Folliplus extra

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

barman

Member
Απ: Folliplus extra

αυτο με το cresina παναγια μου!! και ηταν τοσο ακριβο γιατι το προιον αυτο ειχε κατοχυρωμενη πατεντα.. μαλακ.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Εκτός από το να βλέπεις το πορτοφόλι να αδειάζει ntia, είδες τπτ από αυτό?
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Αν βρεις τις αναφορές μου θα καταλάβεις! Τίποτα, εκτός από τρελή φαγούρα! Aκόμα ακούω τη πιστωτική μου να διαμαρτύρεται...
 

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Οκ, τις ξαναείδα.
Δεν θυμόμουν ότι ανέφερες και αυτό.
Η πιστωτική μου εμένα ευτυχώς δεν έχει χέρια...
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Εν τω μεταξύ, το ωραίο με το crescina είναι ότι πλήρωσα 103 ευρώ με δώρο το σαμπουάν (αυτό στοιχίζει 20 ευρώ αν το πάρεις μεμονομένα) , αλλά φυσικά ο χρόνος χρήσης ήταν άγνωστος, ίσως χρειαζόταν μου είπε η φαρμακοποιός να το χρησιμοποιώ μπορεί και για κανένα 6μηνο και μετά ανα τακτά διαστήματα για συντήρηση! Εμένα στο 1ο μήνα πάνω με έπιασε τέτοια φαγούρα που μου έρχονταν δάκρυα, το λέω στη φαρμακοποιό, δλδ αν πρέπει να το σταματήσω και μου λέει όχι σε καμία περίπτωση, τώρα είναι που πρέπει να επιμείνεις! Τέλοσπάντων, πριν αγοράσω το 3ο κουτί τα παράτησα. Η κατάσταση ήταν τραγική. Τότε ήταν που στράφηκα στο saw palmetto και μετά από λίγο καιρό ξανάγύρισα και στα folliplus extra. Εχω βρει και τα άλλα σαμπουάν που ανέφερα για εναλλακτική που και που. Πρόσφατα πρόσθεσα και το fungoral. Τουλάχιστον δεν έχω φαγούρα, τώρα για αποτελέσματα, ξέρω όπως έχουμε πει, ότι θα πρέπει να περιμένω.
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Τελικά καταλήγουμε στο κλασσικό συμπέρασμα... Ότι το ακριβότερο δεν είναι πάντα το καλύτερο.
 

barman

Member
Απ: Folliplus extra

λιγο ακυρο για εδω αλλα αν θελετε να δειτε τις φατσες των κορυφαιων γιατρων του κοσμου στο θεμα θεραπειας τηςν τριχοπτωσης, πηγαινετε εδω http://www.hairlosshelp.com/qna/Index.cfm
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Koίτα, τουλάχιστον υποστηρίζουν αυτό που προσφέρουν! Έχουν μαλλιά!
 

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Όντως έχουν μαλλιά. Κάτι είναι και αυτό.
Δεν ξέρω αλλά ο πρώτος μου φαίνεται είναι αυτός που έφτιαξε το revivogen.

[edit]
Τώρα το διάβασα το κείμενο, αυτός είναι όντως...
 

barman

Member
Απ: Folliplus extra

αυτος ο alex khadavi που εφτιαξε το revivogen αναφερει στην ιστορια του πως αρχισε να ψαχνει για αποτελεσματικο φαρμακο οταν ο ιδιος αρχισε να εχει προβληματα με τριχοπτωση... σου φαινεται αυτος ο ανθρωπος να ειχε ποτε τετοιο προβλημα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Δεν φαίνεται να έχει όντως. Δεν πιστεύω να έχει κανένα proscar στην τσέπη του ;)

Χωρίς πλάκα, αν χρησιμοποιήσεις το revivogen στα αρχικά στάδια της τριχόπτωσης, κάνει δουλειά τρομερή.
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Υπάρχει το Helsinki Formula (το activator) το οποίο περιέχει Polysorbate 60 & 80 (κάτι είχατε συζητήσει polysorbate 6080 παλιότερα). To έχει ακούσει κάποιος? Κάποια στιγμή, το 2002, στις αρχές του προλήματος, μου ειχαν δώσει στον νοσοκ. Συγγρός την εξής συνταγή:
ένα μείγμα που το έφτιαξε η φαρμακοποιός και αποτελούνταν από actvator Helsinki formula flNoI(ένα)
lotion Elocon flΝοΙΙΙ(τρία)
lavilon hait tonic lotion flNoI(ένα)

