Georgie FUE 2318g. 13-14/9/2022. MHRC Dr M. Georgiou / Second hair transplant

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Και εγώ πούδρα βάζω φίλε μου,αν έχεις και λιπαρό μαλλί θα σε βολεψει παρά πολύ,έχω ένα πολύ καλό αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το δημοσιεύσω εδώ.
Και εμένα λιπαρό είναι!Νομίζω δεν έχει πρόβλημα το Φορουμ!Να βοηθάμε είμαστε εδώ
 
Και εμένα λιπαρό είναι!Νομίζω δεν έχει πρόβλημα το Φορουμ!Να βοηθάμε είμαστε εδώ
Οκ το πολύ πολύ να το σβήσουν.. είναι λίγο ακριβό μικρό μπουκαλάκι αλλά κρατάει πάνω από τρίμηνο με καθημερινή χρήση.
1000001945.jpg
 

Georgie

Well-Known Member
Τελευταία ενημέρωση.

Μετά από 4 χρόνια παρουσίας στο φόρουμ και 2 μεταμοσχεύσεις ήρθε η ώρα να χαιρετήσω με έναν απολογισμό συνολικό.
Καθαρό NW3 και δυνητικά ίσως μεγαλύτερο
Μέτρια προς λεπτή τρίχα αλλά με. πολυ καλό χρώμα και πολύ καλό texture.

Εκτίμηση δοτριας μέτρια αλλά ικανής στο να δώσει τα τριχοθυλάκια που χρειάζονταν

Συνολικά τοποθετήθηκαν 2400 ( Advanced) 2318 ( MHRC)
Σύνολο 4718 τχ

Τιμή 2500 Advanced hair clinic

3200 MHRC ( μέσα στη τιμή εισητηριο αεροπορικό από Ιρλανδία περίπου 300€ , μεταφορά taxi, ξενοδοχείο ( εξαιρετικό) με πρωινό 2 μέρες στη Λευκωσία.

Σύνολο 5700€ και για τις 2

Στοιχεία από την Advanced δε μου έστειλαν ποτέ ( fault) για να ξέρω το συνολικό λόγο, υποθετω ότι
ήταν πάνω από 2 μέχρι 2.5 αφού δούλεψαν το κλασικό φιλέτο.
Από τη MHRC ο λόγος ήταν πολύ χαμηλός 1.78.
Και στις δύο κλινικές η εμπειρία ήταν πολύ καλή και έμεινα συνολικά ικανοποιημένος .
Αν μπορούσα να βάλω βαθμό για όλο το πακέτο θα ήταν
Advanced 8/10
MHRC 10/10
Η καταπόνηση στη πρώτη μεταμόσχευση ( motorised FUE)! ήταν μεγαλύτερη και το μούδιασμα στο κεφάλι όπως και η ερυθρότητα άργησαν πολύ να με αφήσουν.
Στη δεύτερη ( Manual FUE)μου έκανε εντύπωση η γρήγορη επούλωση και γενικα η δοτρια και ληπτρια ήταν σε πολύ καλή κατάσταση σε πολύ σύντομο χρόνο.
Η φυτρωση σε εμένα εξελίχθηκε και στις δύο μεταμοσχεύσεις πολύ γρήγορα, μέχρι και το κλείσιμο του 5ου μήνα είχα ήδη πλήρη εικόνα. Στη συνέχεια περίμενα μόνο να ωριμάσουν οι τρίχες και την αλλαγή στο texture που παίρνει και πάνω από χρόνο βάση της εμπειρίας μου.
θεραπεία ξεκίνησα μόνο στις μεταμοσχεύσεις
Μινοξιδιλη μονο στους μήνες φυτρωσης μέχρι τον 6ο και στις δύο.
Φιναστεριδη μόνο στη δεύτερη για ένα περίπου χρόνο και μετά τη σταμάτησα
Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ πια με τα μαλλιά αλλά ποτέ μη λες ποτέ.
Υπάρχει ένα απόθεμα εκτιμώμενο από τον Dr Γεωργίου στα 1500 τχ οπότε και αν χρειαστεί.
Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες από που ξεκίνησα στην ηλικία των 50 και στην αλλαγή μετά από 2 μεταμοσχεύσεις στην ηλικία των 54.
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τη βοήθεια, τις συζητήσεις, και το χαβαλε που κάναμε.
Να είστε όλοι καλά
Adios
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-11-10-17-26-52-952_com.facebook.orca~2.jpg
    Screenshot_2023-11-10-17-26-52-952_com.facebook.orca~2.jpg
    170.9 KB · Προβολές: 192
  • Screenshot_2023-11-10-17-26-42-103_com.facebook.orca~2.jpg
    Screenshot_2023-11-10-17-26-42-103_com.facebook.orca~2.jpg
    236.8 KB · Προβολές: 196
  • IMG_20231112_083343.jpg
    IMG_20231112_083343.jpg
    2 MB · Προβολές: 198

LoverBoy

Well-Known Member
Τελευταία ενημέρωση.

Μετά από 4 χρόνια παρουσίας στο φόρουμ και 2 μεταμοσχεύσεις ήρθε η ώρα να χαιρετήσω με έναν απολογισμό συνολικό.
Καθαρό NW3 και δυνητικά ίσως μεγαλύτερο
Μέτρια προς λεπτή τρίχα αλλά με. πολυ καλό χρώμα και πολύ καλό texture.

Εκτίμηση δοτριας μέτρια αλλά ικανής στο να δώσει τα τριχοθυλάκια που χρειάζονταν

Συνολικά τοποθετήθηκαν 2400 ( Advanced) 2318 ( MHRC)
Σύνολο 4718 τχ

Τιμή 2500 Advanced hair clinic

3200 MHRC ( μέσα στη τιμή εισητηριο αεροπορικό από Ιρλανδία περίπου 300€ , μεταφορά taxi, ξενοδοχείο ( εξαιρετικό) με πρωινό 2 μέρες στη Λευκωσία.

Σύνολο 5700€ και για τις 2

Στοιχεία από την Advanced δε μου έστειλαν ποτέ ( fault) για να ξέρω το συνολικό λόγο, υποθετω ότι
ήταν πάνω από 2 μέχρι 2.5 αφού δούλεψαν το κλασικό φιλέτο.
Από τη MHRC ο λόγος ήταν πολύ χαμηλός 1.78.
Και στις δύο κλινικές η εμπειρία ήταν πολύ καλή και έμεινα συνολικά ικανοποιημένος .
Αν μπορούσα να βάλω βαθμό για όλο το πακέτο θα ήταν
Advanced 8/10
MHRC 10/10
Η καταπόνηση στη πρώτη μεταμόσχευση ( motorised FUE)! ήταν μεγαλύτερη και το μούδιασμα στο κεφάλι όπως και η ερυθρότητα άργησαν πολύ να με αφήσουν.
Στη δεύτερη ( Manual FUE)μου έκανε εντύπωση η γρήγορη επούλωση και γενικα η δοτρια και ληπτρια ήταν σε πολύ καλή κατάσταση σε πολύ σύντομο χρόνο.
Η φυτρωση σε εμένα εξελίχθηκε και στις δύο μεταμοσχεύσεις πολύ γρήγορα, μέχρι και το κλείσιμο του 5ου μήνα είχα ήδη πλήρη εικόνα. Στη συνέχεια περίμενα μόνο να ωριμάσουν οι τρίχες και την αλλαγή στο texture που παίρνει και πάνω από χρόνο βάση της εμπειρίας μου.
θεραπεία ξεκίνησα μόνο στις μεταμοσχεύσεις
Μινοξιδιλη μονο στους μήνες φυτρωσης μέχρι τον 6ο και στις δύο.
Φιναστεριδη μόνο στη δεύτερη για ένα περίπου χρόνο και μετά τη σταμάτησα
Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ πια με τα μαλλιά αλλά ποτέ μη λες ποτέ.
Υπάρχει ένα απόθεμα εκτιμώμενο από τον Dr Γεωργίου στα 1500 τχ οπότε και αν χρειαστεί.
Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες από που ξεκίνησα στην ηλικία των 50 και στην αλλαγή μετά από 2 μεταμοσχεύσεις στην ηλικία των 54.
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τη βοήθεια, τις συζητήσεις, και το χαβαλε που κάναμε.
Να είστε όλοι καλά
Adios
Την Φιναστερίδη γιατί την παράτησες?Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος?
 

