Folliplus extra

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Επανέρχομαι για να εκφράσω απορία. Μήπως τελικά το folliplus extra λειτουργεί σαν το revivogen? Στο παρελθόν που το είχα ξαναπάρει για 4μηνο δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, αλλά αυτή τη φορά σε συνδυασμό με palmetto κάψουλες πάνω στον ενάμισυ μήνα ξανάρχισε έντονη τριχόπτωση και ενώ μάλιστα είχε περιοριστεί. Λογικά αν λειτουργεί όπως το revivogen, δεν θα έπρεπε σε καμιά 10αριά μέρες να είχε σταματήσει? Εμένα έχει έξαρση τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Η έντονη τριχόπτωση που δημιουργήτε από κάποιο προϊό, ένδειξη ότι δουλεύει, σταματά σε περίπου 1 με 1 1/2 εβδομάδα.
Αν συνεχιστεί, τότε κάτι συμβαίνει.
Για το Folliplus, τα συστατικά του είναι
Beta sitosterol, fenugreek, niacinamide, zinc gluoconate, A tocopherol, C. Pantothenate, acid folic, vit. B2, tussilago farfara, inositol, malva silvestris, viscum album, colloidal sulfur.

Ποιό απο αυτά πιστεύεις ότι είναι dht blockers? Εκτός αν εννοείς τριχοφυία. Αν εξαιρέσεις τον ψευδάργυρο, τα άλλα δεν νομίζω να κάνουν πολύ blocking την DHT.
Τo fenugreek, είναι ποιό πολύ τονωτικό μιας και περιέχει πρωτείνη και νικοτινικό οξύ. Γενικά, το κοβω σαν τονωτικό μαλλιών, άρα δεν μας κάνει.
Για το sitosterol, έχει γίνει μία έρευνα από το http://www.wholehealthmd.com/ , όπου 200 άντρες με αλωπεκία είδαν θεαματικά αποτελέσματα με την χρήση του.
Γενικά ισχύει το εξής "μπακαλίστικο":
Αν θέλεις να σταματήσεις την τριχόπτωση από DHT, περιορίζεις την DHT με φιναστερίδη που είναι αποδεδειγμένη ότι το κάνει.
Απο εκεί και πέρα, μερικές λοσιόν μπορούν να προσφέρουν το ίδιο, φτάνει να περιορίζουν το ίδιο ένζυμο με την φιναστερίδη, το 5a-reductase II.
Στο Revivogen έχει γίνει μελέτη τον Ιανουάριο και απέδειξε ότι το περιορίζει και καλύτερα από την φιναστερίδη (τοπικά).

Υπάρχουν "εκεί έξω" άπειρα τονωτικά μαλλιών.
 

dim74

Member
Απ: Folliplus extra

να ρωτησω κατι χαζο?γιατι αφου το revivogen περιοριζει οπως η φιναστεριδη την dht με την διαφορα οτι το κανει τοπικα δεν εχουν τα ιδια αποτελεσματα?διαβαζω πως το revivogen απλα σταματα την τριχοπτωση και δεν βοηθα στην αναπτυξη σε αυτο που λεμε χνουδι...το propecia γιατι το χνουδι ομως το κανει τριχα ?
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Admin αυτά που αναφέρεις είναι τα συστατικά του folliplus extra capsules. Η λοσιόν δεν έχει fenugreek, αλλά serenoa reppens δλδ palmetto. Tα είχα πάρει παλιότερα για λίγο καιρό. Έχω αναφέρει τα συστατικά της λοσιόν σε προηγούμενο post (τα είχες βρει ενδιαφέροντα). Oral το τελευταίο τρίμηνο σαν αντιανδρογόνο παίρνω palmetto Lamperts.
 

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

dim74 είπε:
να ρωτησω κατι χαζο?γιατι αφου το revivogen περιοριζει οπως η φιναστεριδη την dht με την διαφορα οτι το κανει τοπικα δεν εχουν τα ιδια αποτελεσματα?διαβαζω πως το revivogen απλα σταματα την τριχοπτωση και δεν βοηθα στην αναπτυξη σε αυτο που λεμε χνουδι...το propecia γιατι το χνουδι ομως το κανει τριχα ?

Μάλλον, κάτι δεν μπλοκάρει σωστά. Κανείς δεν γνωρίζει γιατί.

