Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

montecristo

Well-Known Member
3ος Μήνας
Καλησπέρα comrades.
Σήμερα έκλεισα το 3ο μήνα από τη δεύτερη μεταμοσχευση .
Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία να βάλω φωτογραφίες αφού οι διαφορές δεν είναι φωτογραφικά ιδιαίτερα ορατές.
Ολα όμως βαίνουν καλώς και φαίνεται ότι η φυτρωση έχει ξεκινήσει χαλαρά εδώ και 2 εβδομάδες .
Αν η φυτρωση μοιάζει χρονικά με τη πρώτη μεταμόσχευση τότε στον επόμενο μήνα η βελτίωση θα είναι αρκετά αισθητή.
Η μόνη διαφορά που έχω δει είναι ότι δεν έχω βγάλει μεγάλα σπυράκια, κάτι που όμως είχε συμβεί στη πρώτη μεταμόσχευση .
Η ερυθρότητα είναι αρκετή , που ήταν αναμενόμενο, το ίδιο είχε συμβεί και στη πρώτη.

Συνεχίζω με Φιναστεριδη 1mg την ημέρα με κάποιες περιόδους που δεν έχω πρωινή στύση, αλλά επειδή σεξουαλικά είμαι ενεργός δεν έχω παρατηρήσει πτώση στη libido, η πρόβλημα στη στύση , οπότε δε με προβληματίζει ακόμα.
Επισης καθημερινά 2πλη εφαρμογή μινοξιδιλης αφρού που θα τη συνεχίσω άλλους 3 το πολύ μήνες, και μετά διαζύγιο .
Say hello wave goodbye που λέμε εδώ στο χωριό.
Εύχομαι καλές γιορτές και υγεία σε εσάς και στις οικογένειές και φίλους σας.
Καλή συνέχεια φίλε. Εύχομαι σε ενα τρίμηνο από τώρα να έχεις ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα...

Σχετικά με τις πρωινές στύσεις, τώρα με τη χρήση της φιναστερίδης έχεις παρατηρήσει ότι έχουν μειωθεί αισθητά; Επίσης κάπου είχα δει οτι είχες δοκιμάσει το συμπλήρωμα "Μακα", το οποίο βοηθάει στη λίμπιντο σε όσους παίρνουν φιναστερίδη αλλά και γενικότερα..το παίρνεις ακόμα ή το σταμάτησες και αν είδες κάποια αλλαγή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλή συνέχεια φίλε. Εύχομαι σε ενα τρίμηνο από τώρα να έχεις ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα...

Σχετικά με τις πρωινές στύσεις, τώρα με τη χρήση της φιναστερίδης έχεις παρατηρήσει ότι έχουν μειωθεί αισθητά; Επίσης κάπου είχα δει οτι είχες δοκιμάσει το συμπλήρωμα "Μακα", το οποίο βοηθάει στη λίμπιντο σε όσους παίρνουν φιναστερίδη αλλά και γενικότερα..το παίρνεις ακόμα ή το σταμάτησες και αν είδες κάποια αλλαγή;
Κοίτα ναι έχουν μειωθεί, όχι εξαφανισθεί.
Αλλά θυμάμαι να είχα περισσότερες πριν από τη χρήση Φιναστεριδης, με σιγουριά !

Είχα δοκιμάσει Maca powder μια φορά.
Καλύτερα χωρίς πουλί παρά να ξαναβάλω αυτό το πράγμα στο στόμα μου. :p

Ps .Μη πει κανείς για Placebo κλπ παιδιά .
Όχι σε εμένα,.άλλη κατηγορία .
 

montecristo

Well-Known Member
Κοίτα ναι έχουν μειωθεί, όχι εξαφανισθεί.
Αλλά θυμάμαι να είχα περισσότερες πριν από τη χρήση Φιναστεριδης, με σιγουριά !

Είχα δοκιμάσει Maca powder μια φορά.
Καλύτερα χωρίς πουλί παρά να ξαναβάλω αυτό το πράγμα στο στόμα μου. :p

Ps .Μη πει κανείς για Placebo κλπ παιδιά .
Όχι σε εμένα,.άλλη κατηγορία .
Κοίτα θα σου έλεγα να μειώσεις τη δόση της φιναστερίδης όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου, και ίσως έτσι να δεις βελτίωση στις πρωινές στύσεις...
χαχα τόσο απαίσια γεύση η Maca ε; Αν το έπαιρνες σε κάψουλα που κυκλοφορεί από οτι έχω δει από διάφορες εταιρίες και όχι powder ίσως να λυνόταν αυτό το πρόβλημα
 

Georgie

Well-Known Member
Ε, να ανεβάσω 2, μόνο για το γούρι, αφού και στη πρώτη ανέβαζα κάθε μήνα .
Μη το χαλάσω τώρα .
 

