Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Ανέβασα φωτογραφίες διβδόμαδου. Άρχισαν να αραιώνουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα και είμαι περίεργος μέχρι πού θα πάει η κατρακύλα...
 

oreo

Well-Known Member
Ανέβασα φωτογραφίες διβδόμαδου. Άρχισαν να αραιώνουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα και είμαι περίεργος μέχρι πού θα πάει η κατρακύλα...
Πολύ ωραίος ο σχεδιασμός της hairline, ουσιαστικά αυτός είναι ο σκοπός first row με αποκλίσεις φυσικότητας τα μονότριχα και μέτα ιδανικά αν έχεις πολύτριχα για να δωθεί το illusion της μη αραίωσης. Εδώ καταλαβαίνεις πόσο θα βοηθούσε ο υψηλός λόγος. Λογικά στον μήνα+ θα είσαι σαν μπεκατσονεογνό :p
 

gorgi

Active Member
Λογικά στον μήνα+ θα είσαι σαν μπεκατσονεογνό :p

ΠΑΙΣ ΜΟΥ ΚΥ'ΑΛΑ, ΦΤΗΑΚΣΑΙ ΜΑΙ!!!!

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι ρε γμτ, θα σκάσουν Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά και θα κυκλοφορώ σαν το ψωραλέο αρρωστιάρικο γατί, αλλά και τί να κάνεις?
Το θέμα είναι εν τέλει πάντως το χάλι να είναι παροδικό. Τρώω pillfood plus και low dose φίνα ευλαβικά με την ελπίδα να βοηθήσουν. Και προσπαθώ να αποδεχτώ το γεγονός ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο πέρα απο υπομονή. Να συνεχίσω όσο μπορώ κανονικά τη ζωή μου κτλ, γιατί αν συνεχίσω να ασχολούμαι όλη μέρα κάθε μέρα με τις τρίχες μου στο τέλος θα μου σαλέψει πανηγυρικά
 

vlafo

Well-Known Member
Μια χαρά θα είσαι στις γιορτές,έχεις πολύ μαλλί και θα έχει προλάβει να μεγαλώσει και θα δείχνει κοντοκουρεμένο.
Άψογη παρουσίαση.
 

gorgi

Active Member
Εν τω μεταξύ ρε παιδιά αν προσέξετε σχήμα κρανίου (όσο φαίνεται με το blurring) στην ανφάς φωτό στο διήμερο και το συγκρίνετε με την ίδια φωτό στο διβδόμαδο, οριακά δεν το πιστεύεις ότι προκειται για το ίδιο κεφάλι. Φαντάσου τί πρήξιμο έπαιζε τις πρώτες μέρες, ήμουν σαν pufferfish :p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πολύ δυνατή παρουσίαση με εξαιρετικά υποσχόμενο αποτέλεσμα.
Κροτίδα θα γίνεις φίλε με τόσα grafts που έριξες μέσα σε τόσα μαμά μαλλιά.
Άλλος άνθρωπος πιστεύω θα είσαι σε 8 μήνες, αρκεί να κρατήσεις τη φίνα σου έστω σε low dose.
Ότι καλύτερο εύχομαι ξανά, και αναμένουμε την εξέλιξη σου.
 