Ntia είπε:
Admin αυτά που αναφέρεις είναι τα συστατικά του folliplus extra capsules. Η λοσιόν δεν έχει fenugreek, αλλά serenoa reppens δλδ palmetto. Tα είχα πάρει παλιότερα για λίγο καιρό. Έχω αναφέρει τα συστατικά της λοσιόν σε προηγούμενο post (τα είχες βρει ενδιαφέροντα). Oral το τελευταίο τρίμηνο σαν αντιανδρογόνο παίρνω palmetto Lamperts.
Όντως, έχεις δίκιο. Με μπέρδεψε αυτό.
 

pelopas

New Member
Απ: Folliplus extra

Admin είπε:
Για το Folliplus, τα συστατικά του είναι
Beta sitosterol, fenugreek, niacinamide, zinc gluoconate, A tocopherol, C. Pantothenate, acid folic, vit. B2, tussilago farfara, inositol, malva silvestris, viscum album, colloidal sulfur.

Ποιό απο αυτά πιστεύεις ότι είναι dht blockers? Εκτός αν εννοείς τριχοφυία. Αν εξαιρέσεις τον ψευδάργυρο, τα άλλα δεν νομίζω να κάνουν πολύ blocking την DHT.
Για το sitosterol, έχει γίνει μία έρευνα από το http://www.wholehealthmd.com/ , όπου 200 άντρες με αλωπεκία είδαν θεαματικά αποτελέσματα με την χρήση του.
Γενικά ισχύει το εξής "μπακαλίστικο":
Αν θέλεις να σταματήσεις την τριχόπτωση από DHT, περιορίζεις την DHT με φιναστερίδη που είναι αποδεδειγμένη ότι το κάνει.
Απο εκεί και πέρα, μερικές λοσιόν μπορούν να προσφέρουν το ίδιο, φτάνει να περιορίζουν το ίδιο ένζυμο με την φιναστερίδη, το 5a-reductase II.
Στο Revivogen έχει γίνει μελέτη τον Ιανουάριο και απέδειξε ότι το περιορίζει και καλύτερα από την φιναστερίδη (τοπικά).

Υπάρχουν "εκεί έξω" άπειρα τονωτικά μαλλιών.

dht blocking δράση θεωρείται ότι έχει το beta- sitosterol
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Αυτά είναι τα συστατικά για folliplus capsules. Όχι για τη λοσιόν. Η λοσιόν περιέχει και κάποια άλλα συστατικά και saw palmetto, serenoa reppens δλδ με τη λατινική ονομασία. Έχω αναφέρει και τα συστατικά της λοσιόν.
 

vag

New Member
Απ: Folliplus extra

Ξέρει κανείς όταν γίνεται χρήση και μινοξιδίλης πότε είναι καλό να βάζουμε τα συμπληρωματικά σκευάσματα τύπου Folliplus, Revivogen κτλ?Πριν η μετά τη μινοξιδίλη? Η μήπως κάθε φορά που εφαρμόζουμε ένα προιόν πρέπει να έχουμε λουστεί ώστε να είναι καθαρό το τριχωτό? Το λέω αυτό γιατί εγώ εφαρμόζω το Folliplus εδώ και λίγες μέρες και αναρωτιέμαι ποιά είναι η σωστή σειρά.Προσωπικά βάζω folliplus και μετά από κάποιες ώρες αφού στεγνώσει βάζω μινοξιδίλη.Μήπως όμως το folliplus κάνει καμιά κρούστα και δεν απορροφάται όπως πρέπει η μινοξιδίλη μετά?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Folliplus extra

dim74 είπε:
να ρωτησω κατι χαζο?γιατι αφου το revivogen περιοριζει οπως η φιναστεριδη την dht με την διαφορα οτι το κανει τοπικα δεν εχουν τα ιδια αποτελεσματα?διαβαζω πως το revivogen απλα σταματα την τριχοπτωση και δεν βοηθα στην αναπτυξη σε αυτο που λεμε χνουδι...το propecia γιατι το χνουδι ομως το κανει τριχα ?

