FUNGORAL Προσοχη!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ilcapitano

Member
Tο Fungoral θέλει προσοχή στη χρήση και ειδικά στη δοσολογία. Εμένα μου είχε προκαλέσει μεγάλη τριχόπτωση από λάθος χρήση (σχεδόν καθημερινή χρήση, ενώ θέλει το πολύ 2-3 φορές την εβδομάδα) και υπερβολική ποσότητα. Όταν ρύθμισα αυτούς τους δύο παράγοντες η τριχόπτωση μειώθηκε δραματικά.
 

kal

Member
Αυτο ισχυει στην κανει σαν αχυρο..Εγω το μειωσα σε μια φορα την εβδομαδα..Να σ πω δεν ειναι κ πολυ σιγουρος για την αποδοση του..Αν και το σγουρο μαλλι κανει πιο καλα αν θες να κρυψεις αραιωση..
 

ilcapitano

Member
Ένα προϊόν που το χρησιμοποιείς για 2-3 λεπτά στο κεφάλι σου μην περιμένεις να έχει μεγάλη απόδοση, απλά βοηθάει την όλη προσπάθεια σου. Το σγουρό μαλλί σίγουρα βοηθάει στο να καλύψεις την αραίωση.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εκφυλίζει την τρίχα σε μερικούς, παρότι βοηθάει στην ΣΔ ειναι κορώνα γράμματα η απόδοση του. 12 μήνες μετά την διακοπή του, τα μαλλιά μου οχι απλά έχουν βελτιωθεί δραματικά, αλλά έχει βελτιωθεί και το πάχος τους σημαντικά και η υφή τους. Πιστεύω η διακοπή του σαμπουάν αυτού σε εμένα που επι χρόνια το έβαζα, συνέβαλε και σε πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα στην μμ μου σε συνδυασμό και με την θεραπεία μιας και το όφελος φαίνεται σε όλο το κεφάλι.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ειναι αμφιλεγόμενο προιον, θα έλεγα να το δοκιμάσεις 2-3 μήνες και αν δεις να χάνεις σε όγκο στα μαλλιά κόψτο.
 

chris79

New Member
danceworld_2001 είπε:
Ειναι αμφιλεγόμενο προιον, θα έλεγα να το δοκιμάσεις 2-3 μήνες και αν δεις να χάνεις σε όγκο στα μαλλιά κόψτο.

Και με τι να συνδυάσω τον αφρό regaine καθώς δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
το χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο 2 φορες την εβδομαδα, αλλα το τελευταιο διμηνο το αραιωσα σε "το πολύ" μια φορα την εβδομαδα, για τους εξης λόγους

- Δεν πιστεύω οτι συμβαλει στη μείωση της τριχόπτωσης ένα σαμπουάν που μένει για λίγα λεπτά στο κεφάλι μας και χρησιμοποιείτα δυο φορες την εδομάδα.
-Μου λεπταίνει τη τρίχα αισθητα..

Παρόλα αυτά καθαρίζει απο σπυράκια και ερεθισμούς ο δέρμα και εξαφάνισε τη πυτιρίδα!! , όποτε καλό είναι σαν ένα "service" του τριχωτού να το χρησιμοποιούν 8-10 φορές το χρόνο όσοι χρησιμοποιούν μινοξ, φολιγκέν , ρεβιβο και τα λοιπά τοπικα..
 

Georgex6

Well-Known Member
θα ανεβασω κατι που θα δωσει τροφη για σκεψεις
εμενα βεβαια η κετοκοναζολη μου εκανε το μαλλι να φαινετε πιο πυκνο σα να εκανε πιο παχια τη τριχα
αλλα μεχρι εκει οχι κατι ιδιαιτερο


http://www.nature.com/jid/journal/v119/n1/pdf/5601549a.pdf?origin=publication_detail
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Προσωπική συμβουλή... πετάξτε το στα σκουπίδια. Όταν έχεις αραίωση στα μαλλιά θες όγκο, και αυτό στα λεπταίνει. Βοηθάει πολύ στην ΣΔ και στην καλή κατάσταση του τριχωτού, αλλά παράλληλα χάνεις σε όγκο, για μένα απαγορευμένη ουσία πλέον.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Προσωπική συμβουλή... πετάξτε το στα σκουπίδια. Όταν έχεις αραίωση στα μαλλιά θες όγκο, και αυτό στα λεπταίνει. Βοηθάει πολύ στην ΣΔ και στην καλή κατάσταση του τριχωτού, αλλά παράλληλα χάνεις σε όγκο, για μένα απαγορευμένη ουσία πλέον.