gorgi

Active Member
Πολύ δυνατή παρουσίαση με εξαιρετικά υποσχόμενο αποτέλεσμα.
Κροτίδα θα γίνεις φίλε με τόσα grafts που έριξες μέσα σε τόσα μαμά μαλλιά.
Άλλος άνθρωπος πιστεύω θα είσαι σε 8 μήνες, αρκεί να κρατήσεις τη φίνα σου έστω σε low dose.
Ότι καλύτερο εύχομαι ξανά, και αναμένουμε την εξέλιξη σου.
Φίλε @MaleCyprus σε ευχαριστώ ξανά για τα καλά σου λόγια, μακάρι να βλέπω το καλοκαίρι το αποτέλεσμα και να είναι καλό.
Προς το παρόν με τόσο shedding που βιώνω πιστεύω ότι όλα έχουν πάει στραβά και είμαι καμμένο χαρτί κτλ., αλλά νομίζω είναι φάση αυτό που την περνάνε πολλοί που έχουν κάνει μμ.
Όσον αφορά την φίνα, αν δω ότι σε βάθος λίγων μηνών πως δεν έχω κάποια ουσιαστική παρενέργεια θα την ανεβάσω στα 4mg την εβδομάδα. Προς το παρόν την κρατάω στα 3 γιατί έχω διάφορες ευαισθησίες σαν οργανισμός και δεν θέλω να προκαλέσω ξεδιάντροπα την τύχη μου :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Είσαι σε εξαιρετική ηλικία, πήγες σε εξαιρετική κλινική, έβαλες αρκετά grafts κλείνοντας ασφυκτικά όλες τις υποπεριοχές, παίρνεις και φίνα ήδη, θα πας άψογα.
Αυτοί οι 2-3 μήνες είναι οι περιέργοι και είναι απολύτως φυσιολογικό αυτό που περνάς τώρα.
Πήρες και φίνα πρώτη φορά άρα θα υπάρχουν γερές ανακατατάξεις και στα προυπάρχοντα μαλλιά σου, τα οποία θα σου τα ζωντανέψει και θα τους κτίσει ποιότητα ώστε να αντέχουν τα μελλοντικά σφυροκοπήματα της DHT.
Το καλοκαίρι θα καταλάβεις πιστεύω πόσο πολύ άξιζε αυτό που έκανες και θα το χαρείς.
Για τη φίνα νομίζω 3mg/week είσαι μια χαρά, δε χρειάζεται 4 στην ηλικία σου και με την κατάσταση του υπάρχοντος μαλλιού σου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
@Nik.Mos , @vlafo , @vag25, @oreo ευχαριστώ για τις ειλικρινείς σας απόψεις. Πάντως και σε άλλους γιατρούς τόσο στην Τουρκία όσο και στην Κύπρο που είχα ρωτήσει τα νούμερα εκεί κυμαίνονταν με κατεβασμα hairline και temples και πυκνωση σε όλη την περιοχή επάνω με εμφαση στο crown.
Επίσης το να πάρω φίνα πρώτα και να περιμένω 2 χρόνια και να μου το πρότειναν δεν το ήθελα εγώ, γιατί η φίνα δεν θα μου κατέβαζε την hairline ουτε θα μου γεννούσε μαλλί στους κροτάφους, οι περιοχές αυτες έχουν "αδειάσει" από τα 18 μου. Δηλαδή σε ΜΜ θα προχωρούσα ουτως η άλλως, και μάλιστα άμεσα.
Πάντως είχα ποστάρει σε ένα άλλο νήμα την κατάσταση μου και τον προβληματισμό μου και ζητούσα ακριβώς αυτό το πράγμα, συμβουλές από παλαιότερους για το ποιές κλινικές θεωρούν οι παλιοί εδώ μέσα τις πιο κατάληλλες για μια επέμβαση τέτοιου είδους. Δυστυχώς δεν υπήρξαν κάποιες προτάσεις/προτροπές/αποτροπές οπότε προσπάθησα κι εγώ με τις πληροφορίες που διέθετα να λάβω την καλύτερη δυνατή απόφαση δεδομένου και του μη απεριόριστου budget.
Ελπίζω να μην πάνε όλα τόσο στραβά και χάσω μαμά μαλλιά περισσότερα απο όσα έβαλα, τί να πω, η νεκροψία θα δείξει. Fingers crossed!
Όπως και να έχει το νήμα θα το ενημερώνω.
Στην Κύπρο που ρώτησες, σε ποιές κλινικές πήγες και πόσα grafts σου είπαν συνολικά φίλε @gorgi ;
 

gorgi

Active Member
Στην Κύπρο που ρώτησες, σε ποιές κλινικές πήγες και πόσα grafts σου είπαν συνολικά φίλε @gorgi ;

Κύπρο με είχε κερδίσει ο Γεωργίου, έδειξε από την αρχή πολύ ενδιαφέρον για την περίπτωση μου και ασχολήθηκε. Αποφάσισα όμως να πάω ASMED όταν βρέθηκε ραντεβού μεσα στον Νοέμβριο ενώ στον Γεωργίου θα πήγαινε η φάση μέσα στο 2022.

Ο Γεωργίου σε μία πρώτη εκτίμηση μου είχε πει 3200+ θυλάκια.
Σε μια δεύτερη εκτίμηση όταν του εστειλα υψηλής ποιότητας φωτό αναθεώρησε και πήγαμε στα 3500.

Παρ'ολα αυτά ακόμη και έτσι η πρόταση του ηταν 1000 grafts λιγότερα από τον Erdo και άρα πιο τίμια θεωρώ.
 

jersey

Well-Known Member
Κύπρο με είχε κερδίσει ο Γεωργίου, έδειξε από την αρχή πολύ ενδιαφέρον για την περίπτωση μου και ασχολήθηκε. Αποφάσισα όμως να πάω ASMED όταν βρέθηκε ραντεβού μεσα στον Νοέμβριο ενώ στον Γεωργίου θα πήγαινε η φάση μέσα στο 2022.

Ο Γεωργίου σε μία πρώτη εκτίμηση μου είχε πει 3200+ θυλάκια.
Σε μια δεύτερη εκτίμηση όταν του εστειλα υψηλής ποιότητας φωτό αναθεώρησε και πήγαμε στα 3500.

Παρ'ολα αυτά ακόμη και έτσι η πρόταση του ηταν 1000 grafts λιγότερα από τον Erdo και άρα πιο τίμια θεωρώ.
ο Γεωργίου της Κύπρου που θα σου έβαζε τα 3500; Επίσης τι τιμή σου είχε πει;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Κύπρο με είχε κερδίσει ο Γεωργίου, έδειξε από την αρχή πολύ ενδιαφέρον για την περίπτωση μου και ασχολήθηκε. Αποφάσισα όμως να πάω ASMED όταν βρέθηκε ραντεβού μεσα στον Νοέμβριο ενώ στον Γεωργίου θα πήγαινε η φάση μέσα στο 2022.

Ο Γεωργίου σε μία πρώτη εκτίμηση μου είχε πει 3200+ θυλάκια.
Σε μια δεύτερη εκτίμηση όταν του εστειλα υψηλής ποιότητας φωτό αναθεώρησε και πήγαμε στα 3500.

Παρ'ολα αυτά ακόμη και έτσι η πρόταση του ηταν 1000 grafts λιγότερα από τον Erdo και άρα πιο τίμια θεωρώ.
Μπαίννει παντού ο Γεωργίου, κάτι που λίγοι και μόνο οι κορυφαίοι κάνουν.
 

jersey

Well-Known Member
Ναι, ναι, ο Μιχάλης Γεωργίου.
Είχε μια προσφορά για το 2021 για τους Έλληνες 1.5€ το graft αν θυμάμαι καλά.
εννοώ ποιες περιοχές θα σου κάλυπτε με τα 3500 ο Γεωργίου; Α ζωνη, Β και crown;
Κάπου ειχε κάνει και ένα ποστ το καλοκαίρι o Γεωργίου στο φόρουμ που έλεγε οτι έχει 1.5 ευρώ/ g για τον Ιούνιο/Ιούλιο νομίζω. Τώρα το έκανε γενικά για το 2021; ή και για το 2022 αν κλείσεις από το '21;
 

gorgi

Active Member
εννοώ ποιες περιοχές θα σου κάλυπτε με τα 3500 ο Γεωργίου; Α ζωνη, Β και crown;
Κάπου ειχε κάνει και ένα ποστ το καλοκαίρι o Γεωργίου στο φόρουμ που έλεγε οτι έχει 1.5 ευρώ/ g για τον Ιούνιο/Ιούλιο νομίζω. Τώρα το έκανε γενικά για το 2021; ή και για το 2022 αν κλείσεις από το '21;

Γενικά αν κλείσεις το 2021, ανεξάρτητα από το πότε θα γίνει η επέμβαση. Τουλάχιστον έτσι το είχα καταλάβει εγώ.
 
Μπλουζα