Συνημμένα

  • IMG_20221216_205916.jpg
    IMG_20221216_205916.jpg
    3 MB · Προβολές: 436
  • IMG_20221216_205535.jpg
    IMG_20221216_205535.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 396

Georgie

Well-Known Member
Καλή χρονιά σε όλους
4 μήνες αύριο , ευκαιρία να βάλω δύο πρόχειρες αφού έχει ήλιο σήμερα .
Όλα πάνε ok και η φυτρωση έχει ξεκινήσει για τα καλά
 

Συνημμένα

  • IMG_20230113_122340.jpg
    IMG_20230113_122340.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 264
  • IMG_20230113_122313.jpg
    IMG_20230113_122313.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 266
  • IMG_20230113_123117.jpg
    IMG_20230113_123117.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 335

Disco

Well-Known Member
Καλή χρονιά σε όλους
4 μήνες αύριο , ευκαιρία να βάλω δύο πρόχειρες αφού έχει ήλιο σήμερα .
Όλα πάνε ok και η φυτρωση έχει ξεκινήσει για τα καλά
Ωραίος ρε Georgie..Λίγο ακόμα έμεινε και θα εισαι στην πένα με φουλ πυκνότητα όπως μας έχει συνηθίσει ο Dr Γεωργίου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα
Σχεδόν 4.5 μήνες
Όλα πάνε πολύ καλά και νομίζω ότι η και η Φιναστεριδη βοηθάει αρκετά .
Έχω σκοπό να συνεχίσω τη καθημερινή χρήση μέχρι τον Αύγουστο που θα κλείσω χρόνο από το ξεκίνημα της χρήσης και μετά θα τη περιορίσω σε 3 η 4 mg per week .

Χωρίς παρενέργειες ακόμα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230127_152227.jpg
    IMG_20230127_152227.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 242
  • IMG_20230127_151228.jpg
    IMG_20230127_151228.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 223
  • IMG_20230127_151507.jpg
    IMG_20230127_151507.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 209
  • IMG_20230127_151605.jpg
    IMG_20230127_151605.jpg
    2 MB · Προβολές: 212

Georgie

Well-Known Member
Καλό θα ήταν να βάλω και κάποιες συγκριτικές λίγο πριν από τη δεύτερη μεταμοσχευση και πριν τη χρήση Φιναστεριδης με το μαλλί περίπου στο ίδιο μήκος , η πανοραμική ίσως δείχνει τα πράγματα λίγο χειρότερα λόγω έντονου φωτισμού από το παράθυρο , αλλά σαφώς υπάρχει βελτίωση κάτι που το βλέπω σχεδόν μετά από 6 μήνες χρήσης.

Εδώ να συμπληρώσω ότι οι φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στο φόρουμ είναι η αποτύπωση της πραγματικότητας.
Είναι ακριβώς όπως είναι τα μαλλιά μου στις κανονικές καθημερινές συνθήκες ενός ,working class τύπου όπως εγώ :p.
Χτένισμα με τα δάχτυλα

Δηλαδή ούτε χτενίσματα ούτε πιστολάκι και προϊόντα styling, καλά τοπικ και τέτοια δε βάζω γενικά .
 

Συνημμένα

  • IMG_20230127_173529.jpg
    IMG_20230127_173529.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 185
  • IMG_20230127_173444.jpg
    IMG_20230127_173444.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 188
Τελευταία επεξεργασία:

obi one

Active Member
Καλησπέρα
Σχεδόν 4.5 μήνες
Όλα πάνε πολύ καλά και νομίζω ότι η και η Φιναστεριδη βοηθάει αρκετά .
Έχω σκοπό να συνεχίσω τη καθημερινή χρήση μέχρι τον Αύγουστο που θα κλείσω χρόνο από το ξεκίνημα της χρήσης και μετά θα τη περιορίσω σε 3 η 4 mg per week .

Χωρίς παρενέργειες ακόμα.
Μια χαρά σε βλέπω Γιώργο...κ ακόμα είσαι στην πολύ αρχή...Μπράβο..φαίνεται ότι θα γίνεις σουπερ !!! Φυσικά βοηθάει αρκετά νομίζω κ η φίνα...Ερώτηση..γιατί δεν την συνδυάζεις με
minoxidil για extra boost ??
 

Georgie

Well-Known Member
Μια χαρά σε βλέπω Γιώργο...κ ακόμα είσαι στην πολύ αρχή...Μπράβο..φαίνεται ότι θα γίνεις σουπερ !!! Φυσικά βοηθάει αρκετά νομίζω κ η φίνα...Ερώτηση..γιατί δεν την συνδυάζεις με
minoxidil για extra boost ??
Βάζω και μινοξιδιλη από τη 15η μέρα της μεταμόσχευσης , 4μηνες δηλαδή , άλλο ένα μήνα και μετά στο κουβά , μόνο για speed στη φυτρωση την βάζω .
 

obi one

Active Member
Βάζω και μινοξιδιλη από τη 15η μέρα της μεταμόσχευσης , 4μηνες δηλαδή , άλλο ένα μήνα και μετά στο κουβά , μόνο για speed στη φυτρωση την βάζω .
Εγώ μετα από 8 μήνες φίνα το γύρισα σε duta κ φυσικά συνεχίζω minoxidil..
 

andy.k

Active member
Υπάρχει μεγάλη βελτίωση φίλε, και είσαι ακόμα στην αρχή. Ούτε έχουν βγει ακόμα όλες οι τρίχες , ούτε έχουν πάρει το τελικό πάχος και το μήκος που έχουν οι υπόλοιπες. Έχεις να "εισπράτεις" από παντού για το επόμενο 3-4μηνο...
 

Georgie

Well-Known Member
Υπάρχει μεγάλη βελτίωση φίλε, και είσαι ακόμα στην αρχή. Ούτε έχουν βγει ακόμα όλες οι τρίχες , ούτε έχουν πάρει το τελικό πάχος και το μήκος που έχουν οι υπόλοιπες. Έχεις να "εισπράτεις" από παντού για το επόμενο 3-4μηνο...
Μακάρι Andy , για όλους μας να πάμε καλά
 
Μπλουζα