Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

JimKan1

Well-Known Member
Φίλε ποτέ!
2 πράγματα είναι don't
Βαμμένα μαλλιά σε Άνδρα άνω των 30
Και filler στα χείλη για Γυναίκα
Τα ασπρα μαλλια ειναι γοητεια λεμε, Γιωργο μην ακους κανεναν σε 5-6 μηνες θα τα ξεχασεις τα μαλλια πιστευω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Είμαι κάποια στιγμή σε ένα συμβούλιο πριν καμία δεκαπενταριά χρόνια και είναι δίπλα μου μια τυπισσα που ήταν τότε 60 χρόνων, αδύνατη μεν, εννοειται βαμμένο το μαλλί, αλλά γενικώς πολύ σπασμένη, έδειχνε 70 plus για πλακα. Κάποια μέρα έρχεται στο συμβούλιο για κάποια υπόθεση του ενας συμφοιτητής της κυρίας, γενικώς καλοστεκούμενος με μαλλί Χατζηνικολαου, αλλα κάτασπρο και μόλις φεύγει ο τύπος αρχίζει η τυπισσα με τις λοιπές θείες του συμβουλίου ρε πως στραβόγέρασε ετσι αυτός, σαν παππούς τελείως είναι κλπ.
Και όλα αυτά απλά και μόνο επειδή ήταν κάτασπρο το μαλλί.
 

Georgie

Well-Known Member
Είμαι κάποια στιγμή σε ένα συμβούλιο πριν καμία δεκαπενταριά χρόνια και είναι δίπλα μου μια τυπισσα που ήταν τότε 60 χρόνων, αδύνατη μεν, εννοειται βαμμένο το μαλλί, αλλά γενικώς πολύ σπασμένη, έδειχνε 70 plus για πλακα. Κάποια μέρα έρχεται στο συμβούλιο για κάποια υπόθεση του ενας συμφοιτητής της κυρίας, γενικώς καλοστεκούμενος με μαλλί Χατζηνικολαου, αλλα κάτασπρο και μόλις φεύγει ο τύπος αρχίζει η τυπισσα με τις λοιπές θείες του συμβουλίου ρε πως στραβόγέρασε ετσι αυτός, σαν παππούς τελείως είναι κλπ.
Και όλα αυτά απλά και μόνο επειδή ήταν κάτασπρο το μαλλί.
Να ξέρεις ότι αρνητική κριτική στην εμφάνιση του άλλου, κάνουν όσοι αισθάνονται μειονεκτικά με τη δική τους .
Νόμος!
Κάποιος με αυτοπεποίθηση και αντικειμενικά καλή εμφάνιση ποτέ δεν ασχολείται με τα μαλλιά, με τα κιλά, η με τη μούρη κάποιου !
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Και εγω γκρίζαρα νωρίς κατά τα 37-38 αλλά μέχρι τα 45 ήμουν με σχετικά σκούρα μαλλιά παντού. Στα 46-47 'άσπρισε το μισό κεφάλι, χερλαιν περισσότερο και πάνω, τα υπόλοιπα όλα μαύρα ακόμα και σήμερα στα 53. Επειδή τα μαλλιά πάνε πολύ καλά με την θεραπεία τα αφήνω πάλι λίγο μακρύτερα με αποτέλεσμα επειδή τα χτενίζω προς τα πίσω να καλύπτουν το υπόλοιπο κεφάλι τα λευκά σαν χιονισμένη πλαγιά. Το αποτέλεσμα με έχει κάνει να περιμένω πότε στα κομμάτια θα ασπρίσουν και τα υπόλοιπα ρε γαμότο καθώς έχει πολύ πέραση το θέαμα, απο γραφείο, βόλτα μέχρι γυμναστήριο! (γυμνασμένος 50άρης + με κουστούμι γραβάτα κατάλευκα γένια και κεφάλι γεμάτο με λευκά μαλλιά... μέχρι και εγώ θα κοίταγα). Στην υγειά του Avodart...
 

Georgie

Well-Known Member
2 μήνες post HT
Και 3 1/2 από καθημερινή χρήση Φιναστεριδης.
 

Συνημμένα

  • IMG_20221114_194143.jpg
    IMG_20221114_194143.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 243
  • IMG_20221114_194111.jpg
    IMG_20221114_194111.jpg
    3 MB · Προβολές: 248

vagosx

Well-Known Member
Γιώργο η αλήθεια είναι ότι η πρώτη επέμβαση σε σένα ήταν λίρα 100.
Με ελάχιστα χρήματα σου γέμισαν μια χαρά την μπροστά περιοχή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Γιώργο η αλήθεια είναι ότι η πρώτη επέμβαση σε σένα ήταν λίρα 100.
Με ελάχιστα χρήματα σου γέμισαν μια χαρά την μπροστά περιοχή.
Ικανοποιημένος αρκετά έμεινα από την Advanced Βαγγέλη.
Έχω εξηγήσει τους λόγους για την απόφαση να προβώ και σε δεύτερη επέμβαση σε διαφορετική κλινικη με άλλα χαρακτηριστικά, θα δείξει πως θα πάει, μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά.

Δεν είχα σκοπό να κάνω φωτογραφική ενημέρωση τόσο νωρίς , λογικά είμαι στη χειρότερη φάση χρονικά.

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι η Φιναστεριδη. Έχει βελτιώσει κατά πολύ τη ποιότητα της τρίχας και είναι πολύ νωρίς ακόμα .

