Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Σε εξωτερικό χώρο πιστεύω δεν θα φαίνονται τόσο πολύ οι ατέλειες. Γενικά οι φωτό που ανεβάζω είναι έτσι φτιαγμένες απο φωτισμό, ανάλυση, επεξεργασία κτλ. ώστε να φαίνονται με τον πιο εντονο τρόπο όλες οι λεπτομέρειες και τα "προβλήματα". Αν με δεις έξω τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Παρολαυτά, θα δοκιμάσω την πρόταση σου γιατί έχω κι εγώ την περιέργεια να δώ πως θα φαίνονται.

Ναι, και εγώ αυτό νομίζω, ιδίως με τη χρήση του φλας που είναι "αφύσικος" φωτισμός. Καλύτερα έξω λοιπόν. Σε ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Καλησπέρα στο λαό, χρειάζομαι για άλλη μια φορά τα φώτα σας και την εμπειρία σας τώρα που κλείνω το τρίμηνο.
Τί παίζει με ήλιο/αντηλιακά στη δότρια? Η κλινική μου είπε ότι μετά το τρίμηνο μπορώ να πάω για μπανάρες, αλλά θέλω να προσέχω και θέλω τις γνώμες σας και ενδεχόμενες συμβουλές για δυνατό ήλιο. Καπέλο? Αντηλιακό σε σημειά με μάλλια? Συνδυασμός και των δυο? Ή μηπως το αντηλιακό όλη μέρα στη ρίζα κάνει κακό στη φύτρωση? Έλα το σμήνος να ρίχνει απόψεις και ιδέες:cool:
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα στο λαό, χρειάζομαι για άλλη μια φορά τα φώτα σας και την εμπειρία σας τώρα που κλείνω το τρίμηνο.
Τί παίζει με ήλιο/αντηλιακά στη δότρια? Η κλινική μου είπε ότι μετά το τρίμηνο μπορώ να πάω για μπανάρες, αλλά θέλω να προσέχω και θέλω τις γνώμες σας και ενδεχόμενες συμβουλές για δυνατό ήλιο. Καπέλο? Αντηλιακό σε σημειά με μάλλια? Συνδυασμός και των δυο? Ή μηπως το αντηλιακό όλη μέρα στη ρίζα κάνει κακό στη φύτρωση? Έλα το σμήνος να ρίχνει απόψεις και ιδέες:cool:
Πω πω!
Που ζεις ρε αδελφέ ?
Αντηλιακό, μπάνια, καπέλα, ομπρέλες Φεβρουάριο μήνα ?
 

gorgi

Active Member
Πω πω!
Που ζεις ρε αδελφέ ?
Αντηλιακό, μπάνια, καπέλα, ομπρέλες Φεβρουάριο μήνα ?

Χαχαχαχαχαχ, εδώ που ζω δυστυχώς δεν παίζουν αυτά, απλά ταξίδι θα πάω, γι'αυτό ρωτάω:)
Το μεγαλύτερο θέμα το έχω με τους κροτάφους που έχουν και δεν έχουν μαλλιά. Δηλαδή από τη μια υπάρχουν κάποιες τρίχες και έχουν αρχίσει να φυτρώνουν κι'αλλες και δεν θέλω να τις "ενοχλήσω" με αντηλιακό από την άλλη αν δεν βάλω κάτι θα καώ σίγουρα.
Και πιο πολύ το λέω για όσο είμαι μέσα στο νερό, γιατί με το κεφάλι έξω απλά φοράω καπέλο και τελειώνω.
 

Georgie

Well-Known Member
Χαχαχαχαχαχ, εδώ που ζω δυστυχώς δεν παίζουν αυτά, απλά ταξίδι θα πάω, γι'αυτό ρωτάω:)
Το μεγαλύτερο θέμα το έχω με τους κροτάφους που έχουν και δεν έχουν μαλλιά. Δηλαδή από τη μια υπάρχουν κάποιες τρίχες και έχουν αρχίσει να φυτρώνουν κι'αλλες και δεν θέλω να τις "ενοχλήσω" με αντηλιακό από την άλλη αν δεν βάλω κάτι θα καώ σίγουρα.
Και πιο πολύ το λέω για όσο είμαι μέσα στο νερό, γιατί με το κεφάλι έξω απλά φοράω καπέλο και τελειώνω.
Ρε τρελέ όταν το διάβαζα έξω πετάγανε οι γάτες από τον αέρα ....άσε τη βροχή!
 

