχτα, εξωραϊστικες ληψεις, αλλοιωση της πραγματικοτητας.

Συγχαρητηρια, λοιπον, φιλε CVIAL για το εγχειρημα. Αναμφισβητητα θα αποτελεσει εξαιρετικο εργαλειο γνωσης για το forum.

Μακαρι μελη απο το forum που εχουν κανει ηδη μεταμοσχευσεις, να παρουν την "τολμηρη" αποφαση να περασουν απο το γραφειο σου.

Ναι, χρειαζεται "τολμη", για να δειξεις ολη την αληθεια, χωρις φτιασιδια, χωρις καταλληλους φωτισμους και ληψεις.

Συγχαρητηρια, επομενως, και στον φιλο gregkont13 για την πρωτοβουλια του να ερθει στο γραφειο σου. Η συμβολη του, η συνεισφορα του στο forum ειναι τεραστια.

Τετοια περιστατικα θα αποκαλυψουν την πραγματικοτητα, θα βοηθησουν τα υποψηφια για μεταμοσχευση μελη να εχουν μια ολοκληρωμενη εικονα και αναλογες (οχι υπερβολικες, ουτοπικες) προσδοκιες.

ΥΓ Απλα θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση/προταση.

Μηπως θα ηταν προτιμοτερο οι verified παρουσιασεις να γινονται σε ξεχωριστο, νεο, νημα;

Τι εννοω;

Τις φωτογραφιες τις ανεβασατε στην αρχη του νηματος. Τωρα ειμαστε στη 15η σελιδα.

Θεωρω οτι ο σχολιασμος του αποτελεσματος δε θα εχει καποια συνοχη...λογω αποστασεως υλικου.

Αν ανοιγατε νεο νημα και αναρτουσατε εκει τις φωτογραφιες, τα διαφορα σχολια θα ηταν ακριβως κατω απο αυτες και θα ηταν πιο κατανοητα, αφου θα αναφερονταν σε υλικο που θα υπαρχει ακριβως απο πανω τους.

Γενικα, φιλε CVIAL, μηπως θα ηταν καλυτερο για το forum να γινει μια ομαδοποιηση αυτων των παρουσιασεων σε ξεχωριστα νηματα που θα εντασσονταν στην ιδια κατηγορια με τον τιτλο π.χ. VERIFIED ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ;
Φίλε tol, έχεις πολύ δίκιο σε όσα λες για το επίπεδο της παρουσιασής. Και σκέψου και κάτι ακόμα. Οι φωτό που έχω ανεβάσει μόνος μου, δεν είνει τόσο κακές. Είναι όπως κυκλοφορώ έξω. Δεν έχω ποτέ χωριστρά στη μέση πατηκωμένη με νερο. Αυτες που ανεβάζω είναι τι θα δει ο μέσος άνθρωπος. Ο cvial έδειξε όμως πόσο διαφορά κάνει ένα μαλλι σε μικρότερο nw η ένα φυσικο με ένα μμ μαλλι. Οι φωτο που έβαλα μόνος μου είναι πολυ πιο καλες και φωτεινες απο πολλων μμ εδω μεσα και κλινικών. Αμα δεις πολλες από αυτές τις μμ στις συνθηκες που με έβγαλε ο cvial…, θα κλαψουνε μανούλες. Εγώ είμαι και τυχερος που μου παει το μπερδεμένο σπαστο μαλλι…. Αν ήταν ισιο; Καλά στεφάνα…. Θα θέλα 10.000g η χερλαιν 9 ποντους απο τα φρυδια για να σταθω καλα. Τώρα ειναι 7.5cm η χερλαιν.

Η τελευταια φωτο που ανεβασα ειναι σημερα το μεσημερι με νταλα ήλιο απο πάνω. Σιγα μην ανεβάσει κλινική τέτοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

gregkont13

Verified MM member
Σχετικα με τις verified φωτο νομιζω πως δεν ειναι κακο να βρίσκονται στο νημα που ανοιγει καθε μελος.
 

giannis1991

Well-Known Member
@CVIAL ότι και να πει κανείς θα είναι λίγο...Και σε μένα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου το όλο εγχείρημα και φαίνεται θα γίνουν αποκαλυπτήρια έτσι όπως πρέπει ...Δεν βλέπω να έρχονται βέβαια και πολλοί...
Γρηγορη είσαι και πολύ καλό παιδί και έχεις και verified και από τον Πάνο!Πέρα από την πλάκα όμως κοίτα αυτό για φίνα...Και εγώ δεν είμαι υπέρ άνευ όρων να ξέρεις, αλλά νομίζω βρήκα μια λύση για αυτό και ίσως κάποια στιγμή την αναλύσω...Υπερεκτιμω τον Πάνο αλλά όπως όλοι μας ,κάνουμε λάθη και δεν σημαίνει ότι ότι πλάνο και να προγραμματίσουμε βγαίνει στον καθένα...Άλλη κουβέντα και αυτή και δεν θα την αναλύσω εδώ...
Οι φωτό σου πράγματι δεν είναι κακές αλλά με μακριά μαλλιά δεν μπορεί να δει κανείς σχεδόν τίποτα...Και εσύ έχεις αρκετά μεγάλο μήκος που ξεφεύγει αρκετά από το μέσο όρο...Ευτυχώς σου πάει και θα είσαι κομπλέ...Αλλά αν έκανες κούρεμα σαν τον Πάνο π.χ και τα έπαιρνες 6 ή 9 χιλιοστά γύρω γύρω και τα άλλα σε ένα μέσο μήκος απλά θα είχες κάμποσο μαλλί αλλά και πάλι θα χτύπαγε άσχημα...(ειδικά αν ήταν και άλλο χρώμα)...Από λιπαρότητα υποφέρω και εγώ και δεν έχω βρει λύση...Λουσμενο τούμπανο και την άλλη μέρα άστα να πάνε...
Δες και ωραίο βίντεο για τα λεγόμενα lateral humps..
 

gregkont13

Verified MM member
@CVIAL ότι και να πει κανείς θα είναι λίγο...Και σε μένα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου το όλο εγχείρημα και φαίνεται θα γίνουν αποκαλυπτήρια έτσι όπως πρέπει ...Δεν βλέπω να έρχονται βέβαια και πολλοί...
Γρηγορη είσαι και πολύ καλό παιδί και έχεις και verified και από τον Πάνο!Πέρα από την πλάκα όμως κοίτα αυτό για φίνα...Και εγώ δεν είμαι υπέρ άνευ όρων να ξέρεις, αλλά νομίζω βρήκα μια λύση για αυτό και ίσως κάποια στιγμή την αναλύσω...Υπερεκτιμω τον Πάνο αλλά όπως όλοι μας ,κάνουμε λάθη και δεν σημαίνει ότι ότι πλάνο και να προγραμματίσουμε βγαίνει στον καθένα...Άλλη κουβέντα και αυτή και δεν θα την αναλύσω εδώ...
Οι φωτό σου πράγματι δεν είναι κακές αλλά με μακριά μαλλιά δεν μπορεί να δει κανείς σχεδόν τίποτα...Και εσύ έχεις αρκετά μεγάλο μήκος που ξεφεύγει αρκετά από το μέσο όρο...Ευτυχώς σου πάει και θα είσαι κομπλέ...Αλλά αν έκανες κούρεμα σαν τον Πάνο π.χ και τα έπαιρνες 6 ή 9 χιλιοστά γύρω γύρω και τα άλλα σε ένα μέσο μήκος απλά θα είχες κάμποσο μαλλί αλλά και πάλι θα χτύπαγε άσχημα...(ειδικά αν ήταν και άλλο χρώμα)...Από λιπαρότητα υποφέρω και εγώ και δεν έχω βρει λύση...Λουσμενο τούμπανο και την άλλη μέρα άστα να πάνε...
Δες και ωραίο βίντεο για τα λεγόμενα lateral humps..
Το χρώμα με σώνει…
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν βλέπω να έρχονται βέβαια και πολλοί...

Αυτό είναι ένα θέμα αλλά τι να κάνω;

Γρηγορη είσαι και πολύ καλό παιδί και έχεις και verified και από τον Πάνο!Πέρα από την πλάκα όμως κοίτα αυτό για φίνα...Και εγώ δεν είμαι υπέρ άνευ όρων να ξέρεις, αλλά νομίζω βρήκα μια λύση για αυτό και ίσως κάποια στιγμή την αναλύσω...Υπερεκτιμω τον Πάνο αλλά όπως όλοι μας ,κάνουμε λάθη και δεν σημαίνει ότι ότι πλάνο και να προγραμματίσουμε βγαίνει στον καθένα...Άλλη κουβέντα και αυτή και δεν θα την αναλύσω εδώ...

Εγώ του το είπα. Low dose για 6-12 μήνες να κρατήσει τις γέφυρες και να δει τι επιλογές έχει με ένα cons. Τώρα είναι στα 160cm2 περίπου. Αν χάσει τις γέφυρες και το crown θα φτάσει 250cm2. Σε συνδυασμό με το λεπτό και λιπαρό μαλλί θα προδωθεί, θα έχει μια περιμετρική λωρίδα κενή όπως φαίνεται τώρα στην φώτο με την κίτρινη γραμμή. Μια ώρα το συζητάγαμε παρόλο που περίμενε και ο επόμενος γιατί το θεωρώ σημαντικό για αυτόν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε tol, έχεις πολύ δίκιο σε όσα λες για το επίπεδο της παρουσιασής. Και σκέψου και κάτι ακόμα. Οι φωτό που έχω ανεβάσει μόνος μου, δεν είνει τόσο κακές. Είναι όπως κυκλοφορώ έξω. Δεν έχω ποτέ χωριστρά στη μέση πατηκωμένη με νερο. Αυτες που ανεβάζω είναι τι θα δει ο μέσος άνθρωπος. Ο cvial έδειξε όμως πόσο διαφορά κάνει ένα μαλλι σε μικρότερο nw η ένα φυσικο με ένα μμ μαλλι. Οι φωτο που έβαλα μόνος μου είναι πολυ πιο καλες και φωτεινες απο πολλων μμ εδω μεσα και κλινικών. Αμα δεις πολλες από αυτές τις μμ στις συνθηκες που με έβγαλε ο cvial…, θα κλαψουνε μανούλες. Εγώ είμαι και τυχερος που μου παει το μπερδεμένο σπαστο μαλλι…. Αν ήταν ισιο; Καλά στεφάνα…. Θα θέλα 10.000g η χερλαιν 9 ποντους απο τα φρυδια για να σταθω καλα. Τώρα ειναι 7.5cm η χερλαιν.