Σε 2 μήνες θα έχω καθαρή εικόνα
Ελπίζω πολύ καλή
 

montecristo

Well-Known Member
σε 4-5 μήνες θα έχεις γίνει μπετό φιλε...Πολύ καλό και το αποτέλεσμα της Advanced όπου σου έδωσε πολύ καλή κάλυψη με λίγα λεφτά και τώρα πας για την τελειοποίηση του αποτελέσματος..
 

Georgie

Well-Known Member
σε 4-5 μήνες θα έχεις γίνει μπετό φιλε...Πολύ καλό και το αποτέλεσμα της Advanced όπου σου έδωσε πολύ καλή κάλυψη με λίγα λεφτά και τώρα πας για την τελειοποίηση του αποτελέσματος..
Μακάρι φίλε , Ευχαριστώ.
Εγώ το πάω ένα, ένα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα.
Μέχρι τώρα, στο χρονικό διάστημα αυτό, το ζητούμενο ήταν να μην προκύψει κάποια ζημιά στα μαλλιά που έχω. Το οποίο φαίνεται να έχει πάει καλα.
Το δεύτερο ήταν να μην έχω παρενέργειες από τη καθημερινή χρήση Φιναστεριδης, και εδω so far so good.
Από εδώ και πέρα θα φανεί τι μπάλα έπαιξε ο Γιατρός και το team της MHRC .
 

Chris34

Active Member
Πολύ καλό ήδη το μαλλί. Θύμησε μου πόσος καιρός έχει περάσει από την πρώτη επέμβαση στην Advanced;
Μόλις ολοκληρωθεί και η δεύτερη θα είσαι σε φοβερή κατάσταση. Να το χαίρεσαι.
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ καλό ήδη το μαλλί. Θύμησε μου πόσος καιρός έχει περάσει από την πρώτη επέμβαση στην Advanced;
Μόλις ολοκληρωθεί και η δεύτερη θα είσαι σε φοβερή κατάσταση. Να το χαίρεσαι.
Μακάρι φίλε , ευχαριστώ.
Έχουν περάσει 3+ χρόνια από τη πρώτη.
Στα 50 μπήκα στο χορό 53+ τώρα.
 

Xristos87

Well-Known Member
Θα συμφωνησω με τον Μοντεκριστο, πηρες ενα πολυ καλο αποτελεσμα (τουλαχιστον στη ληπτρια) απο την Αντβανς, με πολυ καλη καλυψη. τωρα πας για την τελειοποιηση.
αλλος στη θεση σου αλλα κ την ηλικια σου ισως να μην εμπαινε.
παντως εισαι παρα πολυ καλα!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Θα συμφωνησω με τον Μοντεκριστο, πηρες ενα πολυ καλο αποτελεσμα (τουλαχιστον στη ληπτρια) απο την Αντβανς, με πολυ καλη καλυψη. τωρα πας για την τελειοποιηση.
αλλος στη θεση σου αλλα κ την ηλικια σου ισως να μην εμπαινε.
παντως εισαι παρα πολυ καλα!!!
Εδώ μπήκε ο Κωστετσος ρε Χρήστο
Δε θα έμπαινα εγώ?
:p
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα συμφωνησω με τον Μοντεκριστο, πηρες ενα πολυ καλο αποτελεσμα (τουλαχιστον στη ληπτρια) απο την Αντβανς, με πολυ καλη καλυψη. τωρα πας για την τελειοποιηση.
αλλος στη θεση σου αλλα κ την ηλικια σου ισως να μην εμπαινε.
παντως εισαι παρα πολυ καλα!!!
Οι ιδεες δεν εχουν ηλικια.
 

Georgie

Well-Known Member
3ος Μήνας
Καλησπέρα comrades.
Σήμερα έκλεισα το 3ο μήνα από τη δεύτερη μεταμοσχευση .
Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία να βάλω φωτογραφίες αφού οι διαφορές δεν είναι φωτογραφικά ιδιαίτερα ορατές.
Ολα όμως βαίνουν καλώς και φαίνεται ότι η φυτρωση έχει ξεκινήσει χαλαρά εδώ και 2 εβδομάδες .
Αν η φυτρωση μοιάζει χρονικά με τη πρώτη μεταμόσχευση τότε στον επόμενο μήνα η βελτίωση θα είναι αρκετά αισθητή.
Η μόνη διαφορά που έχω δει είναι ότι δεν έχω βγάλει μεγάλα σπυράκια, κάτι που όμως είχε συμβεί στη πρώτη μεταμόσχευση .
Η ερυθρότητα είναι αρκετή , που ήταν αναμενόμενο, το ίδιο είχε συμβεί και στη πρώτη.

Συνεχίζω με Φιναστεριδη 1mg την ημέρα με κάποιες περιόδους που δεν έχω πρωινή στύση, αλλά επειδή σεξουαλικά είμαι ενεργός δεν έχω παρατηρήσει πτώση στη libido, η πρόβλημα στη στύση , οπότε δε με προβληματίζει ακόμα.
Επισης καθημερινά 2πλη εφαρμογή μινοξιδιλης αφρού που θα τη συνεχίσω άλλους 3 το πολύ μήνες, και μετά διαζύγιο .
Say hello wave goodbye που λέμε εδώ στο χωριό.
Εύχομαι καλές γιορτές και υγεία σε εσάς και στις οικογένειές και φίλους σας.

Edit.
Βρήκα χρόνο να ανεβάσω 2φωτο , έτσι για το γούρι
 

Συνημμένα

  • IMG_20221216_205916.jpg
    IMG_20221216_205916.jpg
    3 MB · Προβολές: 89
  • IMG_20221216_205535.jpg
    IMG_20221216_205535.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 87
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα