Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

Georgie

Well-Known Member
Πας πολύ καλά φίλε μου, όσο αναφορά την φυσικότητα, να πούμε ότι κάποια άτομα εδώ στο φόρουμ που κοιμούνται κ ξυπνάνε με το θέμα μμ κ που έχουν άριστες γνωσεις, όσο καλή να κ να ειναι η μμ, θα το καταλάβουν αμέσως ότι έχει υπάρξει παρέμβαση στα μαλλιά, ο υπόλοιπος φυσιολογικός κόσμος έξω, δεν υπάρχει περίπτωση ούτε κατά διάνοια να υποπτευτεί κάτι τέτοιο.
Καλό είναι να γίνονται οι κουβέντες και να αναδεικνύονται τυχόν αστοχίες των γιατρών στο φόρουμ ,βοηθάει τα μέλη να αποκτήσουν μια εικόνα για τις δυνατότητες των κλινικών
Αυτός είναι και ο λόγος των παρουσιάσεων , δεν είναι καλλιστεία προς ανάδειξη της ματαιοδοξίας μας.
Το πώς φαίνεται στο μέσο όρο το γνωρίζει ο καθένας ξεχωριστά. Και εννοείται ότι αυτοί που δεν έχουν σχέση δε καταλαβαίνουν τίποτα.
Εν πάση περιπτώσει αλλιώς φαίνεται μια μετοσχευση στους 3 μήνες αλλιώς στους 5 στους 6 κλπ μέχρι την ολοκλήρωση .
Εκεί βγαίνουν τα συμπεράσματα και χρησιμοποιούμε τη λέξη αποτέλεσμα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Το έμπειρο μάτι του φόρουμ μπορεί να καταλάβει οποιαδήποτε ΜΜ, ακόμη και αν έγινε από τους "τοπ" γιατρούς.
Ακόμη και του Couto, όποιος προσέξει λεπτομερώς τα hairlines του, μπορεί να το αντιληφθεί εύκολα ότι έγινε ΜΜ. Οι πυκνότητες φυσικά που χτυπάει είναι ως επι το πλείστον σε άλλα επίπεδα.
Προσωπικά περισσότερο με δυσκολεύει να αντιληφθώ ότι έγινε ΜΜ, όταν έβαλε το χέρι του ο Freitas, ο οποίος συνήθως (όχι πάντα) τοποθετεί τα grafts με τέτοια αρμονία που η φυσικότητα κεντά. Ακόμη και αυτός όμως που κερδίζει σε φυσικότητα, έχει σε κάποια περιστατικά προδωθεί λόγω χαμηλής πυκνότητας.
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι ΚΑΝΕΝΑΣ γιατρός δε θα πιάσει το απόλυτο στις κρίσιμες παραμέτρους: φυσικότητα, πυκνότητα, ομοιογένεια. God is no-one !

Το θέμα είναι να δέσουν όλα αρμονικά στο "κοινό" μάτι, και εδώ ήδη από τον 5ο μήνα δένουν όλα όμορφα.
Η πυκνότητα πιστεύω στο τέλος θα αγγίξει ταβάνι.
Καλή συνέχεια αρχηγέ @Georgie
 

Georgie

Well-Known Member
Το έμπειρο μάτι του φόρουμ μπορεί να καταλάβει οποιαδήποτε ΜΜ, ακόμη και αν έγινε από τους "τοπ" γιατρούς.
Ακόμη και του Couto, όποιος προσέξει λεπτομερώς τα hairlines του, μπορεί να το αντιληφθεί εύκολα ότι έγινε ΜΜ. Οι πυκνότητες φυσικά που χτυπάει είναι ως επι το πλείστον σε άλλα επίπεδα.
Προσωπικά περισσότερο με δυσκολεύει να αντιληφθώ ότι έγινε ΜΜ, όταν έβαλε το χέρι του ο Freitas, ο οποίος συνήθως (όχι πάντα) τοποθετεί τα grafts με τέτοια αρμονία που η φυσικότητα κεντά. Ακόμη και αυτός όμως που κερδίζει σε φυσικότητα, έχει σε κάποια περιστατικά προδωθεί λόγω χαμηλής πυκνότητας.
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι ΚΑΝΕΝΑΣ γιατρός δε θα πιάσει το απόλυτο στις κρίσιμες παραμέτρους: φυσικότητα, πυκνότητα, ομοιογένεια. God is no-one !

