Giorgos, fue 2000gr, seneca medical

Καλησπέρα παιδιά, είμαι ο Γιώργος 41 χρονών.
Σας διαβάζω 2-3 χρόνια από τότε που άρχισε να με απασχολεί το θέμα μου,και αποφάσισα και εγώ με την σειρά μου να προχωρήσω σε μμ.
Έψαχνα μια κλινική VFM και αρχικά είχα στραφεί προς Τουρκία.
Μετά από κάποιες δημοσιεύσεις μελών από την seneca , αποφάσισα να κάνω ένα ραντεβού μαζί τους όπου έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος και με κάλυπτε και το θέμα των οικονομικών μιας και υπήρχε μικρή διαφορά από Τουρκία,θα γλίτωνα και όλη την ταλαιπωρία αεροπλάνα ξενοδοχεία κτλ.
Το πρόβλημα μου ήταν στην hairline και κροτάφους,βάλαμε 2000gr περίπου και διήρκεσε 6 ώρες η μμ.
Αναλυτικά στοιχεία και φωτογραφίες θα έχω από βδομάδα από την κλινική.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230806_094754.jpg
    IMG_20230806_094754.jpg
    3 MB · Προβολές: 124
  • 1000001751.jpg
    1000001751.jpg
    857.4 KB · Προβολές: 102
  • 1000001753.jpg
    1000001753.jpg
    560.4 KB · Προβολές: 92
  • 1000001739.jpg
    1000001739.jpg
    643.1 KB · Προβολές: 116

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε.
Εαν θες βάλε και φώτο του πριν να καταλάβουμε καλύτερα την έκταση του προβλήματος.
 
Το πρίν..δεν έχω άλλες φωτό.
ΥΓ:οι πρώτες φωτό που ανέβασα είναι σήμερα δεύτερη μέρα μμ,μόλις είχα βγάλει τις γάζες και είχα πλύνει την δοτρια
 

Συνημμένα

  • IMG_20230806_123034.jpg
    IMG_20230806_123034.jpg
    269.7 KB · Προβολές: 117
  • IMG_20230806_123112.jpg
    IMG_20230806_123112.jpg
    160.5 KB · Προβολές: 122

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε, ωραίος ο σχεδιασμός από τον dr Γούναρη. Πόσο κόστισε η επέμβαση σου; Επίσης μπορείς να βάλεις μια πιο καθαρή φωτογραφία με την τοποθέτηση των grafts ;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το πρίν..δεν έχω άλλες φωτό.
ΥΓ:οι πρώτες φωτό που ανέβασα είναι σήμερα δεύτερη μέρα μμ,μόλις είχα βγάλει τις γάζες και είχα πλύνει την δοτρια
Μικρό το πρόβλημα, ιδανική ηλικία, θεωρώ θα πάρεις καλό αποτέλεσμα.
Ίσως να μπορούσες να πας και πιο επιθετικά ρίχνοντας ακόμη και 2400-2500, μιας και έχεις και καλή ηλικία.
Πάντως οι φώτος του πριν, δείχνουν ότι τα υπάρχοντα-υπόλοιπα μαλλιά σου είναι πολύ υγιή για την ηλικία σου.
Παίρνεις φιναστερίδη;
 
Καλή επιτυχία φίλε, ωραίος ο σχεδιασμός από τον dr Γούναρη. Πόσο κόστισε η επέμβαση σου; Επίσης μπορείς να βάλεις μια πιο καθαρή φωτογραφία με την τοποθέτηση των grafts ;
Τις βγάζω μόνος μου και δυσκολεύομαι λίγο το κόστος είναι στα 2800 τωρα
 