χαζες ερωτησεις δεν υπαρχουν φιλε μου

οσο για αυτο που λες οσο καλα και να εμποδιζει το revivogen την dht μας δεν ειναι σε θεση να περιορησει ολες τις ποσοτητες που παραγει ο οργανισμος μας για πολλους και διαφορους λογους το Proscar επισης δεν μπορει να σταματησει ολες τις ποσοτητες που παραγει ο οργανισμος και ευτυχως γιατι τοτε θα ειχαμε προβλημα μεγαλο
ετσι το ενα χρειαζετε και συμπληρωνει το αλλο

και ενα λαθος που μπορει να κανει καποιος ΠΟΤΕ μην πεις οτι αν με ενα 1mg proscar ειδα διαφορα σκεψου με 2 τι θα γινει
ειναι μεγα λαθος και υπαρχουν και συνεπειες

για μενα ο καλυτερος συνδιασμος ειναι proscar revivogen k hadrox
γιατι ετσι εχουμε μειωμενι dht στον οργανισμο μας με revivogen μειωμενη στο κεφαλι μας και με xadrox εχουμε και λιγα αντιαδρωνωνα και αρκετη ποσοτητα minoxidil
και αν βαλεις για σαμπουαν nizoral - revivogen shampoo και καποιο καλο regroth σαμπουαν
μια μερα το ενα μια το αλλο μονο προσοχη στο nizoral οχι πανο απο 3 φορες την εβδομαδα
τοτε κατα την γνωμη μου εχουμε την πιο ολοκληρομενη κατα την γνωμη μου θεραπεια

και το propecia φιλε μου απο μονο του δεν κανει το χνουδι τριχα αυτο πιστευω
ολα μαζι βοηθαν ωστε να μπορει να ανπτυχθει το τριχοθυλακιο σε ενα υγειες περιβαλλον ετσι μεγαλωνει και γινετε τριχα
με μονο ενα προπεσια δεν γινετε

ο καλυτερος συνδιασμος ειναι ασχετο που εγραψα
αν παρολα τα αλλα που εγραψα δεν σε καλυψα πες μου να προσπαθησω κανα φιλε
 

dim74

Member
Απ: Folliplus extra

σκεφτομαι να αρχισω το folliplus extra...το απλο folliplus βγαινει σε liquid,shampoo,caps και tincture.απο οτι ειδα ειναι και σε σχετικα λογικες τιμες...Ντια που εχεις παρει το folliplus ειναι καλο?αξιζει τον κοπο?το εχτρα βγαινει παλι σε αυτα τα 4(liquid,caps,shampoo,tincture) η δεν υπαρχει το liquid?να παρω και τις καψουλες προτεινεις η οχι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Γειά σου dim!

Θα σου πω...

Κατ' αρχήν, έχεις δίκιο, το folliplus extra κυκλοφορεί χωρίς το σιρόπι, δλδ κάψουλες, σπρέυ και σαμπουάν.

Να σου πω την κατασταλαγμένη μου άποψη, άλλωστε όπως θα κατάλαβες το πάλευα όλο το καλοκαίρι με τα φυτικά. Αντικειμενικά είναι ένα καλό προιόν, αλλά δυστυχώς δεν αρκεί μόνο αυτό στην ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία. Πέρσι που χρησιμοποίησα όλο το πακέτο, ένιωσα διαφορά αλλά ως εκεί. Ένιωσα ότι δυνάμωσαν αλλά η τριχόπτωση δεν σταμάτησε. Φέτος έβαζα μόνο το σπρέυ και το σαμπουάν γιατί για ένα διαστημα έπαιρνα και palmetto, αλλά δεν είδα διαφορά και η κατάσταση χειροτέρευε.

Αυτή τη στιγμή, επεiδή ξέρω ότι αυτό προκαλείται από ορμονικούς λόγους σε μένα, προσπαθώ να λύσω το ορμονικό πρόβλημα για άλλη μία φορά στα τόσα χρόνια. Βάζω μινοξιδίλη, αλλά συνεχίζω το folliplus spray και το σαμπουάν. Και αυτό γιατί εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι καλά προιόντα αλλά σαν συμπληρωματικά. Με όλα αυτά που συζητάμε εδώ αλλά και εμπειρικά πιστεύω ότι το spray βοηθά αρκετά αλλά δυστυχώς όχι από μόνο του. Δλδ βάζω το σπρει μετά το λούσιμο και κάθε βράδυ βάζω μινοξιδίλη, αφήνω όμως να περάσουν 3-4 ώρες ενδιάμεσα. Το σαμπουάν μου αρέσει πολύ.

Η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να το κάνεις και εσύ κάπως έτσι αν θέλεις. Δυστυχώς dim από αυτά που διαβάζω και από αυτά που βιώνω τα ανδρογόνα είναι ισχυρά. Καλά τα φυτικά αλλά για να δεις επί της ουσίας αποτέλεσμα θα βάλεις και το φάρμακο. Παραδέχομαι ότι ηττήθηκα, αλλά έτσι είναι!