Το θέμα είναι να δέσουν όλα αρμονικά στο "κοινό" μάτι, και εδώ ήδη από τον 5ο μήνα δένουν όλα όμορφα.
Η πυκνότητα πιστεύω στο τέλος θα αγγίξει ταβάνι.
Καλή συνέχεια αρχηγέ @Georgie
Φίλε σωστά τα γράφεις .
Την ίδια ακριβώς άποψη έχω και εγώ .
Το βασικό όλων είναι το αποτέλεσμα να ικανοποιεί τα θέλω σου.
Αν κοιτάξουμε με λεπτομέρειες μεταμοσχεύσεις σίγουρα οι περισσότερες κάπου χάνουν , δέσιμο, πυκνότητα, φυσικότητα κλπ.
Καλό όμως είναι να αναφέρονται οποίες αστοχίες πάνω σε λογικά πλαίσια.
Καλό κάνει και μαθαίνει ο κόσμος πριν μπει στη διαδικασία αυτή

Όπως αναφέρω στο προηγούμενο σχόλιο η παρουσίαση γίνεται για συγκεκριμένους λόγους .
Δεν είναι προσωπική επίδειξη, δεν έβαλα εγώ τα τριχοθυλάκια στο κεφάλι μου.
Η κλινική τα έβαλε και αυτή κρίνεται από τα μέλη και τους ενδιαφερόμενους.

Δεν είμαι σα κάποια παλαιά, και πρόσφατα λαλιστατα μέλη που όταν κάτι δεν πήγε καλά, η όταν διάβασαν κάποιο όχι τόσο θετικό σχόλιο για την εξέλιξη της πορείας το πήραν προσωπικά και εξαφανίστηκαν η απείλησαν με διακοπή παρουσίασης.
Όλα στο γήπεδο.
Εγω προσωπικά για το μήνα που βρίσκομαι είμαι over the moon
Μακάρι να έχουν το ίδιο feeling και οι υπόλοιποι που δίνουν τη μάχη αυτή.
 

Georgie

Well-Known Member
6ος
Συνεπής στη ενημέρωση αφού και λόγω jet lag έχω ξυπνήσει αρκετά νωρίς και δε ξέρω τι να κάνω :p
Μινοξιδιλη έχω διακόψει και συνεχίζω με Φιναστεριδη μέρα παρά μέρα 1mg δηλαδή 3.5 mg την εβδομάδα .

Και μια bonus από τη Brooklyn bridge που υποσχέθηκα
 

Συνημμένα

  • IMG_20230313_062552.jpg
    IMG_20230313_062552.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 293
  • IMG_20230313_062524.jpg
    IMG_20230313_062524.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 261
  • IMG_20230313_062627.jpg
    IMG_20230313_062627.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 258
  • IMG_20230313_062704.jpg
    IMG_20230313_062704.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 258
  • Screenshot_2023-03-13-06-13-42-966_com.miui.gallery~3.jpg
    Screenshot_2023-03-13-06-13-42-966_com.miui.gallery~3.jpg
    488.4 KB · Προβολές: 289

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τζώρζτη είσαι πένα ρε αλήτη. Για ακαδημαϊκούς λόγους και μόνο η παρουσίαση από 'δω και μπρος, φτου φτου μη σε ματιάξω!

Τώρα βουρ στα μαναράκια, η δευτεροτρίτη εφηβεία είναι πάντα η καλύτερη :D
 

jersey

Well-Known Member
6ος
Συνεπής στη ενημέρωση αφού και λόγω jet lag έχω ξυπνήσει αρκετά νωρίς και δε ξέρω τι να κάνω :p
Μινοξιδιλη έχω διακόψει και συνεχίζω με Φιναστεριδη μέρα παρά μέρα 1mg δηλαδή 3.5 mg την εβδομάδα .

