Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

montecristo

Well-Known Member
Έχω κέφια και εφτιαξα 2 εκδοχές μου με το face app (μεγάλη πλάκα, έχει πολλά φίλτρα, δοκιμάστε το...). Αυτό που νομίζω οτι λέμε όλοι και λένε και οι άλλοι και λένε και οι γυναίκες είναι το εξής: Με μαλούρα είσαι οκ, με καράφλα είσαι οκ, το ...ενδιάμεσα είναι σκατά. Αυτό που έχεις και δεν έχεις μαλλιά, που βλέπεις μέσα και όταν φυσάει είσαι σαν τον τρελό επιστήμονα, αυτό που σου γαμεί την αυτοπεποίθηση που τόσο σκληρά έχτισες και προσπαθείς με αυτοσαρκασμό να διατηρήσεις. Αυτή η κατάσταση είναι άρρωστη και αυτήν παλεύουμε με όποιο τρόπο μπορεί και θέλει ο καθένας και χρειάζεται να καταπιείς το πικρό ποτήρι όταν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και να συνεχίσεις την ζωή σου.
υγ. καραφλάκος με γένια μια χαρά με βλέπω αμα σταματήσω την ντούτα...

Προβολή συνημμένου 52849Προβολή συνημμένου 52850
με γενια και καραφλός νομίζω σου πάει αρκετά..δείχνει κιόλας πιο brutal από οτι με μαλλιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
με γενια και καραφλός νομίζω σου πάει αρκετά..δείχνει κιόλας πιο brutal από οτι με μαλλιά.
Ναι... Boyka!
Αλλά αυτό που είπε ο Georgie είναι αλήθεια, στα αεροδρόμια θα με έχουν με τους υπόλοιπους απο μέση ανατολή δέκα ώρες στο ψάξιμο...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Έχω κέφια και εφτιαξα 2 εκδοχές μου με το face app (μεγάλη πλάκα, έχει πολλά φίλτρα, δοκιμάστε το...). Αυτό που νομίζω οτι λέμε όλοι και λένε και οι άλλοι και λένε και οι γυναίκες είναι το εξής: Με μαλούρα είσαι οκ, με καράφλα είσαι οκ, το ...ενδιάμεσα είναι σκατά. Αυτό που έχεις και δεν έχεις μαλλιά, που βλέπεις μέσα και όταν φυσάει είσαι σαν τον τρελό επιστήμονα, αυτό που σου γαμεί την αυτοπεποίθηση που τόσο σκληρά έχτισες και προσπαθείς με αυτοσαρκασμό να διατηρήσεις. Αυτή η κατάσταση είναι άρρωστη και αυτήν παλεύουμε με όποιο τρόπο μπορεί και θέλει ο καθένας και χρειάζεται να καταπιείς το πικρό ποτήρι όταν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και να συνεχίσεις την ζωή σου.
Όλα τα 'πες εδώ.

Το ενδιάμεσο είναι το σάπιο.

Που λένε όλοι 'Α ο Γιώργος ο καημένος καραφλιάζει μωρέ...' έτσι σαν μια τέλεια οπτικοποίηση του ανδρισμού σου που πάει στο διάολο. Και το χειρότερο είναι πως είναι κάτι έξω από τον έλεγχό σου, μια σιχαμένη λοταρία που δε σου 'κατσε. 'Ήταν ωραίος γκόμενος μωρέ, αλλά καράφλιασε...'.Το on/off (μαλλιάς/ξούρα) είναι πολύ ωραίο και ξηγημένο. Αν έχεις και έτσι συμμετρικό σχήμα κρανίου, σου δίνει πόντους, χωρίς να είναι βέβαια η προτίμηση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο ομορφα τα πραγματα το μονταζ που κανει το face app τα δειχνει καλυτερα. το εχω κανει και με εμενα αυτο το κολπακι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παρολο που εχω ωραια χαρακτηριστικα και ομως καραφλος δεν ειμαι ωραιος και εχει να κανει και με το χρωμα του δερματος που ειμαι ασπρος.
Παιδια μην λεμε μαλακιες απο τα 18 εως και τα 40+ μετραει οπως και να το κανουμε ενα ωραιο μαλλι για να εχουμε πιθανοτητες στο αλλο φυλλο. ασχετος τον χαρακτηρα για το πρωτο κλικ μιλαμε. Τις κατακτησεις που εκανα μμ και μετα δεν θα τις ειχα με τιποτα καραφλος.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Κοίτα, είναι μεγάλη κουβέντα αυτή. Θεωρώ πως έχει να κάνει με την αυτοπεποίθηση που εκπέμπεις. Έχοντας υπάρξει τζόβενο με ωραία μαλλιά, πάντα θα σε πονά βαθιά η καράφλα και όσα καλαμπουράκια να κάνεις και άλφα αρσενικό να ξηγιέσαι, στάνταρ θα μένει αυτή η πίκρα και θα σε φρενάρει ή θα διώχνει συγκεκριμένα θηλυκά από το διάβα σου.

Είναι λίγο ιδεοληψία και λίγο αυτοεκπληρούμενη προφητεία. Όπως και να 'χει, το καραφλός/μαλλιάς θα 'πρεπε να 'ναι πάντα ΕΠΙΛΟΓΗ μας και όχι θλιβερή λύση ανάγκης.
 

