Flosk, fut+fue, 3200+460 grafts, 8-9/8/2011

Billy_tramp

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

floskara ξερεις ποσα εκατοστα σε μήκος είναι η ουλή??


και με ποια σκαλα μπορεις να κουρευτεις ωστε να μην φαινεται?? ευχαριστω :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Billy μάλλον 28 cm αλλα δεν παίρνω όρκο!οταν τα κοψω κοντα πάλι θα σου πω γιατι τώρα δεν ειναι εύκολο να καταλάβω..Όσο για τη μηχανή νομιζω στο 1 cm δεν φαίνεται κάτι
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Παίδες καλημέρα ,μόλις ολοκλήρωσα τηλεφωνική επικοινωνία με Hdc και έπειτα από έλεγχο που έγινε στις φωτο που τους έστειλα και στα βίντεο καταλήξαμε στο ότι θα περιμένουμε μέχρι το Φεβρουάριο που θα κλείσω το 18μηνο (με παρότρυνση δική μου γιατί πιστεύω θα υπάρχει εξέλιξη μέχρι τότε) και τα όποια κενά ή περιοχές όπως στο crown και στην ενωση των υφιστάμενων με των μεταμοσχευμενων μαλλιών που δεν έχουν καλυφθεί τελείως θα αναλάβει η κλινική με διορθωτική επέμβαση! Εδω θέλω να πω πως βγάζω το καπέλο στην κλινική που τηρεί τις υποσχέσεις της και δεν μου λέει αλλα πραγματα μετά από 14 μήνες! Αυτός είναι και ο λόγος που είπα εχθές στον John_John 1 να μην ανησυχεί γιατί έκανε σωστή επιλογή στην κλινικη!Ελπιζω και εώς ένα βαθμό πιστεύω πως η διορθωτική αν χρειαστεί οντως να γίνει θα είναι μικρή γιατί και το πρόβλημα σε 4 μήνες από τώρα θα είναι μικρότερο από ότι είναι!
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Εύχομαι τα καλύτερα floskara. Να ρωτήσω, η διορθωτική αυτή θα πληρωθεί ή θα στην κάνουν δωρεάν. Αν πληρωθεί, πόσο περίπου υπολογίζεις να πάει το κόστος.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Οχι n094 μου το είχαν τονίσει από την αρχή την μέρα που έκανα την μεταμόσχευση πως αν κάτι δεν παει καλά θα αναλάβουν την επιδιόρθωση όπως έγινε και στην περίπτωση του tropheus αν δεν κάνω λάθος..Δωρεάν εννοώ φυσικα!


..και ευχαριστώ για τις ευχές
 

zan

New Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Σωστή ξήγα από μέρους τους....αν και το έχει ξανακάνει η συγκεκριμένη κλινική αναμένουμε για να δούμε το τελικό τελικό αποτέλεσμα που ελπίζω να σ αφήσει ικανοποιημένο...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Zan είμαι ήδη πολύ ικανοποιημένος και αυτό να μην γινόταν..είμαι άλλος άνθρωπος !Απλα μετά την ξηγα όπως λες θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ενώ πιστεύω το κέρδος για την εταιρεια θα ειναι ότι όταν μετά απο λίγα χρόνια θα χρειαστω πάλι μεταμοσχευση δεν θα το σκεφτώ καν για το που θα την κανω όπως επίσης ότι όσο αναφέρουμε τη συγκεκριμένη στάση που τηρούν απέναντι μας κερδίζουν και άλλους πελάτες!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Ειναι εππαγγελματιες και δεν θελουν να φυγει δυσαρεστημενος ο πελατης,και πιστευω οτι θελουν να τον φροντιζουν οσο το δυνατο καλυτερο...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Παιδιά κουρευτηκα και ανεβαζω 4 φωτο με διαφορετικό φωτισμό για να δείτε ποσο επηρεάζεται η εμφάνιση ..


4 φωτο
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

εντάξει η πρώτη παραείναι σκοτεινή και όχι καθαρή, για τις άλλες όντως ανάλογα με τον φωτισμό παίζει πολύ η αντίθεση δέρματος μαλλιού, αλλά επειδή ποτέ δεν είμαστε σε σταθερά έντονο φωτισμό (δλδ να περπατάμε και να έχουμε μια λάμπα πάνω από το κεφάλι μας στην ίδια θέση/γωνία) ποια θεωρείς ότι είναι πιο αντιπροσωπευτική φωτογραφία σου από τις 3 που έστειλες; Δηλαδή ποια εικόνα βλέπεις εσύ πιο συχνά όταν κοιτάζεσαι στους καθρέφτες (όχι μόνο στον ίδιο, γενικά, σε μαγαζιά άλλα σπίτια κλπ… επίσης μη ξεχνάς ότι συνήθως οι καθρέφτες έχουν αυτό το φως από πάνω που τονίζει την αντίθεση).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

καλημερα n094! Εχω μαθει να παρατηρω τον εαυτο μου με ολους τους δυνατους φωτισμους και αρα να τον βλεπω σε διαφορετικες συνθηκες αλλα μονο οταν φωτογραφιζω το κεφαλι μου απο πανω βλεπω το προβλημα μεγαλυτερο ή μικροτερο αναλογα με την αντιθεση που λες και συ. Αυτο που πιανει το ματι μου και μαλλον και το ματι των αλλων δεν δειχνει να εχει προβλημα μετα την επεμβαση.Για του λογου το αληθες θα ανεβασω και αλλες φωτο με το τι περιπου μπορει να πιασει το ματι μου ακομα και οταν σκυβω για να δω στα πιο πισω σημεια..