Συνημμένα

  • IMG_20230806_133412.jpg
    IMG_20230806_133412.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 128
Μικρό το πρόβλημα, ιδανική ηλικία, θεωρώ θα πάρεις καλό αποτέλεσμα.
Ίσως να μπορούσες να πας και πιο επιθετικά ρίχνοντας ακόμη και 2400-2500, μιας και έχεις και καλή ηλικία.
Πάντως οι φώτος του πριν, δείχνουν ότι τα υπάρχοντα-υπόλοιπα μαλλιά σου είναι πολύ υγιή για την ηλικία σου.
Παίρνεις φιναστερίδη;
Την χαιρλαιν την κατεβάσαμε στα 6 εκατοστά από την αρχή των φρυδιών και ο γιατρός μου είπε πιάσαμε πολύ καλή πυκνότητα,το αποτέλεσμα θα δείξει,τα στατιστικά ακριβώς θα τα έχω την άλλη βδομάδα από την κλινική.
Δεν έχω πάρει φάρμακα πότε μόνο κάποιες βιταμίνες κατά καιρούς.
Και ο γιατρός με τις νοσηλεύτριες είχαν ενθουσιαστεί με την τρίχα,η διαδικασία γινόταν αρκετά γρήγορα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Την χαιρλαιν την κατεβάσαμε στα 6 εκατοστά από την αρχή των φρυδιών και ο γιατρός μου είπε πιάσαμε πολύ καλή πυκνότητα,το αποτέλεσμα θα δείξει,τα στατιστικά ακριβώς θα τα έχω την άλλη βδομάδα από την κλινική.
Δεν έχω πάρει φάρμακα πότε μόνο κάποιες βιταμίνες κατά καιρούς.
Και ο γιατρός με τις νοσηλεύτριες είχαν ενθουσιαστεί με την τρίχα,η διαδικασία γινόταν αρκετά γρήγορα.
Ναι αν μας βάλεις τα στατιστικά θα καταλάβουμε καλύτερα τη δουλειά που έγινε.
Σε τι ύψος βρισκόταν η χερλαιν πριν την κατεβάσετε ;
Προσωπικά δε θα την κατέβαζα κάτω από τα 7-7.5cm, αλλά είναι γούστα αυτά και ανάλογα με το τι πλάνο και βλέψεις έχει ο καθένας, με το βλέμμα στο μέλλον και τι ανάγκες πιθανόν να χρειαστούν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ναι αν μας βάλεις τα στατιστικά θα καταλάβουμε καλύτερα τη δουλειά που έγινε.
Σε τι ύψος βρισκόταν η χερλαιν πριν την κατεβάσετε ;
Προσωπικά δε θα την κατέβαζα κάτω από τα 7-7.5cm, αλλά είναι γούστα αυτά και ανάλογα με το τι πλάνο και βλέψεις έχει ο καθένας, με το βλέμμα στο μέλλον και τι ανάγκες πιθανόν να χρειαστούν.
1,5cm την κατεβάσαμε,με έβαζε και σήκωνα τα φρύδια να δει τους μύες στο μέτωπο,και να βρει την φυσική χαιρλαιν,βασικά μαρεσει έτσι,το τελείωμα στους κροτάφους δεν μαρεσε το ήθελα πιο ίσιο αλλά δεν ήταν σωστό μου είπε.
 
Μου έχουν δώσει κάτι νάιλον να βάζω στο μαξιλάρι και γίνεται το κεφάλι μούσκεμα, πειράζει αν βάλω πετσέτα;
 

TopBoy

Member
Καλη επιτυχία εύχομαι, φαινεται καθαρή δουλειά. Ο γιατρός ποια στάδια της επέμβασης έκανε; Και πόσες ήταν οι βοηθοί του γιατρού κατά την διαδικασία ; 2;
 