Παρήγγειλέ το ταχυδρομικά. Πιστεύω έχουν ακόμα μια προσφορά καί με τη λοσιόν κάνουν δώρο το σαμπουάν. Με τα μεταφορικά βγαίνει στα 35 ευρώ περίπου και κρατάει ένα μήνα περίπου επίσης.

Ελπίζω να σε βοήθησα, ότι άλλο θέλεις πες μου!
 

tasos

Active Member
Απ: Folliplus extra

Admin είπε:
Για το Folliplus, τα συστατικά του είναι
Beta sitosterol, fenugreek, niacinamide, zinc gluoconate, A tocopherol, C. Pantothenate, acid folic, vit. B2, tussilago farfara, inositol, malva silvestris, viscum album, colloidal sulfur.

Ποιό απο αυτά πιστεύεις ότι είναι dht blockers?

Ακη,
Beta sitosterol είναι το ενεργό συστατικό του Saw Palmetto.

και αν έχεις καθαρή και μεγαλύτερη περιεκτικότητα απο Βήτα Σιτοστερόλη σε ένα σκεύασμα, είναι πιο δυνατό απο απλά να έχεις Saw Palmetto
 

dim74

Member
Απ: Folliplus extra

ακη ειμαι ενα βημα πριν να το ξεκινησω...μην πεις το revivogen ειναι καλυτερο,δεν ειναι το θεμα αυτο!το θεμα ειναι αν αξιζει εφοσον κυκλοφορει στην ελλαδα να δοκιμασει κανεις αυτο το προιον η ειναι ενα ακομα προιον του σωρου...παλιοτερα το ειχες πει οχι κατι ιδιαιτερο αλλα ακουω καλα λογια...τι λες?
 

dim74

Member
Απ: Folliplus extra

To Saw Palmetto, μέλος της οικογένειας του φοίνικα, περιέχει στους καρπούς του λιπαρά οξέα και φυτοστερόλες όπως η beta-sitosterol. Βοηθά στην υγεία του προστάτη και ρυθμίζει την διού-ρηση,επίσης υποστηρίζει τις αναπαραγωγικές λειτουργίες και τη λίμπιντο του άντρα. Το Pygeum Bark περιέχει στον φλοιό του ενεργά συστατικά και beta-sitosterol. Υποστηρίζει την υγεία και τις λειτουργίες του προστάτη και χρησιμοποιείται παραδοσιακά ως διουρητικό για τους άντρες καθώς και για την υγεία του ου-ροποιητικού και της ουροδόχου κύστεως. Και τα δύο αυτά βότα-να ρυθμίζουν το ένζυμο "5-alpha-reductase" που θεωρείται υπεύ-θυνο για την διόγκωση (καλοήθη υπερπλασία) του προστάτη.
 

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

tasos είπε:
[quote author=Admin link=topic=62.msg1648#msg1648 date=1221141569]

Για το Folliplus, τα συστατικά του είναι
Beta sitosterol, fenugreek, niacinamide, zinc gluoconate, A tocopherol, C. Pantothenate, acid folic, vit. B2, tussilago farfara, inositol, malva silvestris, viscum album, colloidal sulfur.

Ποιό απο αυτά πιστεύεις ότι είναι dht blockers?

Ακη,
Beta sitosterol είναι το ενεργό συστατικό του Saw Palmetto.

και αν έχεις καθαρή και μεγαλύτερη περιεκτικότητα απο Βήτα Σιτοστερόλη σε ένα σκεύασμα, είναι πιο δυνατό απο απλά να έχεις Saw Palmetto
[/quote]

I know my friend...
Έχω διαβάσει μπόλικα άρθρα στο διαδύκτιο για το palmetto και το beta.
Το ερώτημα μου παραμένει όμως, ποιό από αυτά πιστεύεις ότι (αποδεδειγμένα) είναι dht blocker?
Εντάξει, έχω διαβάσει σε πολλά άρθρα για το beta ότι έχει καλύτερη απόδοση από το σκέτο
το palmetto. Δηλαδή αν παίρνεις χάπια με beta είναι καλύτερα από το να παίρνεις χάπια με palmetto.


dim74 είπε:
ακη ειμαι ενα βημα πριν να το ξεκινησω...μην πεις το revivogen ειναι καλυτερο,δεν ειναι το θεμα αυτο!το θεμα ειναι αν αξιζει εφοσον κυκλοφορει στην ελλαδα να δοκιμασει κανεις αυτο το προιον η ειναι ενα ακομα προιον του σωρου...παλιοτερα το ειχες πει οχι κατι ιδιαιτερο αλλα ακουω καλα λογια...τι λες?

