Fagron minoxidil fina

Καλησπέρα παιδιά, τελικά βρήκα φαρμακείο κ μου έφτιαξε την minoxidil & fina της fagron. Ο φαρμακοποιός, μου είπε να γεμίζω το καπάκι του μπουκαλιού με αφρό κ να το βάζω, ωστόσο μου φαίνεται μεγάλη η ποσότητα. Έχω την αίσθηση ότι θα τελειώσει σε 5 μέρες, έχει κάποιος ιδέα πώς κ πόσους ψεκασμούς χρησιμοποιούμε για 1 δόση; είναι όπως τα λέει ο φαρμακοποιός;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Κουνα πολυ καλα και βαζε ενα πατημα (καπου το μισο απο το καπακι). Να θυμασαι την ποσοτητα αυτη, γιατι οσο αδειαζει βγαινει πιο λιγο ωστε με ενα δευτερο πιο απλο πατημα να πιανεις την ιδια.
 
Κουνα πολυ καλα και βαζε ενα πατημα (καπου το μισο απο το καπακι). Να θυμασαι την ποσοτητα αυτη, γιατι οσο αδειαζει βγαινει πιο λιγο ωστε με ενα δευτερο πιο απλο πατημα να πιανεις την ιδια.
Οπότε, βάζουμε 1,5 πάτημα κ παίρνουμε 5% μινοξ;
 
Αμα το βαλεις στο καπακι παιχταρα μου σε βλεπω να το ριχνεις με dropper.
Καλυτερα βαλτο στο κεφαλι απευθειας.
Ρε δε μπορείς να φανταστείς, για να γεμίσω το καπάκι το πάτησα 7 φορές! Έβαλα λίγο κ το υπόλοιπο το πέταξα γτ μου φάνηκε άκυρο!
Κ δε γράφει κ πουθενά την δοσολογία, λογικά εμείς για να λάβουμε τη σωστή ποσότητα μινοξιδιλη κ φινας, θέλουμε 1 ml, με 7 πατήματα κάνεις κεφάλι!
 

thanos87

Member
Απο την fagron μου ειπαν 1-2 πατηματα,το ιδιο και ο φαρμακοποιος.Αλλα το ιδιο θεμα εχω κ γω η ποσοτητα δεν φτανει ουτε για πλακα.και δεν ξερω ποσο να βαλω μη ξεφυγουμε κιολας
 

Kostas97

Well-Known Member
Από τη στιγμή που θες να καλύψεις ολο το κεφάλι και δεδομένου ότι οι τρίχες δεν είναι κοντές τέρμα, το να φτάσει ένα καπάκι μου φαίνεται απίθανο.
 

Harris_G

Well-Known Member
1 στην αρχη που βγαινει πιο πολυ. οσο μειωνεται βγαζει πιο λιγο. να θυμασαι ποσο εβγαζε στην αρχη και μετα αναλογως το πατας στη δευτερη δοση με λιγοτερη/περισσοτερη δυναμη
 
Μια ενημέρωση παιδιά, επικοινώνησα με τη fargon, για να λάβουμε τις σωστές ποσότητες μινοξ κ φίνα από τα 50ml προϊόντος, αρκούν 2 πατήματα αφρού κάθε βράδυ.

Ρώτησα αν μπορώ να βάζω μια το πρωί κ μια το βράδυ, κ μου είπαν καλύτερα 2 πατήματα αφρού το βράδυ διότι έχει κ άλλα συστατικά που δρουν καλύτερα τότε.
 
Απο την fagron μου ειπαν 1-2 πατηματα,το ιδιο και ο φαρμακοποιος.Αλλα το ιδιο θεμα εχω κ γω η ποσοτητα δεν φτανει ουτε για πλακα.και δεν ξερω ποσο να βαλω μη ξεφυγουμε κιολας
Άνετα μπαίνει με 2 πατήματα (έχω αρκετό μαλλί προς το παρόν) χωριζε τα μαλλιά σου κ βάζε κοντά στη ρίζα κ μετά απλωνε με μασαζ μέχρι να στεγνώσει :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thanos87

Member
Άνετα μπαίνει με 2 πατήματα (έχω αρκετό μαλλί προς το παρόν) χωριζε τα μαλλιά σου κ βάζε κοντά στη ρίζα κ μετά απλωνε με μασαζ μέχρι να στεγνώσει :)
Να σαι καλα παλικαρε για την ενημέρωση. Ναι κι εγώ έχω μαλλάκι ακόμα γι αυτό δυσκολεύτηκα, είναι κ η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ κάτι και είμαι λίγο αμπαλος. Επίσης εννοείται ότι βάζουμε παντού έτσι; όχι μόνο εκεί που έχουμε αραιωση
 
Να σαι καλα παλικαρε για την ενημέρωση. Ναι κι εγώ έχω μαλλάκι ακόμα γι αυτό δυσκολεύτηκα, είναι κ η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ κάτι και είμαι λίγο αμπαλος. Επίσης εννοείται ότι βάζουμε παντού έτσι; όχι μόνο εκεί που έχουμε αραιωση
Προσωπικά βάζω παντού, σε όλο το κεφάλι. Το πρόβλημα δεν είναι σε ένα σημείο :)
 
Τη γραμματεα της fagron θα ακουτε η τον αρχοντα που με fagron ΜΤΕ νομιζαν ολοι οτι πηρα φινα;;;
Αυτές είναι οι οδηγίες της εταιρείας. Εγώ ήθελα μια γνώμη γτ τα 7 πατήματα που μου είπε το άλλο το ουφο μου φάνηκαν υπερβολικά. Δεν είμαι νέος στον χώρο δυστυχώς. Οπότε θα δω αποτελέσματα κ αναλόγως θα πράξω σε βάθος χρόνου
 

Harris_G

Well-Known Member
Χαρη πώς το βλεπει το MTE , βέβαια το αποτελεσμα σου τα λέει όλα.
Είδες από την τρετιοινη τιποτα το περίεργο;
Oχι Κωστα, Τωρα εχω MFT και να πω τη αληθεια μου εχει κανει καποιους ερεθισμους. Μαλλον επιστρεφω σε MTE.
 

Alexpetropoul

New Member
Απο την fagron μου ειπαν 1-2 πατηματα,το ιδιο και ο φαρμακοποιος.Αλλα το ιδιο θεμα εχω κ γω η ποσοτητα δεν φτανει ουτε για πλακα.και δεν ξερω ποσο να βαλω μη ξεφυγουμε κιολας
Δλδ με δυο πατήματα παίρνεις 1mg φίνα ;
 
Μπλουζα