Καλη επιτυχία εύχομαι, φαινεται καθαρή δουλειά. Ο γιατρός ποια στάδια της επέμβασης έκανε; Και πόσες ήταν οι βοηθοί του γιατρού κατά την διαδικασία ; 2;
Σε ευχαριστώ φίλε,όλα τα στάδια έκανε, νοσηλεύτριες ήταν δύο, ξεχώριζαν τα τριχοθυλάκια.
Μου έκανε εντύπωση ότι δεν άνοιξε τρύπες πρώτα και μετά να έκανε την τοποθέτηση,έβαζαν οι νοσηλεύτριες τα τριχοθυλάκια σε κάτι μικρά σαν στυλό και τα φύτευε απευθείας,ο γιατρός ζητούσε μόνα δίπλα κτλ.ελπιζω να πάει καλά.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μου έχουν δώσει κάτι νάιλον να βάζω στο μαξιλάρι και γίνεται το κεφάλι μούσκεμα, πειράζει αν βάλω πετσέτα;
Καλή επιτυχία φίλε μου!Καλή φύτρωση και να το χαίρεσαι!Έκανα και εγώ με τον Κύριο Γούναρη στις 15 Ιουνίου!Πολύ καλός όντως και σου εκπέμπει σιγουριά και ηρεμία!Τι νάιλον σου έδωσαν?Μη βάλεις πετσέτα οι ίνες μπορεί να αγγιστρώσουν τα τριχοθυλάκια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ φίλε,όλα τα στάδια έκανε, νοσηλεύτριες ήταν δύο, ξεχώριζαν τα τριχοθυλάκια.
Μου έκανε εντύπωση ότι δεν άνοιξε τρύπες πρώτα και μετά να έκανε την τοποθέτηση,έβαζαν οι νοσηλεύτριες τα τριχοθυλάκια σε κάτι μικρά σαν στυλό και τα φύτευε απευθείας,ο γιατρός ζητούσε μόνα δίπλα κτλ.ελπιζω να πάει καλά.
Όντως μόνο ο γιατρός με άγγιξε και εμένα!έτσι ακριβώς η διαδικασία όπως την λες έγινε!
 
Καλή επιτυχία φίλε μου!Καλή φύτρωση και να το χαίρεσαι!Έκανα και εγώ με τον Κύριο Γούναρη στις 15 Ιουνίου!Πολύ καλός όντως και σου εκπέμπει σιγουριά και ηρεμία!Τι νάιλον σου έδωσαν?Μη βάλεις πετσέτα οι ίνες μπορεί να αγγιστρώσουν τα τριχοθυλάκια!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε,το έχω τσεκαρι το περιστατικό σου και ήσουν ο ένας λόγος εσύ και ένα άλλο παλικάρι από εδώ που πήγα στην συγκεκριμένη κλινική.
Ακόμα ξαπλώνω ανάσκελα μόνο την δοτρια ακουμπάω.
Νομίζω πιο πολύ να μην λερωσω το μαξιλάρι μου τα έδωσαν για τις δύο πρώτες μέρεςεσυ δεν έβαζες κάτι;
 

JimKan1

Well-Known Member
1,5cm την κατεβάσαμε,με έβαζε και σήκωνα τα φρύδια να δει τους μύες στο μέτωπο,και να βρει την φυσική χαιρλαιν,βασικά μαρεσει έτσι,το τελείωμα στους κροτάφους δεν μαρεσε το ήθελα πιο ίσιο αλλά δεν ήταν σωστό μου είπε.
Εχω μεγαλη απορια πως θα ειναι το αποτελεσμα σου με 1,5 εκατοστα κατεβασμα hairline και κλεισιμο κροταφων μονο με 2.000 grafts.
Εγω εκανα ακριβως το ιδιο αλλα με 100 grafts παραπανω στον Τυρκαλα αλλα κατεβασα απο τα 8,5 στα 7.

Μπορεις να το δεις εδω περιληπτικα
https://www.hairlossgr.com/forum/threads/dr-yaman-motorized-fue-4850-g-24-03-Νw6.14287/post-319435
 

montecristo

Well-Known Member
Εχω μεγαλη απορια πως θα ειναι το αποτελεσμα σου με 1,5 εκατοστα κατεβασμα hairline και κλεισιμο κροταφων μονο με 2.000 grafts.
Εγω εκανα ακριβως το ιδιο αλλα με 100 grafts παραπανω στον Τυρκαλα αλλα κατεβασα απο τα 8,5 στα 7.

Μπορεις να το δεις εδω περιληπτικα
https://www.hairlossgr.com/forum/threads/dr-yaman-motorized-fue-4850-g-24-03-Νw6.14287/post-319435
ε θα μοιάζει με το δικό σου λογικά που και εσύ κατέβασες 1.5 cm και αυτός το ιδιο..τα 100 grafts δεν ειναι διαφορά..

Γιατί δεν φτιάχνεις ένα νήμα με την μεταμόσχευση σου στον Τυρκαλά αντι να το βλέπουν από αλλο νήμα του Yaman ;
 
Μπλουζα