Η τελευταια φωτο που ανεβασα ειναι σημερα το μεσημερι με νταλα ήλιο απο πάνω. Σιγα μην ανεβάσει κλινική τέτοια.

@gregkont13. Σκοπός της παρουσίασης δεν είναι μόνο να δούμε την εικόνα μας αλλά να αξιολογήσουμε και την πυκνότητα σε διάφορες περιοχές, Α,Β,C. Για αυτό είναι υποχρεωτική και μια χωρίστρα στην μέση. Πρέπει κάποτε να αποβάλλουμε τις ντροπές, ο σκοπός του φόρουμ είναι διδακτικός και όχι πασαρέλα για το εγώ μας. Δεν το λέω για σένα αλλά δυστυχώς η ανθρώπινη φιλαρέσκεια και ο εγωισμός μας πολλές φορές δεν μας αφήνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
@gregkont13. Σκοπός της παρουσίασης δεν είναι μόνο να δούμε την εικόνα μας αλλά να αξιολογήσουμε και την πυκνότητα σε διάφορες περιοχές, Α,Β,C. Για αυτό είναι υποχρεωτική και μια χωρίστρα στην μέση. Πρέπει κάποτε να αποβάλλουμε τις ντροπές, ο σκοπός του φόρουμ είναι διδακτικός και όχι πασαρέλα για το εγώ μας. Δεν το λέω για σένα αλλά δυστυχώς η ανθρώπινη φιλαρέσκεια και ο εγωισμός μας πολλές φορές δεν μας αφήνει.
Συμφωνώ, γι’ αυτό θα ήθελα να δω πολλούς να κάνουν κάτι παρόμοιο.
 
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να δούμε, αυτό είναι και μια πρόκληση και για τα επιτυχημένα τελευταία περιστατικά του Αναστασάκη.
 

gregkont13

Verified MM member
Για να δούμε, αυτό είναι και μια πρόκληση και για τα επιτυχημένα τελευταία περιστατικά του Αναστασάκη.
Δεν βλέπω το λόγο να μην το κάνει κάποιος. Δεν δείχνουμε τη μούρη μας, μήτε ποιοι είμαστε. Το μόνο που βλεπεις είναι τι μπορείς να πάρεις από μια μμ ανάλογα την περίπτωση. Προφανώς έξω το μαλλί μου δείχνει καλύτερα. Σημασία έχει ο καθένας να ξέρει τι μπορεί να πάρει απο μια κλινική/μμ. Ο μόνος που μπορεί να είναι αρνητικός σε αυτά είναι ένας γιατρός (γενικά μιλάω) που θέλει με ευνοϊκούς φωτισμούς και χτενίσματα να δείχνει τα πάντα πυκνά. Αυτα τα χτενισματα που μου κανες, αν τα καναν άλλοι, ίσως, λέω ίσως, να τους έλεγαν οι γιατροί τους, χτενισού όπως πρέπει γιατι είσαι σαν μπακαλόγατος ή τσαλαπετινός που λέει και ο Πάνος :p
 
  • Like
Reactions: tol

aeratos28

Just aeratos
Μαζί με αυτά τα τελευταία,δεν φωνάζουμε και τα πρωτελευταια να τα δούμε?η ακόμα και τα αρχικά του και τα μεσαία .για verified .νομίζω θα είχε ενδιαφέρον
Για να δούμε, αυτό είναι και μια πρόκληση και για τα επιτυχημένα τελευταία περιστατικά του Αναστασάκη.
 

vlafo

Well-Known Member
Μαζί με αυτά τα τελευταία,δεν φωνάζουμε και τα πρωτελευταια να τα δούμε?η ακόμα και τα αρχικά του και τα μεσαία .για verified .νομίζω θα είχε ενδιαφέρον
Άσε να δεις τα προτελευταία γιατί παλιότερα αν πας σε βλέπω να φοράς τη μάσκα του ζορό.
 

gregkont13

Verified MM member
Ξέχασα να πω ο cvial κοιταξε και τη τομη η οποια δεν φαινεται καθόλου. Και σκάλα 3 που κουρεύτηκα τιποτα απολύτως.
 
Μπλουζα