Giorgos, fue 2000gr, seneca medical

JimKan1

Well-Known Member
ε θα μοιάζει με το δικό σου λογικά που και εσύ κατέβασες 1.5 cm και αυτός το ιδιο..τα 100 grafts δεν ειναι διαφορά..

Γιατί δεν φτιάχνεις ένα νήμα με την μεταμόσχευση σου στον Τυρκαλά αντι να το βλέπουν από αλλο νήμα του Yaman ;
Ο Τυρκαλας εχει μεγαλο δειγμα γραφης στο forum πλεον και ξερουν ολοι τι να περιμενουν πανω κατω, συν οτι εχουν περασει 18 μηνες και δεν εχω ουτε μετρησεις ουτε φωτο περα απο αυτες που εχω βαλει εκει στο σχολιο οποτε.... αν θελει καποιος να με ρωτησει το οτιδηποτε ειμαι διαθεσιμος ομως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε,το έχω τσεκαρι το περιστατικό σου και ήσουν ο ένας λόγος εσύ και ένα άλλο παλικάρι από εδώ που πήγα στην συγκεκριμένη κλινική.
Ακόμα ξαπλώνω ανάσκελα μόνο την δοτρια ακουμπάω.
Νομίζω πιο πολύ να μην λερωσω το μαξιλάρι μου τα έδωσαν για τις δύο πρώτες μέρεςεσυ δεν έβαζες κάτι;
Να σαι καλά φίλε μου χαίρομαι αν σε βοήθησα έστω και με αυτό τον τρόπο!Τώρα κατάλαβαΑυτά τα γαλαζοπράσινα αν λες ναι είναι για το μαξιλάρι για να μην μολυνθεί η περιοχή και μη κολάνε οι πληγές στις μαξιλαροθήκες!2-3 μέρες και εγώ τα χρησιμοποίησα!Είχα πάρει και την λοσιόν για την δότρια!Όλα καλά θα πάνε βλέπω να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα!
 

montecristo

Well-Known Member
Ο Τυρκαλας εχει μεγαλο δειγμα γραφης στο forum πλεον και ξερουν ολοι τι να περιμενουν πανω κατω, συν οτι εχουν περασει 18 μηνες και δεν εχω ουτε μετρησεις ουτε φωτο περα απο αυτες που εχω βαλει εκει στο σχολιο οποτε.... αν θελει καποιος να με ρωτησει το οτιδηποτε ειμαι διαθεσιμος ομως.
Απλά το δικό σου αποτέλεσμα από τον Τυρκαλά δεν μπορει να το βρει κάποιος νέος ξέρω γω που μπορει να έχει παρόμοιο προβλημα, αφου δεν έχεις φτιάξει νήμα με την επέμβαση σου..Είναι αδύνατον να το βρει δηλαδή μέσα στις σελίδες ενός αλλου νήματος αλλου γιατρού...μονο τυχαία...Επίσης καλό ειναι να ανανεώνεται και το δείγμα γραφής από κάθε γιατρό, γιατί μπορεί να έτυχαν κιόλας κάποια ατυχή περιστατικά...
 
Εχω μεγαλη απορια πως θα ειναι το αποτελεσμα σου με 1,5 εκατοστα κατεβασμα hairline και κλεισιμο κροταφων μονο με 2.000 grafts.
Εγω εκανα ακριβως το ιδιο αλλα με 100 grafts παραπανω στον Τυρκαλα αλλα κατεβασα απο τα 8,5 στα 7.

Μπορεις να το δεις εδω περιληπτικα
https://www.hairlossgr.com/forum/threads/dr-yaman-motorized-fue-4850-g-24-03-Νw6.14287/post-319435
Πολύ ωραία πυκνότητα έχεις μακάρι να την πιάσω κ εγώ,τα 100 gr δεν νομίζω να κάνουν την διαφορά.η αρχική εκτίμηση ήταν στα 2000 που έβαλα τα πραγματικά στατιστικά θα τα έχω από βδομάδα απτην κλινικη.μπορει να είναι περισσότερα η λιγότερα..θα δούμε.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πολύ ωραία πυκνότητα έχεις μακάρι να την πιάσω κ εγώ,τα 100 gr δεν νομίζω να κάνουν την διαφορά.η αρχική εκτίμηση ήταν στα 2000 που έβαλα τα πραγματικά στατιστικά θα τα έχω από βδομάδα απτην κλινικη.μπορει να είναι περισσότερα η λιγότερα..θα δούμε.
Τα 100 grafts διαφορα δεν παιζουν καποιο ρολο, εχω εντυπωση οτι εχεις πιο χοντρη τριχα απο εμενα που ειναι πολυ θετικο, σου ευχομαι ολοκαρδα να παρεις πολυ καλο αποτελεσμα.
 
