Flosk, fut+fue, 3200+460 grafts, 8-9/8/2011

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Μπράβο φίλε Floskara! Φαίνεται καλό το αποτέλεσμα ;) εσύ να είσαι ευχαριστημένος πάνω από όλα όμως!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

συγνωμη φιλε! σε μπερδεψα με αλλον! :/ το σβηνω το μυνημα μου!
 
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Συγχαρητήρια φίλε. Ωραιο αποτελεσμα φαινεται. Περιμενουμε κ αλλες φωτο. Να υποθέσω οτι και συ εισαι γυρω στα 30?Παντως αυτός ο τύπος αραίωσης παιζει πολύ. Και γω κάπως έτσι ειμαι. Μονο που εσυ νομιζω οτι εχεις και αρκετα σπαστο μαλλι που βοηθαει Α, αν μπορεις επίσης θα θελα να μας πεις και εσυ πως βλεπεις το αποτελεσμά σου. ας πουμε να δώσεις ενα ποσοστό, κατα ποσο ανταποκριθηκε στις προσδοκιες σου.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Οσο βγαζω φωτογραφιες παρατηρω πως μπορει να βγουν απο πολυ καλες εως και εντελως αποτυχια..Ο φωτισμος παιζει τεραστιο ρολο..


Νομιζω το πιο σωστο ειναι να βλεπουμε πριν και μετα κατω απτον ιδιο φωτισμο και με το ιδιο χτενισμα. Ενα ειναι σιγουρο παντως πως οποιος θελει να κανει μ/μ να δει καποιον απο κοντα γιατι φωτο και βιντεο ξεγελανε ευκολα. Τωρα εγω ειμαι ευχαριστημενος προσωπικα κατα 75-80% αλλα για μενα θα ληξει το πραμα στο 18μηνο .Οσο βλεπω τα πολλα μικρα τριχακια που δεν εχουν αναπτυχθει θα ελπιζω..Αν στους 18 μηνες δεν αλλαξει κατι μαλλον θα παραπονεθω λιγακι στην εταιρεια που εκανα την επεμβαση γιατι με ειχαν προιδεασει για κατι καλυτερο οπως το οτι δεν θα μεινουν κενα σαν και αυτα που υπαρχουν τωρα.Οριστε και 2 ακομα..


Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..Sanmartean15 ειμαι 29 μισο


Οι κροταφοι ειχαν αρχισει να ανοιγουν πριν 10 χρονια περιπου.Ευελπιστω πως δεν θα παω πανω απο βαθμιδα 5 και κατα συνεπεια σε 15 χρονια αν κανω 1-2 ακομα δεν θα εχω μεγαλη διαφορα απο τωρα αρα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος τοτε αφου μετα δεν χανουμε τοσα πολλα και δεν εχουμε αναγκη και τοσα πολλα..
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara,
Θα χρειαστείς σίγουρα ακόμα μία περί τα 1000-1500 μοσχεύματα όπως το βλέπω. Να ξέρεις, όπως σου είπα και σε προηγούμενο ποστ, ότι δεν πρέπει να περιμένεις και πολλά μετά το 12μηνο. Μια ωρίμανση κάποιων τριχών σίγουρα θα έρθει και κυρίως πίσω, αλλά πέρα από αυτό, όντως βλέπω κάποια κενά πίσω από την hairline και τους κροτάφους τα οποία θέλουν δουλειά. Πάντως το μπροστινό τμήμα των κροτάφων έχει αρκετά καλό αποτέλεσμα. Επίσης, ο φωτισμός σε μια μεταμόσχευση σίγουρα παίζει ρόλο, γιατί μη ξεχνάς ότι το artistic της επέμβασης έχει να κάνει με τη δημιουργία μια ψευδαίσθησης πυκνότητας πολύ μεγαλύτερης από ότι πραγματικά είναι, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα σε κάποιους φωτισμούς να φαίνεσαι τούμπανο και μόνο σε πολύ ιδανικούς με φλας κλπ να φαίνεται η πραγματική πυκνότητα.
 

tropheus

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara είπε:
Οσο βγαζω φωτογραφιες παρατηρω πως μπορει να βγουν απο πολυ καλες εως και εντελως αποτυχια..Ο φωτισμος παιζει τεραστιο ρολο..


