Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

nucky

Active Member
Δηλαδή ο Μάρας μόνο άνοιγε υποδοχές ; Δεν έβγαζε ο ίδιος τα γκαφτς από τη δότρια ; Λογικό μεν αφού σε μια μέρα δουλεύτηκαν πάνω από 4000 με FUE αλλά είναι αυτό το γκολντ στάνταρντ στους μεγαλογιατρούς της FUE ανα τον κόσμο; Γιατί είχα την εντύπωση οτι ο ίδιος ο γιατρός βγάζει τα μοσχεύματα;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Δηλαδή ο Μάρας μόνο άνοιγε υποδοχές ; Δεν έβγαζε ο ίδιος τα γκαφτς από τη δότρια ; Λογικό μεν αφού σε μια μέρα δουλεύτηκαν πάνω από 4000 με FUE αλλά είναι αυτό το γκολντ στάνταρντ στους μεγαλογιατρούς της FUE ανα τον κόσμο; Γιατί είχα την εντύπωση οτι ο ίδιος ο γιατρός βγάζει τα μοσχεύματα;;

Να ανησυχεις οταν ο ενας τα κανει ολα.
Η συγκεκριμενη κλινικη ειναι μια καλοκουρδισμενη μηχανη.
Λογικα και η placer και το υπολοιπο επιτελειο θα ειναι τοπ αφου η hdc μας εχει συνηθισει σε πολυ δυνατα results.
Καλη επιτυχια και φυτρωση να εχετε παιδες !!
 

nucky

Active Member
Ανησυχώ όταν δεν ακολουθούνται τα πρότυπα . Γενική παρατήρηση, δεν αφορά τη συγκεκριμένη περίπτωση διότι δεν ξέρω ποια είναι τα πρότυπα. Δηλαδή οι μεγαλογιατροί του εξωτερικού στη FUE δεν κάνουν την εξαγωγή ; Αν οχι τότε νο πρόμπλεμ .Αν ναι τότε γιατί κάθονται και ταλαιπώρούνται ( είναι λεπτή, χρονοβόρα και μάλλον σπαστική δουλειά ) και δεν τα δίνουν στους τεχνικούς . Μη μου πεί κανείς από τσιγκουνιά, ειδικά όταν όπως φαίνεται μπορείς να έχεις δύο μεγάλα περιστατικά ταυτόχρονα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι ισχύει και εκφράζω απορία
 

nucky

Active Member
...και μιλάμε πάντα για την εξαγωγή και για FUE . Την τοποθέτηση ( και το κόψιμο στο στριπ ) το κάνουν παντού οι τεχνικοί .
 

geeorgee

Active Member
Οι γιατροι συνηθως ανοιγουν τις τρυπες πισω στη δοτρια και μετα οι τεχνικοι αναλαμβανουν να
βγαλουν τα μοσχευματα,το ιδιο και στη ληπτρια ανοιγουν τις οπες και μετα οι placers κανουν
την τοποθετηση.
 

geeorgee

Active Member
Ρε συ εμενα το στριπ ο Μαρας μου το ειχε κανει. Του κουμπαρου ειχε κανει ο Γκουρας..Ο Μαρας εκανε και τους 2 ναι. Η δουλεια του ηταν γρηγορη. Μολις εκανε τις τρυπες στον ενα μετα πηγαινε στον αλλο. Μετα μπαιναν οι τεχνικοι στον κουμπαρο και βγαζαν τα grafts μεχρι να κανει τρυπες σε μενα και μετα οταν ανοιγε τρυπες στον κουμπαρο, οι τεχνικοι βγαζαν grafts απο μενα. Πολυ συγχρονισμενη δουλεια παντως και ο Μαρας σφαιρα.

Η Ηelen και η Χριστινα εκανε την τοποθετηση και σε σενα και στον κουμπαρο σου η υπηρχε και αλλο ατομο?
 

Flosk

Well-Known Member
Οι γιατροι ανοιγουν τις τρυπες για να βγουν τα μοσχευματα και μετα για να μπουν στη ληπτρια. Τα αλλα τα κανουν οι τεχνικοι Nucky. Αυτο ειναι το συνηθες. Αν τα εκανε ολα ο γιατρος δεν θα μπορουσε πανω απο μια εβδομαδα να δουλευει. Επισης δεν θα μπορουσαν οι κλινικες να δουλευουν σε 2 περιστατικα ημερησιως.
 

Flosk

Well-Known Member
Στον κουμπαρο μου ηταν η Τζανετ και η Ρακελ. Σε μενα κυριως η Helen και ελαχιστα η Χριστινα.
 