Τα 100 grafts διαφορα δεν παιζουν καποιο ρολο, εχω εντυπωση οτι εχεις πιο χοντρη τριχα απο εμενα που ειναι πολυ θετικο, σου ευχομαι ολοκαρδα να παρεις πολυ καλο αποτελεσμα.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε,κ εσύ να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου.
 
Τέταρτη ημέρα σήμερα,έπεσε το πρώτο λούσιμο σε όλο το κεφάλι,τέλος και η φαρμακευτική αγωγή,έχουν υποχωρήσει τα πρηξιματα,η δοτρια βλέπω αναρρώνει πολύ γρήγορα,στην ληπτρια έχω μια μικρή ευαισθησία.
Ανεβάζω τις φωτό τις κλινικής και τα στοιχεία. 1000001942.jpg 1000001940.jpg 1000001938.jpg 1000001936.jpg 1000001933.jpg 1000001930.jpg 1000001929.jpg
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραίος φίλε μου!Τώρα καθημερινά λουσιματάκια με απαλό σαμπουάν και θα σου πρότεινα όρθιος λούσιμο!(εγώ έτσι έκανα)Με απαλή ροή νερού!
Υπομονή τώρα και θα περάσουν οι μέρες!
 
Ωραίος φίλε μου!Τώρα καθημερινά λουσιματάκια με απαλό σαμπουάν και θα σου πρότεινα όρθιος λούσιμο!(εγώ έτσι έκανα)Με απαλή ροή νερού!
Υπομονή τώρα και θα περάσουν οι μέρες!
Όρθιος πιστεύω θα βολεψει και εμένα,σκυφτός νομίζω είναι επικίνδυνο μην φάω τα μούτρα μου.πιστευω το δύσκολο κομμάτι έφυγε, υπομονή τώρα να περάσει ο καιρός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Όρθιος πιστεύω θα βολεψει και εμένα,σκυφτός νομίζω είναι επικίνδυνο μην φάω τα μούτρα μου.πιστευω το δύσκολο κομμάτι έφυγε, υπομονή τώρα να περάσει ο καιρός.
Τωρα απλα υπομονη και προσοχη για 10 μερες φιλε μου!Εμένα με βόλεψε ότι ήταν και καλοκαίρι και πρωί έμπαινα για μπάνιο όρθιος με δρόσιζε κιόλας!
 
Σε 5 μέρες ξεκινάω μινοξιδιλη, προτείνετε να συνδυάσω με φίνα; ( τοπική)
Ο γιατρός μόνο για μινοξιδιλη μίλησε.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σε 5 μέρες ξεκινάω μινοξιδιλη, προτείνετε να συνδυάσω με φίνα; ( τοπική)
Ο γιατρός μόνο για μινοξιδιλη μίλησε.
Καθάρισες μια χαρά!Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις τοπική Φίνα γιατί εγώ τώρα 2 μήνες με αυτή έχω δει διαφορά στα υπόλοιπα αλλά και στην ποιότητα της τρίχας!Απο την άλλη βλέπω το μαλλί σου πλούσιο και υγιές!
 

montecristo

Well-Known Member
Σε 5 μέρες ξεκινάω μινοξιδιλη, προτείνετε να συνδυάσω με φίνα; ( τοπική)
Ο γιατρός μόνο για μινοξιδιλη μίλησε.
Υπάρχει ο αφρός της fagron που έχει μέσα και μινοξιδιλη και φιναστεριδη. Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτόν. Fagron MFT λέγεται και το ζητάς στο φαρμακείο
 
Υπάρχει ο αφρός της fagron που έχει μέσα και μινοξιδιλη και φιναστεριδη. Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτόν. Fagron MFT λέγεται και το ζητάς στο φαρμακείο
Αυτό μου έφτιαξε η φαρμακοποιός,δεν ξέρω αν είναι η ίδια εταιρεία,η δοσολογία είναι δύο φορές την ημέρα από ένα πάτημα;
 

Συνημμένα

  • IMG_20230819_125741.jpg
    IMG_20230819_125741.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 59
Μπλουζα