Georgie

Well-Known Member
Την Φιναστερίδη γιατί την παράτησες?Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος?
Είχαν εξαφανιστεί σχεδόν οι πρωινές στυσεις ( επανήλθαν μετά τη διακοπή )
Δε νομίζω να μου δίνει κάτι που ίσως δίνει σε νεαρότερη ηλικία και σε πιο επιθετική τριχοπτωση .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Member
Πολύ ομορφο αποτέλεσμα Georgie με υψηλή πυκνότητα, να το χαίρεσαι!
Νομίζω βάσει και της ηλικίας σου δεν θα χρειαστεί να ξανα ασχοληθείς με τα μαλλιά αν και θα ησουν πιο σιγουρος αν έπαιρνες ακόμα φιναστερίδη. Όμως αφού σου έβγαλε παρενέργειες καλά έκανες και την έκοψες...εκτός από οτι εξαφανίστηκαν οι πρωινές στύσεις σου με την φιναστερίδη θα παρατήρησες λογικά και πτώση της λίμπιντο ; καθώς νομίζω λιγο πολυ πάνε μαζι αυτά..αν δεν έχεις πρωινές στύσεις δεν θα έχεις και τις "ορμές" που ειχες...
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ ομορφο αποτέλεσμα Georgie με υψηλή πυκνότητα..νομίζω βάσει και της ηλικίας σου δεν θα χρειαστεί να ξανα ασχοληθείς με τα μαλλιά αν και θα ησουν πιο σιγουρος αν έπαιρνες ακόμα φιναστερίδη. Όμως αφού σου έβγαλε παρενέργειες καλά έκανες και την έκοψες...εκτός από οτι εξαφανίστηκαν οι πρωινές στύσεις σου με την φιναστερίδη θα παρατήρησες λογικά και πτώση της λίμπιντο ; καθώς νομίζω λιγο πολυ πάνε μαζι αυτά..αν δεν έχεις πρωινές στύσεις δεν θα έχεις και τις "ορμές" που ειχες...
Ευχαριστώ Αντώνη.
Ναι υπήρξε θέμα και με τη libido αλλά όχι κάτι τραγικο. Γυρνούσα το κεφάλι αν τύχαινε :p
Αλλά η αλήθεια είναι ότι είδα διαφορά σε σχέση με το πριν.
Το παράδοξο είναι ότι όταν ξεκίνησα τη χρήση η libido είχε πιάσει κόκκινα, το ίδιο συνέβη και αμέσως μετά τη διακοπή.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι FUE+ Fina είναι ο μαγικός συνδυασμός στις περισσότερες των περιπτώσεων. Απλά δεν είναι για όλους.
 

Antonis80

Member
Ευχαριστώ Αντώνη.
Ναι υπήρξε θέμα και με τη libido αλλά όχι κάτι τραγικο. Γυρνούσα το κεφάλι αν τύχαινε :p
Αλλά η αλήθεια είναι ότι είδα διαφορά σε σχέση με το πριν.
Το παράδοξο είναι ότι όταν ξεκίνησα τη χρήση η libido είχε πιάσει κόκκινα, το ίδιο συνέβη και αμέσως μετά τη διακοπή.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι FUE+ Fina είναι ο μαγικός συνδυασμός στις περισσότερες των περιπτώσεων. Απλά δεν είναι για όλους.
Ντάξει πιστεύω καλύτερα ντουρος και ας χάσεις και 2 τριχες παραπάνω...παρά με 2 τριχες παραπάνω και να χάσεις στους αγώνες με τις κορασίδες :p
Στην αρχή της χρησης πολλοι παρατηρούν αυξηση libido, λόγω της μικρής αυξησης της τεστοστερόνης κάτι βέβαια που χάνεται μετά, όπως συνέβη και με σένα, που αναγκάστηκες να την κόψεις εν τέλει...
Σίγουρα ναι αυτό ειναι το ιδανικο fina+FUE, απλά όπως ειπες δεν ειναι για όλους...σε αλλους βγάζει θέμα σε αλλους οχι.
 

Chris34

Active Member
Πολύ καλός φίλε. Πετυχημένες και οι δύο μεταμοσχευσεις μαλλιών.
Πολλοί θα ήθελαν να έχουν τέτοιο μαλλί στα 54. Εσύ το κέρδισες και μαγκιά σου!!
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ καλός φίλε. Πετυχημένες και οι δύο μεταμοσχευσεις μαλλιών.
Πολλοί θα ήθελαν να έχουν τέτοιο μαλλί στα 54. Εσύ το κέρδισες και μαγκιά σου!!
Ευχαριστώ φίλε Chris
Εντάξει το προσπάθησα όπως εσύ και όλα τα παιδιά που μπαίνουν στη διαδικασία αυτή.
Μακάρι όλοι να δικαιωθούν, όπως φαίνεται γενικά το επίπεδο έχει ανέβει και δεν είναι τα πράγματα όπως πριν από μία δεκαετία.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εξαιρετικό come back συνολικά έκανες φίλε @Georgie.
Συγχαρητήρια!
Μπροστά ειδικά στο front/3, άλλαξες εντελώς σε σχέση με την ηλικία των 50. Νεανικό μαλλί που σε πάει άνετα στα 30s.
Απο τα καλύτερα αποτελέσματα συνολικά στο φόρουμ.
Η M*RC ειδικά σε πυκνότητα και διαχείριση δότριας είναι πραγματικά φοβερή και το έχουμε δει και σε άλλα αποτελέσματα.
 

Georgie

Well-Known Member
Εξαιρετικό come back συνολικά έκανες φίλε @Georgie.
Συγχαρητήρια!
Μπροστά ειδικά στο front/3, άλλαξες εντελώς σε σχέση με την ηλικία των 50. Νεανικό μαλλί που σε πάει άνετα στα 30s.
Απο τα καλύτερα αποτελέσματα συνολικά στο φόρουμ.
Η M*RC ειδικά σε πυκνότητα και διαχείριση δότριας είναι πραγματικά φοβερή και το έχουμε δει και σε άλλα αποτελέσματα.
Ευχαριστώ φίλε μου .
Το καλύτερο ήταν που γνώρισα και εσένα από κοντά και τα είπαμε χαλαρά εκείνο το βραδάκι στη Λευκωσία.
Οι μπύρες οι KEO απίστευτες και σίγουρα βοήθησαν στη φυτρωση :p
Εις το επανιδείν και θα τα πούμε σίγουρα όταν έρθω ξανά στη Κύπρο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Είχαν εξαφανιστεί σχεδόν οι πρωινές στυσεις ( επανήλθαν μετά τη διακοπή )
Δε νομίζω να μου δίνει κάτι που ίσως δίνει σε νεαρότερη ηλικία και σε πιο επιθετική τριχοπτωση .
Σε τι δοσολογία την λάμβανες?Και για πόσο διάστημα?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Georgie χάρηκα πολύ έστω και για τη διαδικτυακή γνωριμία που είχαμε και σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε. Ωραίο αποτέλεσμα και πάνω απ'όλα μεγάλη τυπάρα. Να είσαι καλά.
 
Μπλουζα