Flosk

Well-Known Member
Δημητρης38 και Salonikios30 σας ευχαριστω πολυ.
Νικολα νικ αυτο το κιτρινο που βλεπεις ειναι ο περιβαλλων ιστος γυρω απο το μοσχευμα. Ειναι ενα κομματι λιπουs που περιβαλει το μοσχευμα και αφαιρειται μαζι με το μοσχευμα και τοποθετειται επισης μαζι με το μοσχευμα διοτι εχει καποια συστατικα τα οποια το βοηθουν να επιβιωσει. Αυτο φυσικα σε λιγες μερες δεν θα φαινεται αλλα τωρα επειδη ψεκαζουμε την περιοχη με φυσιολογικο ορο καθε μιση ωρα υγραινεται και παιρνει αυτο το κιτρινο χρωμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
flosk καλη φυτρωση και απο μενα, εχεις πουθενα φωτο με την προηγουμενη κατασταση? πριν την μεταμοσχευση?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φιλε μου!!! Η δουλειά φαίνεται ωραία και καθαρή, η επιτυχία δεδομένη, νομίζω πλέον κλείνεις όλες τις καραφλοεκκρεμότητες και εισαι κεφάλι γεμάτο. Ολα θα πάνε καλά, είσαι παλιός στο κουρμπέτι!!

Η διαδικασία ειναι στάνταρ, ο γιατρός πάντα κάνει μόνο τις υποδοχές για την εξαγωγή των μοσχευμάτων και μετά τις οπές για την εισαγωγή τους, μην σας ξενίζει έτσι γίνεται σε όλους και σε εμένα, το placing ειναι ρουτίνα, το πραγματικά δύσκολο κομμάτι ειναι αυτές οι οπές και το βάθος - γωνία τους για την αποφυγή τραυματισμών και όχι μόνο και απαιτεί σταθερότητα γιακούμπ.

Πως τους πλήρωσες φίλε αν επιτρέπεται? Είχες το κασέρι μαζί σου? Συγγνώμη που σε ρωτάω, φίλος μου θέλει να πάει Κύπρο να κάνει σύντομα αλλά δεν μπορεί να σηκώσει τα λεφτά, έμβασμα εξωτερικό δεν μπορει να στείλει, αλλά και να είχε πχ 7 χήνες πάνω ειναι ρίσκο στο αεροδρόμιο, με τις νέες πολιτικές επιτρέπεται μέχρι 2 χήνες αν άτομο αν δεν κάνω λάθος ενώ παλιά 10 χήνες.
 

Flosk

Well-Known Member
Ευχαριστω Dance για τις ευχες. Ελπιζω ρε γμτ να πανε ολα καλα και να ξεγνοιασω για μερικα χρονια.
Τωρα οσον αφορα το οικονομικο τα χρηματα τα μετεφεραμε σε λογαριασμο που διατηρει η κλινικη σε τραπεζα Πειραιως στην Ελλαδα και δεν υπαρχει προβλημα αφου δεν φευγει το κασερι εκτος χωρας. Το θεμα ειναι οτι παιρνουν και αυτοι ενα ρισκο οσο αφορα τις καταθεσεις στην Ελλαδα αφου δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει σε 2 μηνες..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα και πάλι παιχταρά μου. Μην άγχεσαι όλα καλά θα πάνε. Για τον τρόπο πληρωμής το είχα φανταστεί, δυστυχώς ειναι η μόνη λύση, και αρκετά εξυπηρετική. Και οι Κύπριοι έχουν κατανόηση, και αυτοί τα πέρασαν τα capital controls.
 

gkast

Active Member
Καλησπέρα και πάλι παιχταρά μου. Μην άγχεσαι όλα καλά θα πάνε. Για τον τρόπο πληρωμής το είχα φανταστεί, δυστυχώς ειναι η μόνη λύση, και αρκετά εξυπηρετική. Και οι Κύπριοι έχουν κατανόηση, και αυτοί τα πέρασαν τα capital controls.
Όχι με εξήντα ευρώ την ημέρα ....όμως και ούτε υπήρχε περιορισμός να εισάγεις πράγματα από έξω ...
Μην μου λες για τους Κύπριους τώρα ......οτι πείνασανε κιόλας .....
 

gkast

Active Member
Κουρεμα μπορει να υπήρχε αλλα το ξεζουμισμα που μας κάνουν εδώ και μια πενταετία δεν το είχαν ...
Να δούμε το δικό μας το κοσμάκη ποιος θα τον πονέσει ....και να τον δικαιολογεί ....
 
Μπλουζα