Fagron minoxidil fina

Andreas10

Active Member
Εγω τοσους μηνες που χρησιμοποιω το MFT παταω λιγο με τον αφρο στα σημεια που θελω δεν γεμιζω το καπακι πρωτα γιατι ειναι δυσκολο μετα. Κοιταω να μην βαζω πολυ και να πηγαινει στο scalp. Πρωι βραδυ και εγω. Το μπουκαλακι δεν ειναι 60ml και για εναν μηνα?
Γενικα κανω και derma rolling 1 φορα την βδομαδα και αναρωτιεμαι αν ειναι οκ να χρησιμοποιω και topical finasteride και dermarolling. Φυσικα οταν κανω dermarolling δεν βαζω τιποτα αλλο για εκεινη την μερα. Ισως πρεπει να αφηνω την περιοχη χωρις MFT 2 μερες μετα το dermarolling...
Έχεις δει αποτελεσμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teo96

New Member
Έκανα πρόσφατα μεταμόσχευση και σκέφτομαι να ξεκινήσω θεραπεία μινοξιδιλι με τοπική φιναστεριδη της Fagron. Εχετε δει αποτελέσματα με τη θεραπεία αυτή;Είναι αποτελεσματικό το προϊόν αυτό;Μπορώ να αυξήσω την τοπική φιναστεριδη από 0.1 σε 0.25 για καλύτερα αποτελέσματα;
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο λογος που λειτουργει το τοπικο ειναι οτι απορροφαται. Ποιό το νοημα να παιρνεις τοπικο 0.25% οταν με το χαπι εχεις αντιστοιχα αποτελεσματα??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teo96

New Member
Ο λογος που λειτουργει το τοπικο ειναι οτι απορροφαται. Ποιό το νοημα να παιρνεις τοπικο 0.25% οταν με το χαπι εχεις αντιστοιχα αποτελεσματα??
Από την κλινική μου πρότειναν τοπικη φιναστεριδη και όχι σε χάπι.Μου πρότειναν τζελ φιναστεριδη αλλά επειδή είναι ακριβό και αφήνει λαδίλα στα μαλλιά σκέφτομαι τον αφρό της Fagron.
 

Kostas97

Well-Known Member
Από την κλινική μου πρότειναν τοπικη φιναστεριδη και όχι σε χάπι.Μου πρότειναν τζελ φιναστεριδη αλλά επειδή είναι ακριβό και αφήνει λαδίλα στα μαλλιά σκέφτομαι τον αφρό της Fagron.
Το τζελ το πουλαει η εταιρεια??
 

thanos87

Member
Το τζελ που πουλάνε οι κλινικές είναι κάτι σαν την τοπική Hanson wong; μπορούμε να βρούμε κάτι αντίστοιχο στην αγορά;Γιατι τοπική φίνα μονο σε συνδυασμό με μινο έχω βρει
 

Teo96

New Member
Οι οδηγίες που μου έδωσαν από την κλινική είναι να χρησιμοποιώ μινοξιδιλι το βράδυ και τζελ φιναστεριδη(0,25%)το πρωί.Αν χρησιμοποιήσω της Fagron που τα έχει και τα δυο μαζί κάθε βράδυ είναι λάθος;Με προβληματίζει που της Fagron έχει 0,1% φιναστεριδη.
 

kakoslykos

Member
Καλησπέρα παιδιά, τελικά βρήκα φαρμακείο κ μου έφτιαξε την minoxidil & fina της fagron. Ο φαρμακοποιός, μου είπε να γεμίζω το καπάκι του μπουκαλιού με αφρό κ να το βάζω, ωστόσο μου φαίνεται μεγάλη η ποσότητα. Έχω την αίσθηση ότι θα τελειώσει σε 5 μέρες, έχει κάποιος ιδέα πώς κ πόσους ψεκασμούς χρησιμοποιούμε για 1 δόση; είναι όπως τα λέει ο φαρμακοποιός;
καλημερα ποσο την πουλαει? εγω την επαιρνα 23 ευρω απο θεσσσαλονικη του ζητησα χαμηλοτερη τιμη χωρις αποδειξη δεν εκανε και την παιρνω τωρα 16 ευρω οχι ομως σε μορφη αφρου που τελιωνει γρηγορα αλλα σε υγρη μορφη που ειναι το ιδιο.
 

Αthens2021

Active Member
Ελπιζω να κανει τιποτα της fagron η μινοξ+φινα γιατι τα λαδωνει πολυ, δε μπορεις να βγεις μετα ετσι, οποτε μονο βραδυ !
 

Gianney

Well-Known Member
καλημερα ποσο την πουλαει? εγω την επαιρνα 23 ευρω απο θεσσσαλονικη του ζητησα χαμηλοτερη τιμη χωρις αποδειξη δεν εκανε και την παιρνω τωρα 16 ευρω οχι ομως σε μορφη αφρου που τελιωνει γρηγορα αλλα σε υγρη μορφη που ειναι το ιδιο.
16 ευρώ το mft;από πού φίλε;
 
Μπλουζα