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ θα το έπερνα, αν με ρωτάς αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά και δεν πρόκειται. Το ότι πωλειται στην Ελλαδα, μπορεί να μας βγεί μεν οικονομικότερο απο το να παίρνεις από έξω, αλλά sorry, τονωτικά για τα μαλλιά έχω μπόλικα...
Το ότι έχει beta μέσα ΔΕΝ το κάνει και αποτελεσματικό...
Α, δεν στο είπα, το Revivogen είναι καλύτερο :p :p

dim74 είπε:
To Saw Palmetto, μέλος της οικογένειας του φοίνικα, περιέχει στους καρπούς του λιπαρά οξέα και φυτοστερόλες όπως η beta-sitosterol. Βοηθά στην υγεία του προστάτη και ρυθμίζει την διού-ρηση,επίσης υποστηρίζει τις αναπαραγωγικές λειτουργίες και τη λίμπιντο του άντρα. Το Pygeum Bark περιέχει στον φλοιό του ενεργά συστατικά και beta-sitosterol. Υποστηρίζει την υγεία και τις λειτουργίες του προστάτη και χρησιμοποιείται παραδοσιακά ως διουρητικό για τους άντρες καθώς και για την υγεία του ου-ροποιητικού και της ουροδόχου κύστεως. Και τα δύο αυτά βότα-να ρυθμίζουν το ένζυμο "5-alpha-reductase" που θεωρείται υπεύ-θυνο για την διόγκωση (καλοήθη υπερπλασία) του προστάτη.
Καλό το άρθρο και εξηγηματικό.

Πάντως για το palmetto και το beta έχει γίνει ντόρος στο διαδύκτιο. Έχω ένα άρθρο για αυτά τα δύο συστατικά, πολύ αναλυτικό και εξηγεί τα πάντα σε βάθος, θα το προσθέσω σύντομα...

Βέβαια, σε πολλά sites γράφουν γι'αυτό, αλλά τα περισσότερα έχουν και link που σου τα πουλάνε ή έχουν το affiliate ID τους για να παίρνουν το κατι της τους...
Εγώ πάλι, διαβάζω και αυτά τα sites, αλλά διαβάζω περισσότερα σε foras από δοκιμές αλλά και κλινικές έρευνες όπου εκεί παίζεται το παιχνίδι.

Υπήρχε μία έρευνα όπου αναφέρθηκε από το The Journal of Alternative and Complementary Medicine , το 2002.
Λοιπόν η έρευνα αυτή έλεγε ότι σε 19 άντρες από 23-64χρ δώθηκε 400mg palmetto και 100mg Beta-sitosterol αλλά και placebo σε χάπια να τα παίρνουν ανα ημέρα.

Αυτοί που πήραν τον συνδιασμό των φυτικών συστατικών, είχαν 60% βελτίωση στα μαλλιά τους από αυτούς που λάμβαναν placebo.
Προσέξτε τώρα μία παγίδα που χρησιμοποιείτε σε πολλά προϊόντα... "είχαν 60% βελτίωση στα μαλλιά τους".
Καταρχάς η έρευνα είχε λίγα άτομα. Περισσότερα άτομα θα ήταν καλύτερα.

2ον, το "είχαν 60% βελτίωση στα μαλλιά τους" ΔΕΝ σημαίνει ότι είχαν νέες τρίχες ή τους σταμάτησε η τριχόπτωση. Αυτό θα το δείτε αν πάρετε τονωτικά μαλλιών και εσείς.
Θα δείτε βελτίωση στην υφή ΑΛΛΑ όχι νέες τρίχες ή σταμάτημα της τριχόπτωσης...

Επίσης, δεν υπάρχει συνιστώμενη ημερήσια λήψη για το palmetto ή τη β-setosterol όπου ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ σταματά την τριχόπτωση. Δειτε τη φιναστερίδη πχ. 1mg/ημέρα.
Πρόσεξε εκει που λες τάσο, "και αν έχεις καθαρή και μεγαλύτερη περιεκτικότητα απο Βήτα Σιτοστερόλη σε ένα σκεύασμα, είναι πιο δυνατό απο απλά να έχεις Saw Palmetto". Είδες, ότι ΔΕΝ γνωρίζουμε σε τι ποσότητα έχει αποδείξεις...