Να σου πω, δεν έχεις και άδικο.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Η με αναστολέα dht τύπου φιναστερίδης αν θες έξτρα ώθηση (αλλά και παρενέργειες) αλλιώς με τίποτα, ενα απλό σαμπουάν τριχόπτωσης και τέλος.

chris79 είπε:
danceworld_2001 είπε:
Ειναι αμφιλεγόμενο προιον, θα έλεγα να το δοκιμάσεις 2-3 μήνες και αν δεις να χάνεις σε όγκο στα μαλλιά κόψτο.

Και με τι να συνδυάσω τον αφρό regaine καθώς δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα ..
 

chris79

New Member
danceworld_2001 είπε:
Η με αναστολέα dht τύπου φιναστερίδης αν θες έξτρα ώθηση (αλλά και παρενέργειες) αλλιώς με τίποτα, ενα απλό σαμπουάν τριχόπτωσης και τέλος.

chris79 είπε:
danceworld_2001 είπε:
Ειναι αμφιλεγόμενο προιον, θα έλεγα να το δοκιμάσεις 2-3 μήνες και αν δεις να χάνεις σε όγκο στα μαλλιά κόψτο.

Και με τι να συνδυάσω τον αφρό regaine καθώς δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα ..
Παρ'ολα αυτά αν χρησιμοποιήσω σκέτο τον αφρό regaine σε μια θεραπεία μακροπρόθεσμη θα δώ αποτεσματα η δεν κάνω τίποτα ; Μπορείτε να μου προτεινετε ένα απλό και καλο σαμπουάν κατα της τριχοπτωσης που μπορώ να χρησιμοποιώ καθημερινά η κάποιες φορές την εβδομάδα σε συνδυασμό με head shoulders ?
Υ.γ με αυτά που διαβάζω προσωπικά αποκλείεται κάποια στιγμή να πάρω φινα..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φυσικά θα έχεις αποτέλεσμα και με σκέτο αφρό. Πάρε σαμπουάν propoline ή Kores για τριχόπτωση.

chris79 είπε:
danceworld_2001 είπε:
Η με αναστολέα dht τύπου φιναστερίδης αν θες έξτρα ώθηση (αλλά και παρενέργειες) αλλιώς με τίποτα, ενα απλό σαμπουάν τριχόπτωσης και τέλος.

chris79 είπε:
danceworld_2001 είπε:
Ειναι αμφιλεγόμενο προιον, θα έλεγα να το δοκιμάσεις 2-3 μήνες και αν δεις να χάνεις σε όγκο στα μαλλιά κόψτο.

Και με τι να συνδυάσω τον αφρό regaine καθώς δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα ..
Παρ'ολα αυτά αν χρησιμοποιήσω σκέτο τον αφρό regaine σε μια θεραπεία μακροπρόθεσμη θα δώ αποτεσματα η δεν κάνω τίποτα ; Μπορείτε να μου προτεινετε ένα απλό και καλο σαμπουάν κατα της τριχοπτωσης που μπορώ να χρησιμοποιώ καθημερινά η κάποιες φορές την εβδομάδα σε συνδυασμό με head shoulders ?
Υ.γ με αυτά που διαβάζω προσωπικά αποκλείεται κάποια στιγμή να πάρω φινα..
 

jimys

Member
danceworld_2001 είπε:
Προσωπική συμβουλή... πετάξτε το στα σκουπίδια. Όταν έχεις αραίωση στα μαλλιά θες όγκο, και αυτό στα λεπταίνει. Βοηθάει πολύ στην ΣΔ και στην καλή κατάσταση του τριχωτού, αλλά παράλληλα χάνεις σε όγκο, για μένα απαγορευμένη ουσία πλέον.

θα συμφωνησω παρολο που προτεινω αραια και που χρήση σε αυτους που υποφέρουν απο πυτιρίδα...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και εγώ θα συμφωνήσω, αραία και που 1 φορά τον μήνα πχ δεν βλάπτει, εγώ βάζω στα γένια που έχω λίγη ΣΔ και βοηθάει, στο μαλλί τον χειμώνα αν θα χρειαστεί που αυξάνει λίγο η ΣΔ στα πλαινά ειδικά όταν μεγαλώνουν, θα λουστώ σπάνια στα πλαινά μόνο.
 
Μπλουζα