Kostas97

Well-Known Member
Το ενδιαμεσο που λετε δεν ειναι σαπιο σε ολες τις περιπτωσεις. Συμφωνω οτι αραιομαλλης σε ολο το κεφαλι ειναι ασχημο αλλα γνωριζω πολλους nw2-3 που δε βρισκω κανεναν λογο να το κουρεψουν κοντο.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Άμα σε πάρει ο αέρας στο NW3 σε κλαίνε οι ρέγγες. NW2 δεν το θεωρώ καν καράφλα μετά τα 30, γοητεία μόνο. Μακάρι να στάματαγε εκεί το κακό να παρίστανα τον Κύριο Καθηγητή. Παίζει να 'βαφα και τους κροτάφους γκρι πριν την ώρα τους για έξτρα πόντους με τρυφερά πρωτοετή μαναράκια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
1662119081273.png


Αυτος λ.χ. ποιος ο λογος να τα ξυρισει ή αν μπροστα ειχε περισσοτερα θα ειχε πιο πολυ περαση;; Ε δεν νομιζω..
 

giwrgos8888

Active Member
Παρολο που εχω ωραια χαρακτηριστικα και ομως καραφλος δεν ειμαι ωραιος και εχει να κανει και με το χρωμα του δερματος που ειμαι ασπρος.
Παιδια μην λεμε μαλακιες απο τα 18 εως και τα 40+ μετραει οπως και να το κανουμε ενα ωραιο μαλλι για να εχουμε πιθανοτητες στο αλλο φυλλο. ασχετος τον χαρακτηρα για το πρωτο κλικ μιλαμε. Τις κατακτησεις που εκανα μμ και μετα δεν θα τις ειχα με τιποτα καραφλος.
+++ poly swstos
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Εδώ φαίνεται πως υπάρχει χερλάιν κι ας είναι κούφια από πίσω. Η πρώτη μόστρα φαίνεται υγιής όμως. Σημαντικό βέβαια να φαίνεται απ' όλες τις γωνίες έτσι, να μη φυσάει και το τσουλούφι πάει στο αυτί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Εγω ετσι οπως τα ακουω παντως, το να εχεις μαλλι ειναι χειροτερο τελικα στο να βρεις γυναικα, γιατι αυαξανεται η περαση σου και ποτε δεν καθεσαι σε μια ωστε να πας σοβαροτερα :D
Παραφράζοντας λίγο τον George Best αν ήταν NW5 κάνεις δεν θα ηξερε τον Πελέ.
 

vagosx

Well-Known Member
Εγώ παίζω ακόμα
Λίγα μαλλιά , λίγα λεφτά
Πολύ αυτοπεποίθηση ;)
Σε όλους τους κανόνες υπάρχει μια εξαίρεση, εδώ δε θα μπορούσε να είναι άλλος από τον αγαπητό George, ο οποίος βέβαια και νεωτερος δείχνει, και είναι συνεχώς μάχιμος το εξασκεί το σπορ, και αρκετό μαλλί έχει και από ότι λέει και ο ίδιος και ολίγον κασερακι, not bad συνδυασμός.
Έχω κέφια και εφτιαξα 2 εκδοχές μου με το face app (μεγάλη πλάκα, έχει πολλά φίλτρα, δοκιμάστε το...). Αυτό που νομίζω οτι λέμε όλοι και λένε και οι άλλοι και λένε και οι γυναίκες είναι το εξής: Με μαλούρα είσαι οκ, με καράφλα είσαι οκ, το ...ενδιάμεσα είναι σκατά. Αυτό που έχεις και δεν έχεις μαλλιά, που βλέπεις μέσα και όταν φυσάει είσαι σαν τον τρελό επιστήμονα, αυτό που σου γαμεί την αυτοπεποίθηση που τόσο σκληρά έχτισες και προσπαθείς με αυτοσαρκασμό να διατηρήσεις. Αυτή η κατάσταση είναι άρρωστη και αυτήν παλεύουμε με όποιο τρόπο μπορεί και θέλει ο καθένας και χρειάζεται να καταπιείς το πικρό ποτήρι όταν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και να συνεχίσεις την ζωή σου.
υγ. καραφλάκος με γένια μια χαρά με βλέπω αμα σταματήσω την ντούτα...

Προβολή συνημμένου 52849Προβολή συνημμένου 52850
Ρε Λαζαρε τι ομοιότητα είναι αυτή με το Vlafo?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σε όλους τους κανόνες υπάρχει μια εξαίρεση, εδώ δε θα μπορούσε να είναι άλλος από τον αγαπητό George, ο οποίος βέβαια και νεωτερος δείχνει, και είναι συνεχώς μάχιμος το εξασκεί το σπορ, και αρκετό μαλλί έχει και από ότι λέει και ο ίδιος και ολίγον κασερακι, not bad συνδυασμός.

Ρε Λαζαρε τι ομοιότητα είναι αυτή με το Vlafo?
Πως το εννοείς vago του το τελευταίο ; :p
 

dlazaros

Well-Known Member
Σε όλους τους κανόνες υπάρχει μια εξαίρεση, εδώ δε θα μπορούσε να είναι άλλος από τον αγαπητό George, ο οποίος βέβαια και νεωτερος δείχνει, και είναι συνεχώς μάχιμος το εξασκεί το σπορ, και αρκετό μαλλί έχει και από ότι λέει και ο ίδιος και ολίγον κασερακι, not bad συνδυασμός.

Ρε Λαζαρε τι ομοιότητα είναι αυτή με το Vlafo?
Είναι τα γκρίζα.
 
Μπλουζα