5 φωτο οπως με βλεπω
 

Adriano

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Εχεις τριχόπτωση???Γιατί στην γέφυρα είχες πιο πολλά μαλλιά...Πάντως με μία ακόμα θα πλησιάσεις το τέλειο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Adriano ποτέ λες οτι είχα πιο πολλά στη γέφυρα;πριν ή μετά τη μεταμόσχευση που έκανα;
 

Adriano

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Πριν νομίζω...Να σου πω εσύ είσαι το παιδί που έκλεισε την διορθωτική στην HDC?

Υ.Γ. Οκ το είδα μια σελίδα πίσω.Νομίζω ότι κινείσαι καλά.Πλάκα πλάκα όταν την κάνεις την μεταμόσχευση δεν ρωτάς με fue πόσα γράφτς μπορούν να σου πάρουν.Γιατί αν μπορούν πολλά πας για τέλειο αποτέλεσμα.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Adriano οταν κάνω την διορθωτική θέλω να πιστεύω πως θα μου την κάνουν με fue γιατι θα ειναι για λιγα μοσχευματα αλλα οταν θα ξανακανω μεγαλη μεταμόσχευση μετά απο καποια χρόνια θα ξανακανω με strip γιατι πιστεύω οτι πρέπει να την εξαντλησω πριν παω στην fue οπότε δεν ξέρω αν θα μπορούν να υπολογισουν αυτο που λες! Πιστευω πάντως οτι επειδή έχω και καλο μουσι δεν θα εχω πρόβλημα δοτριας ..στην περίπτωση μου μάλλον θέμα οικονομικό θα ειναι εν τελει και θα ειμαι τυχερός αν δεν πάω πάω πάνω απο Norwood 5 που ζοριζουν τα πραματα! επισης να πω οτι απο ουλη δεν φαίνεται τπτ τωρα άρα δεν σκεφτομαι τη fue για αυτο το θέμα ..
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Πάντως παιδιά όντως το πάνω από NW5 είναι μεγάλο πρόβλημα για τις μ/μ. Αφήνω έξω το οικονομικό και δίνω έμφαση στη δότρια αλλά και στον χρόνο αποκατάστασης (δλδ αριθμό μμ, χρόνια που χρειάζονται, υπομονή κλπ). Εγώ για παράδειγμα έχω σχεδόν εξαντλήσει τη δότρια του κεφαλιού, έχω πάρει και από σώμα και από γένια το παλεύω 4 χρόνια (από το 2006-2009 δεν το υπολογίζω γιατί άφησα να αδειάσω όσο θα άδειαζα εκείνη την περίοδο) και ακόμα δεν το έχω λύσει οριστικά. Μπορεί η εικόνα μου να είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το πριν τις μμ αλλά αν ήμουν NW 4 άντε αρχές 5 θα είχα ξεμπερδέψει τώρα, ενώ στο 6άρι (και δεν μιλάω για καθαρό γλομπέ 6αρι αλλά για περιπτώσεις σαν τη δική μου που έχουν και λίγα σκόρπια μαμά μαλλιά) θέλει πολύ δουλειά και πάνω από 6.000 μοσχεύματα τελικά.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Εχει τύχει σε κανέναν να βλέπει στους 15 μήνες σπυρακι με καινούριες τριχες; Πέτυχα ένα σαν και αυτά που είχα στις αρχές πριν μερικές μερες!φοβερο μου φαίνεται ,χαχα..
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

σε εμένα έχει τύχει αλλά όχι στους 15, στον 12
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες(strip στην HDC)

Καλημερα παιδια! Εριξα ενα κουρεμα σημερα πιο κοντο απο ποτε και ενω εφυγα εντυπωσιασμενος απτο κομμωτηριο γιατι το αποτελεσμα ηταν πιο φυσικο απο καθε αλλη φορα λογω του οτι ηταν ολα τα μαλλια στο ιδιο μηκος για πρωτη φορα και στην σκαλα των 7 χιλιοστων και μου αρεσε αυτο που εβλεπα, με λυπη μου οταν εφτασα σπιτι, η φιλη μου με ενημερωσε πως και η ουλη φαινεται πολυ εντονα για πρωτη φορα.. Σκεφτηκα ή να γεμισω την ουλη με FUE ή να μην τα ξαναπαρω τοσο κοντα. Ο ενδοιασμος μου εγκειται στο να μην σπαταλησω ακομη αυτα τα μοσχευματα πριν την δευτερη Strip οταν ξανακανω μετα απο χρονια που θα χρειαστει σιγουρα και να γεμισω το κενο τοτε.Τι λετε εσεις? Φυσικα θα στειλω και στον κο Φιουρη φωτο για να μου πει την αποψη του για την ουλη γιατι θυμαμαι πως επεμενε τοτε πως δεν θα φαινεται η ουλη και πως δεν χρειαζοταν να κανω FUE ενω ο Μαρας δεν ηθελε με τπτ να υποσχεθει κατι τετοιο και μαλιστα αυτος ηταν και ο λογος που καθυστερησε μια μερα η μεταμοσχευση γιατι υπηρχαν οι αμφιβολιες απο μενα και τον Μαρα για τοσο κοντα κουρεματα και Strip. Ιδου οι φωτο..


και μερικες ακομη..
 
Μπλουζα