giannis88test

Active Member

και γιατί δεν παίρνεις κάτι τέτοιο να ησυχάσεις;
 

gorgi

Active Member

και γιατί δεν παίρνεις κάτι τέτοιο να ησυχάσεις;

Φίλε @giannis88test για όταν είμαι έξω καπέλο θα φοράω σίγουρα. Απλα δεν ξέρω 1) Μήπως πρέπει να φοράω και έξω αντηλιακό στη λήπτρια, παρόλο που φοράω καπέλο και κυρίως 2) επειδή πάω για snorkeling και scuba diving δεν μπορώ να φοράω κάτι τέτοιο μέσα στο νερό. Να βάλω σε αυτή την περίπτωση αντηλιακό στη λήπτρια? Φοβάμαι πως αν δεν βάλω θα καώ γιατί ίσα που έχει αρχίσει λίγο η φύτρωση, δεν φτάνουν τα τριχίδια για να καλύψουν/προστατέψουν το δέρμα των κροτάφων. :rolleyes:
 

gorgi

Active Member
Καλησπέρα, μόλις ανέβασα φωτό τριμήνου, όπως πάντα στην πρώτη σελίδα. Με την εξέλιξη της δότριας έχω κάποια παράπονα, σε μερικά σημεία φαίνεται πιο ταλαιπωρημένη απ'όσο περίμενα. Για την λήπτρια, είναι πολύ νωρίς ακόμα να πούμε κάτι, πέρα από το ότι σιγά σιγά αρχίζουν να εμφανίζονται οι πρώτες τριχούλες. Οι επόμενοι 3 μήνες πιστεύω είναι οι πιο κρίσιμοι, άντε να δούμε :)
 

vlafo

Well-Known Member
Η δότρια όντως το φιλέτο δείχνει άσχημο,βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά τέτοια εξαγωγή είναι λογικό.Φαίνεται να πιέστηκε ιδιαίτερα η occipital.
Είσαι ήδη έτσι μαμά μαλλιά,και τώρα φυτρώνουν τα νέα που είναι μωρά καο δε φαίνονται πρέπει να πας για διαστημικό αποτέλεσμα.
 

witcher

Well-Known Member
Καλησπέρα, μόλις ανέβασα φωτό τριμήνου, όπως πάντα στην πρώτη σελίδα. Με την εξέλιξη της δότριας έχω κάποια παράπονα, σε μερικά σημεία φαίνεται πιο ταλαιπωρημένη απ'όσο περίμενα. Για την λήπτρια, είναι πολύ νωρίς ακόμα να πούμε κάτι, πέρα από το ότι σιγά σιγά αρχίζουν να εμφανίζονται οι πρώτες τριχούλες. Οι επόμενοι 3 μήνες πιστεύω είναι οι πιο κρίσιμοι, άντε να δούμε :)
Μια χαρά πηγαινεις. Χωρις shock loss στη ληπτρια και μπηκατε ανάμεσα σε τοσα μαμά, κατι που ειναι πολυ σημαντικό και δείχνει οτι εγινε προσεκτική δουλειά κατα τη δημιουργία των τομων στη λήπτρια. Η φυτρωση εχει ξεκινήσει και αυτή σιγα σιγα, αφου φαίνονται και κάποιες τριχες στους κροταφους που ηταν κενη περιοχή πριν. Έχεις ακομα πολυ δρομο μπροστά σου και φαινεται να πηγαίνεις για δυνατό αποτέλεσμα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Φίλε @gorgi αν και νωρίς, στον 4ο μήνα, υπάρχει καμιά εξέλιξη;
Ξεκίνησε να κινείται σιγά σιγά;

Γειά σου ρε καρντάσι @MaleCyprus! :D Άσε μολις γύρισα απο τις διακοπές, και το θέμα μαλλιά ξεχάστηκε λίγο. Εν τω μεταξύ όσον αφορά εντονο ήλιο και εγκαύματα ανησυχούσα για τα μαλλιά και την λήπτρια, αλλά αλλού την πάτησα και πασαλειβόμουν με αλόες καθε μισάωρο:p