Μου έδωσε και κάποια σαμπουάν και συμπληρώματα τα γνωστά του φαρμακείου, frezyderm και Epicrin για λούσιμο εναλλάξ και κάψουλες biocap. Με αυτή τη φτιαχτή λοσιόν είδα αποτελέσματα μέσα σε δύο μέρες, αλλά δυστυχώς αυτό κράτησε μόνο για ένα μήνα. Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι τα μαλλιά μου ήταν άτονα και ξερά. Όταν ξαναπήγα μετά από 4-5 μήνες μου ξαναέδωσε τα ίδια με τη διαφορά ότι αφαίρεσε το lavilon από το μείγμα και στη θέση του έβαλε το Ηair stabil lotion. Με αυτό δεν είδα κάτι. Εκείνη τη περίοδο έβαζα και το regaine 2% αλλά δεν είδα κάτι (μόνο με το 5% πολύ παλιότερα είχα βοηθηθεί).

Πρόσφατα ανακάλυψα τις συνταγές και τα θυμήθηκα. Έχετε κάποια γνώμη για όλα αυτά?
 

barman

Member
Απ: Folliplus extra

για polysorb 6080 ειχαμε κανει συζητηση για το σαμπουαν μονο..το χρησιμοποιουσα ενα διαστημα(το σαμπουαν)..μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις..απλα ειναι αρκετα ακριβο..22-25 ευρω! ειναι παλιες συνταγες ομως...εχουν προχωρησει τα πραγματα..
 

Ntia

New Member
Απ: Folliplus extra

Μάλλον έχεις δίκιο. Τις ξανακοίταξα όμως πρόσφατα και τώρα που ασχολούμαι περισσότερο και μέσω internet κατάλαβα περίπου που βοηθά το καθετί, τότε απλά ακολουθούσα οδηγίες, ούτε είχα καταλάβει τι γίνεται.
 

barman

Member
Απ: Folliplus extra

ρε ntia τα εχουμε ξαναπει...υπαρχουν θεραπεις καλες...απλα στην ελλαδα ειμαστε ανενημερωτοι...
 

Άκης

Administrator
Απ: Folliplus extra

Θεραπείες καλές θεωρούντε και οι θεραπείες τύπου dr Lee.
Και αυτές είναι οι γνωστές και καλές.
Καλό είναι αν δεν μας κάνουν πχ τα rogaine/regaine που είναι και τα εμπορικά, να δούμε τί έχει να μας δείξει πχ κάποιος σαν τον dr Lee που είναι ευρέως γνωστός και μετά -πιστεύω- κάποια άλλη.
Από Σεπτέμβρη θα πάρω κάποια προϊόντα του Lee και θα τα τεστάρω για να τα βάλω και review στην αρχή.
 

vag

New Member
Απ: Folliplus extra

Ξέρει κανείς αν το folliplus extra έχει την ίδια αντίδραση με το revivogen?Δηλαδή παρατηρείται έντονη τριχόπτωση στην αρχή και μετά σταθεροποιείται ή καμία σχέση?
 

barman

Member
Απ: Folliplus extra

vag υπαρχει ενας κανονας που λεει οτι αν δεις μετα τις πρωτες εφαρμογες ενος προιοντος μια πιο εντονη τριχοπτωση απο την ηδη υπαρχουσα, τοτε να χαρεις(σχημα οξυμορο) γιατι σημαινει πως το φαρμακο δουλευει! μην σε απασχολουν οι τριχες που φευγουν σε αυτο το διαστημα καθως ειναι τριχες που βρισκονται σε τελογενη φαση και ειναι ηδη ''νεκρες'' εδω και πολυ καιρο..κρινε το καθε φαρμακο αν σου κανει η οχι μετα τους 5 μηνες σωστης εφαρμογης του.. για το συγκεκριμενο παντως που αναφερεσαι(folliplus) εχουν γραφτει καλα σχολια στο forum..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα