Giorgos, fue 2000gr, seneca medical

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Αυτό μου έφτιαξε η φαρμακοποιός,δεν ξέρω αν είναι η ίδια εταιρεία,η δοσολογία είναι δύο φορές την ημέρα από ένα πάτημα;
ναι αυτό είναι...βάζε πρωι βράδυ από ενα πάτημα, για κανένα εξάμηνο και μετά αμα θες βάλε μονο το βράδυ...
Τώρα με την ζέστη, μπορεις να το βάζεις στο ψυγείο κανά 10λεπτο πριν την εφαρμογή για να βγαίνει πιο παχυρευστος ο αφρός, λόγω της ζέστης.
 

cristiano

Member
Καλησπέρα και από εμένα. Το πρόβλημα στους κροτάφους και τη hairline ήταν μεγάλο. Γενικά μια χαρά είναι ο σχεδιασμός. Ισως η hairline κατέβηκε λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε. Καλά έκανε ο γιατρός και δε στο έκανε ίσιο στους κροτάφους γιατί δε θα φαινόταν φυσικό. Μη βλέπεις πως είναι τώρα. Όταν μακρύνουν οι τρίχες θα πέφτουν απο δω και απο κει και δε θα φαίνεται τίποτα. Νομίζω η φίνα δε χρειαζεται προς το παρόν γιατι τα υπόλοιπα μαμα μαλλιά τα βλέπω υγιή. Βάλε μόνο μινοξιδίλη.
Υπομονή 4 μήνες για να δεις ένα αρχικό αποτέλεσμα. Καλή φύτρωση!
 
Καλησπέρα και από εμένα. Το πρόβλημα στους κροτάφους και τη hairline ήταν μεγάλο. Γενικά μια χαρά είναι ο σχεδιασμός. Ισως η hairline κατέβηκε λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε. Καλά έκανε ο γιατρός και δε στο έκανε ίσιο στους κροτάφους γιατί δε θα φαινόταν φυσικό. Μη βλέπεις πως είναι τώρα. Όταν μακρύνουν οι τρίχες θα πέφτουν απο δω και απο κει και δε θα φαίνεται τίποτα. Νομίζω η φίνα δε χρειαζεται προς το παρόν γιατι τα υπόλοιπα μαμα μαλλιά τα βλέπω υγιή. Βάλε μόνο μινοξιδίλη.
Υπομονή 4 μήνες για να δεις ένα αρχικό αποτέλεσμα. Καλή φύτρωση!
Καλησπέρα φίλε,τα ίδια ακριβώς μου είπε και ο γιατρός,Μινοξιδιλη και φίνα τοπικά ξεκίνησα να βοηθήσω την ανάπτυξη αλλά θα το διακόψω σε ένα εξάμηνο.Η φίνα είναι ένα πολύ καλό "όπλο" και θέλω να την έχω για το μέλλον αν χρειαστεί.
 
Update :1 μήνας
15 μέρες χρήση μινο+φίνα τοπικά
20 μέρες βιταμίνες
Υπάρχει ερυθρότητα ακόμα στην περιοχή και φαγούρα υποφερτή.
Μετά από προπόνηση γίνονται ακόμα πιο έντονα τα συμπτώματα.
Έχουν μείνει κάποια τριχακια δεν ξέρω αν θα φύγουν τις επόμενες μέρες.
Κάποια σπυράκια έχουν εμφανιστεί στην δοτρια.
 

Συνημμένα

  • 1000002353.jpg
    1000002353.jpg
    429.7 KB · Προβολές: 94
  • 1000002343.jpg
    1000002343.jpg
    722.8 KB · Προβολές: 69
  • 1000002378.jpg
    1000002378.jpg
    689.1 KB · Προβολές: 93

LoverBoy

Well-Known Member
Update :1 μήνας
15 μέρες χρήση μινο+φίνα τοπικά
20 μέρες βιταμίνες
Υπάρχει ερυθρότητα ακόμα στην περιοχή και φαγούρα υποφερτή.
Μετά από προπόνηση γίνονται ακόμα πιο έντονα τα συμπτώματα.
Έχουν μείνει κάποια τριχακια δεν ξέρω αν θα φύγουν τις επόμενες μέρες.
Κάποια σπυράκια έχουν εμφανιστεί στην δοτρια.
Υπομονή φίλε μου!Μετά τους 2 μήνες θα σκάνε λίγο λίγο!μην σε ανησυχεί!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Νομίζω είναι το χειρότερο διάστημα αυτό, μακραίνουν τα υπόλοιπα και μπροστά είναι άδειο, περίεργη φάση
Καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ ήμουν με καπελάκι μεγάλο διάστημα μέχρι να έχουν μια σχετικά καλή εικόνα τα μαλλιά μου!Για αυτό σου λέω ξέχνα για λίγο καιρό την εμφάνιση και κάνε υπομονή!Θα έρθει όμως η στιγμή που θα φτύνεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη και θα το απολαμβάνεις!
 
Δυστυχώς βλέπω ότι ο οργανισμός μου αντιδράει στην θεραπεία μινοξιδιλη+φίνα.

Υπάρχει ερυθρότητα και έντονος κνησμός κατά διαστήματα και κάποια πολύ μικρά σπυράκια στο κούτελο.

Απτην κλινική μου είπαν ότι είναι παρενέργειες της μινοξιδιλη και αν με ενοχλεί παρά πολύ να την διακόψω.

Ακόμα την παλεύω αλλά φοβάμαι μην το γυρίσει σε καμία δερματίτιδα και γίνει καμία ζημιά.

Υπάρχει άλλη λύση η να κάνω υπομονή;
 

montecristo

Well-Known Member
Δυστυχώς βλέπω ότι ο οργανισμός μου αντιδράει στην θεραπεία μινοξιδιλη+φίνα.

Υπάρχει ερυθρότητα και έντονος κνησμός κατά διαστήματα και κάποια πολύ μικρά σπυράκια στο κούτελο.

Απτην κλινική μου είπαν ότι είναι παρενέργειες της μινοξιδιλη και αν με ενοχλεί παρά πολύ να την διακόψω.

Ακόμα την παλεύω αλλά φοβάμαι μην το γυρίσει σε καμία δερματίτιδα και γίνει καμία ζημιά.

Υπάρχει άλλη λύση η να κάνω υπομονή;
Πόσες φορές βάζεις τη μέρα και ποσα πατήματα ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Update:3 μήνες
Έχω σταματήσει Μίνο+ φίνα ενάμιση μήνα περίπου λόγο δερματίτιδας.
Μόνο βιταμίνες και μια λοσιόν βάζω.
Πρώτη φώτο είναι με βρεγμένα,
Δεύτερη στεγνά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20231105_194406.jpg
    IMG_20231105_194406.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 56
  • IMG_20231105_194037.jpg
    IMG_20231105_194037.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 57

LoverBoy

Well-Known Member
Update:3 μήνες
Έχω σταματήσει Μίνο+ φίνα ενάμιση μήνα περίπου λόγο δερματίτιδας.
Μόνο βιταμίνες και μια λοσιόν βάζω.
Πρώτη φώτο είναι με βρεγμένα,
Δεύτερη στεγνά.
Άρχισε η φύτρωση φίλε μου!Φίνα γιατί έκοψες?Έπαιρνες τοπική?
 
Άρχισε η φύτρωση φίλε μου!Φίνα γιατί έκοψες?Έπαιρνες τοπική?
Τοπική Μίνο με φίνα,μου δημιουργούσε τρομερή ξηροδερμια σε σημείο να βγαίνουν κομμάτια απτό δέρμα, έντονη φαγούρα και φουσκαλιτσες με υγρό,
Δοκίμασα και σκέτη μινοξιδιλη σε λοσιόν πριν δύο βδομάδες και πάλι ξανά φούντωσε.
Μάλλον στην μινοξιδιλη έχω θέμα.
 
Μπλουζα