Όντως κλείνει ο 4ος μήνας όπου να'ναι και μπαίνουμε στον 5ο. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να ανησυχήσω. Γιατί όντως κάτι έχει αρχίσει να κινείται, οπότε χαίρομαι, αλλά αυτό το κάτι δεν είναι απο μόνο του ικανοποιητικό σαν αποτέλεσμα αν παραμείνει έτσι. :confused:
Προσπαθώ να το δω ψύχραιμα πάντως, γιατί όπως λες κι εσύ είναι ακόμα νωρίς και φαντάζομαι το αποτέλεσμα θα βελτιώνεται με τον καιρό τους επόμενους μηνες. Τις επόμενες μέρες πάντως θα πέσει κούρεμα και θα ανεβάσω φωτογραφίες 5μηνου για να τις δούμε όλοι και να συζητήσουμε. :)
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Για ήλιους κτλπ δε νομίζω να πρέπει να ανησυχείς πλέον αδελφέ, έχουν περάσει και 4 μήνες είναι και χειμώνας ακόμη, είσαι πλήρως ασφαλισμένος.
Είναι νωρίς όντως, καθώς τώρα μπαίνεις στον 4ο μήνα, απλά είπα να σε ρωτήσω τι παίζει γιατί στον 3ο μήνα έδειχνε ότι πήγε να κινηθεί από πολύ νωρίς.
Υπομονή και πίστη, θα βγεί βγει δυνατό, το έκανες σε ιδανική (για ΜΜ) ηλικία, παίρνεις και φίνα.
Επίσης, πιστεύω σίγουρα θα πάρει και χρόνο μέχρι να γίνουν κάποιες "ανακατατάξεις" ανάμεσα στα υγιή μεταμοσχευμένα και αυτά που ήταν αδύνατα (τα οποία πιστεύω θα δυναμώσουν με τη φίνα), και θα επανέλθουν για να δέσει ολόκληρο το γλυκό.
Στον 5ο μήνα σίγουρα θα έχεις αρκετά πιο ξεκάθαρη εικόνα που το πάει η όλη φάση.

Δυνατή και στρατοσφαιρική (που λέει και ο φίλος @vlafo) φύτρωση εύχομαι!
 

aeratos28

Just aeratos
Βιάζεσαι πολύ φίλος..
Γειά σου ρε καρντάσι @MaleCyprus! :D Άσε μολις γύρισα απο τις διακοπές, και το θέμα μαλλιά ξεχάστηκε λίγο. Εν τω μεταξύ όσον αφορά εντονο ήλιο και εγκαύματα ανησυχούσα για τα μαλλιά και την λήπτρια, αλλά αλλού την πάτησα και πασαλειβόμουν με αλόες καθε μισάωρο:p

Όντως κλείνει ο 4ος μήνας όπου να'ναι και μπαίνουμε στον 5ο. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να ανησυχήσω. Γιατί όντως κάτι έχει αρχίσει να κινείται, οπότε χαίρομαι, αλλά αυτό το κάτι δεν είναι απο μόνο του ικανοποιητικό σαν αποτέλεσμα αν παραμείνει έτσι. :confused:
Προσπαθώ να το δω ψύχραιμα πάντως, γιατί όπως λες κι εσύ είναι ακόμα νωρίς και φαντάζομαι το αποτέλεσμα θα βελτιώνεται με τον καιρό τους επόμενους μηνες. Τις επόμενες μέρες πάντως θα πέσει κούρεμα και θα ανεβάσω φωτογραφίες 5μηνου για να τις δούμε όλοι και να συζητήσουμε. :)
 

gorgi

Active Member
Για ήλιους κτλπ δε νομίζω να πρέπει να ανησυχείς πλέον αδελφέ, έχουν περάσει και 4 μήνες είναι και χειμώνας ακόμη, είσαι πλήρως ασφαλισμένος.

Ο χειμώνας παίζει ανάλογα το ημισφγαίριο φίλε @MaleCyprus :p:p:p
Mexico_20220219_093309__A7R9798.jpg


Η ανησυχία για τον ήλιο δεν ηταν τελείως αβάσιμη, αλλά τις μεσημεριανές ώρες κυκλοφορούσα πολύ συχνά με καπέλο οπότε η λήπτρια ήταν πένα. Μύτη,σβέρκος, ώμοι, χέρια κτλ είναι που την πλήρωσαν. Αλλά δε βαριέσαι...