Και μια bonus από τη Brooklyn bridge που υποσχέθηκα
Πολύ καλό αποτέλεσμα με Υψηλή πυκνότητα, να το χαίρεσαι φιλε !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas144

Member
Μπραβο ωραιο αποτελεσμα..μινοξ που χρησιμοποιουσες εβαζες αφρο η την λοτιον? Εχει 3 βδομαδες απο την μμ και σκεφτομαι να βαλω για speed και μονο μιας και ερχεται καλοκαιρι..ο γιατρος μου ειπε 4μηνο ειναι αρκετο για χρηση και μου ειπε ο αφρος ειναι καλυτερος..επισης μιας και εσυ εβαζες για speed οπως θελω και εγω εβαζες μια η δυο φορες την ημερα..εβαζα πριν 3-4 χρονια την λοτιον της axelan αλλα τοτε δεν ξερω κατα ποσο υπηρχε ο αφρος
 

Georgie

Well-Known Member
Μπραβο ωραιο αποτελεσμα..μινοξ που χρησιμοποιουσες εβαζες αφρο η την λοτιον? Εχει 3 βδομαδες απο την μμ και σκεφτομαι να βαλω για speed και μονο μιας και ερχεται καλοκαιρι..ο γιατρος μου ειπε 4μηνο ειναι αρκετο για χρηση και μου ειπε ο αφρος ειναι καλυτερος..επισης μιας και εσυ εβαζες για speed οπως θελω και εγω εβαζες μια η δυο φορες την ημερα..εβαζα πριν 3-4 χρονια την λοτιον της axelan αλλα τοτε δεν ξερω κατα ποσο υπηρχε ο αφρος
Ξεκίνησε μινοξιδιλη αφρό τώρα φίλε για 5-6 μήνες , 2 φορές την ημέρα.
Μετά σταμάτησε την αν θες .
Εγώ τη κράτησα 5μηνες για να δώσει ένα speed στα μεταμοσχευμενα , δεν έβαζα πίσω στα μη μεταμοσχευμενα μαλλιά
 

jersey

Well-Known Member
Thanks φίλε , καλά πάει μέχρι τωρα αποτέλεσμα σε 6+ μήνες θα περιμένω , έχει δρόμο η διαδικασία
Ναι εννοείται έχει να βελτιωθεί πολύ ακόμα, αλλα
Ήδη δείχνει να πηγαίνει πολύ καλά…οποτε τα καλύτερα έρχονται..!
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι εννοείται έχει να βελτιωθεί πολύ ακόμα, αλλα
Ήδη δείχνει να πηγαίνει πολύ καλά…οποτε τα καλύτερα έρχονται..!
Όσοι έχουν κανει μεταμόσχευση θα επιβεβαιώσουν ότι η καλύτερη εικόνα είναι ακόμα και μετά το δωδεκαμηνο.
Στο εξάμηνο εμπειρικά θα δείξει το πράγμα το πώς θα πάει περίπου .
Και αυτό όχι απόλυτα , είναι και περιστατικά που πηγαίνουν πιο αργά.
 

Georgie

Well-Known Member
7ος ετεροχρονισμένα λόγω απουσίας στο εξωτερικο .
Επειδή θα είμαι πολύ busy η επόμενη ενημερωση θα γίνει σε 2 με 3 μήνες
Θα έχει και πιο πολύ νόημα .
Συνεχίζω low dose Φιναστεριδη μέρα παρά μέρα 1mg χωρίς κανένα πρόβλημα , επίσης έβαλα ξανά και το ordinary multipeptide serum έτσι για να λέω ότι βάζω κάτι .
 

Συνημμένα

  • IMG_20230420_193800.jpg
    IMG_20230420_193800.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 137
  • IMG_20230420_194119.jpg
    IMG_20230420_194119.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 131
  • IMG_20230420_194318.jpg
    IMG_20230420_194318.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 131
  • IMG_20230420_195135.jpg
    IMG_20230420_195135.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 129
  • IMG_20230420_195053.jpg
    IMG_20230420_195053.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 141
Μπλουζα