Νομιζω το πιο σωστο ειναι να βλεπουμε πριν και μετα κατω απτον ιδιο φωτισμο και με το ιδιο χτενισμα. Ενα ειναι σιγουρο παντως πως οποιος θελει να κανει μ/μ να δει καποιον απο κοντα γιατι φωτο και βιντεο ξεγελανε ευκολα. Τωρα εγω ειμαι ευχαριστημενος προσωπικα κατα 75-80% αλλα για μενα θα ληξει το πραμα στο 18μηνο .Οσο βλεπω τα πολλα μικρα τριχακια που δεν εχουν αναπτυχθει θα ελπιζω..Αν στους 18 μηνες δεν αλλαξει κατι μαλλον θα παραπονεθω λιγακι στην εταιρεια που εκανα την επεμβαση γιατι με ειχαν προιδεασει για κατι καλυτερο οπως το οτι δεν θα μεινουν κενα σαν και αυτα που υπαρχουν τωρα.Οριστε και 2 ακομα..


Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..Sanmartean15 ειμαι 29 μισο


Οι κροταφοι ειχαν αρχισει να ανοιγουν πριν 10 χρονια περιπου.Ευελπιστω πως δεν θα παω πανω απο βαθμιδα 5 και κατα συνεπεια σε 15 χρονια αν κανω 1-2 ακομα δεν θα εχω μεγαλη διαφορα απο τωρα αρα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος τοτε αφου μετα δεν χανουμε τοσα πολλα και δεν εχουμε αναγκη και τοσα πολλα..





Ο φωτισμός και το toppik είναι τα όπλα των εταιρειών μεταμοσχεύσεων στη διαφήμιση της πραμάτειας τους.

Η πυκνότητα σε μια περιοχή που μεταφέρονται μοσχεύματα χωρίς καθόλου προγενέστερα μαλλάκια είναι πάντα φτωχή όσο καλό και αν είναι το ιατρικό team που σου κάνει την επέμβαση.

Τα μαλλάκια σε μεγάλη ηλικία δε σταματούν να πέφτουν. Δεν είναι καθόλου σπάνιες οι περιπτώσεις ατόμων που σε μεγάλη ηλικία έχασαν ξαφνικά πολλά πολλά μαλάκια ... δυστυχώς :(
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Μεγαλη μου τιμη :) να συμμετεχεις στο θέμα μου Tropheus! Εισαι και επιρροή ,χαχα..ελπιζω να εισαι καλα εσυ και να εχεις ησυχάσει με τη δικιά σου περίπτωση.Ετσι οπως τα λες ειναι δυστυχώς .Το τρίτο που είπες ομως ειναι και το χειρότερο..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Υπαρχουν ομως κ παρα πολλες περιπτωσεις που απο τα 40 κ μετα,μειωθηκε κατα πολυ η τριχοπτωση.Εγω παντως πιστευω οτι και σε γυμνες περιοχες μπορει να γινει καλη δουλεια.......μεχρι ενος σημειου παντα.Οντως φιλε floskara θα μπορουσες να εισαι ενα κλικ καλυτερα απο οτι εισαι.Σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασχημη η δουλεια που εχεις κανει αλλα κ 8 χιλιαρικα ειναι παρα πολλα λεφτα.Δυσκολο μου φαινεται να δεις να βγαινουν αλλες τριχες μετα απο τοσο καιρο,παντως.
 

kouklos10

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

floskara μια χαρα εισαι σε σχεση με το πριν παντα. πιστευω παντος οτι αλλη μια την χρειαζεσαι για να εχεις λιγο περισοτερη πυκνοτητα μπροστα και φυσικα να καλυψης και το vertex. προς το παρον μπορεις να απολαυσεις την εικονα σου που σιγουρα ειναι καλυτερη απο πριν. μετα εχεις ολο το χρονο να σκεφτεις για το μελλον.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Ευχαριστω kouklos10.Εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα δες και αυτο..

Περα απτο θεμα της πυκνωσης ειναι και το θεμα της καλυψης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kouklos10

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

ναι σιγουρα ειναι και το θεμα της καλυψης αλλα και η πυκνοση παιζει μεγαλο ρολο , αν κανεις και μια δευτερη με καμια 500 - 700 μπροστα για καλυτερη πυκνωση και αλλα 1000-1500 στο crown θα εχεις τελειο αποτελεσμα ετσι εγω το βλεπω.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Μην ξεχνας ομως πως στα 30 δεν ειναι και το καλυτερο να εχεις βαλει 5000 grafts..Γιατι κλιμακα με κοβετε να φτανω ρε παιδια?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Στην hairline έχει γίνει καλή δουλειά, στο vertex η αλήθεια είναι πως ήθελε κι άλλη πύκνωση...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Fenimore ποσα mb μπορω να ανεβασω βιντεακι?Εχω γινει σκηνοθετης εδω περα..ολο μου βγαζει πως ειναι μεγαλα..


Ο τύπος αρχείου που επισυνάψατε δεν επιτρέπεται. Παρακαλούμε αφαιρέστε το συνημμένο ή επιλέξτε έναν διαφορετικό τύπο αρχείου.

Τωρα που εβαλα ενα πολυ μικρο μου βγαζει αυτο..
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Ζητησα σημερα απτην hdc μερικες φωτο..οριστε μια κατα την τοποθετηση ,μια σημερινη και μια απτη ραφη
 

Bane

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

floskara τελειο αποτελεσμα,μου αρεσε πολυ η δουλεια στη hairline ,βεβαια παιζει τεραστιο ρόλο και το σπαστό μαλλι,σιγουρα δεν θα φαινοταν το ιδιο αν ειχες ισιο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Ευχαριστω ρε Bane.Ειμαι και γω πολυ ευχαριστημενος απτο αποτελεσμα αν και θα ηθελα να εχει κλεισει καλυτερα η ενωση middle area και hairline οπως φυσικα και το crown που ειναι και το πιο κενο σημειο στο κεφαλι μου. Αν ειχε γινει κατι τετοιο θα μιλουσαμε για το ιδανικο.Εστειλα σημερα φωτος και βιντεο στην HDC και περιμενω να δω τι θα πουν οι Μαρας και Φιουρης γιαυτο. Δεν μου εχουν απαντησει ακομα αλλα στην ερωτηση αν θα μπορω να περιμενω περαιτερω βελτιωση στα κενα ο Φιουρης μου ειπε πως η φυτρωση κορυφωνεται κατα τον 12 μηνα..δεν τον ρωτησα ομως αν αυτο συνεπαγεται και την ωριμανση των τριχων..Οπως εχω προαναφερει βλεπω αρκετα μικρα τριχακια που δεν ξερω γιατι ειναι ετσι τοσους μηνες. Ειδωμεν..
 

tak7

New Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

φιλε το αποτελεσμα σ ειναι πολυ καλο σ ευχομαι οτι καλυτερο να σε ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω καλα απο αυτα γιατι δεν ειναι καλο στα 30 να εχεις βαλει 5000 grafts?..k ηθελα να ρωτησω κατι τον και tropheus..τι εννοει οτι η πυκνωση δεν ειναι τοσο καλη σε περιοχες οπου δεν εχεις ηδη μαλακια αφου με το shock loss δεν πεφτουν ολα τα μαλλια στην περιοχη της μεταμοσχευσης
 

pavlos

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara λυγισες ήταν να μην βάλεις την πρώτη φωτογραφία
Δώσε στο λαό βίντεο και φωτό, περιμένουμε και το βίντεο
 
Μπλουζα