Κι εγώ πιστεύω πως στον 5ο/6ο/7ο μήνα θα πρέπει να υπάρξει ουσιαστική βελτίωση στην πρόοδο που ήδη βλέπω. Σε ευχαριστώ πάντως για τις ευχές!

Φίνα συνεχίζω να παίρνω κανονικά 5γρ τη βδομάδα, αλλά μου έχουν τελειώσει δυστυχώς οι βιταμίνες Pillfood Plus πηγα να ξαναπαραγγείλλω αλλά έχουν μάλλον ελλειψη. Η διεθνής συγκυρία δεν βοηθάει μάλλον. Αλλά όπως και να έχει νομίζω αυτές ήταν δευτερεύουσες, με φίνα και καλή διατροφή πιστεύω είμαι αρκετά καλυμμένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Ποοο ρε φίλε τι μας κάνεις καταχείμωνα.
Στρατοσφαιρική τοποθεσία, όπως και το μελλοντικό σου αποτέλεσμα.
Καλά να περνάς, ρίξε και καμιά βουτιά για μας!
 

Gianney

Well-Known Member
Ο χειμώνας παίζει ανάλογα το ημισφγαίριο φίλε @MaleCyprus :p:p:p
Προβολή συνημμένου 46673

Η ανησυχία για τον ήλιο δεν ηταν τελείως αβάσιμη, αλλά τις μεσημεριανές ώρες κυκλοφορούσα πολύ συχνά με καπέλο οπότε η λήπτρια ήταν πένα. Μύτη,σβέρκος, ώμοι, χέρια κτλ είναι που την πλήρωσαν. Αλλά δε βαριέσαι...

Κι εγώ πιστεύω πως στον 5ο/6ο/7ο μήνα θα πρέπει να υπάρξει ουσιαστική βελτίωση στην πρόοδο που ήδη βλέπω. Σε ευχαριστώ πάντως για τις ευχές!

Φίνα συνεχίζω να παίρνω κανονικά 5γρ τη βδομάδα, αλλά μου έχουν τελειώσει δυστυχώς οι βιταμίνες Pillfood Plus πηγα να ξαναπαραγγείλλω αλλά έχουν μάλλον ελλειψη. Η διεθνής συγκυρία δεν βοηθάει μάλλον. Αλλά όπως και να έχει νομίζω αυτές ήταν δευτερεύουσες, με φίνα και καλή διατροφή πιστεύω είμαι αρκετά καλυμμένος.
Που πήγες φίλε;Εγώ να σε ρωτήσω κάτι άλλο, επικοινωνία με Ερντογάν η κάποιον από asmed έχεις;
 

Kostas97

Well-Known Member
Που πήγες φίλε;Εγώ να σε ρωτήσω κάτι άλλο, επικοινωνία με Ερντογάν η κάποιον από asmed έχεις;
Τα νερα θυμιζουν Ιονιο με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Επισης δεν βλεπω στον οριζοντα στερια. Καπου καλα πηγε ο φιλος.. :D

Ενας "θειος" μου κοντα στα 90 σημερα τα τελευταια 20 χρονια ζουσε μονο καλοκαιρι. χαχαχα Τον ελληνικο χειμωνα ηταν Αυστραλια και το καλοκαιρι εδω.
Ξεχασε τι σημαινει χειμωνας.
 

Gianney

Well-Known Member
Τα νερα θυμιζουν Ιονιο με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Επισης δεν βλεπω στον οριζοντα στερια. Καπου καλα πηγε ο φιλος.. :D

Ενας "θειος" μου κοντα στα 90 σημερα τα τελευταια 20 χρονια ζουσε μονο καλοκαιρι. χαχαχα Τον ελληνικο χειμωνα ηταν Αυστραλια και το καλοκαιρι εδω.
Ξεχασε τι σημαινει χειμωνας.
Ποπό ταυτίζομαι με τον θείο ως προς την ιδέα στην υλοποίηση άστο χαχα Ελλαδισταν all year
 
Μπλουζα