Η παραπάνω έρευνα έγινε με ΧΑΠΙΑ και ΟΧΙ με τοπική χρήση, κάτι που δεν υπάρχει έρευνα, απ'όσο γνωρίζω.

Δεν υπάρχουν κλινικές έρευνες που να λένε ότι το palmetto έχει από μόνο του regrowth ή κάτι άλλο σε τοπική χρηση. Σε συνδιασμό με ψευδάργυρο, Β6, Azelaic, β-setosterol και άλλα συστατικά έχει, όχι από έρευνα αλλά από χρήστες (όπως θα δείτε και σε εμένα στις phtoos).
Ο ψευδάργυρος σε συνδιασμό με Β6, έχει δείξει σε έρευνα ότι περιορίζει την DHT. Αν απορείτε για τον ψευδάργυρο και τί ρόλο "βαράει", υπάρχει στους όρχεις μας και χαμηλά επίπεδα του έχουν βρεθεί σε πολλούς ασθενείς με καρκίνο του προστάτη.
 

dim74

Member
Απ: Folliplus extra

σε ευχαριστω πολυ ντια!το παρηγγειλα ειδη και μου ειπαν πως θα ερθει μαλλον αυριο(λοσιον με δωρο το σαμπουαν).να ρωτησω κατι αλλο τωρα ακη και ντια η οποιος αλλος ξερει...επειδη ειναι αγνωστο για μενα προιον, τα συστατικα του ειναι ασφαλες?υπαρχει κατι που θα πρεπει απο την χρηση του για καιρο(αφου το ξεκινησα θα το παρω σιγουρα κανα εξαμηνο...) να φοβαμαι?η μακροχρονια χρηση του ενεχει καποιον κινδυνο?
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Παρακαλώ,

Αν σου είπαν αύριο θα το έχεις αύριο, εκτός αν ω μη γέννητω τύχει κάτι όποτε τους καλείς και το διευθετούν αμέσως, είναι τυπικοί. Προσωπικα πιστεύω ότι δεν επιβαρύνεις τον οργανισμό σου περισσότερο σε σχέση με άλλα φαρμακευτικά προιόντα. Εκτός από τα φυτικά συστατικά μη ξεχνάς ότι είναι λοσιόν, πόσο πια να περνά στον οργανισμό... δεν ξέρω αν πήρες τις κάψουλες, εντάξει όσο να 'ναι, αυτά τα καψουλοειδή από το συκώτι περνάνε αυτό ισχύει γενικά. Επιμένω πάντως ότι μόνο συμπληρωματικά μπορεί να βοηθήσει, εκτός αν είσαι στην αρχή του προβλήματος ή απλά θέλεις να προστατέψεις τα μαλλιά σου. Η εμπειρία δείχνει ότι μάλλον θα χρειαστείς και το regain ή ότι άλλο κρίνεις εσύ συμπληρωματικό. Εμένα από την εταιρία μου είχαν πει ότι το βάζω συνέχεια και δεν το σταματώ μέχρι να δω αποτελέσματα αλλά ακόμα και τότε συνεχίζω για συντήρηση, άλλωστε αυτό ισχύει με όλες τις θεραπείες. Δυστυχώς, ειδικά μόλις αρχίσεις να βλέπεις βελτίωση τότε είναι που δεν σταματάς, γιατί μόλις σταματήσεις μετά από λίγο γυρνάς στα ίδια...
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

tasos είπε:
[quote author=Admin link=topic=62.msg1648#msg1648 date=1221141569]

Για το Folliplus, τα συστατικά του είναι
Beta sitosterol, fenugreek, niacinamide, zinc gluoconate, A tocopherol, C. Pantothenate, acid folic, vit. B2, tussilago farfara, inositol, malva silvestris, viscum album, colloidal sulfur.

Ποιό απο αυτά πιστεύεις ότι είναι dht blockers?

Νομίζω έχω ξαναναφέρει ότι αυτά είναι τα συστατικά στις κάψουλες, η λοσιόν έχει αρκετά επιπλέον τα οποία τα έχω γράψει κάπου εδώ αλλά δεν μπορώ να βρώ που! Admin help...!!!!!
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Eπίσης δεν ξέρω να βάλω σωστά μια παράθεση, δεν ξέρω αν το καταλάβατε...
8) :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα